Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultra mentalitet » Sun Aug 21, 2016 1:41 pm

Ja sam bio pre par meseci u Balkanu, ulazi se negde u podrum pored Mc Tire paba, ono nije bilo lose, hostesa neki olos sto je bio u Parovima :mrgreen:

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby жабац » Sun Aug 21, 2016 7:07 pm

Да се јавим, нико ми ништа живо није тражио.Македонац само сошке и зелени, брат грк само сошке.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1958 » Sun Aug 21, 2016 8:13 pm

Banja Luka je stvarno vrhunski grad, doduse mali, ali nema greske.
Често одем до на село

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Вини Џонс » Sun Sep 04, 2016 10:31 pm

Јел ишао неко зими на Охридско језеро? Конкретно Нова година, јел има живота у то време? Ноћног пре свега. Чуо сам да је више за лето, а видим понуду сад и за нг

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Thu Sep 22, 2016 6:32 pm

Jel išao neko u Graz? Jel vredi otići? Ili predlog za neki drugi grad u Austriji a da je bliže?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby st.vuki » Sat Oct 15, 2016 7:42 pm

Jeftin smestaj u celju za 25 klinaca?

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultra mentalitet » Wed Oct 19, 2016 5:52 pm

Brdja wrote:Jel išao neko u Graz? Jel vredi otići? Ili predlog za neki drugi grad u Austriji a da je bliže?


Sad sam tek skontao da si ovo pitao. Bio sam ja u Gracu nedavno. Grad je meni slican Novom Sadu, pogotovo taj Hauptplac znaci kao ispred Gradske kuce u NS samo sto tramvaji prolaze :)

Gotovo da ti vise od jednog dana za obilazak ne treba, eventualno jedno nocenje. Ja sam bio ceo dan i sve sto je u tom sirem centru sam obisao. Imas tvrdjavu Slosberg koja se od tog centralnog trga nalazi jedno 300 metara, mozes se penjati stepenicama, zicarom a imas i lift. Osim stepenica sve se placa :D Lift je 1,80 a zicara 2,2 evra, ali to je ona vremenska karta na od po sat vremena, tako da sa njom mozes i drugim prevozima piciti. Taj Slosberg је najlepsi meni, od gore vidis ceo grad, ima neki ogroman sat, koji je simbol grada. uopste gore kad se popnes ima dosta sadrzaja, ima i par kafica sa lepim pogledom. Osim toga imas neko vestacko ostrvo na Muri (koje je u rekonstrukciji pa ne mozes uci), onda muzej koji je u obliku srca kao ljudskog organa. To sve vidis i od gore sa tvrdjave. Imas u gradu i neke dvostruke kruzne stepenice, to im je takodje atrakcija. Ima jos par mesta na kojima sam bio, ali da ne pisem sad, ne znam ni kako se zovu. Gradski saobracaj funkcionise perfektno, imas petlju buseva i tramvaja nedaleko od centralnog trga i sve lepo pise i sve je lepo objasnjeno. Sedeo sam u nekoj kafani blizu centra, toceno pivo 4 evra veliko, malo 3. U sustini, to je to.

Ako te jos nesto interesuje pogledaj i ovde https://www.graztourismus.at/en

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Wed Oct 19, 2016 8:08 pm

Hvala ti na odgovoru. Nešto nam se zakomplikovalo pa nismo ni otišli ali svakako planiramo.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Neapoli
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2016 1:11 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Neapoli » Wed Oct 19, 2016 11:28 pm

Tek sad video poruke.
Javi se na pp ako ti jos nesto bude trebalo za Grac.
Studirao sam tamo.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Thu Oct 20, 2016 12:41 am

Važi, hvala.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultra mentalitet » Thu Oct 20, 2016 9:33 am

Neapoli wrote:Tek sad video poruke.
Javi se na pp ako ti jos nesto bude trebalo za Grac.
Studirao sam tamo.


Gde si pre mesec dana da vidis poruku, da nisam morao glumiti istrazivaca :mrgreen:

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Џими Заказака » Mon Oct 24, 2016 10:33 pm

Pade mi na pamet Banja Luka kao potencijalna opcija za ovaj produženi vikend sad u novembru... Nikad nisam bio (dosta sramotna činjenica za 3 banke sprcane u guzicu, priznajem), tako da me zanima sve: šta videti u samom gradu, šta eventualno u okolini od prirodnih lepota, svetinja... (pošto bih išao verovatno autom), gde jesti, gde odsesti... Plan mi treba za dva dana (ceo petak i subota), dok bih nedelju ostavio za Jasenovac, jer mu verovatno skoro neću biti bliži (kapiram da je bolje za kraj jer bi mi verovatno preseo izlet da to iskusim na početku).

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Oct 26, 2016 1:01 am

Pogledaj prethodnu stranu, pisalo se nesto o BL.

User avatar
Kockalone
Posts: 287
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Kockalone » Wed Nov 02, 2016 12:49 pm

Идем са ђевојком за Праг па ако може неко ко је био да ми каже шта ваља обићи а шта избјегнути. Такође, какве су Карлове Вари за посјетити, а и можда бих отишао до Дрездена на један дан.

Avanti ragazzi
Posts: 216
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:25 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Avanti ragazzi » Wed Nov 02, 2016 12:52 pm

Мени лично су лепе Карлове Вари, симпатична бања, али ништа спектакуларно, па сам више за детаљнији обилазак Прага ако остајеш нешто краће нпр 3-4 дана. У Дрездену нисам био, али потрудићу се следеће пут да исправим то.

Druidid
Posts: 225
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Druidid » Wed Nov 02, 2016 1:57 pm

Bio sam u Pragu pre jedno 5 godina, stvarno prelep grad, ako te zanima kultura i znamenitosti bas ima sta da se vidi, mada je na mene najveci utisak ostavilo pivo. Tada kod nas jos nije postojao ovoliki izbor piva po marketima, pa kada sam tamo probao pilsner, kozel, njihov staropramen, krusovice, bernard, to je za mene bilo pravo otkrovenje, nisam se treznio 4 dana :D Beherovka je takodje vrhunska.

Prag nije uopste skup kao neki evropski gradovi (bar nije bio), pivo je otprilike bilo 2,5 evra po lokalima (veliko, mislim da malo ne postoji tamo), moglo je da se pristojno ruca za 5-6 evra po restoranima. Valuta im je Ceska kruna, i pazi dobro gde menjas pare jer ima nekih menjacnica gde te bukvalno oderu na kursu. Takodje u Pragu je sve legalno isto kao i u Amsterdamu, ali posto ides sa devojkom, cenim da te to mnogo i ne zanima :)

Drezden je takodje prelep, mada sam tamo bio samo jedan dan, obisao sam ono glavno sto ima da se vidi. Svakako vredi posetiti. Grad je bio skroz razrusen posle drugo svetskog rata, ali su Nemci to sve ispocetka sazidali potpuno isto kao sto je i bilo, neke gradjevine tako izgledaju da je neverovatno da su izgradjene pre samo 10 godina. Ako planiras neki soping, Drezden ti je pravo mesto za to, imaju ogromne trzne centre, ima bukvalno sve, i daleko je povoljnije nego da kupujes u Pragu.

Za Karlove Vari ne znam iz iskustva jer nisam bio tamo, ali bili su neki moji ortaci, kazu banja ko banja, lepo za videti ali nije nista spektakularno, ako biras izmedju Karlovih Vari i Drezdena, izaberi Drezden.

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultra mentalitet » Wed Nov 02, 2016 8:17 pm

Prag je do jaja destinacija, meni je mozda i najbolji grad u kome sam bio. Bio sam 4 puta, a poslednji put prosle godine u ovo doba. Evo druidid ti je manje vise sve napisao. To sa kursom oko menjanja para jeste sranje, zajebu te do jaja ako ne pazis. Neki likovi koji su bili sa nama u hotelu su dobro ispusili, jer su se pravili pametni pa menjali gde su stigli. Uglavnom prvo pitas koliko dobijes kruna za evro, pa tek onda menjas, kurs koji pise ne gledaj, ne jebu to tri posto. Ono sto nemas u ponudi agencija koje vode na ta putovanja, a sto je meni bilo zanimljivo, jeste zicara kojom ides na vrh nekog brda gde se nalazi kopija Ajfelovog tornja. Mozes se i na njega penjati, samo se placa, ali pogled i sa tog brda na grad je vrhunski.

Bio sam i u Karlovim varima i u Drezdenu. Drezden je ok, isao sam na to da vidim jos jedan grad mimo Praga, kad vec imam mogucnost. Trzni centri su ogromni, nasetao sam se kao majmun, ali naleteo i na neke ekstra popuste.

U Karlovim varima sam bio pre 3 godine, lepo izgleda celo mesto, sve je nekako starinsko i u tom fazonu. Nisam nesto bio odusevljen banjom kao banjom, jer realno nije neka turisticka atrakcija. Vise mi je izvikano mesto, ne znam, to je moj utisak.

Pivo im je vrhunsko, gomila pabova u pasazima, podrumima. Kazu svi da se ljudi paze lopova, medjutim ni traga ni glasa od njih.

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby zizou » Wed Nov 02, 2016 8:56 pm

Pa dobrog lopova neces ni da vidis ni da cujes :D

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1958 » Thu Nov 03, 2016 10:04 am

Gudra je valjda dekriminalizovana, nema prodaje u radnjama vec ako te uvate ne cimaju te. Ili se nesto promenilo? U karlove vari idi ako oces da vidis nadrkane hotele I gajbe I nadrkana kola.
Често одем до на село

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultra mentalitet » Thu Nov 03, 2016 12:47 pm

zizou wrote:Pa dobrog lopova neces ni da vidis ni da cujes :D


Hahahha realno :D ali brate prica vodic, na mapi grada pise pazi se lopova, u metrou isto, a jbt :D


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests