Серије

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Серије

Postby Bolesni^od^ljubavi » Thu Dec 15, 2016 10:42 am

Fuck_off zahvaljujem na linkovima, nadam se ćeš nastaviti da kačiš i u buduće.

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Серије

Postby fuck_off » Thu Dec 15, 2016 1:57 pm

fuck_off wrote:Vikings.S04E13.HDTV.x264-KILLERS[ettv]

https://rarbg.to/torrent/hkvt3ar


http://titlovi.com/titlovi/vikings-246355/
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Серије

Postby Кудрави Гаучос » Sun Dec 18, 2016 11:35 am

Гледао сам ову домаћицу Убице мога оца, могу само да кажем добар покушај. Покушали људи да направе нешто жанровски другачије од оног што РТС/РТБ ради деценијама и то подржавам, треба да наставе да покушавају. Серије на РТС-у су уназад 40 година у ствари радио драме, практично се могу само слушати, састоје се од три кадра који се смењују, углавном су то сцене са два до три лика и фиксираним кадровима и дијалозима који су дизајнирани да прикажу менталитет (Павић), или епоху (Шотра), често врло неубедљио и усиљено написаним, тако да клизе у монолог или детињасто објашњавање ставова које лик има. Павић је у почетку био велики мајстор да на тај начин формира лик, човек је менталитетски погађао архитипове и кроз реализацију одличних глумаца долазио до сјајних и вољених ликова Шурде, Боба, Гиге, Бобе, Попаре, Шћекића, итд. али се временом то истрошило и остало је празно наклапање у досадној сценографији и режији, без правог заплета и драмског сукоба, без приче, остала је празна љуштура. Погледајте први Бољи живот, прича је имала јасан покретач, паре од наследства, и одлично испрофилисане ликове стављене у тај контекст, зато је то била јбно добра серија. Већ у Срећним људима прича је занемарена, остављени су ликови да се сами сналазе у серији ситуација које се смењују и зато је то далеко лошији рад, деловало је као да се радња пише успут. Свака наредна серија му је све лошија јер је радња све мање битна, а ликови су све живописнији да то надокнаде, да би на крају имали Шојића који је сам серија, а сви остали елементи су го курац.

Овде је акценат требао да буде на причи, на заплету, на догађајима који су требали да воде ликове и контексту времена, и то је одлична идеја, али по мени и поред неких добрих ствари, аутори нису успели у томе. Контекст времена, корумпирано друштво, "земља фијока и фасцикли", детаљ да главни јунак живи са мајком, су све велики плусеви серије, није се покушало слепо прекопирати од америчких серија, и то ми се допало. Али серија има две велике рупе које су је сјебале, и бар мени упропастиле доживљај гледања. Прво- динамика којом се граде ликови. То су потпуно сјебали, рецимо онај наркоман који у једној епизоди прелази пут од потпуне пропалице до скоро протагонисте, крајње неуверљиво, збрзано, на силу. Онда сад она швалерка која живи стан до стана са Станићевим ликом, исто убачена у радњу ко у базен, као да су писци рекли "а у ствари има ту још једна риба, она је стан до стана с јунаком приче, од сад је она битна." То је лоша нарација. И друго, важније, ова серија је требала да буде мистерија, а кад погледаш, заправо ту нема никакве мистерије. Ликови су од почетка постављени тако да је мање више све јасно- имаш мафију и корумпиране пандуре с једне и Вука Костића и његовог партнера са друге стране. Од старта знаш ко је крив, нема простора за неки преокрет, осим ако опет набрзину не убаце неки нови лик што би била катастрофа, или (као што ја очекујем) ако не убију некога од ликова. Највећи плус серије је по мени лик мајке, који је добро и написан и одглумљен, и да ње нема, практично не би постојао интересантан лик у серији, а осим ње одушевио ме још тренутак када Станић запали у лобању ону кретенку од набеђене Катарине Радивојевић, јебо је ко јој даде улогу. Све у свему, пратим РТСове серије од кад знам за себе и драго ми је да настављају да покушавају, тај РТС је, какав такав, остао једина колико- толико нормална домаћа телевизија, и волео бих да им пође за руком да направе нешто што би било искорак, поготово у данашњем времену када је 80% продукције јебени римејк, наставак или спиноф.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Серије

Postby čompika » Sun Dec 18, 2016 12:47 pm

Ne znam, ja sam uspeo 10 minuta prve epizode da gledam i već mi je tu gluma bila go kurac, sve usiljeno nekako, tako da nisam hteo dalje da se udubljujem.

Elem, nova netflixova serija The OA - http://www.imdb.com/title/tt4635282/
Odgledao sam je za dan, dosta zanimljiva i baš uvlači čoveka u priču. Malo sam razočaran krajem, kako su krenuli, očekivao sam nešto mnogo više.

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Серије

Postby ultra mentalitet » Sun Dec 18, 2016 2:08 pm

niko wrote:
Ориђиђи wrote:Чини ми се да нико није постављао, нешто што ме је бацило на само такво размишљање, буквално сам један период само размишљао о томе да л´ јесте или није. Серија има 10 епизода и треба под обавезно погледати.

http://www.imdb.com/title/tt5189670/ - Making a Murderer


postavljao Tezvi na njegov blog, pa smo je i ovde spomiljali....jaka prica, pridruzujem se preporuci.

Sa Combetom se slazem da je Homicide smor, gledao sam je davno na TV-u i onda skinuo prvu sezonu posle neke 16. preporuke od strane Rodjaka i nisam izdrzao vise od 5-6 epizoda.


Danas sam zavrsio pa da prenesem utiske :mrgreen:

Dobra serija/dokumentarac, jako zajeban slucaj. Sto gore covek napisa, uhvatim sebe da razmisljam o seriji dok rucam, gledam tv. Previse intrigantnosti, pogledao sam je u svega par dana.

User avatar
ZoranKalezic
Posts: 122
Joined: Sun Feb 07, 2016 1:26 am
Location: поред Дунава

Re: Серије

Postby ZoranKalezic » Sun Dec 18, 2016 8:23 pm

čompika wrote:Ne znam, ja sam uspeo 10 minuta prve epizode da gledam i već mi je tu gluma bila go kurac, sve usiljeno nekako, tako da nisam hteo dalje da se udubljujem.

Elem, nova netflixova serija The OA - http://www.imdb.com/title/tt4635282/
Odgledao sam je za dan, dosta zanimljiva i baš uvlači čoveka u priču. Malo sam razočaran krajem, kako su krenuli, očekivao sam nešto mnogo više.


Takodje sam je odgledao za dan...nije za svakog,ali opet preporuka!
Чије овце тога и планина

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Серије

Postby 1748 » Sun Dec 18, 2016 8:44 pm

Ne znam jel neko pominjao seriju Black Mirror, odlicna, sve preporuke!
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Серије

Postby Etaoin » Mon Dec 19, 2016 1:35 am

Када сте код домаћих серија, ја сам био одушевљењем "Одељењем", али снимљена је само једна епизода, јер Нова није добила националну френквенцију и ту се стало. Штета, јер је потенцијал био огроман, та једина епизода је заиста била невероватан увод у, верујем, још бољу причу. Ево линк испод ко хоће да погледа, у питању је сплет догађаја између дилера, Четвртог одељења, улице, одрастања, a продукција је изузетна :


User avatar
4lista
Posts: 32
Joined: Tue Jul 05, 2016 9:10 pm

Re: Серије

Postby 4lista » Mon Dec 19, 2016 10:26 pm

@Etaoin
hvala za preporuku. Odgledao. Stvarno šteta ako niko ovo ne uzme i ne nastavi

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Серије

Postby Пери » Tue Dec 20, 2016 10:50 pm


Barra Brava
Posts: 91
Joined: Thu Mar 17, 2016 4:36 am

Re: Серије

Postby Barra Brava » Wed Dec 21, 2016 12:29 am

Пери wrote:


1. i 2. sezona brutalne,3. tesko sranje klasican american sheet sa pederlukom i sranjima

мире вжд
Posts: 31
Joined: Fri Feb 05, 2016 5:37 am

Re: Серије

Postby мире вжд » Wed Dec 21, 2016 9:46 pm


User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Серије

Postby fuck_off » Thu Dec 22, 2016 7:07 am

Vikings.S04E14.PROPER.HDTV.x264-KILLERS[ettv]

https://rarbg.to/torrent/to9m8ry
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Серије

Postby Kit_Karson » Thu Dec 22, 2016 4:13 pm

Малопре видех на интернетима, лик који глуми министра полиције у "Убицама мога оца" је ладно Барон из Кенгура :mrgreen: нисам га извалио раније. Иначе серија ко серија, плитко говно, чини се. Све време се питаш само ко је убица, ликови немају дубину, сем можда мајке инспектора. Случајно сам бацио поглед на оно Вајсово смеће где су приказали серију, и колико год ми било мрско да то кажем, морам да признам да су помало у праву

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Серије

Postby pertla » Thu Dec 22, 2016 4:39 pm

Po meni je ta serija svakako korak u pravom smeru,iako ima dosta mana.

Uzeo da gledam Ballers,dve sezone za sada,dosta lici na Entourage.Iako mi je Rock nesimpatican,serija je solidna razbibriga i brzo se gleda,epizode traju pola sata
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Серије

Postby fuck_off » Thu Dec 22, 2016 5:52 pm

Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
UltrasDoras
Posts: 492
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:33 pm

Re: Серије

Postby UltrasDoras » Tue Dec 27, 2016 2:17 am

odakle skidate serije? bio je neki link na isti ovaj upit, ali ne mogu ga naći, prelistao sam par zadnjih strana :D
ako može neko da iskopa link za taj black mirror 1080p
"Gde god da sam to nosim u sebi, živim za njega, on živi u meni..."
VIVA LAS DORAS

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Серије

Postby lost&found » Tue Dec 27, 2016 4:05 am

Ljudi bre, dal je moguce da se pored Popcorn Time-a vi i dalje smarate s trazenjem i skidanjem torenta ?

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Серије

Postby друг члан » Tue Dec 27, 2016 9:31 am

Ја све што гледам скидам с торенра. У последње време је то отањило, због мањка слободног времена. Какав је квалитет слике на тим он лајн зајебанцијама? Какво је стање с преводима? Хвала
Choose Life

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Серије

Postby lost&found » Tue Dec 27, 2016 10:11 am

Popcorn Time je program koji ima veliku bazu filmova i serija, i gledas ih preko torenta sustinski, al stream-ovano. Kvalitet mozes da biras, 360p, 720p i 1080p. Sad zavisi kako za koji film/seriju, koliko ima ljudi koji u tom trenutku sher-uju taj odredjeni film/seriju u tom trenutku i u odredjenom kvalitetu - al iz mog iskustva, manje-vise sve gledam u minimum 720p bez problema. Titlove uglavnom imas za svaki film/seriju po 10, 15, 20 jezika, vec "ugradjeno", pa izaberes i odlicna stvar je sto mozes da zakasnis ili poranis titlove za bilo koje vreme, tj ako titlovi koji su ugradjeni zure ili kasne, mozes da ih korigujes sam. Takodje, mozes i da ubacis titlove skinute s neta. Sve sto odgledas ti se sacuva u Pop Corn time folderu pa moras da vodis racuna da to i obrises (osim ako ti treba za kasnije), a nisam proveravao, mozda postoji i opcija da ti PCT ne cuva sve sto gledas na kompu, u starijim verzijama se nista nije cuvalo.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests