Чомбе wrote:реци да се спрдаш
sto? znam ljude koji su ga napravili i imaju skroz korektnu pricu za sad.
Чомбе wrote:ма до јаја, преносе писања информера и сличних, а снп карактеришу као десницу, ај да се не зајебавамо
Nexon wrote:Зашто мени? Нису вас обавестили у изборном штабу снс да ни Двери нису на власти тамо? Са друге стране очекујем извињење подмлатка снс из тзв. заблудника, због подршке власти која нас свим срцем и телом води према еу, те прави коалиције са лсв, лдп, Зукорлићем...очекујем да се појавите на пинку, као и увек, и званично се извините народу.
Obradović je naveo da predsednik Srbije treba tek da da mandat nekom da formira vladu i da su oni spremni da o tome razgovaraju sa svim učesnicima parlamentarnog života.
Njihovi uslovi su, prema njegovim rečima, jasni - protivljenje ulasku Srbije u EU i NATO, veća strateška saradnja sa Rusijom, očuvanje Kosova i Metohije u sastavu Srbije, borba protiv "bele kuge" i podrška domaćoj poljoprivredi i privredi.
Dva zatvorenika iz Gvantanama prebacuju u Srbiju
Jedan Jemenac i jedan Tadžikistanac koji su više od 10 godina proveli u zatvoru u Gvanatanamu, su poslati u Srbiju.
Pentagon je saopštio da su dvojica pritvorenika prebačena iz američke baze na Kubi posle, kako je navedeno, intenzivnog bezbednosnog razmatranja.
Državljanin Jemena identifikovan je kao Mansur Ahmad Sad el Dajfi, a pritvorenik koji je poreklom Tadžikistanac, kao Mahamadi Davlatov.
Dvojica koja su prebačena u Srbiju su uhvaćena krajem 2001.godine tokom rata u Avganistanu i predata vojsci SAD koja ih je držala u pritvoru bez suđenja više od 14 godina, piše njujorški dnevnik, koji navodi drugačija imena pritvorenika nego što je saopštila američka vlada.
Prema pisanju njujorškog lica jemenski pritvorenik je nekada "verovatno bio niži borac povezan sa Al Kaidom", ali je promenio način razmišljanja u zatvoru, naučio engleski i završio kurseve potrebne da dobije diplomu srednje škole.
Od 2012, uglavnom se pridržavao pravila pritvora, navodi list.
Drugi je državljanin Tadžikistana koji je čekao na transfer od 2009. godine kada su pritvorske vlasti zaključile da predstavlja dovoljno nisku pretnju da može da bude prebačen u neku sigurnu zemlju. On je zaostao u Gvantanamu zato što je zaključeno da ne može bezbedno da bude vraćen u svoju zemlju, piše Njujork tajms.
Stejt department napominje i da su svaki transfer jednoglasno odobrila ministarstva i agencije američke vlade, a da se Srbija pridružila grupi od 30 zemalja koje su od 2009. godine pružile mogućnost premeštaja za preko 100 pritvorenika.
- Мислим да је најважније да ови људи буду примљени у српско друштво, да могу да започну нов живот - подвукао је Скот изразивши уверење да је Влада Србије већ предузела кораке у том правцу.
Iz Gvantanama na slobodu – pravo u "srpsko društvo"
Doskorašnji zatvorenici Gvantanama neće u Srbiji boraviti u nekoj od kaznenopopravnih ustanova, već će se naći na slobodi i biće integrisani u društvo.
tizlabor wrote:Jbg ne stigose na exit...al tu su za Gucu svakako...
Users browsing this forum: No registered users and 45 guests