ПЦ Клиника

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
zmijuga
Posts: 1724
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby zmijuga » Tue Dec 27, 2016 11:14 am

Pošto imam povremeno problem pri pristupanju wirelesu na laptopu (MSI) kada treba da ga aktiviram sa FN + F8, jel ima neki program da se pri ulasku u sistem preko njega može uključiti/isključiti wifi? Reče mi neko da ima neki program preko kojeg se mogu aktivirati te opcije wifi, bluetoth. Nešto quick launcher ili sličan naziv.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Kit_Karson » Wed Dec 28, 2016 9:42 pm

Треба помоћ за друштвене мреже, фејсбук конкретно. Случајно сам склонио свој таг са слике, тј. кликнуо да се објава избрише с временске линије, па бих да вратим. Је л постоји опција за враћање ознаке? Сад ту слику не могу да видим, а у питању је слика с блиским људима :)

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby UltrasDoras » Wed Dec 28, 2016 10:22 pm

Svoj profil -> Photos -> Mala olovčica/edit pored +Create Album | Add photos/video -> See photos hidden from timeline -> Nađeš sliku i isto olovčica/edit pored slike -> Allowed on timeline
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Kit_Karson » Wed Dec 28, 2016 10:34 pm

UltrasDoras wrote:Svoj profil -> Photos -> Mala olovčica/edit pored +Create Album | Add photos/video -> See photos hidden from timeline -> Nađeš sliku i isto olovčica/edit pored slike -> Allowed on timeline


Хвала, али проблем је што нисам кликнуо на опцију сакриј, него на избриши, па не могу да нађем опцију за то. Видео сам неки туторијал на нету, и тражи ми мејл да ми пошаље архиву са фб-а на којој ваљда може да се нађе и то што сам избрисао. Ја нисам улазио на јаху мејл питај Бога колико и тражи ми неко питање на фору - ко ти је најстарији рођак? Пошто сам лупио неколико пута, блокиран ми је и налог на јаху мејлу на 12 сати...

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby SAO_Zeljin » Thu Dec 29, 2016 1:23 am

Najbolje da pozoves bliske ljude i da im kazes da te oznace ponovo posto si greskom obrisao tag ili da odes medj njihove slike da tamo pronadjes sliku i tagujes se.

Ako si to lutao po zeninom profilu pa obrisao tagove onda se samo pravi blesav

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: ПЦ Клиника

Postby čompika » Mon Jan 02, 2017 12:13 pm

Da li postoji neka varijanta da prestanem da viđam na fejsu šta ljudi lajkuju. Postalo je užas, skroluješ i samo gledaš nepoznatu masu što im je neki prijatelj lajkovao status, sliku. Da vidim samo ono što prijatelji objavljuju, njihove slike i statuse. Jel može to?

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Bunt » Mon Jan 02, 2017 1:18 pm

Može li neko da me posavetuje kako da prebacim Windows 10 sa 32 na 64 bita?
Imao sam xp do skoro, pa sam uradio upgrade preko njihovog sajta na W10, ali 32bit. Sad me interesuje ovo drugo. Probao sam neke tutorijale, ali mi je problem kako da odradim reinstall sa usb-a, s obzirom da neke opcije koje se pokazuju u tim tutorijalima ja nemam kad uđem u podešavanja.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Очајник » Mon Jan 02, 2017 5:22 pm

čompika wrote:Da li postoji neka varijanta da prestanem da viđam na fejsu šta ljudi lajkuju. Postalo je užas, skroluješ i samo gledaš nepoznatu masu što im je neki prijatelj lajkovao status, sliku. Da vidim samo ono što prijatelji objavljuju, njihove slike i statuse. Jel može to?


Ovo i mene muči, dok npr. kod moje žene na zidu izbacuje samo ono što su njeni prijatelji izbacili od statusa, linkova, fotografija i to je to.
Ovako mi je zid zatrpan, zna se desiti da izlizstam dvadesetak nebitnih stvari dok skrolujem dok ne naletim na nešto što je neko od mojih prijatelja podelio.

I onda se pitam što mi fejs dnevno skine preko 100mb podataka kad ga koristim preko fona.

User avatar
Serbon AB
Posts: 131
Joined: Fri Jan 29, 2016 11:44 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Serbon AB » Tue Jan 03, 2017 12:05 am

čompika wrote:Da li postoji neka varijanta da prestanem da viđam na fejsu šta ljudi lajkuju. Postalo je užas, skroluješ i samo gledaš nepoznatu masu što im je neki prijatelj lajkovao status, sliku. Da vidim samo ono što prijatelji objavljuju, njihove slike i statuse. Jel može to?


Kad uhvatis vremena krenes pocetnom i sve te objave koje te smaraju na one opcije hide, takodje to odradis sa blicom, b92 il bilo cim sto te ne zanima. Naglasis kad ti pokaze pitanje da te to ne zanima i generalno takav i slican sadrzaj ce ti se prikazivati puno manje. Meni npr fb izbacuje samo lajkove prijatelja s kojima imam ili iste prijatelje manje vise a i vecinom slicna interesovanja. Plus ako imas likove koji lajkuju retardirane stranice i dijele objave s istih takodje hide. Ako ima jos jednostavnija i bolja metoda javite :D

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: ПЦ Клиника

Postby čompika » Tue Jan 03, 2017 10:52 am

da, to je pešice varijanta, i radio sam tako, ali i dalje mi izbacuje prijatelje prijatelja koje ne poznajem kad im oni lajkuju.
tražio sam rešenje posle postavljenog pitanja ovde, ali izgleda da jednostavnog rešenja nema. imaju neke fore sa pravljenjem lista prijatelja, gde bi mogao da pratiš samo određene prijatelje i njihove objave, ali tu ne mogu da se stave i stranice koje ćeš da pratiš. jebem li ga, možda im je i cilj da što više skroluješ, jebe im se. Na mnogim tim grupama koje kao služe za tehničku podršku se ljudi žale već otprilike godinu dana ali ih FB ne jebe, namerno to rade.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Kibiców » Thu Jan 05, 2017 1:09 pm

Daje li neko neki dobar prostor za bekap fajlove (valjda sam lepo napisao)?
OneDrive trenutno ali samo 5gb besplatno, ostalo se naplacuje. Pisano je o tome na proslom forumu ako se dobro secam, cak je i Rodjaci pominjao neke Ruse. Hvala unapred!

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Rođaci » Thu Jan 05, 2017 1:46 pm

cloud.mail.ru

koristi se nalog registrovan na mail.ru

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: ПЦ Клиника

Postby Brdja » Thu Jan 05, 2017 2:24 pm

Ako ti treba za slike definitivno je Google Photos najbolja stvar.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: RE: Re: ПЦ Клиника

Postby Kibiców » Thu Jan 05, 2017 6:15 pm

Slike i video. Mozda par dokumenata. Mada to ni ne moram.
Hvala oboJici u svakom slucaju.
OneDrive je imao 15g i to mi je vrsilo posao medjutim sad su ostavili 5 i oni sto su vec imali preko 5 imaju fazon rok od tri meseca da rese taj visak u suprotnom obrisace se.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby 1958 » Wed Jan 11, 2017 10:06 am

Treba da kupim novi komp, aj ko se razume u ta muda nek se javi na pp
Често одем до на село

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: ПЦ Клиника

Postby pertla » Wed Jan 18, 2017 9:21 am

Juce sedim za lap topom,najnormalnije sve radim i koristim net,igrice,mejlovi.ustanem da napravim kafu,apsolutno nece da radi net.prvo sam mislio da me moj wifi zeza jel ume da pobenavi na kratko kad je lose vreme,pa sam se povezao na hotspot sa mobilnog,ali ista prica,poveze se,signal pun a protok ni da bekne.pomagajte dobri ljudi
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Кудрави Гаучос » Wed Jan 18, 2017 2:10 pm

Коју си кафу направио? :lol:

Па очигледно да те рутер зајебае, ако је иста ствар са фоном и са лаптопом. Пробај да га рестартујеш ако ниси већ, хех, следећи корак по мом мишљењу ти је да позовеш провајдера. Не верујем да ти је "пун проток", само је сигнал на максимуму вероватно.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: ПЦ Клиника

Postby pertla » Wed Jan 18, 2017 4:01 pm

Nes mućeni

Ne znam jesi me razumeo,net ne radi na lap topu,na mobilnom i tabletu taj isti sbb net radi
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: ПЦ Клиника

Postby Кудрави Гаучос » Wed Jan 18, 2017 9:51 pm

А, нисам те сконтао. Онда може више ствари да буде, јбг. Драјвери за вајерлес, евентуално подешавања адресе, мада не верујем да ти се то само од себе сјебало, фајервол или антивирус, или ти нешто звекнуло у ОС, јбмлига.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: ПЦ Клиника

Postby Brdja » Wed Jan 18, 2017 10:44 pm

Tako je meni bilo... Desni klik na ikonicu za internet u donjem desnom uglu i opcija Troubleshoot problems i reši sam sve.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests