Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Thu Jul 13, 2023 3:25 pm

Nisi smeo kolima? Mora da si bio trezan
Choose Life

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Fri Jul 14, 2023 10:24 am

Brate sto je najgore jesam, nije uopste naivan put zajebi :mrgreen:
Космет је Србија !

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby NorthSide024 » Sat Jul 15, 2023 10:11 pm

Moze li neka pomoc oko sajtova za kupovinu karata za avion? Konkretna destinacija bi bila BG ili Budapest do Rabata Maroko.

shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby shark23 » Sun Jul 16, 2023 9:53 am

Google flights, skyscanner..

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby No al calcio moderno » Mon Jul 17, 2023 2:46 pm

Beograd je jos i dobar u odnosu na cg primorje kad su u pitanju rusi. Znaci sve vrvi od njih i ukra, bahacenje level pro.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lukabrasi » Mon Jul 17, 2023 11:31 pm

Oni su objasnili sa CG jos pre 15ak godina. Mislim da ih niko ne gotivi dole.

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Tue Jul 18, 2023 8:40 am

Mani me te price niko ih ne gotivi, a pola budve se izgradilo od tih istih Rusa, iznajmljuju im gajbe po nenormalnim cenama, ostavljaju im po restoranima/lokalima brdo love A NE GOTIVE IH! EJ!? :mrgreen:

Bio sam nesto malo u Herceg Novom pocetkom jula, jako losa sezona, bas se oseti da je masi dokurcilo izdrkavanje sa cenama i da za istu lovu mogu da letuju u Grckoj, ako ne i jeftinije. Valjda ce im doci iz dupeta u glavu, i cene svesti na normalne, bas su mu jebali kevu i svake godine sve vise i vise.
Космет је Србија !

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Rođaci » Tue Jul 18, 2023 4:50 pm

danas mi priča čovek da je bio dole prošle nedelje i da je za bar 30% manje ljudi u odnosu na prošlu godinu

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lukabrasi » Tue Jul 18, 2023 5:26 pm

Umesto da nam CG bude kao domace more, ovi sve zivo uradili da nam ga ogade.

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Wed Jul 19, 2023 9:19 am

Domace more jeste, nikad to pitanje nije ni bilo postavljeno, cene su samo malo vece nego sto treba, kao da sam na ibici jebenoj. Ali dok ima ljudi koji dolaze i trose te cene ce i biti takve, kad bude manjak i kad puknu onda ce se vratiti na normalu.

Ko sto rodjaci kaze 30% manje mase, moje licno misljenje da je i vise od 50% bas bas su pukli, manja mesta malte ne nema coveka kafici/radnje na setalistima do plaze su vecina zatvoreni, dal ce ih to opametiti za sledecu sezonu, mada mozda je i kasno sada za to
Космет је Србија !

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CamoSurprise » Wed Jul 19, 2023 10:51 am

I ja sam bio u CG početkom jula, isto HN i okolina. Nikakvih neprijatnosti, kao ni ranijih godina, a što se cena tiče, jbga, zavisi gde sedate. Mi smo recimo našli dnevni meni - čorba, glavno jelo, prilog i salata za 6€ po osobi i to bukvalno uz more.
Pivo klasika 2,50-3€...večera za troje sa 6-7 pića 50-ak evra, ležaljke 10€ komplet...U ostalom kažu ljudi koji su u Grčkoj, da su i tamo podigli cene.
Jedan dan se videli sa familijom dole, a jedan dan odvojili za izlet brodom...Gospa od Škrpjela, Kotor, Stoliv, posluženje na brodu, kupanje, skakanje sa broda i na kraju Perast. Lep izlet, sve ok, Perast jedino nešto skuplji.

Trenutno u Veroni poslovno. E tu treba razmotriti cene...Kratko smo stigli sinoć da obiđemo centar. Lep stari grad, dosta istorijskih građevina, koloseum, palate iz doba kad su u Italiji bili gradovi države...porodica Scaligera se vezuje za taj kraj...obišli zamak, lepe trgove...Grad Romea, Julije i Mike Iuzzolina. :mrgreen:
Gilajdza RIP

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Jul 19, 2023 3:45 pm

Ja sam u svom malom gradu jutros malu punjenu pljeskavicu platio 380 a mrtvu kesicu cedevite 170 dinara u kafiću. Sta onda očekivati od turističkih mesta. Šišanje je na svakom koraku, ne samo na primorju.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby друг члан » Wed Jul 19, 2023 6:23 pm

Beograd i nas koji smo jos severnije odvaljuju s cenama svega, nema tu nista nepoznato. Cg izbegavam jedino sto mi muka za voznju do dole, i zbog ledene vode. Poslednji put kad sam bio, ima tome 5-6 godina, u drugoj polovini avgusta sam se smrzo ko govno. Lakse u Dunav udjem nego u Jadran. Zato Grcku preferiram. Lako mi za voziti jer to bas i ne volim, a voda topla
Choose Life

User avatar
1937
Posts: 73
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1937 » Wed Jul 19, 2023 9:23 pm

друг члан wrote:Beograd i nas koji smo jos severnije odvaljuju s cenama svega, nema tu nista nepoznato. Cg izbegavam jedino sto mi muka za voznju do dole, i zbog ledene vode. Poslednji put kad sam bio, ima tome 5-6 godina, u drugoj polovini avgusta sam se smrzo ko govno. Lakse u Dunav udjem nego u Jadran. Zato Grcku preferiram. Lako mi za voziti jer to bas i ne volim, a voda topla


Sto rece DRUG Bg i severnije odrase, zato odes u jagodinu, Zajecar, Vranje ili na drugu stranu prema CG granici cene znatno manje i znatno prihvatljivije. Jako je lose sto se nase prodavnice i lanci marketa prilagodjavaju svemu tome sa cenama i plateznom moci po regionima, nisam pametan za to, ali je jako glupavo i jadno...
Par komentara za CG, bio ove godine, Tivat, ako se bira malo i pripazi, cene su ok, nista pravise. Redovno isli na Plave Horizonte, u onaj restoran ne treba sesti sve im jebem, al plaza ko plaza je ok! Dnevni meniji po raznim restorancicima skroz korektni i cenama i kvalitetom i kolicinom hrane. I onom njihovo lancu prodavnica FRANCO, gotova jela sto su ispecena i spremna taj dan, cesto budu jos topla ili cak vrela, za dvoje oko 6-7-8e zavisi od toga sta se uzme. Tako da ko zeli, moze da prodje skroz korektno. Rusa i Ukrajinaca prilicno malo, dok Turaka na svakom jebenom koraku, i durgari od dole kazu da kupuju sve zivo, zamenjuju Ruse na svakom koraku... previse musavih u svakom slucaju.
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Jul 20, 2023 9:12 pm

Ja odem do CG par puta godišnje, volim tamo i more i planine i zimovanja i letovanja. Polomim se svaki put dok vozim, ali stvarno je prelepa zemlja. Na zimovanje doduše idem noćnim vozom sa spavaćim kolima i stignem onda tamo odmoran, doduše mamuran kao pašče, ali možeš ceo taj dan da funkcionišeš.

User avatar
1937
Posts: 73
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1937 » Fri Jul 21, 2023 3:33 am

[quote="Bolesni^od^ljubavi"]Ja odem do CG par puta godišnje, volim tamo i more i planine i zimovanja i letovanja. Polomim se svaki put dok vozim, ali stvarno je prelepa zemlja. Na zimovanje doduše idem noćnim vozom sa spavaćim kolima i stignem onda tamo odmoran, doduše mamuran kao pašče, ali možeš ceo taj dan da funkcionišeš.[/quote]

Ovo bi preporucio svakome ko ide dole. Sto kaze covek, dodjes odmoran i nema nekog cimanja po putevima u CG, nema sta da razmisljas, manje vise izadje isto para kao da si isao i kolima ceo put, ali bez ikakvog rizika.
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CamoSurprise » Fri Jul 21, 2023 12:37 pm

Kolega iz firme isto piči vozom za CG, čak je koristio i auto-voz. Prevezu kola vozom, pa se tamo vozaju po plažama i onda opet na voz, pa nazad.
Iskreno, meni odmor počinje od kad sednem u auto i volim da iskoristim da i u toku putovanja obiđem nešto zanimljivo usput. Sada smo npr. u polasku prenoćili u Višegradu, obišli Andrić grad, seli na večeru...U povratku opet Trebinje, ovaj put celodnevna poseta, a ne samo na 2-3 sata. Ručali, pa iskoristili da obiđemo manastir Tvrdoš. U njihovoj vinariji pokupovali vino i rakiju, pa onda popodne na kupanje u akva-park. Na sve tobogane sam išao, kao neko dete, mada nisam jedini, dosta matoraca se lomata na toboganima. :mrgreen:
U svakom slučaju, jeste jednostavnije vozom, bezbednije sigurno, ne umori se čovek od vožnje, ali gubi se taj deo da gde može da se stane, obiđe nešto lepo, klopa usput...

Sinoć stigao sa poslovnog puta Italija-Slovenija. Kao što već rekoh, Verona jako lep grad, ima šta da se vidi, da se ne ponavljam, ali cene su Evropske. Seli u restoran, za predjelo sam uzeo da probam pršutu sa dinjom - 16 evra, pri tom nije baš da je prepun tanjir pršute. Glavno jelo uzeo lazanje, isto 16 evra. Tu sam tražio ekstra kečap uz lazanje, kako je samo zakolutala očima konobarica, a italijan domaćin koji nas je vodio na večeru isto se smeje.
Rekoh joj posle - nadam se da te nisam uvredio, ona se smeje, kaže - tvoj izbor, ti to moraš da jedeš, a ne ja. Kasnije sam je zezao i tražio kečap uz sve, uz kolače, uz pivo... :mrgreen:
Pivo u restoranu 5 evra, posle u Irish pabu pio Hobogoblin kraft - 6 evra.

Inače, domaćin je veliki fan Sampdorije. Načesmo temu o fudbalu i čovek se otvori...Oni ispali iz serije A, kaže problemi, bankrot...ja o našem FK referat...izjadasmo se jedan drugom kao da smo braća.
Cigansku bratiju sa foruma će verovatno obradovati vest da je i Verona u košarci ispala u seriju B. Sada se zovu Scaligera. Rekoh mu - nema veze, dok su bili MASH dobili su u finalu, onoga koga je trebalo. :mrgreen:
Gilajdza RIP

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lukabrasi » Fri Jul 21, 2023 6:39 pm

Jaoooo otvori mi zivu ranu sa MASH...

chester1984
Posts: 48
Joined: Wed Nov 22, 2017 8:49 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby chester1984 » Thu Jul 27, 2023 12:10 am

Da li je neko letovao na Sardiniji?

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Thu Aug 03, 2023 9:17 am

Da li je neko ljetovao u Tunisu ? Šta vrijedi obići, glavni grad, Sahara ?
Kakva je usluga, kakva je hrana i slično ?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests