Серије

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Серије

Postby Brdja » Mon Apr 29, 2019 10:31 pm

Spoiler:
h
Hvala Žabac. Inače, mnogo bi bolje bilo da su nastavili sa ubijanjem ali ko zna, možda nas očekuje neko iznenađenje.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Серије

Postby riper » Mon Apr 29, 2019 10:37 pm

Misljenja sam da je ovo jedna od najboljih epizoda u istoriji serijskog programa.

Spoiler:
Ona bitka po mraku bas je prikazala svu teskobu i ocaj. Bas je sve bilo mucno kako je i trebalo da bude. Kako nas je knjiga i serija ranije naucila, drhtali smo za svakog junaka jer je bukvalno svako bio ugrozen. Ipak meni je premocna bila i prosla epizoda gde je bila priprema za bitku gde su skoro svi bitni likovi proveli poslednju noc u Zimovrelu. Uglavnom ova serija ide ka jos vecem finalu i borbi za presto i ne mogu vise ni da zamislim sta ce biti u preostalim epizodama
.

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Серије

Postby mungos » Tue Apr 30, 2019 2:49 am

Zao mi muskatli

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Серије

Postby Desnoruki levak » Tue Apr 30, 2019 8:53 am

Kad nešto hajpuješ do ovih mera, praktično je nemoguće ispuniti očekivanja svih. Ne postoji ništa što su mogli da urade na šta neko ne bi rekao "očekivao sam više". Meni je jakih 8/10 epizoda.

Spoiler:
Jedino što mi smeta je što su ostavili Sersei za kraj i time malo degradirali opasnost od Night Kinga i armije mrtvih koju su prikazivali kroz celu seriju kao ultimativno zlo. Ovo je po meni trebalo da bude poslednja epizoda u serijalu

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Серије

Postby Bolesni^od^ljubavi » Tue Apr 30, 2019 9:31 am

Spoiler:
Ma kakav kurac night king za kraj, Sersei je najvece zlo u seriji, ona mora biti poslednja. :mrgreen: Sve Riperove postove kao da sam ja pisao na svakoj temi, pa tako i ovaj, samo sto ja ne bih umeo tako lepo da napisem, osim na temi vecitih, mada se i tamo sa dobrim delom slazem sa njim.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Серије

Postby Џими Заказака » Tue Apr 30, 2019 10:56 am

Spoiler:
Meni je epizoda ipak malo ispod očekivanja. Bukvalno sve značajnije smrti sam "predvideo" u razgovoru sa burazerom dan pre gledanja - Teon, Džora frendzona, mala Mormontova. Bojim se da se ide ka kraju za široke narodne mase... Kapiram simboliku da se tama nadvila, ali scene bitke su bukvalno negledljivo mračne. Kao što piše u onom tekstu što je neko ostavio gore, očekivao sam da se priča oko Night King-a razreši, da nam se tu još nešto otkrije... Jedino čime sam zaista impresioniran je muzika i napetost u poslednjih 7-8 minuta. Ipak, drago mi je što je Sersi ostavljena za kraj i nadam se da mogu posle ove prilično predvidljive epizode da nas iznenade nečim neočekivanim. Do sada su više puta pokazali da mogu.

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Серије

Postby Tilt » Tue Apr 30, 2019 7:48 pm

Spoiler:
Kakva epizoda. Za standarde tv produkcije podignuta lestvica visoko. S druge strane za standarde GOT serijala, dosta nelogičnosti, brzanja, bitni likovi ostaju sa glavom na ramenima... Jedno je sigurno, ako smo i pretpostavljali da će doći do konačnog obračuna između živih i mrtvih, dalje niko jebeno nema predstavu u kom pravcu će se ovo razrešiti. Tek treba da bude očekujte neočekivano.

Nabacaću nekoliko utisaka:

+ Kompletna atmosfera pre početka bitke.
+ Napaljene Dotrake, okuražene vatrenim oružjem guta mrak i tišina. (znam da je totalno van svake logike ratovanja, ali kao scena nevezano za to - premocno).
+ kratak predah oko paljenja rova
+ borba zmajeva.
+ ledeni kralj podiže novu armiju mrtvih. Brutalan osećaj nemoći.
+ ceo onaj bild ap i tvist za kraj

- dosta razlike u ovoj armiji mrtvih i u dosadašnjim sezonama.
- imam osećaj da je u prethodnom okršaju ledenog i zmaja, bilo naznake da mu zmaj može nauditi. Ovde ga nije ni oprljio.
- bren vorguje vrane pored onolikog življa.
- dižu se svi mrtvi koji su došli i još plus ovi novo upokojeni i tu su morali popadati svi koji su napolju bili. Ako su već hteli da neki likovi prežive, onda su ih morali nekako smestiti na drugo mesto. To je baš prejadno na onako dobru scenu. Morali su svi unutar zidova na otvorenom biti smrvljeni u roku od sekunde.
- tirion i sansa u kripti. Prejadan dijalog.

Diglo se mnogo frke oko ove epizode. Čitam fanovi razočarani. Većina očekivala da će ovo biti konačna bitka. Ne znam zašto ljudi žele da scenario bude po njihovom zamislima.
Ona bitka kad su oni na sred onog leda, nije ništa bolje sa strane logike od ove večeras.

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Серије

Postby жабац » Tue Apr 30, 2019 11:13 pm

Џими Заказака wrote:
Spoiler:
Bukvalno sve značajnije smrti sam "predvideo" u razgovoru sa burazerom dan pre gledanja - Teon, Džora frendzona, mala Mormontova..

Што ниси играо клаџу, да узмеш неке паре кад си их већ прочитао.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Серије

Postby Џими Заказака » Wed May 01, 2019 6:41 am

жабац wrote:
Џими Заказака wrote:
Spoiler:
Bukvalno sve značajnije smrti sam "predvideo" u razgovoru sa burazerom dan pre gledanja - Teon, Džora frendzona, mala Mormontova..

Што ниси играо клаџу, да узмеш неке паре кад си их већ прочитао.


Није ми пало на памет... Мада бих по обичају и овде пао на једну
Spoiler:
очекивао сам и црвић да загине

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Серије

Postby ultrastito » Fri May 03, 2019 11:39 pm

Je l' gleda(o) ko 4. sezonu Gomore?

Da malo raspravimo neke stvari :mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Серије

Postby Bolesni^od^ljubavi » Sat May 04, 2019 12:30 am

Gledam ja uporedo i Suburru i Gomorru, mislim da u obe serije nema prevoda jos za 8. epizodu. Tako da to nisam pogledao.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Серије

Postby ultrastito » Sat May 04, 2019 2:05 am

Odgledah svih 12 epizoda 4. sezone Gomore, pa sad krecu spojleri:

Spoiler:
4. sezona je krenula slabo, sa tom idejom vadjenja Djenara iz kriminala, legalna kinta ovo ono. Malo mi je nerealna prica oko aerodroma, mnogo je to ozbiljna prica cak i za nekog tako ozbiljnog igraca kao sto je njegovo ime i familija. Sveopsti utisak o karakterima:

1. Viking ekipa iz centra (Forcela)- pickice, drukare u crnim mantilima i skuterima. Neozbiljni za bilo sta, sto se i pokazalo, pogotovo Enco. Ne znam da li je njegov lik bas tako slab trebao da bude, ali dobro...neko ko je bio vodja, mislim da je morao da ima malo jace osobine ili je to samo plivalo dok je Cira bio ziv.
2. Diplomat ekipa iz one pripizdine - pojavili se kao preozbiljna ekipa o kojoj nije bilo ni A u prethodnim sezonama, pa mi je to onako vise bilo u fazonu da je scenarista ostao bez ideja i da su oni tek tako ubaceni. Na isti nacin na koji su bili ubaceni, na isti nacin su ih se i resili, bar glave porodice. Ostala su braca, koju ce verovatno da raskurcaju u nastavku serije (bilo to 5. sezona ili jos neka epizoda 4. sezone)
3. Patricija - pa...ako je poenta bila da zena ne moze da bude vodja neke ozbiljne price kao sto je upravljanje jednom cetvrti grada, onda da, ok. Dok je bila solo, bila je kucka, od kako se skontala sa Mikelandjelom, pa jos zatrudnela, pa jos zavrsila u zatvoru...sve je to isplivalo na povrsinu. Ukratko imali su cime da je ucenjuju i vlast i mafija.
4. Luidji i Mario (ne zovu se tako) - ona dva brata. Potpuno nejasna ekipa. Nit' 'vamo, nit' 'namo. Po meni cist visak u seriji, al dobro...bar su se resili jednog.
5. Savastanovi - Djenarova Azura, los pokusaj glume generalno, a onda i losa kopija Pjetrove zene (zaboravih joj ime). Djenaro, lik mu ima ok tok, malo gore, malo dole. Malo porodica, malo mafijanje, da bi na kraju valjda skontao da mu je u krvi ono sto jeste i sto se provlacilo kroz celu sezonu, da je Savastano i da mu je sudjeno da bude kapo di tuti kapo.

Lik koji mi najvise nedostaje u celoj prici je Ciro. Imao je tu neku dozu lika iz kraja koji je grizao na sve strane da bude to sto je na trenutak postao i mislim da je bas glupo nestao iz serije. Ubistvo na jahti je bas bilo besmisleno, pogotovo kad se uzme u obzir totalno rasulo ekipe iz Forcele.

Nemam pojma, prirastao mi je srcu kraj Sekondiljano, La Vella, Skampia i misljenja sam da bi to u nekim daljim epizodama morala da bude okosnica price kao sto je bilo u pocetku.

Eto :mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Серије

Postby несуна реса » Sat May 04, 2019 1:07 pm

Де да погледам све до сад серијале-епизоде игре престола , ако може онлајн са преводом (да није попкорн) а може и линкови ако нема , пошто мислим да сам од ретких људи који то нису гледали :mrgreen:
Космет је Србија !

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Серије

Postby Brdja » Sat May 04, 2019 6:04 pm

Imaš na serijeonline.net
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Серије

Postby riper » Sat May 04, 2019 11:39 pm

U iscekivanju nove epizode "Igre prestola" gledam sedmu sezonu "Veep". Znam da se serija nije zahvatila ovde, ali po mom misljenju trenutno je ovo najbrutalniji i najcrnji humor na televizijama. Svaka sezona je brutalnija od prethodne. Osim toga je i realna politicka satira americke politike pa ima tu dodatnu dimenziju.

fedayn82
Posts: 144
Joined: Sun Feb 14, 2016 7:08 pm

Re: Серије

Postby fedayn82 » Sun May 05, 2019 10:24 pm

Procurele 2 scene 4 epizode "Game of Thrones" - povratak korenima sto bi se reklo.
Ниси храбар као Јагода!

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Серије

Postby fuck_off » Mon May 06, 2019 4:31 am

Game.of.Thrones.S08E04.1080p.WEB.H264-MEMENTO[rartv]

https://rarbg2019.org/torrent/f7i4qkc
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Серије

Postby fuck_off » Mon May 06, 2019 2:41 pm

fuck_off wrote:Game.of.Thrones.S08E04.1080p.WEB.H264-MEMENTO[rartv]

https://rarbg2019.org/torrent/f7i4qkc


https://titlovi.com/titlovi/game-of-thrones-290744/
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

Ориђиђи
Posts: 25
Joined: Sun Oct 02, 2016 10:09 pm

Re: Серије

Postby Ориђиђи » Tue May 07, 2019 6:10 pm

Može li torent za epizode 8-12 Gomore ali bez italijanskog prevoda zalepljenog u videu, i ako ima gde naš prevod za iste?

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Серије

Postby несуна реса » Tue May 07, 2019 6:46 pm

Хвала Брђо , али сајт је препун вируса , а превод нема пола слова ал' добро дође
Космет је Србија !


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests