Серије

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Серије

Postby Nexon » Wed Jun 05, 2019 10:57 am

Када планирају да сниме наставак о Фукушими са напредном америчком технологијом?
Ипак из Фукушиме и данас ослићи са три главе плове обалама САД.

Што се тиче нас-Бугари, Румуни и Мађари имају НЕ.
А некако мислим да нас не би бомбардовали да смо имали НЕ.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Серије

Postby ultrastito » Wed Jun 05, 2019 11:07 am

Nexon wrote:Када планирају да сниме наставак о Фукушими са напредном америчком технологијом?
Ипак из Фукушиме и данас ослићи са три главе плове обалама САД.

Што се тиче нас-Бугари, Румуни и Мађари имају НЕ.
А некако мислим да нас не би бомбардовали да смо имали НЕ.


Imaju i zapadnjaci mnogo toga da kazu o svojim incidentima, daleko od toga da nemaju.

A sto se tice ovog poslednjeg, tu se slazem da nas ne bi bombardovali. Mislim da bi bili pod nekim zestokim sankcijama jer bi bili u fazonu da razvijamo atomsku bombu kao Iran. Al opet...zamislite samo ovu kliku da ima ikakvu moc da upravlja NE, ne morate prethodne, zamislite samo Informer i koja bi to bila kolicina grupnog onanisanja tipa "SIPTARI NEMATE SANSE! SRBIJA RAZVIJA ATOMSKU BOMBU!"
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Серије

Postby CamoSurprise » Wed Jun 05, 2019 11:15 am

ultrastito wrote:Zamisli samo neku govedju pastetu od lika, nekog SPSovca, JULovca, DOSovca, SNSovca na celu te elektrane koji je zaposlio pola familije tamo.
Neki stručnjak sa diplomom fakulteta za nuklearnu filozofiju i cepanje atoma... :mrgreen:
Meho gasi...

Gilajdza RIP

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Серије

Postby čompika » Wed Jun 05, 2019 1:10 pm

Baš dobar, baš... Iako je zapadna produkcija, mislim da su koliko toliko objektivno odradili. Čak i u delu gde su prikazali manjkavost sistema, ćutanje i pokoravanje, to i nikad nije bila tajna. Sve u svemu, kada se sve uzme u obzir, preuzeli su odgovornost za svoja dela i podneli žrtvu i vojska, i likvidatori.
Zanima me, kako bi i da li bilo mobilisano (većinom dobrovoljno) toliko stotina hiljada duša u sistemu koji je individualistički nastrojen, što tada SSSR nije bio. Kao i u drugom svetskom, neka vrsta svesti o kolektivu, zajednici a i ljudskom rodu generalno.

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Серије

Postby axkontra » Wed Jun 05, 2019 1:15 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:Zahvali Titu. :mrgreen:
Navodno je trebalo da bude u Backoj Palanci, pa je Tito zabranio zbog Karadjordjeva i napravljena je u Sloveniji.

Замишљам само неку екипу из Гајдобре како држи нашу судбину у рукама

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Серије

Postby riper » Wed Jun 05, 2019 1:34 pm

Jebiga, koliko god lose mislio o mnogim stvarima kod nas, ipak mislim da su kod nas za mnoge rizicne stvari vazili visoki bezbednosni protokoli. Ovo u Cernobilu je bila kombinacija dizajnerske greske i nestrucnosti osoblja. Malo sto sam citao, a nesto gledao i ranije, oni su valjda na brzinu zavrsavali tu nuklearnu elektranu kako bi je zavrsili do nekog vaznog datuma (tipa Dan pobede, 1. maj ili tako nesto). Zbog toga su isfusarili deo radova. Druga je stvar sto je osoblje bilo nestrucno. Kako sam malo citao jedan lik je pre toga upravljao termoelektranom, drugi radio na atomskim podmornicama. Nisu bili ni blizu zadatka kakav je zahtevala jedna nuklearna elektrana.

Ne kazem da se kod nas ne bi moglo to dogoditi, ali zaista mislim da smo za neke stvari bili ozbiljni.

Pominje se i Fukusima, japancima je trabao tezak zemljotres i megacunami kako bi doslo do havarije. Pokusali su i oni da umanje opasnost i slicno, ali jedan lik ih pokopao na nekom zasedanju komisije. Braca Rusi su ovo od pocetka do kraja sami zasrali. Mislim da je Putin nakon nekog neuspelog lansiranja rakete popizdei i rekao u fazonu: "ovo je posledica tradicionalne ruske nemarnosti". Dakle oni imaju tu crtu neozbiljnosti, odnosno prepustanja sudbini nekih bitnih stvari. U fazonu "ma nece".

Ali ono sto je impresivno, valjda je to narod navikao na velike zrtve i stradanje, na kraju su sami i resili problem. A kako compika rece, pitanje je kako bi neki individualisticki zapadni sistem reagovao na to da je potrebno veliko zrtvovanje kako bi se sprecila neka katastrofa.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Серије

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Jun 05, 2019 2:34 pm

axkontra wrote:
Bolesni^od^ljubavi wrote:Zahvali Titu. :mrgreen:
Navodno je trebalo da bude u Backoj Palanci, pa je Tito zabranio zbog Karadjordjeva i napravljena je u Sloveniji.

Замишљам само неку екипу из Гајдобре како држи нашу судбину у рукама

Bilo bi tako sigurno. Mislim da ne postoji na svetu stvar u koju nisu upetljani. A pritom su vezare teske, svuda se petljaju.

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Серије

Postby друг члан » Wed Jun 05, 2019 2:43 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:
axkontra wrote:
Bolesni^od^ljubavi wrote:Zahvali Titu. :mrgreen:
Navodno je trebalo da bude u Backoj Palanci, pa je Tito zabranio zbog Karadjordjeva i napravljena je u Sloveniji.

Замишљам само неку екипу из Гајдобре како држи нашу судбину у рукама

Bilo bi tako sigurno. Mislim da ne postoji na svetu stvar u koju nisu upetljani. A pritom su vezare teske, svuda se petljaju.

U svakoj kuci ima minimum jedan pandur u Gajdobri
Choose Life

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Серије

Postby ultrastito » Wed Jun 05, 2019 2:58 pm

gilajdza wrote:
ultrastito wrote:Zamisli samo neku govedju pastetu od lika, nekog SPSovca, JULovca, DOSovca, SNSovca na celu te elektrane koji je zaposlio pola familije tamo.
Neki stručnjak sa diplomom fakulteta za nuklearnu filozofiju i cepanje atoma... :mrgreen:
Meho gasi...


:lol: :lol:

@riper
Ovi ne mogu da naprave put/prugu, a da im se brdo ne surva na gradiliste i to sve u 21. veku, pa jos to proglasavaju kao velikom pobedom...ej, alo! BRDO!

I dalje ostajem pri tome da nas je Bog spasio sto nismo imali elektranu kod nas. Pa 90ih bi krali gorivo za reaktor sa sve sipkama.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Серије

Postby Desnoruki levak » Wed Jun 05, 2019 3:48 pm

Top tri utiska, tj scene koje su mi bile najupečatljivije-

1. Na kraju prve epizode, kad su onog nesretnika poslali na krov susedne zgrade da pogleda u otvoren reaktor. Muzika i mučnina koju osećaš za čoveka koji zna kakva ga strašna sudbina čeka. I povrh svega, kad se vratio da ih izvesti, facom crvenom kao paradajz oni mu i dalje nešto kenjaju i ne veruju.
2. Druga epizoda kad ona partijska prasetina kaže " Da, radio sam u fabrici cipela, a sada sam vlast" sa onim odvratnim samozadovoljnim izrazom lica...oblio me hladan znoj koliko me to podsetilo na naše govnare na raznim bitnim pozicijama u vlasti koji se ne mešaju mnogo u svoj posao.
3. Kraj treće epizode kad sahranjuju one mučenike koje su morali da zavare u metalne kovčege i zaliju betonom koliko su ozračeni bili i ona trudna žena vatrogasca koja drži njegove cipele u ruci jer su mu noge bile istrulile, muzika koja para dušu...mnogo teška i tužna scena.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Серије

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Jun 05, 2019 10:16 pm

Na mene je najveci utisak ostavila poslednja epizoda.
Spoiler:
Kakvu su nepravdu politicka govna pocinila prema coveku koji im je svima spasao bulje. I ne samo njima, ko zna koliko ljudi bi jos izginulo po ko zna kojim drzavama okolo. Pogodila me je mnogo poslednja epizoda, iznerviran sam ostao posle gledanja a to mi se nikada nije desilo posle gledanja filma ili serije.

User avatar
Kox
Posts: 25
Joined: Wed Feb 03, 2016 8:21 pm

Re: Серије

Postby Kox » Fri Jun 07, 2019 2:10 am

Nexon wrote:Када планирају да сниме наставак о Фукушими са напредном америчком технологијом?
Ипак из Фукушиме и данас ослићи са три главе плове обалама САД.

Што се тиче нас-Бугари, Румуни и Мађари имају НЕ.
А некако мислим да нас не би бомбардовали да смо имали НЕ.

Nju bi prvo bombardovali.
Teske droge i lake zene!

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Серије

Postby Nexon » Sun Jun 09, 2019 5:05 pm

riper wrote:.

Pominje se i Fukusima, japancima je trabao tezak zemljotres i megacunami kako bi doslo do havarije. Pokusali su i oni da umanje opasnost i slicno, ali jedan lik ih pokopao na nekom zasedanju komisije. Braca Rusi su ovo od pocetka do kraja sami zasrali. Mislim da je Putin nakon nekog neuspelog lansiranja rakete popizdei i rekao u fazonu: "ovo je posledica tradicionalne ruske nemarnosti". Dakle oni imaju tu crtu neozbiljnosti, odnosno prepustanja sudbini nekih bitnih stvari. U fazonu "ma nece".

Ali ono sto je impresivno, valjda je to narod navikao na velike zrtve i stradanje, na kraju su sami i resili problem. A kako compika rece, pitanje je kako bi neki individualisticki zapadni sistem reagovao na to da je potrebno veliko zrtvovanje kako bi se sprecila neka katastrofa.


За Фукушиму је требало више времена да се санира од Чернобиља када се гледа животна средина.
Док су Јапанци потпуно исто прикривали стварне нивое зрачења само што је то много дуже трајало.
Е, сада то нећеш гледати јер се ради о америчким реакторима који би требали да издрже трусност Јапана, тамо се праве НЕ по специјалним протоколима.

Дакле, Руси су то лоше одрадили јер су дозволили да се деси експлозија због недоговорног рада управо физичара, инжењера и техничара који су изводили испитивања на реактору што нису смели да раде, тзв. струка.

Иначе када се погледа број НЕ широм света оне су изузетно поуздане.
Два велика акцидента, било је неких по САД, али један је последица "лудих научника" у Чернобиљу, други је природа и старост одрадила у баш екстремним условима-Фукушима.

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Серије

Postby друг члан » Sun Jun 09, 2019 7:28 pm

какав ти је акцидент са НЕ
Choose Life

User avatar
dlanovi_grla_dlanovi
Posts: 22
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:27 pm

Re: Серије

Postby dlanovi_grla_dlanovi » Fri Jun 14, 2019 6:34 pm

Спавачи

Image

Службе безбедности, двоструки агенти, терористи и те ствари. Кога ова тематика занима, занимљива серија.

https://kinorusija.wordpress.com/2019/06/02/spyashchie-2017/

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Серије

Postby lost&found » Sun Jun 16, 2019 7:55 pm

Gledao neko novu sezonu Black MIrror ? uglavnom ovo sto sam cuo/procitao je da je slaba, kao da im je ponestalo ideja...

User avatar
Moskri
Posts: 211
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:53 pm

Re: Серије

Postby Moskri » Sun Jun 16, 2019 9:20 pm

Slaba, ni blizu nivoa prethodnih sezona...

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Серије

Postby čompika » Sun Jun 16, 2019 10:58 pm

jako loša, prva je onako, druga i treća baš loše.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Серије

Postby Rođaci » Tue Jun 18, 2019 10:54 am

https://www.imdb.com/title/tt7137906/?r ... flmg_act_2
sjajna mini serija o petorici crnih dečaka optuženih za silovanje u Central parku u Njujorku

https://en.wikipedia.org/wiki/Central_Park_jogger_case

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Серије

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Jun 19, 2019 8:54 pm

Rodjo jel ima negde prevoda za ovo?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests