Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Swallow » Thu Jul 13, 2017 5:27 pm

peacefull huligan wrote:која су места најбоља у Србији за летовање, да имају добре смештаје, базене, природа, да нема превише људи?



Tara, 10 praznih mesta, opet Tara pa onda ostalo.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby prcko » Mon Jul 17, 2017 6:46 pm

Jel zna neko da li mi je potrebno medjunarodno ovlascenje ako idem tudjim autom u Grcku? Isto nam je prezime.

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby јахач магле » Mon Jul 17, 2017 6:58 pm

По закону ти треба, ја сам вадио, али осим на граници ја полицију у Грчкој нигде видео нисам, а ни на граници ме ништа у вези аута нису питали.
...Сијају звезде као очи конобарице...

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby prcko » Mon Jul 17, 2017 7:07 pm

јахач магле wrote:По закону ти треба, ја сам вадио, али осим на граници ја полицију у Грчкој нигде видео нисам, а ни на граници ме ништа у вези аута нису питали.


Ok, hvala.

User avatar
Krki PFC
Posts: 129
Joined: Thu Apr 07, 2016 3:21 pm
Location: U borbi za trofej, u bici za spas!

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Krki PFC » Wed Jul 19, 2017 2:44 pm

Ako je neko skoro putovao u Italiju kolima, busom ili kamionom, neka mi se javi u inboks, treba mi neka informacija. Hvala unapred!

Nebitan
Posts: 24
Joined: Mon Apr 04, 2016 8:10 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Nebitan » Wed Jul 19, 2017 4:56 pm

pertla wrote:E setio sam se jos zlatiborsko kod vukse,preko puta kafemata na spensu,jednom sam jeo dobro je bilo


Пертлони, како се котира The Camelot? Рекао бих да је баш поред тог златиборског ако нисам пермутовао...
Био сам за 01.05. два дана у НС-у, јео тамо, био сам прилично задовољан.
На Дунаву, не знам да ли је Пикник, предивна атмосфера и амбијент, као што си рекао. Остали су ми у сећању "шаљиви" називи јела, типа "снашини уштипци" , "заовине ролнице" итд... Такође нисам имао замерки. :)

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby 1748 » Wed Jul 19, 2017 8:23 pm

Camelot je do jaja, imaju svoje pivo koje prave obicno i crno. Meni se svidja to pivo. A i hrana im je vrhunska
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby pertla » Wed Jul 19, 2017 8:30 pm

Da da to je piknik,a kamelot je odmah pored zlatiborskog kao sto si rekao,dobra hrana ali meni se to njihovo pivo nikako ne svidja,vise mi vuce na vino koje ne pijem uopste,a to jedino sluze
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Thu Jul 20, 2017 11:47 am

je l' bio ko u rimu i/ili milanu?

neki glavni utisci? orijentacioni cenovnik, da ne kazem troskovnik?
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Вини Џонс » Thu Jul 20, 2017 12:30 pm

За Рим ти треба неких 5 дана да видиш све што се може видети. Неки главни утисак је да када шеташ кроз то језгро као да си у неком музеју. Што се цена тиче оно, кафа је око 2.5 евра, имаш кафића где је нпр. 3 евра, а ако седиш и пијеш плаћаш столицу још 3е, луксуз јебига :mrgreen: Што се ноћног живота тиче ценим да је пиће око 5е, не сећам се. Храна је исто прихватљива, мислим да сам лазање платио 6-7е, баш добру порцију негде око Пантеона, цене у супермаркетима класика, не одударају нешто. Литра вина у ресторанима исто до 10е. Карта за Курву Норд 16е 8-) и треба лична, односно пасош.
Ако обилазиш ценим да је најбоље да узмеш Рома пасс, има предност приликом уласка у музеје, попусте за превоз ваљда, али нисам узимао и не сећам се тачно.
И да, не знам да ли сам видео некога у тренерци у Риму :mrgreen:

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Далтон » Thu Jul 20, 2017 2:31 pm

Za mesec, dva se vracam iz ju es eja za srbiju pa palim na Tajland u Bangkok kod ribe gde planiram da ostanem duze. Ima ona stan tamo i posao pa je planirala da i meni nabaci sljaku. Problem je sto ja idem kao turista i da bi dobio turisticku vizu treba mi karta za tamo i nazad, posto valjda ne izdaju ovde turisticke vize ako se uzme karta u jednom pravcu.
E sad, kontam da je ono tri meseca tabla da se ostane za pocetak a u medjuvremenu kada nadjem sljaku tamo ne znam koja je procedura.
Kontam da uglavnom poslodavac treba da mi izda onaj "work permit" vizu i da angazujem advokata koji mi to moze resiti. Video sam da je najbliza srpska ambasada u Mijanmaru koja je odmah uz tajland na nekoliko sati leta.
Sta je u sustini potrebno od papira da se nosi u ambasadu i da li uopste trebam ista nositi u nasu ambasadu. Imao li je neko iskustva na ovu temu ko je planirao da ostane u tudjini?
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Thu Jul 20, 2017 4:28 pm

Вини Џонс wrote:За Рим ти треба неких 5 дана да видиш све што се може видети. Неки главни утисак је да када шеташ кроз то језгро као да си у неком музеју. Што се цена тиче оно, кафа је око 2.5 евра, имаш кафића где је нпр. 3 евра, а ако седиш и пијеш плаћаш столицу још 3е, луксуз јебига :mrgreen: Што се ноћног живота тиче ценим да је пиће око 5е, не сећам се. Храна је исто прихватљива, мислим да сам лазање платио 6-7е, баш добру порцију негде око Пантеона, цене у супермаркетима класика, не одударају нешто. Литра вина у ресторанима исто до 10е. Карта за Курву Норд 16е 8-) и треба лична, односно пасош.
Ако обилазиш ценим да је најбоље да узмеш Рома пасс, има предност приликом уласка у музеје, попусте за превоз ваљда, али нисам узимао и не сећам се тачно.
И да, не знам да ли сам видео некога у тренерци у Риму :mrgreen:


хвала ти пуно за информације!!

јеб'о матер како има да се зајебем за то што се плаћа седење по кафићима, усраће ме од пара јебо сам им матер жабарску :lol:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Вини Џонс » Thu Jul 20, 2017 4:49 pm

Ништа. У тим типовима кафића се наручује за шанком, па те одмах пита конобар. Нема изненађења :mrgreen:

doktor
Posts: 22
Joined: Fri Jan 29, 2016 3:53 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby doktor » Thu Jul 20, 2017 6:41 pm

Za Milano zavisi kakav ti je budzet i sta volis. Navigli je kraj gde se izlazi, ima brdo raznih kafica i restorana. To je i jedini deo grada gde reka izlazi na povrsinu. Ostala dobra mesta se generalno nalaze izdvojeno od centra. Ima par kultnih mesta:
1. Birrificio na Lambrate kultna pivnica (prave svoje pivo), gde se skupljaju studenti sa Politeknika.
2. Portobello na via Plinio 29, autenticna zabarska kuhinja
3. Baobab hamburgeri na italijanski nacin u corso Garibaldi 12 (najbolji hamburgeri koje sam ikada jeo). Inace u corso Garibaldi ima par Salameria koje vredi posetiti
4. La Fabbrica Viale Pasubio 2 (pica i pasta)
5. Sladoled u Gelateria Giova (jedan od najboljih sladoleda)
Inace u Milanu postoji fora koja se zove aperitivo. Platis pice 10-15 evra i jedes dzabe. Za aperitivo savetovao bih Cinc na
Via Marco Formentini 5.
Generalna preporuka je da se izbegavaju mesta u stogom centru grada posto su vecinski skupa i sranje.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby ultrastito » Thu Jul 20, 2017 6:56 pm

хвала људи на помоћи и саветима!

јављам утиске половином августа :mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby јахач магле » Thu Jul 20, 2017 7:23 pm

ultrastito wrote:хвала људи на помоћи и саветима!

јављам утиске половином августа :mrgreen:


:mrgreen:
...Сијају звезде као очи конобарице...

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby B.Centrale » Thu Jul 20, 2017 7:57 pm

Za rim i kafe i sranja, gledaj mesta i barove za lokalce, isti ti je kurac, a opusteno ces da prodjes sa 1.20-1.50 e. Isto vazi i za klopu, sto manje turista negde, to bolja klopa a i cifre.
bologna centrale

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby DRINK » Sat Jul 22, 2017 12:44 am

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=orxb33rtleY&t=44s[/youtube]

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Zvekete » Sat Jul 22, 2017 6:33 pm

Sto se tice kafica po Rimu ja sam samo par mesta nasao da sednem kao covek. Svi kafici furaju one uske drvene kafanske stolice (ili plasticne) sto su kod nas bile aktuelne po birtijama pre 20+ godina. To valjda i jeste fora, popijes taj svoj espresso i noga u pedu. :mrgreen:
E sad ko je navikao da se opruzi malo u fotelji dok pije makijato, nece se bas usreciti tamo :mrgreen:
Inace jedan od jacih gradova koje sam video. Ko ide avionom, prevoz od aerodroma do grada je 50 evra fiksno, znaci plus 100 evica za transfer, pa imajte i to na umu.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Putovanja... pitanja, saveti, iskustva...

Postby Brdja » Sat Jul 22, 2017 6:52 pm

Da napišem za Ns jer mislim da nije spominjano do sada. Bar nije sad kad ste meni preporučivali. Jeo sam pite ispod sača koje su vrhunske. Ima sa raznim ukusima a jeo sam sa piletinom i sa sirom i stvarno su odlične. Ne znam tačno ulicu ali je pored Kisačke a tu je u blizini park za pse.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests