Серије

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Серије

Postby Rođaci » Thu Sep 21, 2017 3:01 pm

a onda The Corner, nju treba pogledati pre The Wire, samo što svi saznaju kad već odgledaju The Wire

isto David Simon, kratka serija sa šest epizoda, o baltimorskim narkomanima
gotovo dokumentarna, sjajno nešto

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Thu Sep 21, 2017 4:41 pm

Нисам гледао Корнер. Бацићу поглед.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Серије

Postby ultra mentalitet » Fri Sep 22, 2017 8:29 pm

http://www.imdb.com/title/tt5194410/ Springfloden - Prolecna klima

Svedska kriminalisticka serija, u fazonu Mosta ili onog Killing. Ide na Rts-u, tako mi je i privukla paznju pa sam skinuo i pogledao. Prica prati ubistvo trudne zene, koju su zakopali u pesak do glave i pustili da je plima ubije, tj udavi. Slucaj je pre 20 godina radio jedan inspektor, koji umire, a slucaj nakon tog perioda nastavlja njegova cerka. Moze da se pogleda, ima tu neku dozu neizvesnosti koja te tera da gledas dalje, medjutim ne u tolikoj meri kao Most recimo. Kraj je malo holivudski, ali i pored toga je dobra.

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Серије

Postby DRINK » Tue Sep 26, 2017 8:18 pm

Управо почео ''House of cards''
http://www.imdb.com/title/tt1856010/

Изгледа да ће на репризирање серија чим се заврши <3

9ba772066af713ff9a6affbb27fdaadc.jpg
9ba772066af713ff9a6affbb27fdaadc.jpg (158.99 KiB) Viewed 10824 times

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Серије

Postby kajzersoze » Tue Sep 26, 2017 8:22 pm

I ja tako mislio kad sam tek poceo da gledam, a u cetrvtoj sezoni odustao od daljeg gledanja. Bilo je lepo dok je trajalo :D
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Серије

Postby Очајник » Tue Sep 26, 2017 8:24 pm


User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Серије

Postby Rođaci » Tue Sep 26, 2017 8:56 pm

The Deuce ću morati da pogledam, tvorac je isti lik koji je stvorio Homicide i The Wire

User avatar
Floki
Posts: 31
Joined: Wed Feb 17, 2016 11:11 pm
Location: Kapedunum

Re: Серије

Postby Floki » Tue Sep 26, 2017 9:48 pm

Moze neko da preporuci neku seriju ali da bude na fazon Banshee,taj zanr otprilike

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Серије

Postby Занемарујем тактику » Tue Sep 26, 2017 10:34 pm

Rođaci wrote:The Deuce ću morati da pogledam, tvorac je isti lik koji je stvorio Homicide i The Wire

Серија обећава. Можда због ње прекршим правило да не гледам серије које нису завршене.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

Ђексара
Posts: 229
Joined: Tue Feb 02, 2016 3:40 am

Re: Серије

Postby Ђексара » Tue Sep 26, 2017 11:36 pm

3. sezona Gomore kreće 17. novembra


DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Серије

Postby DRINK » Wed Sep 27, 2017 9:28 pm

Завршена прва сезона куће карата... Колико стреса и напетости (бар код мене) ово је страшно, нисам веровао да нека серија може толико да ме изнервира и наведе да баш желим да се неке ствари десе или не :mrgreen: ... Тема је одлична, а да ли је добро приказано кроз серију политика САД не знам, зато ћу сада направити малу паузу и прочитати нешто више о политици и конгресу у Америци да бих знао колико је реално све ово (мада верујем да серија бар 90% приказује праву слику политике тамо)

Свако ко се зајебао као ја и није погледао, нека погледа, вреди..

@kajzersoze шта знам, никада не могу баталити серију, поготову не после толико одгледаних сезона (чак ни Lost нисам баталио) једноставно ме уби радозналост шта како где :mrgreen: али ово за репризирање сам рекао само због Френсисове жене, није нормално колико је добра

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Серије

Postby vinjakboy » Wed Sep 27, 2017 11:02 pm

Трејлер за нову сезону Викинга, креће 29. новембра тако да немојте завршити у истоименој станици пре тога. :D Судећи по коментарима на нету, многи су разочарани што нема више Рагнара, али је и његова прича морала да буде једном приведена крају. Зато су ту његови синови (не баш у пуном броју :mrgreen: ), а за овог под шифрованим називом "Зимница" једва чекам да видим какав ће хаос направити на Острву. У сваком случају, судећи по трејлеру, сезона ће бити изузетно занимљива и без Рагнара...


Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Серије

Postby Nexon » Wed Sep 27, 2017 11:46 pm

У најави уопште нисам приметио Ролоа, који је најзначјни лик по последицама*. Питање је да ли је Рагнар и постојао или је нордијски мит.


*-Роло је постојао и поставио темеље који ће променити Европу и свет кроз Вилијама копилета, познатог као Освајач(освајање Британије и клање англо-саксонске елите, промена енглеског језика, њихових личних имена, организације...), до Стогодишњег рата Француске и Енглеске који ће по последицама поставити темеље експанзије Европе широм света.
A direct consequence of the invasion was the almost total elimination of the old English aristocracy and the loss of English control over the Catholic Church in England. William systematically dispossessed English landowners and conferred their property on his continental followers.
The largest single exodus occurred in the 1070s, when a group of Anglo-Saxons in a fleet of 235 ships sailed for the Byzantine Empire.
One of the most obvious effects of the conquest was the introduction of Anglo-Norman, a northern dialect of Old French, as the language of the ruling classes in England, displacing Old English. French words entered the English language, and a further sign of the shift was the usage of names common in France instead of Anglo-Saxon names. Male names such as William, Robert and Richard soon became common; female names changed more slowly.
Nevertheless, William the Conqueror never developed a working knowledge of English and for centuries afterwards English was not well understood by the nobility


То су Ролови наследници. Опаки тепачи.
Око 50% речи данашњег енглеског језика вуче француске(латинске) корене. Већина данашњих енглеских имена су у ствари норманско-француска имена донета у Британију са Континента попоут Вилијам, Ричард, Роберт...то су окупаторска имена.
Оригинлана англо-саксонска имена су нпр. Егберт, која су нестала.
Данашњи Енглези не воле превише да причају о томе.
хехе
Last edited by Nexon on Wed Sep 27, 2017 11:59 pm, edited 1 time in total.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Серије

Postby vinjakboy » Wed Sep 27, 2017 11:59 pm

Nexon wrote:У најави уопште нисам приметио Ролоа, који је најзначјни лик по последицама. Питање је да ли је Рагнар и постојао или је нордијски мит. Роло је постојао и поставио темеље који ће променити Европу и свет кроз Вилијама копилета, познатог као Освајача(освајање Британије и клање англо-саксонске елите, промена енгглеског језика, њихових личних имена, организације...), до Стогодишњег рата Француске и Енглеске који ће по последицама поставити темеље експанзије Европе широм света.

A direct consequence of the invasion was the almost total elimination of the old English aristocracy and the loss of English control over the Catholic Church in England. William systematically dispossessed English landowners and conferred their property on his continental followers.
The largest single exodus occurred in the 1070s, when a group of Anglo-Saxons in a fleet of 235 ships sailed for the Byzantine Empire.
One of the most obvious effects of the conquest was the introduction of Anglo-Norman, a northern dialect of Old French, as the language of the ruling classes in England, displacing Old English. French words entered the English language, and a further sign of the shift was the usage of names common in France instead of Anglo-Saxon names. Male names such as William, Robert and Richard soon became common; female names changed more slowly.
Nevertheless, William the Conqueror never developed a working knowledge of English and for centuries afterwards English was not well understood by the nobility


То су Ролови наследници. Опаки тепачи.


Тачно, Рагнарово постојање није историјски потврђено и пре је вероватно да је његов лик амалгам неколико значајних нордијских ратника и краљева, попут Хорика кога је Рагнар у серији убио. Са друге стране, Рагнарови синови су историјски ликови сви до једног, а Ајвар је посебно занимљив јер се скоро све о њему, историјски гледано, базира на претпоставкама. Чак није сигурно ни како је умро, пошто је у једном моменту само нестао из ондашњих хроника, али се његово постојање не доводи у питање.

Што се Рола тиче, знам за његову причу и ко су све његови потомци. То јест, скоро све европске династије носе његове гене. Али, што се серије конкретно тиче, мислим да је прича са њим завршена након што се вратио у Нормандију са пута са Бјорном. Чак и пре тога, односно након што је постао први војвода Нормандије, његова прича је отишла у сасвим другом смеру од викиншких похода, па би то било тешко уклопити у нит серије...

User avatar
Новосадиста
Posts: 222
Joined: Mon Feb 22, 2016 5:19 am
Location: Српска Атина

Re: Серије

Postby Новосадиста » Fri Sep 29, 2017 7:40 am

Јел има негде серија да се гледа онлајн? И да ли има на попкорну, па да ли да га скидам? Хвала
стадион-место народног бунта!

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Серије

Postby vinjakboy » Fri Sep 29, 2017 12:01 pm

Имаш овде, као и брдо других ствари, једино што мораш да се региструјеш, али то ти је час посла...

https://www.gledajsaprevodom.info

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Серије

Postby Кудрави Гаучос » Sat Sep 30, 2017 1:49 pm

Oд прекосутра ... 8-)

https://www.youtube.com/watch?v=mc5H1BkGSu0&t=352

Део с Караваном и Чваре шалом (ХА-ХА коментаром) може и у жал за младост, комотно, ко памти... (па Јовановићи, свакодневица једне наше породице ...)

Иначе од актуелних ствари још Рик и Морти разбијају, оног бомбаша нисам до краја ни одгледао, запело ми преткрај, ваљда јер сам погледао документарац мало, па нема неке мистерије...
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Серије

Postby fuck_off » Wed Oct 04, 2017 1:07 pm



Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда

scampia
Posts: 67
Joined: Fri Apr 07, 2017 2:21 pm

Re: Серије

Postby scampia » Thu Oct 05, 2017 2:44 am

Vredi li gledati trecu sezonu Narcosa bez "el patron"-a ? Cali cartel mi nikada nije bio interesantan, niti su me njihovi likovi privukli.

User avatar
Џими Заказака
Posts: 187
Joined: Mon Feb 29, 2016 9:58 pm

Re: Серије

Postby Џими Заказака » Thu Oct 05, 2017 10:16 am

Vredi. Stoji da nema više jednog lika koji harizmom nosi celu seriju, ali je priča interesantna jer je Kali funkcionisao na skroz drugi fazon. Kao što Penja i kaže odmah na početku, vodili su kartel kao "Fortune 500" kompaniju, mnogo perfidnije su krili tokove novca i bili su teški šminkeraj. Zanimljiva je i sprega američke državne politike na najvišem nivou sa celom tom pričom oko lobetine. Rokačina jeste manjeg obima nego u prve dve sezone, bar je to moj utisak, ali ima i u trećoj solidne akcije i napetih scena. Malo je sjeb ako poput mene ne možeš da izdržiš da ne izguglaš te likove i kako su prošli u real life, ali i pored toga mi je držala pažnju cela sezona.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests