Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Tue Nov 19, 2019 10:59 pm

несуна реса wrote:Неку реч о Софији , био неко ? Пошто сам само 2 дана тамо (викенд) највише ме занима ноћни живот :mrgreen:

Bar Me gotiva mesto, mali bar, onako cozy sto bi Ameri rekli. Hipster ribe.
Krov Sense hotela ako oces fensericu, a imas i dublji dzep. Lep pogled na katedralu Aleksandra Nevskog.
Supa Star 2 ovo je mesto sa , gle cuda, supama. E sad, kad sam bio u Sofiji, zavrsio sam mrtav pijan nekako u podrumu ovog mesta, vodile me neke Bugarke i prosli smo kroz ovaj restoran, otvorio nam neko, i onda sisli dole. Odlicna elektronika picila. Sad ne znam da li im je to regularno ili je bila neka privatna organizacija na koju sam ja upao ni kriv ni duzan. Ali svakako kazu i da su dobre supe preko dana gore u restoranu :D
E bilo je jos neko seljacko mesto, ala River, gde ide 50% nase muzike, kurve, namrsteni istetovirani likovi.... ako te bas bas zanima ta prica, mogu da se raspitam kod drugara kako se zove.

+ Pod Lipite - korektan restoran

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CamoSurprise » Wed Nov 20, 2019 11:34 am

Kad smo poslovno dolazili u Sofiju, bili smo smešteni u Sense hotelu. Vodili su nas ti bugarski partneri na večeru u neki restoran u blizini, mislim da se Corso zove. Posle večere išli u neki klub, pa onda nazad u naš hotel na krov, gde je to fensi mesto za izlazak.
Hotel i restoran full utisak, a taj klub i ta fenserica na krovu, poluprazni, ništa spektakularno. Doduše bio je radni dan, možda je zato takav utisak. Nismo previše zaginuli, možda negde oko 3h ujutru smo se razišli. Nudili su da idemo u studentski grad, tamo ima nekih mesta i navodno je ludnica svaki dan, ali nismo išli jer su nas ujutru čekale poslovne obaveze.
Taj hotel je u blizini stadiona, pa sam iskoristio popodne da obiđem stadione i kupim koji suvenir. Stadioni CSKA i Levskog su u nekoj šumi i mislim da je međusobna razdaljina manja nego u Bg na autokomandi. Za vikend se igrao derbi, ali na moju žalost nismo toliko ostali.
Bugari se uopšte ne stide istorijskih veza sa Rusijom. Već pomenuta crkva Aleksandra Nevskog je stvarno prelepa, a u blizini se nalazi i spomenik Caru oslobodiocu.
Eto...za rekreativne i nesportske aktivnosti, uvek možeš da pitaš recepcionera. ;)
Gilajdza RIP

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Wed Nov 20, 2019 11:50 am

Jel ok period kraj juna- početak jula da se ode na neko egzotičnije mesto? I gde je ok u tom periodu?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby st.vuki » Wed Nov 20, 2019 3:16 pm

CamoSurprise wrote:Kad smo poslovno dolazili u Sofiju, bili smo smešteni u Sense hotelu. Vodili su nas ti bugarski partneri na večeru u neki restoran u blizini, mislim da se Corso zove. Posle večere išli u neki klub, pa onda nazad u naš hotel na krov, gde je to fensi mesto za izlazak.
Hotel i restoran full utisak, a taj klub i ta fenserica na krovu, poluprazni, ništa spektakularno. Doduše bio je radni dan, možda je zato takav utisak. Nismo previše zaginuli, možda negde oko 3h ujutru smo se razišli. Nudili su da idemo u studentski grad, tamo ima nekih mesta i navodno je ludnica svaki dan, ali nismo išli jer su nas ujutru čekale poslovne obaveze.
Taj hotel je u blizini stadiona, pa sam iskoristio popodne da obiđem stadione i kupim koji suvenir. Stadioni CSKA i Levskog su u nekoj šumi i mislim da je međusobna razdaljina manja nego u Bg na autokomandi. Za vikend se igrao derbi, ali na moju žalost nismo toliko ostali.
Bugari se uopšte ne stide istorijskih veza sa Rusijom. Već pomenuta crkva Aleksandra Nevskog je stvarno prelepa, a u blizini se nalazi i spomenik Caru oslobodiocu.
Eto...za rekreativne i nesportske aktivnosti, uvek možeš da pitaš recepcionera. ;)
Studentski grad je pun kafana sa zivom muzikom. Ako se ne varam stadion levskog podseca malo na jna

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Wed Nov 20, 2019 7:27 pm

Нисам баш нешто за те рке коке и пијане бугаре/бугарке да гледам , стварно су ми иритантни још од пре када сам летово тамо док је било јефтино :mrgreen:

Значи паб неки преко дана да се забоде (по могућству да није скуп , мада контам да је тамо доста све јефтиније) , увече ћу видети ово што сте написали где се налази , немам намеру баш сада да гиљам по целој Софији , него да буде центар или околина. И стадиони ако нису далеко обишо би једно јутро.

Хвала људи
Космет је Србија !

User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Grobar do groba » Thu Nov 21, 2019 5:50 pm

несуна реса wrote:Нисам баш нешто за те рке коке и пијане бугаре/бугарке да гледам , стварно су ми иритантни још од пре када сам летово тамо док је било јефтино :mrgreen:

Значи паб неки преко дана да се забоде (по могућству да није скуп , мада контам да је тамо доста све јефтиније) , увече ћу видети ово што сте написали где се налази , немам намеру баш сада да гиљам по целој Софији , него да буде центар или околина. И стадиони ако нису далеко обишо би једно јутро.

Хвала људи

Pab Stambolov ti je ubedljivo najbolja prica u Sofiji-ful bleja,ful cene,ful atmosfera,i jos imas preko 50 vrsta piva,imaju cak i nase jelen i zajecarsko (koje naravno neces tamo uzeti sigurno :D )
Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Fri Nov 22, 2019 12:03 am

Brdja wrote:Jel ok period kraj juna- početak jula da se ode na neko egzotičnije mesto? I gde je ok u tom periodu?
Jbg ja da pitam opet... Ili ako postoji neki sajt/forum gde može da se pročita o tome...
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Druidid
Posts: 225
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Druidid » Fri Nov 22, 2019 12:20 am

Kontam da ti je ok da odes na bilo koje mesto koje se nalazi u 2000km gore/dole od ekvatora, mislim da tu sezone traju po 10-11 meseci godisnje. Najbolje ti je da prvo izaberes mesto gde zelis da ides, pa onda da proguglas kako je vreme u junu/julu. Obicno na svim tim mestima postoji period monsuna, kisa ili cega vec, ali kada je taj period to vec zavisi od mesta do mesta.
Kad smo vec kod egzotike, jel bio neko na Filipinima? :D
Hteo sam nazad u Afriku, ali jbg ne pitam se samo ja, tako da je to pomereno za sledeci put. Sad su Filipini na redu, pa ako je neko slucajno bio nek podeli iskustva, ako Bog da da sve bude ok stize izvestaj sa putovanja pocetkom Maja.

ElPadrino
Posts: 524
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Fri Nov 22, 2019 1:07 pm

Brdja wrote:
Brdja wrote:Jel ok period kraj juna- početak jula da se ode na neko egzotičnije mesto? I gde je ok u tom periodu?
Jbg ja da pitam opet... Ili ako postoji neki sajt/forum gde može da se pročita o tome...


Izgleda da ti je suđeno da sve pitaš po dva puta. :mrgreen:
Je l misliš na neke more zajebancije ili ove fazone Filipini, Tajland, Zanzibar ?

Moji roditelji već par godina idu u Grčku kraj maja - početak juna, budu tipa do15tog i svaki put bude opušteno za kupanje i što je još bolje, bude dosta manje ljudi, turista + cijene smještaja i prevoza (preko agencije) su baš povoljne. Tipa mislim da 180e njih dvoje plaćaju za 10 noćenja, a dobiju apartman ono sa bračnim krevetom, dnevnim boravkom i kuhinjom, za razliku od nekih polu smještaja koje ljudi znaju uzimati tokom sezone. Tako da ako je u tom smjeru bili tvoje pitanje sasvim je okej period.

@Lost&Found - čini se da imaš podosta priča 'u šteku' mogo si neku raspisati, dok smo još 'van sezone' da se razbije monotonija. :mrgreen:

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Fri Nov 22, 2019 7:08 pm

Hvala Druidid.

El Padrino, mislio sam na nešto tipa Tajland, Kuba, Dom. Republika ili nešto sl.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby kocka » Fri Nov 22, 2019 7:52 pm

Brdja wrote:El Padrino, mislio sam na nešto tipa Tajland, Kuba, Dom. Republika ili nešto sl.

Сиротињо да једеш говна :lol:

Vodnik!
Posts: 26
Joined: Tue Nov 12, 2019 10:48 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Vodnik! » Sat Nov 23, 2019 12:36 am

Brdja wrote:
Brdja wrote:Jel ok period kraj juna- početak jula da se ode na neko egzotičnije mesto? I gde je ok u tom periodu?
Jbg ja da pitam opet... Ili ako postoji neki sajt/forum gde može da se pročita o tome...

Imas dobar sajt, ja tu skupljam informacije za lokacije koje me zanimaju. U pitanju je sajt putovanje.info.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sat Nov 23, 2019 9:24 am

Hvala
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

ElPadrino
Posts: 524
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Sat Nov 23, 2019 11:54 am

Al' brat Vodnik!, registrovao se samo da Brdji pošalje sajt.. Kolika je kvota da je ustvari njegov ? :mrgreen:

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sat Nov 23, 2019 1:00 pm

To se ceni
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

shark23
Posts: 76
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby shark23 » Sat Nov 23, 2019 8:14 pm

Druidid wrote:Kad smo vec kod egzotike, jel bio neko na Filipinima? :D
Hteo sam nazad u Afriku, ali jbg ne pitam se samo ja, tako da je to pomereno za sledeci put. Sad su Filipini na redu, pa ako je neko slucajno bio nek podeli iskustva, ako Bog da da sve bude ok stize izvestaj sa putovanja pocetkom Maja.


Bio ja prosle godine i naravno sve preporuke :) Bio sam Bohol (Alona beach), pa odatle brodicem (nekih 20-30 minuta) do Cebu i na kraju Borakaj. Sticajem okolnosti i lude srece sledeceg meseca cu obici i Palavan. Prva asocijacija su naravno Filipinke :D Nisam nikakav smeker, niti neki alfa jebac, ali tamo je toliko lako nacimati ribu da je to bukvalno neverovatno. I hoce seks odma uglavnom, jedino sto ih je posle bas tesko skinuti sa kurca, vecina ih se istripuje kako su u vezi pa su tu moguce male neprijatnosti :)
Na Boholu imas dosta nekih dnevnih izleta, zip lajn, neka chocolade hills, al na nista od toga nisam isao. Odlicne su plaze na tom delu ostvra, ima dosta barova i restorana. Cene naravno vise nego pristupacne. Ne secam se tacno sad po barovima, al mislim da je pivo oko 1$. Secam se samo da u marketu litar ruma i velika koka kola kosta 3-3.5$. To sam skoro svaki dan cepao pred izlazak.
Na Cebu mozes da plivas sa kit ajkulama, lepo je iskustvo. Na otvorenom su okeanu, tu im bacaju svakodnevno hranu pa se zato okupljaju tu. Jedino sto ima dosta turista bas, al jebi ga sad. Moalboal ti je mnogo kul lokacija za ronjenje. Ja sam samo sa maskom solo isao, al ono sto sam video tamo sve nisam nigde, ubedjem sam jedno od top 5 mesta na svetu za to. Bas brda korala, jedno milijardu sardina, onaj trip kao u filmu krenes da plivas ka njima one se razbeze sve, al nerealno koliko ih ima. Dosta kornjaca isto. Nekih 15ak km od tog Moalboala imas i 2 vodopada, lepa je priroda bas. Plaza tu je bas mala i nikakva realno, al meni se mnogo svidelo mestasce. Ima 2-3 bara sa zivom muzikom, koji su krcati uvece, dosta restorana. Sve ono sto ti treba.
Borakaj im je valjda najelitnije ostrvo tamo. Ta glavna plaza je savrsenstvo stvarno, onaj najmeksi najcistiji moguci pesak. Ako ides tamo najbolje nadji smestaj na station 2, posto je tu centar svega. Mada je ostrvo bas malo, sa motorcicem svuda brzo stizes. Na jednoj od plaza tamo je izgleda bas pogodno za kite surfing, ono na cemu je Gru poginuo. Niko se uglavnom ne kupa na toj plazi, samo brda njih voze to govno.
Engleski im je kao drugi zvanican jezik, tako da ga svi pricaju sto je mnogo dobra stvar. Ludi su mnogo za basketom, bas dosta terena sam vidjao. Malo su nezgodni samo ti Filipini sto izmedju ostrva uglavnom avion je jedina opcija, mada su povoljne cene. Eto ovako napamet sam nabacao, pa mozda pomogne. Ima pored ovog putovanja.info i klubputnika forum, nije lose ako zatrebaju nekom neke info.

Druidid
Posts: 225
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Druidid » Sun Nov 24, 2019 2:45 am

Hvala na info. Procitao sam sve sto ima o Filipinima po sajtovima i forumima, ali ovde su nekako uvek najbolje informacije :D
Neki radni plan je Manila - Bohol - Cebu - Palawan i ako nekako uklopim tu i Borakaj u 17 dana koliko sam tamo.
Pisi kako bude na Palavanu.

dingospo
Posts: 60
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:12 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby dingospo » Mon Dec 09, 2019 10:24 pm

Planiram za ng da idem u Prag, e sad pošto sam prevrtio celi booking i airbnb i ništa ne mogu da nađem za neke normalne pare obišao sam i neke agencije i svaka u ponudi ima hotel koji je od grada udaljen da je bliži Drezdenu ili Beču :) tako da nisam povezan sa gradom nikako.
Planiram sa drugarima da idem i da se raspadamo od alkohola i ko zna čega još pa jel zna neko neku agenciju koja nudi hotel na normalnoj lokaciji ili neki privatni smještaj da smo povezani sa gradom pošto ako se dobro sećam u Pragu metro ne radi posle 24h jedino po koji tramvaj?

Ireland
Posts: 2
Joined: Wed Jan 03, 2018 10:30 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Ireland » Mon Dec 09, 2019 11:09 pm

dingospo wrote:Planiram za ng da idem u Prag, e sad pošto sam prevrtio celi booking i airbnb i ništa ne mogu da nađem za neke normalne pare obišao sam i neke agencije i svaka u ponudi ima hotel koji je od grada udaljen da je bliži Drezdenu ili Beču :) tako da nisam povezan sa gradom nikako.
Planiram sa drugarima da idem i da se raspadamo od alkohola i ko zna čega još pa jel zna neko neku agenciju koja nudi hotel na normalnoj lokaciji ili neki privatni smještaj da smo povezani sa gradom pošto ako se dobro sećam u Pragu metro ne radi posle 24h jedino po koji tramvaj?


Provjeri ovaj hotel https://www.booking.com/hotel/cz/fortunarhea.en-gb.html?aid=1474702;label=clicktrip-bn-n28-091219-a_o_prague_rhea-i85564-s116203-wLKbWZniy5fKzDL06-cu_tab-d301-dc3-bt191-close_no;sid=f12a23eb66d8441c9a1718b7a4c9b1d8;dest_id=-553173;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=0;hapos=1;hpos=1;nflt=at_bun%3D2%3Bht_id%3D204%3Bclass%3D3%3B;no_rooms=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1575927637;srpvid=f424986a32e10010;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

na periferiji grada 3-4 minute do tramvaja, 20 tak min tramvajem do centra

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby SAO_Zeljin » Mon Dec 09, 2019 11:31 pm

Ako vas ide vise u Prag sigurno mozete da nadjete nesto na qirbnb ili booking za neke normalne pare stim da ne mozete da ocekujete da svako ima svoju sobu i slicno


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests