Пиво

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
H-30
Posts: 82
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:49 pm

Re: Пиво

Postby H-30 » Sat Feb 06, 2016 6:59 pm

Gdje se u Beogradu mogu naci takve prodavnice piva, kada nekad dodjem da znam gdje da uzivam uz dobro pivo?
Isto tako me interesuje ima li u Banjaluci nesto slicno?
незнам

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Пиво

Postby losvolocos » Sat Feb 06, 2016 8:26 pm

Ја доле када сам у БГ-у често идем у макси,идеу,темпо и меркур имају добар избор пива као и свугдје гдје имају њихови тржни центри. А имаш и у земуну продавницу пива имају велики избор свакаквих пива што неможеш нигдје друго да нађеш.

User avatar
мџе
Posts: 7
Joined: Thu Feb 04, 2016 1:34 pm

Re: Пиво

Postby мџе » Sat Feb 06, 2016 10:03 pm

Имате и у Балканској (подземни пролаз ка Теразијама) бар "Само Пиво". Такође велики број пива, од енглеских, немачких, до неких америчких и афричких. :mrgreen: Можеш и флашу са собом да понесеш, што је добро за колекционаре. Red Star Partisan шури. 8-)

Image

User avatar
MentalitaBelgrado
Posts: 95
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:53 pm

Re: Пиво

Postby MentalitaBelgrado » Sat Feb 06, 2016 11:02 pm

мџе wrote:Имате и у Балканској (подземни пролаз ка Теразијама) бар "Само Пиво". Такође велики број пива, од енглеских, немачких, до неких америчких и афричких. :mrgreen: Можеш и флашу са собом да понесеш, што је добро за колекционаре. Red Star Partisan шури. 8-)

Image


да ли је ово нека монтажа или стварно ред стар партизаи
...нису твоји вуци мртви само вребају...

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Пиво

Postby mungos » Sat Feb 06, 2016 11:14 pm

заиста де видеше партизана с петокраком, заиста

User avatar
Futurama
Posts: 122
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:46 am
Contact:

Re: Пиво

Postby Futurama » Sun Feb 07, 2016 3:00 pm

Само Пиво од скора шљака и у Суботици, додуше мањи је избор пива него у Бгд али има неких 60-70 врста.
Неко је споменуо грчка пива, мени се од индустријских највише свиђа Фикс а није ни Алфа лоша, пробао сам и неке из мањих пивара и врло су квалитетна.

Иначе, пошто ускоро путујем за Пољску, које од тамошњих пива бисте ми препоручили ?

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Пиво

Postby Kibiców » Sun Feb 07, 2016 10:11 pm

Futurama wrote:Само Пиво од скора шљака и у Суботици, додуше мањи је избор пива него у Бгд али има неких 60-70 врста.
Неко је споменуо грчка пива, мени се од индустријских највише свиђа Фикс а није ни Алфа лоша, пробао сам и неке из мањих пивара и врло су квалитетна.

Иначе, пошто ускоро путујем за Пољску, које од тамошњих пива бисте ми препоручили ?


Brate pisao sam ja na starom forumu o tome, dobro bi doslo da se prebaci ovde ..... ajde probacu nesto da nabacim ovako!

Sto se njihovih piva tice tamo bukvalno svako moze da ima pivo. Svaki region ima svoje pivo. Cak se i nesto kao sajam ili skup ljubitelja pivskih rekvizita (Breweriana) odrzava u Poljskoj. U krugu fabrike Zywiec. Kacio sam slike i sa tih skupova, ako pronadjem postavicu ih. Recimo, svako ko se malo bolje organizuje, uradi nalepnicu i moze da dobije svoje pivo. Recimo navijaci Legije imaju svoje pivo koje se prodaje samo u njihovom pabu ispred stadiona. Samo ga tamo mozes pronaci, tako je barem bilo do skora.

Image

Moj favorit je Tyskie. Mozes ga bukvalno svuda naci.

Image

Dobro je i gore vec pomenuto Zywiec
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Evo ovako nesto na brzinu. Lako ih mozes pronaci i korektna su za pit.
Nego kada si vec u Poljskoj greota je ne probati vodke njihove. Ali da ne pisem o tome ovde, ako te bude zanimalo poslacu ti privatno.

User avatar
H-30
Posts: 82
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:49 pm

Re: Пиво

Postby H-30 » Sun Feb 07, 2016 10:55 pm

Zna li neko koja skandinavska piva su dobra? Ja kad sam bio u Svedskoj pio sam Carlsberg, jer sam bio na granici sa Danskom. Odlicno pivo, puno bolje nego kod nas. Probao sam jos 2 vrste, ali se ne mogu sjetit koje, znam samo da su dosta jeftiniji bili i meni licno losiji. Inace tamo je pivo strasno skupo
незнам

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Пиво

Postby losvolocos » Mon Feb 08, 2016 5:15 pm

Хаха ал ме нађе од Скандинавских сам пио ова и њих ти препоручујем да пробаш .

Image


Image

Image

User avatar
H-30
Posts: 82
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:49 pm

Re: Пиво

Postby H-30 » Mon Feb 08, 2016 9:04 pm

Љетос другар донио неко мутно пиво из Њемачке, није било баш нешто квалитетно, а и изненадило ме што је било у пластичној флаши од пола литре. Иако ми се није свидјела таква амбалажа сачувао сам себи за колекцију.
Image
незнам

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Пиво

Postby 1958 » Tue Feb 09, 2016 10:19 am

Skandinavska piva sam pio par I mogu reci da se bore sa Jelenom, ocaj, jedino sto su gazirana. Inace dobio sam pre neki dan ono Belgijsko pivo sto im sponzorise ligu, Jupiler valjda. Amablazu kao da je pravio Pik Cacak, ni ne zelim da probam.

A tih radnji sa pivima ima u 21. Bloku kod banke Inteza, neko je pominjao I blok 23. Mada svaki pab daje flasirana piva za poneti.
Често одем до на село

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Пиво

Postby losvolocos » Tue Feb 09, 2016 4:32 pm

H-30 wrote:Љетос другар донио неко мутно пиво из Њемачке, није било баш нешто квалитетно, а и изненадило ме што је било у пластичној флаши од пола литре. Иако ми се није свидјела таква амбалажа сачувао сам себи за колекцију.


И ја сам скоро добио ово из њемачке 6 комада такође пвц 0,5л .

Image

User avatar
Kockalone
Posts: 287
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Пиво

Postby Kockalone » Tue Feb 09, 2016 4:52 pm

И мени је ђевојка од друга донијела прије нове године исто њемачко пиво 0,5л у пластичној флашици,само што је будала купила Холстен који се може и ође купити у лименци.Што рече Венди за скандинавска пива,стварно пива у рангу Јелена или Никшићког,само нешто блажа.Ја сам ова пио и баш ми ни једно није имало неки занимљив укус који би ме привукао.

ImageImage
ImageImageImage

losvolocos wrote:Наравно пио сам и Бернард и то у ЦГ 2014 у Баошићу је била Чешка продавница пива на магистрали ка ХН. Па кад смо ја и ортак провалили само смо тамо ишли да узимамо пиво из ХН. Не знам дали још ради али имали су много врста само Чешких пива ми смо пробали скоро све.


Да није та продавница у једној баш повећој бијелој кући од 3,4 спрата,са лијеве стране магистрале кад се иде од Новога?

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Пиво

Postby losvolocos » Tue Feb 09, 2016 6:02 pm

Јесте

User avatar
autsajder
Posts: 16
Joined: Thu Feb 11, 2016 2:44 pm
Location: Modriča, Republika Srpska

Re: Пиво

Postby autsajder » Fri Feb 12, 2016 10:55 am

Da ponovim jedan od postova koji sam ostavio na "starom" forumu:

Ljetos sam bio u Njemačkoj, konkretno u Kelnu, i tamo je najjači lokalni brend - kelš. Izuzetno pitko i ugodno pivo. Okolina Kelna, koji je grad od oko 1 mil. stanovnika ima 15ak pivara koje proizvode kelš. Meni najbolji Gaffel i taj sam redovno pio, a odmah do njega i Reissdorf. Od ostalih pio sam Dom, Früh i Gilden, ali prva dva nabrojana su bolja.

Pio sam i "konkurentski", dizeldorfski alt, ali je kelš daleko pitkiji i najbolji od (do sada popijenih) stranih piva; posebno bolji od južnonjemačkih.

Image Image

PS. Pio sam tamo i italijanski Peroni, također dobro pivo.

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Пиво

Postby losvolocos » Fri Feb 12, 2016 5:34 pm

Е сад о Грчким мало пробао сам их доста до сада доле а вјерујем и многи од вас. Моји фаворити су

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Приштина
Posts: 82
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:49 pm

Re: Пиво

Postby Приштина » Fri Feb 12, 2016 5:57 pm

Kibiców wrote:
Futurama wrote:Само Пиво од скора шљака и у Суботици, додуше мањи је избор пива него у Бгд али има неких 60-70 врста.
Неко је споменуо грчка пива, мени се од индустријских највише свиђа Фикс а није ни Алфа лоша, пробао сам и неке из мањих пивара и врло су квалитетна.

Иначе, пошто ускоро путујем за Пољску, које од тамошњих пива бисте ми препоручили ?


Brate pisao sam ja na starom forumu o tome, dobro bi doslo da se prebaci ovde ..... ajde probacu nesto da nabacim ovako!

Sto se njihovih piva tice tamo bukvalno svako moze da ima pivo. Svaki region ima svoje pivo. Cak se i nesto kao sajam ili skup ljubitelja pivskih rekvizita (Breweriana) odrzava u Poljskoj. U krugu fabrike Zywiec. Kacio sam slike i sa tih skupova, ako pronadjem postavicu ih. Recimo, svako ko se malo bolje organizuje, uradi nalepnicu i moze da dobije svoje pivo. Recimo navijaci Legije imaju svoje pivo koje se prodaje samo u njihovom pabu ispred stadiona. Samo ga tamo mozes pronaci, tako je barem bilo do skora.

Image




Evo ovako nesto na brzinu. Lako ih mozes pronaci i korektna su za pit.
Nego kada si vec u Poljskoj greota je ne probati vodke njihove. Ali da ne pisem o tome ovde, ako te bude zanimalo poslacu ti privatno.


Сва ова пива сам пио, има коректних али једино бих ти препоручио Перлу које је најбоље светло пиво, пшенично је Пшеничниак овде су га рангирали на трећем месту(http://recenzjepiwa.pl/wp-content/uploads/2014/08/tabela-pszeniczne-900x605.jpg). А уколико се нађеш у неком од већих градова, веруј ми да посетиш ово место, пиво и храна су врхунски а цене солидне: http://www.bierhalle.pl/

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Пиво

Postby Kibiców » Fri Feb 12, 2016 8:48 pm

Cudi me da ti je smao Perla dobro? I ja nisam nabrojao sva piva vec neka koja je lakse naci (uzev Legijinog) a da su fina. I nemoguce je probati sva piva :D
Ima naravno jos

Image

Image

Image

User avatar
Приштина
Posts: 82
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:49 pm

Re: Пиво

Postby Приштина » Sat Feb 13, 2016 11:53 am

Од ова три, Окоцим сам пио али не много и не сећам какво је пиво али пошто ми није остао у ружном сећању верујем да је коректан. Војак и Тарта су ми пива у најгорој категорији, стим што је Тарта за степеник ниже ту од Војака. Та пива су била јефтинија од других и пио их је само лик из Новог Сада и ту су ми се све предрасуде о Новосађанима потврдиле које сам стекао док сам гледао Чваркова и Државни Посао, добри ликови док се не испрече паре између. :D
Ја би ово додао на твоју листу:

Image

User avatar
losvolocos
Posts: 237
Joined: Wed Feb 03, 2016 4:20 pm

Re: Пиво

Postby losvolocos » Sat Feb 13, 2016 2:29 pm

Од Пољских сам пио ова пива и могу да кажем да су обично смеће.

Image

Image

Ова набројана сигурно немогу бити толико лоша.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests