Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Vinz » Mon Jun 17, 2019 1:20 pm

Имате ли неку препоруку за неку кућу, викендицу или тако нешто са базеном, за 10ак људи, да није она
Дринска кућа, фазон 400евра дневно

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby lost&found » Mon Jun 17, 2019 1:44 pm


User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Mon Jun 17, 2019 2:15 pm

imam ja preporuku, ali ne za određenu kuću nego za lokaciju.u pitanju je posebni rezervat prirode gornje podunavlje, odnosno vikend naselja šebešfok, korlatoš i kenđija.nalazi se se par kilometara od bezdana, odnosno 20ak od sombora.ne znam da li ima kuća sa bazenom, ove u kojima sam ja bio nisu imale bazen, i mislim da je to skroz suvišno.te kuće/vikendice su uglavnom slične, u smislu da većina nudi isto ili slično-smeštaj za veći broj osoba (nas uvek ide bar osmorica), kompletno opremljena kuhinja, kupatilo, zidano mesto za roštilj, kotlić, ražanj...sopstveni prilaz vodi sa malim pristaništem i čamcem na raspolaganju.to je neki standard, imaš verovatno i boljih, sa internetom i skupljim nameštajem, ali kao što sam napisao, mislim da to nisu neke stvari koje su bitne.

na kenđiji i šebešfoku sam bio, na korlatošu nisam ali su mi i to hvalili, uostalom sve je jako blizu i nije neka prevelika razlika.najbolja opcija je kenđija,pošto je tu kanal najširi, voda je topla i prečista, odnosno najčistija u vojvodini.takođe, što je jako bitno, kuće na kenđiji imaju kapiju, koju zaključaš i niko ne može da te smara, dok smo na šebešfoku imali neprijatnih iskustava sa pijanim lokalcima.u okolini ima nekoliko odličnih čardi, najpoznatija i najskuplja je pikec.blizu je tromeđa sa mađarskom i hrvatskom, a može da se zabode i zanimljiv izlazak u bezdanu za bedne pare, budu neki dani tromeđe ali sam zaboravio datum.

što se tiče cene, mi kuću ove godine plaćamo 50e dan, i to je ubedljivo najskuplje do sada, ali je i dalje prejeftino pošto će nas biti bar 8.radnim danima bude i jeftinije.problem je što je dosta kasno za rezervacije, verujem da je za jul i avgust nemoguće naći kuću, možda preko radnih dana.
evo ti link za kuću koju smo rezervisali za ovu godinu, pa probaj da ih kontaktiraš

http://www.facebook.com/Vikendica-Dunja-Kendjija-120749521889788/?ref=page_internal

pitaj ako te još nešto zanima, kucao sam na brzinu pa sam možda nešto izostavio.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Mon Jun 17, 2019 9:30 pm

Па прво кажеш локацију која ти одговара , типа не исплати се да си из јужне Србије да се цимаш и долазиш до бездана , ем цимање ем гориво. Али преко букинга , аирбнба куцаш локације и нађеш куће , има и сајтова само са викендицама и кућама за одмор за смешне цене , одабереш локацију типа Перућац , Тара , Гоч , Дивчибаре да се буквално изненадиш колике кућерине за смешну кинту. Е сада ако ти треба за неко дивљање фазон момачко вече или тако слично , онда тражи те надркане куће са базенима ја када смо тражили за момачко тако те куће није било ама баш ништа испод 300 јевреја ноћ (али буквално се исплати које издркавање ) .
Космет је Србија !

nscrew
Posts: 36
Joined: Tue Mar 22, 2016 3:09 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby nscrew » Tue Jun 18, 2019 1:06 am

pertla wrote:imam ja preporuku, ali ne za određenu kuću nego za lokaciju.u pitanju je posebni rezervat prirode gornje podunavlje, odnosno vikend naselja šebešfok, korlatoš i kenđija.nalazi se se par kilometara od bezdana, odnosno 20ak od sombora.ne znam da li ima kuća sa bazenom, ove u kojima sam ja bio nisu imale bazen, i mislim da je to skroz suvišno.te kuće/vikendice su uglavnom slične, u smislu da većina nudi isto ili slično-smeštaj za veći broj osoba (nas uvek ide bar osmorica), kompletno opremljena kuhinja, kupatilo, zidano mesto za roštilj, kotlić, ražanj...sopstveni prilaz vodi sa malim pristaništem i čamcem na raspolaganju.to je neki standard, imaš verovatno i boljih, sa internetom i skupljim nameštajem, ali kao što sam napisao, mislim da to nisu neke stvari koje su bitne.

na kenđiji i šebešfoku sam bio, na korlatošu nisam ali su mi i to hvalili, uostalom sve je jako blizu i nije neka prevelika razlika.najbolja opcija je kenđija,pošto je tu kanal najširi, voda je topla i prečista, odnosno najčistija u vojvodini.takođe, što je jako bitno, kuće na kenđiji imaju kapiju, koju zaključaš i niko ne može da te smara, dok smo na šebešfoku imali neprijatnih iskustava sa pijanim lokalcima.u okolini ima nekoliko odličnih čardi, najpoznatija i najskuplja je pikec.blizu je tromeđa sa mađarskom i hrvatskom, a može da se zabode i zanimljiv izlazak u bezdanu za bedne pare, budu neki dani tromeđe ali sam zaboravio datum.

što se tiče cene, mi kuću ove godine plaćamo 50e dan, i to je ubedljivo najskuplje do sada, ali je i dalje prejeftino pošto će nas biti bar 8.radnim danima bude i jeftinije.problem je što je dosta kasno za rezervacije, verujem da je za jul i avgust nemoguće naći kuću, možda preko radnih dana.
evo ti link za kuću koju smo rezervisali za ovu godinu, pa probaj da ih kontaktiraš

http://www.facebook.com/Vikendica-Dunja-Kendjija-120749521889788/?ref=page_internal

pitaj ako te još nešto zanima, kucao sam na brzinu pa sam možda nešto izostavio.


Ja ih pitao u poruci kada je prvi slobodan vikend,kaze sredinom septembra a cena 160€

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Tue Jun 18, 2019 8:42 am

nscrew wrote:Ja ih pitao u poruci kada je prvi slobodan vikend,kaze sredinom septembra a cena 160€


Za dan???ja sam rezervisao pre dva meseca,ne mogu da verujem da sad trazi toliko para.

šebešfok je bio još jeftiniji,tamo smo pre tri godine plaćali kuću 25e dan,spavalo nas sedmoro,imali smo čak i kablovsku i vajerles.
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby CREW pg » Tue Jun 18, 2019 9:44 am

Vinz wrote:Имате ли неку препоруку за неку кућу, викендицу или тако нешто са базеном, за 10ак људи, да није она
Дринска кућа, фазон 400евра дневно


https://realhouse.rs/nekretnina/vila-du ... -na-dunav/

Odlicna prica, samo kapiram da je bukirano za vikende tokom ljeta. Provjeri...
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Jun 18, 2019 2:06 pm

Ova je samo za devojacke veceri, nema za momacke. :mrgreen:

nscrew
Posts: 36
Joined: Tue Mar 22, 2016 3:09 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby nscrew » Tue Jun 18, 2019 3:59 pm

pertla wrote:
nscrew wrote:Ja ih pitao u poruci kada je prvi slobodan vikend,kaze sredinom septembra a cena 160€


Za dan???ja sam rezervisao pre dva meseca,ne mogu da verujem da sad trazi toliko para.

šebešfok je bio još jeftiniji,tamo smo pre tri godine plaćali kuću 25e dan,spavalo nas sedmoro,imali smo čak i kablovsku i vajerles.


Za ceo vikend.i dalje je to ok cena 20€po glavi s tim da bi ja isao sa porodicom pa mi je to puno.kao sto si i rekao,moze se naci i za 50 sigurno

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby axkontra » Tue Jun 18, 2019 4:34 pm

https://nikana.gr/sr/blog/3352/opasnost ... -zivotinja
Ubolo me ovo sranje Malo I prosle godine je al ove je bas bolelo sa obe bodlje u mali prst, nego Sam sad procitao da je poznata u narodu kao drakena, sa udice je skidati sekirom.

bojan23
Posts: 356
Joined: Fri Feb 05, 2016 10:17 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby bojan23 » Wed Jun 19, 2019 11:57 am

Code: Select all

http://www.come2see.rs/?fbclid=IwAR13Gacsfn86CLbDVFtVbcGUfxHHR499PTJiYsPxR4r6OK2oMbewXEWGDAo

Ako smeta reklama brišite slobodno, drugar sa devojkom ima agenciju, ima svašta od aranžamana.
З В Е З Д А Л Е !

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby несуна реса » Thu Jun 20, 2019 4:38 pm

Космет је Србија !

detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby detelinara83 » Fri Jun 21, 2019 10:01 am

axkontra wrote:https://nikana.gr/sr/blog/3352/opasnosti-iz-mora-ubodi-ugrizi-morskih-zivotinja
Ubolo me ovo sranje Malo I prosle godine je al ove je bas bolelo sa obe bodlje u mali prst, nego Sam sad procitao da je poznata u narodu kao drakena, sa udice je skidati sekirom.

Одакле ти паре за Грчку? :mrgreen:

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Fri Jun 21, 2019 10:02 am

Nije rekao da ga je ubolo u grckoj :)
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby axkontra » Fri Jun 21, 2019 11:55 am

Sitonia, nemam dilemu za porodicno letovanje, grke boli uvo za sve, ne idem tamo gde ce neko mrko da me gleda ili da se kupam u razblazenom go netu. Grci ne pustaju kanalizaciju u ovom mestu ni u ostalim, a more je ne verovatno toplo, a plaze ko maldivi na kojim nisam bio. Pecam I spavam, jutros Sam ustao u pola 5 ujutro da bi docekao izlazak sunca, kako se stvari okrenu nekada bi GA svakako docekao iz izlaska sad me te stvari smaraju. Izbegavati put petak I subota oko soluna je haos 2 sata od soluna do prstiju, prva druga prva. Gyros 3,mitos 3,lubenica, 0.5 kilo MA bili ste svi valja. Smestaj Dan od 30 do 65 e Dan zavisno od blizine mora uz dogovor sa gazdamo moze I nize. A za brata 83,pivo mitos od koga raste....

ElPadrino
Posts: 525
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ElPadrino » Fri Jun 21, 2019 2:32 pm

Etaoin wrote:Јуче дођох на Ханиоти, за сада, презадовољан.


Mislim da je brat usljed pomame za smjestajem u Srbiji nepravedno zapostavljen. :mrgreen:

Brate raspisi koju kad stignes, ima i nas koje vise zanima kako je u/na Haniotiju i kakva je prica tamo i kako si do te price uopste stigao nego smjestj po gorama i planinama drage nam zemlje. :mrgreen:

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Etaoin » Fri Jun 21, 2019 7:44 pm

Вратих се пре пар сати :)

Што се тиче Ханиотија, хтео сам прошле године тамо да идем, али није било места, па смо отишли до Пефкохорија.

Ове године нам је изашла понуда за последњи минут, апартман са 4 лежаја, 10 ноћења, 250 евра. Вила Вики је у питању, држе је Грци из Аустралије. Вила има мали базен, као и део за бебе, што је нама сјајно легло, јер моја наранџаста звер има 18 месеци.

Налази се испод Масутиса, тако да је локација одлична, а одмах изнад је и играоница на отвореном, па је све буквално на 2 минута, сем плаже.

До плаже се долази за пет минута лаганог хода, и то до дела плаже који је песковит, као и само море. Море је топло, чисто и нема јежева, као ни таласа. Милина.

Ханиоти је мало веће место него Пефкохори, али има једну ману, шеталиште је јако кратко уз море, скоро све се налази око централног трга, што мени није сметало, напротив. Апсолутно се сви труде да причају српски и изузетно су љубазни, јуче смо били у Масутису пред затварање, и сву храну што су спремали а нису продали, све су поделили, и углавном јуре људе са децом да дају.

Што се тиче цена, већина ствари су ту негде као код нас, а неке чак и јефтиније. За Масутис тражите Масутис картицу, онда се добијају и још неки попусти додатни. Гирос обавезно код Костаса у центру, цена невјеројатних 2 евра, а велики точени Митос 1.5 евра. Јефтиније него на Ади. Воле Србе, а конобари носе дресове Србије :) Што се тиче осталих локала, точено пиво од 2 евра па на више, кафе исто толико. Препорука да се проба грилована фета, уз пиво иде феноменално, цена је око 4 евра.

Обавезно куповати воће и поврће у завученим улицама, ту се продаје директно из камиона или кола, цене су мање него код нас, а квалитет воћа је заиста врхунски, поготово брескве и нектарине. Наравно, ко хоће да купи квалитетну кожну јакну, може да се исценка и да исту узме и за 50.

Ханиоти је викендом препун, углавном Грци из Солуна долазе. Место није за оне који хоће провод, апсолутно је за младе људе са породицама, као и за маторце, али опет није досадно. Плажа Ксенија је на 20 минута вожње, више о њој погледајте на Тјубу.

Ја сам се осећао као код куће, заиста једно прелепо летовање, жена размишља да можда и купимо неки стан тамо па као да имамо за нас, а и да издајемо :)

Ако треба још информација, служимо народу.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri Jun 21, 2019 9:29 pm

Da li je neko išao na rafting Limom? Zanima me koliko je drugačije u odnosu na Taru.

User avatar
Пирамида
Posts: 52
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:10 am
Location: Нови Сад

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Пирамида » Sat Jun 29, 2019 8:47 am

Планирам у августу да на Дрину, на продужени викенд, никакав луксуз, само кревет, купатило, река ( клопа може а и не мора ) ... Јел био неко ? Нека искуства ?
Офсајд слепче!

chevanton
Posts: 101
Joined: Mon Sep 18, 2017 2:04 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby chevanton » Tue Jul 02, 2019 11:56 am

Ako moze neko nek napise koja je najbolja opcija za menjanje para u Turskoj?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests