Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
MARKER
Posts: 738
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby MARKER » Tue Jul 12, 2016 1:21 am

Мелатонин је један хормон који се лучи само ноћу када се спава, али је кључна ствар да нема нимало светлости у просторији где се спава. Ако има светлости, фотоћелије мрежњаче ока је региструју и не долази до лучења мелатонина. То је врло битан хормон и његов недостатак води у многе дисфункције. Количина мелатонина који епифиза излучи у току сна је у директној вези са осећајем наспаваности. Препоручује се онима који имају поремећај сна услед разних околности, али најзначајнији је за раднике ноћних смена, као и за старије људе јер после неке 50-е године живота опада ниво мелатонина који епифиза излучује и то се манифестује кроз краћи и испрекидани сан. Иначе је у самом врху најјачих антиоксиданаса, има јако антиканцерогено дејство, као и многа друга дејства. Ако би се поставило питање шта је то што разликује сан ноћу од сна дању (а знамо да је разлика велика), одговор је мелатонин. Није познато никаво штетно дејство узимања таблета мелатонина,
обично у количинама од 1 до 3 мг пре спавања. Да не тупим много, препоручујем свакоме ко није упућен у ову материју да одгледа ову емисију или да се на неки други начин информише.


Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Далтон » Tue Jul 12, 2016 1:56 am

Маркеру контам ја шта ти хоћеш да кажеш, али ми није јасно на који начин ће ми то помоћи? Брже ћу спавати па се више одморити ако узмем таблете него ако их не узмем?

@Bully

Image
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby lost&found » Tue Jul 12, 2016 2:17 am

Помињара wrote:Маркеру контам ја шта ти хоћеш да кажеш, али ми није јасно на који начин ће ми то помоћи? Брже ћу спавати па се више одморити ако узмем таблете него ако их не узмем?


Ne brate, nego ti telo (tj zdravlje) nece imati posledice nedostatka sna nocu, kolko sam ja razumeo
sta ti uopste znaci "brze cu spavati"? :D

User avatar
MARKER
Posts: 738
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby MARKER » Tue Jul 12, 2016 2:31 am

Најједноставније речено, недостатак квалитетног сна = дефицит мелатонина = здравствени проблеми. Додатак мелатонина надоместиће његов недостатак услед неквалитетног сна, тј. учиниће сан квалитетнијим, тело одморнијим, здравијим, отпорнијим...

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Далтон » Tue Jul 12, 2016 11:39 am

Хвала Маркеру за ово. Искрено, никада таблете и лекове нисам узимао, па чак ни када сам болестан. Може ли бити неких нуспојава, нежељених реакција на организам и сл.? Јел ико икада имао неких проблема са узимањем мелатонина?
Ипак је сан један од најбитнијих фактора у људском животу, не бих се ја с тим зајебавао. :mrgreen:
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
MARKER
Posts: 738
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby MARKER » Tue Jul 12, 2016 1:06 pm

Не читаш превише пажљиво, већ ти написах горе да никакво штетно дејство мелатонина није познато. Дозе преко 5 мг нису давале значајније резултате, а негде сам прочитао и да је једном дато некој особи 800 мг мелатонина, без икаквих последица. Имаш овакву варијанту повољно https://www.facebook.com/Suplementi.EXTRA/photos/a.313710582088518.1073741828.312722995520610/890303094429261/?type=3&theater а можеш и да појуриш по апотекама, има га од разних произвођача, овај дође најјефтинији, али је и три пута мања количина мелатонина по таблети од претходног http://www.webapoteka.rs/dijetetski-preparati/nervoza-i-nesanica/melatonin У сваком случају, не можеш да се зајебеш.

User avatar
bully
Posts: 108
Joined: Sat May 21, 2016 12:29 am
Location: Beograd

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby bully » Tue Jul 12, 2016 4:24 pm

Bravo marker, odlican klip, lik je super sve objasnio. Vecinu sam vec i znao ali za sam hormon ne. Za to cu detaljnije da se raspitam vec. Ista prica je i sa kortizolom- "hormon stresa" za koga je najbolji ubica upravo fizicka aktivnost i lucenje serotonina tokom iste. Ipak ovo sto on prica je vise utopija jer vecina ljudi nije u situaciji da bira kako ce ziveti. Ja bi mnogo stvari promenio, ali prosto ne mogu i nemam kad. Opet ponavljam jako dobre informacije.
Aaa c4 je kreatin. Ne treba to meni :)
Svaciji prijatelj je niciji prijatelj.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Далтон » Wed Jul 13, 2016 12:09 am

Були, немој мислити да чим чујеш реч : креатин, амино итд.. да одма мислиш да је смртоносна хемија јер си чуо негде некад како је то лоше за организам итд..
Ц4 је супер ствар за оне који шљакају цео дан а на крају их чека и теретана. Ја рецимо узимам по потреби (не сваки дан). Једноставно када мислим да сам уморнији него иначе и/или ако испланирам да ће ми тренинг бити напорнији, тежи, него што јесте. Онда узмем једну дозу и веруј да ми да довољно снаге да изгурам дан. Пије се пола сата пре тренинга и држи те неколико сати.

Углавном, постоје и оне таблете за повећане тестпстерона итд.. али то је друга прича.
(Street Force / Curva Orientale)

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Далтон » Fri Jul 15, 2016 3:26 am

Одгледах малопре преглед УФЦа лајт шампионата. Броке испремештао фаце, покупио лову и запалио кући.
Штета што од мањка слободног времена нисам могао да испратим цело првенство али сам успео на прескок и репризе испратити дешавања.
Могу рећи да је једно од бољих последњих година.

(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
bully
Posts: 108
Joined: Sat May 21, 2016 12:29 am
Location: Beograd

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby bully » Fri Jul 15, 2016 8:06 pm

Ne ne daltone, daleko je to od hemije znam. Ja prosto to ne mogu da koristim zbog komplikacija sa bubrezima koje su urodjene. Isto tako ne smem topljace, mada sam ih pio ranije(i topljace i kreatin) i ono je sjajna stvar, sto ti kazes pogura te bas al s obzirom da ja ni kafu ne pijem ne bi da se igram. Proteini su mi sasvim ok, a sto se samog treninga tice izvucem koliko mogu i to je to.
Svaciji prijatelj je niciji prijatelj.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Далтон » Sat Jul 16, 2016 12:54 am

Онда је то сасвим ок. Мој друг има неку астму, к... палац . Знам да не сме пљугу да запали, јер крене да се гуши а такође и у тренингу се задише к'о сивоња, узјапури (мислим да ће да одапне), али га не хвата гушење, па узима и креатин и амино и веј .. шта већ.
Углавном звекћи веја ако ти одговара и то је то. И најбоља опција.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
bully
Posts: 108
Joined: Sat May 21, 2016 12:29 am
Location: Beograd

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby bully » Sat Jul 16, 2016 10:15 am

Znam, to ti je ventolin(pumpica) koristim je ponekad na alergiskoj osnovi jer sam taj bronhitis imao kao klinac. Posle adolescencije je kao proslo mada nista od toga nikad stvarno ne prodje.. Ma kakve cigare, njih samo da sanjam, ipak nikada i nisam bio neki pusac tako da mi svejedno. Predlazem da se otvori tema gde se pise ne samo o zdravstvenim problemima vec i resavanju i medjusobnim iskustvima. Neke informacije kao sta valja u zdravoj hrani do ovakvih klipova kao sto je marker postavio o melatoninu. Mislim da bi to bilo generalno ljudima od koristi a da je jedina stvar koja nije lepo pokrivena a jako je bitna. Samo predlog ..
Svaciji prijatelj je niciji prijatelj.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Далтон » Sat Jul 16, 2016 12:21 pm

Имаш тему Храна за то.
(Street Force / Curva Orientale)

Barra Brava
Posts: 91
Joined: Thu Mar 17, 2016 4:36 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Barra Brava » Sun Jul 17, 2016 3:29 pm

Значи згиб,склек,чучањ,пропадање,трбушњаци,трчање, 3-4 оброка и то је то.Џим баје претерујете са триповима типа да ли шампиони кењају ујутру или у подне,кад се пије шејк и остале хемије,да ли груди-бицепс или само руке и сл.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby čompika » Sun Jul 17, 2016 9:19 pm

ma da buraz, plazma, čokoladno mleko i surutka, protein je steroid!!! i naravno rad na njivi, kakve vaše teretane!

na svakih par strana mora da neko prospe tu priču. Slobodno brate, samo nastavi kako već radiš, ali pusti ljude da pišu i čitaju. Svaki sport pa makar to bilo i obično tovarenje mišićne mase ima valjda neku metodiku, neku oprobanu praksu, stvari koje dalju bolje rezultate nego što daje čisto vežbanje bez plana.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Далтон » Mon Jul 18, 2016 12:17 am

Barra Brava wrote:Значи згиб,склек,чучањ,пропадање,трбушњаци,трчање, 3-4 оброка и то је то.Џим баје претерујете са триповима типа да ли шампиони кењају ујутру или у подне,кад се пије шејк и остале хемије,да ли груди-бицепс или само руке и сл.


Добро је виљушка, одмори.
(Street Force / Curva Orientale)

Barra Brava
Posts: 91
Joined: Thu Mar 17, 2016 4:36 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Barra Brava » Mon Jul 18, 2016 4:52 am

Далтон wrote:
Barra Brava wrote:Значи згиб,склек,чучањ,пропадање,трбушњаци,трчање, 3-4 оброка и то је то.Џим баје претерујете са триповима типа да ли шампиони кењају ујутру или у подне,кад се пије шејк и остале хемије,да ли груди-бицепс или само руке и сл.


Добро је виљушка, одмори.


tine mali

Мента
Posts: 84
Joined: Sat Feb 06, 2016 2:59 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Мента » Wed Jul 20, 2016 8:29 pm

Пије ли неко руски квас и јел има неке вајде од њега ? :D

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby lost&found » Wed Jul 20, 2016 10:06 pm

jel "radi" neko podlakticu/nadlakticu ? koje su najefikasnije metode za budzenje istih ?

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Далтон » Thu Jul 21, 2016 2:54 am

Управо поручио на амазону. Стиже прекосутра. Ваља пробати.

http://www.bodybuilding.com/store/aap/kre.html

http://www.sportsnutritionguys.com/inventory/7715155/
(Street Force / Curva Orientale)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests