ПЦ Клиника

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby svuda.prisutan » Sun Feb 25, 2018 1:01 am

Da li moze problem da pravi kamera sa mikrofonom? Posto i na slusalicama imam mikrofon.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby svuda.prisutan » Sun Feb 25, 2018 1:03 am

dennycrane wrote:ne garantujem, ali...
ako ti mikrofon radi normalno u drugim programima, problem je do setovanja u skypeu.
prvo, proveri da li imas poslednju verziju skypea - help > check for updates
drugo, idi na tools > options > audio settings i vidi sta ti je selektovano za microphone. ako imas vise opcija u drop downu, testiraj svaku.
u listi korisnika imas sound test service gde mozes da "pozoves" i proveris setovanja kako rade.
Nije ovo preko skype, ovo se radi preko tog sajta, ali taj šum se cuje i preko skype.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: ПЦ Клиника

Postby Далтон » Sun Feb 25, 2018 1:10 am

Ne moze. Ja na laptopu imam i kameru i mikrofon pa kada ukljucim sluske on prebaci mikrofon sa slusalica a onaj iskljuci.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
dennycrane
Posts: 265
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:27 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby dennycrane » Sun Feb 25, 2018 2:13 pm

treba da utvrdis gde je problem - da li komp u razlicitim okolnostima koristi razlicite mikrofone i da li je onda problem mikrofon na kameri ili mikrofon na sluskama.
i tu skype moze da ti pomogne - odes u audiio settings i vidis koji je mikrofon selektovan kada susti. probas da izaberes drugi u drop down meniju i vidis da li i dalje susti.
ili testiras sa drugim sluskama bez mikrofona. ako susti, znaci ne valja mikrofon na kameri i treba da nadjes nacin da u tom njihovom programu zamenis da koristi mikrofon na sluskama.
ovo isprobavanje, naravno, ne garantuje da ce da ti resi problem, ali sustina jeste da moras da ga lokalizujes da bi ga resio.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: ПЦ Клиника

Postby Далтон » Sun Feb 25, 2018 3:07 pm

Brate instaliraj skajp u telefonu. Skini sa google prodavnice, ubodi te nove sluske i neces inati problema.
I zavrsi taj razgovor ko covek. Pa posle majstorisi na kompu.
(Street Force / Curva Orientale)

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: ПЦ Клиника

Postby Vinz » Sun Feb 25, 2018 11:32 pm

Хакери, препоручите неки лапситопс до 40.000

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby svuda.prisutan » Mon Feb 26, 2018 6:52 am

Далтон wrote:Brate instaliraj skajp u telefonu. Skini sa google prodavnice, ubodi te nove sluske i neces inati problema.
I zavrsi taj razgovor ko covek. Pa posle majstorisi na kompu.
Ne moze preko telefona, vec iskljucivo preko lap topa ili racunara, i ne radi se preko skajpa, vec preko tog programa. Dennycrane, problem je bio sto je ukljucen mirkofon na kameri. Kada sam dekativirao mikrofon na kameri, i ukljucio preko slusalica, na microphone testu preko google ne šušti, videcu danas kada budem pozvao ove da li ce da mi se zale na šuštanje.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Чомбе » Mon Feb 26, 2018 11:43 am

Ма напуши ти њих курцем што не перу уши. :mrgreen:

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Kibiców » Mon Feb 26, 2018 11:44 am

Pre nekih 20-ak dana na ekranu racunara se pojavila neka crna tackica (velicina ove moje bubice samo sto se ne krece :) ), i sad, danima ta tackica se povecava. Ima li ko ideju sta je to? Odnosno crklo je nesto sigurno samo sta da menjam i kolko para ce izneti to zadovoljstvo?

Uradio sam prtsc i kada pogledam na telefonu te tackice nema.
Image

ali kada slikam telefonom ekran evo kako izleda
Image

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: ПЦ Клиника

Postby brucelee » Thu Mar 01, 2018 11:21 am

имам једно питање у вези хрома

До сада кад отворим гугл хром отвори ми страницу где ми стоји 10 квадратића са најпосећенијим сајтовима, одједном нема 10 него само 4 та квадрата...Како да вратим на тих 10.
Чачкам све живо и не налазим.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Чомбе » Thu Mar 01, 2018 4:02 pm

Пробај да нађеш негде под фаворитес бар или под скинс па фаворитес.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: ПЦ Клиника

Postby brucelee » Thu Mar 01, 2018 9:01 pm

бем га нема

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: ПЦ Клиника

Postby Далтон » Thu Mar 01, 2018 9:13 pm

To su ti "chrome thumbinals" treba da imas opciju skroz dole "restore thumbinals" (undo i restore) opcije. Klikni na to i vratice ti sve staro.
Ako se ne snadjes kucaj na Tjubu
> How to restore chrome thumbinals i nacices resenje.
(Street Force / Curva Orientale)

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: ПЦ Клиника

Postby brucelee » Thu Mar 01, 2018 9:38 pm

јок, не враћа ми се, остале су те 4 странице. Јебеш га, нема везе. Хвала обојици

MasterTUFC
Posts: 58
Joined: Thu Dec 08, 2016 1:02 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby MasterTUFC » Fri Mar 09, 2018 12:07 pm

Dell inspirion 15 3000 je laptop, poceo da mi se sam od sebe gasi u stand bye, cini mi se da se to desava uvek kad je adapter ukljucen, pokusacu da nadjem resenje googlajuci al rekoh da probam i ovde. Nema pravila, nekad sljaka sat vremena pa se ugasi, a nekad se ugasi odmah nakon sto udjem opet. itd. Poprilicno me smara s obzirom da me prekida u radu.

User avatar
dennycrane
Posts: 265
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:27 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby dennycrane » Fri Mar 09, 2018 10:58 pm

mozda se gasi zato sto se pregreva, mozda je memorija, a mozda su u sumi.
pregrevanje, voltazu i slicno mozes da proveris sa https://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html (ima i brdo drugih programa)
memoriju mozes da proveris tako sto, ako imas dva modula, izvadis jedan i vidis da li sljaka, pa isto s drugim ili sa https://www.memtest86.com/download.htm
a ako su u sumi, baci bombu u bunar za svaki slucaj...
jebemliga da li sam pomogao...

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: ПЦ Клиника

Postby Новосадиста » Sat Mar 10, 2018 2:16 am

Verovatno pregrevanje, isti problem sam imao, usisaj ga malo po tim otvorima sto ima, a od velike pomoci bi ti bio onaj cooler za lap topove, malo kosta a puno znaci, pogotovo ako ga koristis u krevetu ili drzis na nogama, pa nema gde da izduva vazdu! Inace ako vam lap top stoji kuci kao stajni kompjuter, najbolje je da izvadite bateriju i da ga drzite na adapteru.
стадион-место народног бунта!

Ђексара
Posts: 229
Joined: Tue Feb 02, 2016 3:40 am

Re: ПЦ Клиника

Postby Ђексара » Sat Mar 10, 2018 8:09 am

Ortak uzeo nov komp, i krenuo da instalira Windows, ali miš mu uopšte ne reaguje.. povezan je normalno, međutim ne mrda uopšte..
Jel ima neko neku ideju šta ga zeza, dal treba nešto u bios-u da se čačka ili šta već..

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: ПЦ Клиника

Postby Далтон » Sat Mar 10, 2018 10:28 am

Pa ako je uzeo laptop neka proba na onaj senzor miša na njemu. Meni se dešavalo na desktop računaru da mi ne radi miš dok ne instaliram drajvere jer je bio Logitech-ov miš.
Dok mi radi kada ubodem neki drugi, kineski. Uglavnom probaj drugi da ubodeš.. onaj od 200 dinara.
Takođe miš mi je bio povezan USB ulazom. Tako da samo je u jednom USB slotu radio kada ga ubodem. Od mogućih 5 ulaza.. čudan problem ali sam ga tako rešio.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
dennycrane
Posts: 265
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:27 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby dennycrane » Sat Mar 10, 2018 10:43 am

ne usisavaj komp nikad! ili kompresor za izduvavanje (ne na najjace) ili vazduh sprej.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests