Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Mon Aug 29, 2016 1:59 pm

Ja se sad upravo cimam sa tim salom sa strane koje je nastalo prilikom rada na masi. U principu ako hoces da nabacis masu onda mozes da se trudis da nabacis i sto manje sala. Jer za bilo kakvu redukciju sala mora da se ishrana prebaci u deficit a samim tim nema napretka u masi. Mozes da pokusas da smanjis procenat masti pa da na tu foru probas... pa da vidis kako ce telo da reaguje na to. Kakve crne krabe i sl. Zar mislis da to bilo ko u Srbiji sprema? :) Ja zaista nemam neki plan koji pratim vec svakodnevno pravim sam sebi. Mogu da ti napisem kojih namirnica bi trebao da se pridrzavas pa da kombinujes. Mada, pretpostavljam da to i sam znas.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

прекидач
Posts: 42
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:02 pm

Re: RE: Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby прекидач » Mon Aug 29, 2016 2:14 pm

Brdja wrote:Ja se sad upravo cimam sa tim salom sa strane koje je nastalo prilikom rada na masi. U principu ako hoces da nabacis masu onda mozes da se trudis da nabacis i sto manje sala. Jer za bilo kakvu redukciju sala mora da se ishrana prebaci u deficit a samim tim nema napretka u masi. Mozes da pokusas da smanjis procenat masti pa da na tu foru probas... pa da vidis kako ce telo da reaguje na to. Kakve crne krabe i sl. Zar mislis da to bilo ko u Srbiji sprema? :) Ja zaista nemam neki plan koji pratim vec svakodnevno pravim sam sebi. Mogu da ti napisem kojih namirnica bi trebao da se pridrzavas pa da kombinujes. Mada, pretpostavljam da to i sam znas.


Pa da znam, ali ne bi bilo lose da napise svako sta ko sprema pa da imamo svi vise ideja da mozemo kombinovati. Ja razmisljam da izbacim maksimalno UH sem pre treninga, da mi ostali obroci budu visoko proteinski plus sto pijem 3 merice proteina dnevno pa i to me malo zasiti. Ako ubacim vise tih obilnijih obroka visokoproteinskih i taj jedan sa UH pre treninga i recimo ne jedem posle 7 uvece da li bi to imalo kakvog efekta? I sto mislis daj L karnitin sranje? Imas iskustva?

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Mon Aug 29, 2016 2:28 pm

I visak proteina ide u masti. Ne preteruj. Posle 7 slobodno jedi, ne zamaraj se tim glupostima. Ja dodjem sa treninga u 8-9 uvece, zavisi kako kad, i tada jedem dosta UH + P. I posle imam jos jedan obrok P + M. L karnitin treba dosta kolicinski da se uzima da bi eventualno imalo nekog efekta a to je skupo, bolje uzmi neki jak sagorevac ali to nemoj odmah vec kad zaskripi na polju ishrane i treninga pa tek onda.
Sto se tice ishrane, kod mene je to prosto, ne komplikujem previse osim kad bas imam vremena.
Obrok 1: ovsene ili pirinac i jaja + kokosovo ulje,
Obrok 2: belo meso i pirinac
Obrok 3: belo meso i salata + maslinovo ili puter od kikirikija (ili kikiriki)
Obrok 4: belo meso/govedina/svinjetina/riba i salata sa maslinovim
Obrok 5: belo i pirinac
Obrok 6: Ela i kikiriki ili neke druge masti

To je sad okvirno mada sve zavisi kakav je trening, kad je i sl. I menjam, nije bas sve stalno ovako.

edit: ovaj obrok 4 nemam uvek, zavisi od potrebe pa onda u nekom drugom obroku ubacim neko drugo meso umesto belog.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

прекидач
Posts: 42
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:02 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby прекидач » Mon Aug 29, 2016 3:06 pm

To za proteine da prelaze u masti nisam znao. E a kako spremas belo? I u opste meso? Kuvas, peces, przis? Kada jedes jaja jel jedes i zumanca? Sto se ovog l karnitina tice nema veze ako je skupo uzimacu troduplu dozu ako ima efekta, ja sam mislio da li ima poente uzimati u smislu da atleticari recimo uzimaju ali njima je drugaciji trenig, znam da mora da bude visok intezit treninga a nije bas da radim super setove i trcim po sat vremena. Ako ima poente uzimati na ovakve treninge za masu onda nema veze sto se cene tice. Sagorevac bi mogao da probam kasnije. E da jel postoji neka tabela koliko proteina masti uh ima u odredjenim namirnicama, koliko cega treba unositi na odredjenu kilazu visinu itd?

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Mon Aug 29, 2016 4:03 pm

O tom L karnitinu jos nisam cuo da je nekome pomogao tako da stvarno ne mogu da ti kazem nista pozitivno za njega. Belo nekad skuvam, nekad isprzim na kokosovom ulju ili maslacu, nekad izdinstam.. stvarno zavisi... Jedem i zumanca ali na 5 jaja pojedem 2 zumanca. Sto se tice koliko cega ima, ima dosta tablica na netu pa baci pogled mada ja koristim aplikaciju My fitness pal na androidu.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Desnoruki levak » Mon Aug 29, 2016 4:49 pm

Ja imam obrnut problem. Sa dobrom ishranom i treningom sam uspeo da istopim salo i da imam solidne trbušnjake, ali mi je zajedno sa salom otišlo i mišića tako da sam sad mršaviji nego ikad, što me naravno isto nervira užasno. Mislim da je skoro pa nemoguće imati i jedno i drugo. Možda plafon 5% populacije ima tako dobru genetiku da bez hemije ima taj neki "savršen" izgled gde imaju ono što bi većina okarakterisala kao idealnu muskulaturu plus six pack. Gledam ortake u mojoj teretani, svi koji su se nagruvali imaju ili stomačine ili blago prikriveni šlauf, jedini lik koji ima izgled kojem težim je na teškoj hemiji.

Uzgred, taj L karnitin je teška prevara...čisto bacanje para.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Далтон » Mon Aug 29, 2016 11:18 pm

Brdjo koliko tog belog pojedes dneevno? Pobeleces :mrgreen:
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Tue Aug 30, 2016 8:47 am

Pa zavisi od perioda, trenutno su mi uh malo visi pa sam smanjio proteine tako da pojedem dnevno oko 300-400g belog.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
bully
Posts: 108
Joined: Sat May 21, 2016 12:29 am
Location: Beograd

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby bully » Thu Sep 01, 2016 1:13 pm

Ajde jedno ozb pitanje, Brdja neka se ukljuci slobodno. Posveceno ljudima koji mnogo rade i jedva imaju vremena za sebe a ne soc zivot, zive sa devojkom dakle nije mamina kuhinja i slobodno vreme je jako slabo za tako neku strukturu i organizovan zivot sto se tice ishrane i vezbanja. Sta moze da se jede na poslu da ne goji a da zasiti lepo. Znate svi o cemu pisem, ne zelim da razvlacim nista posebno samo me zanimaju iskustva i kako drugi funkcionisu. Ovako se generalno zivi u Srbiji a ja ne zaradjujem od toga sto treniram ili sam individualni trener. Hvala unapred za svaki savet.
Svaciji prijatelj je niciji prijatelj.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby čompika » Thu Sep 01, 2016 2:09 pm

Ja sam gledao uvek da uveče skuvam pirinča i belo ispečem, i to ponesem u plastičnoj onoj kutijici. E sad, zavisi kakav ti je posao i da li možeš da izvadiš tako kutijicu na sto i pojedeš ili odeš negde i pojedeš, ja sam mogao.

Neka varijanta da nije da goji ali nije da je i nešto preterano dobra je da napraviš sendvič - kiflu neku integralnu, namažeš mladog sira, i staviš pileća prsa , ona kao u salami.

Ja sam sem toga nosio i šejker, u njega stavim whey, i samo na pauzi odem sipam vode i popijem mericu dve. I pored toga uzmem jednu zelenu jabuku.

To su neke varijante koje sam ja praktikovao.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Thu Sep 01, 2016 3:54 pm

Pa sta znam, kao sto napisah gore, kod mene je to prilicno slicna ishrana svakodnevno pogotovo na poslu. Isto kao i Compika, pirinac i belo. Ponekad malo promenim ali uglavnom je ovo. E sad, uz to ponesem salatu, kuvano tj. bareno povrce, neke masti tipa maslinovo, kirikiki, kik. puter i sl. Takodje pirinac i meso spremam vece pre i nosim u plasticnim cinijama. Na poslu jedem 2 puta tako da nosim za 2 obroka. Za mene je promena da li cu kuvano belo, przeno ili peceno u rerni :) Te integralne kifle sto je spomenuo Compika ja izbegavam jer je upitno koliko su integralne. Ponekad umesto pirinca ponesem svoj hleb koji napravim ili kupim Tonus. Ako ces sendvic ja sam pre za varijantu svoj hleb, pilece belo i mladi sir/Ela. Kad mi bas dosadi onda napravim palacinke od ovsenih i jaja pa ubacim Elu/mladi sir i piletinu i napravim kao slane palacinke i ponesem to za prvi obrok na poslu. Ali me to nekako ne najede dovoljno. Ja sam navikao da jedem hladno i neukusno tako da.. ono... :)
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby čompika » Thu Sep 01, 2016 11:17 pm

I to je jako dobro, napraviš od ovsenih naprimer one bakine kolače (aparat je nekih 1000-2000 din, a služiće ti dugo). Jaja, ovsene, malko mladog sira, i to zamešaš i napraviš bakine kolače. I od njih možeš sendvič sa mladim sirom i belim, ili prsima.

User avatar
bully
Posts: 108
Joined: Sat May 21, 2016 12:29 am
Location: Beograd

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby bully » Sat Sep 03, 2016 8:34 am

Super kralju al ja nemam tolko pauza. Kapiram da treba da se jede 8 puta na dan fazon ako moze, ali ne moze. Ovako- pijem dosta tecnosti, ujutru limunadu sa kajganom i uvece pirinac sa belim. Rucak na poslu mi je uvek pecivo ili pljeskavica. Od treninga nikad teretana, trcim na olimpu i radim propadanja. Zgiba 4 ako mogu da uradim sreca. Vijaca svasta, al sve nesto gledam na sat, ceka me ovo il ono, jbg ljude ispaljujem pa vise i ne obecavam. Alkohol bukvalno i ne pijem, cepam vej posle treninga i surutku sa pijace obozavam. Ne znam kako ko stize, svaka vam cast al ja nista. Imam i knjigu koju sam poceo i opet nemam kad. Smor veliki za trening.
Svaciji prijatelj je niciji prijatelj.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby друг члан » Sat Sep 03, 2016 9:13 am

Каква су превара они филети ослића, извадим пола паковања,рачунам има да се одвалим од клопе. Док се испече ништа не остане.
Choose Life

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby čompika » Sat Sep 03, 2016 3:54 pm

Ma ti fileti su go kurac, pogotovo ako je onaj jeftini Pangasius, to je otrov, bukvalno somovi plivaju u otrovu tamo u Vijetnamu. Bolje gledati za te pare neku pastrmku, u ribarnici često ima i da ti oni ispeku.

Bully - Ma to za obroke bilo bi lepo da može jedno 5-6, al ako ne može, šta sad. Bar gledaj onda belo meso sa roštilja umesto pljeske/peciva.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby друг члан » Sun Sep 04, 2016 1:41 pm

Fileti oslica su u pitanju.Napisaoo sam gore.Znam za taj pangasius.Samo belo i junece treba suriti.Sa tim nema greske,a i ne mozes ga zajebati kako god da ga spremas
Choose Life

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Пери » Wed Sep 14, 2016 10:16 pm

Kapiram da je bolje da pitam ovde nego na temi za patike- jel zna neko gde ima kod nas najk metkon da se pazari?

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby 1748 » Wed Sep 14, 2016 10:36 pm

Zipa Čompiku whey-a :lol:
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby NorthSide024 » Wed Sep 28, 2016 1:11 am

Ima li ko savet sta jesti na poslu, pauza 20 min, u 3 smene koje se menjaju nedaljno?
Slabije se krecem, podgojih se bas, naglo. Trcanje upraznjavam 4-5 puta mesecno, ostali treninzi slabo. Nekad ubacim plivanje.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Masovni treninzi, hiljade i hiljade sklekova...

Postby Brdja » Wed Sep 28, 2016 7:23 am

Ja sam ispisao iznad šta ja jedem i šta je još dobro pa možeš nešto od toga.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests