Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Sat Feb 09, 2019 8:40 pm

Данашња Кина нема везе са комунизомом у економији. Имају берзу што су Маркс и комунисти одлучно одбацивали.
Кина је државни капитализам-корпоративизам.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Sat Feb 09, 2019 8:52 pm

Nexon wrote:Данашња Кина нема везе са комунизомом у економији. Имају берзу што су Маркс и комунисти одлучно одбацивали.
Кина је државни капитализам-корпоративизам.


Daj bre Nexone,pre par meseci si bas to pisao na forumu jos si i dodao da u NR Kini vlada FASIZAM slican onom u Italiji zbog tog korporativnog upravljanja.Slusajte ovako,u NR Kini ne vladaju korporacije,a po prirodi stvari je oksimoron reci drzavni kapitalizam, jer kapitalizam podrazumeva vladavinu kapitala (novca) sto je sve usko povezano sa privatnim vlasnistvom.Cim se drzava umesa u ekonomske procese, cim pocne da forsira javni sektor (a privatni mu sluzi kao sredstvo za brzi razvoj), tu vec pocinje socijalizam.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Sat Feb 09, 2019 8:57 pm

fedayn wrote:Napred Evropa slobodnih naroda,napred u socijalizam!

Image


Nego misteriozni Kocka zajebi ti NR Kinu,ne znam zasto ti je ona pala na pamet kad sam ja postavio ovu vest...
Ovo vi komentarisite,da se lepo organizujemo,vi malo pogurate,pa da rasturimo ovu kapitalisticku lesinu zvanu Evropska Unija. Ljudi idu izbori u maju 8-)

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kocka » Sat Feb 09, 2019 9:08 pm

fedayn wrote:Kocka,ne znam zasto si preskocio onaj deo Erika Lija gde on odgovara na pitanje novinara o prirodi ekonomskog sistema NR Kine ovim recima:
"Ne postoji nikakva sansa da grupa milijardera u NR Kini kontrilisu politbiro,ali je itekako moguce da u USA grupa milijardera kontrolise i kreira americku politiku.


Сједињене Америчке Државе су и основане од стране тадашњих "милијардера" земљопоседника и трговаца тако да ако америчку политику данас контролишу "милијардери" то не би требало да буде ништа чудно, него логичан ток историје.

fedayn wrote:Sto se Marksa tice,on je komunizam definisao kao drustveno ekonomski poredak zasnovan na visokom stepenu razvoja proizvodnih snaga i prevazilazenju svojine kao klasne i otudjujece kategorije.Ali je isto tako istakao da postoje dva stupanja:
-prvi (nizi) socijalizam
-drugi (visi) komunizam

Socijalizam je prelazni period iz kapitalizma u komunizam,pri cemu socijalizam kako kaze Marks,"u ekonomskom,moralnom,duhovnom... nosi na sebi tragove starog drustva iz cije utrobe izlazi".

Mozemo mi ovako danima da diskutujemo,ali sam u jednom ranijem postu vec rekao da nije bas najprikladnije voditi ovakve diskusije na navijackom forumu.;)


Онда би по Марксу број милијардера требао да се смањује, а не да се повећава као у случају НР Кине. Ако НР Кина из социјализма тежи комунизму. Зар не ?

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Sat Feb 09, 2019 9:21 pm

Meni i dalje nije jasno zasto si na moju vest o izborima u EU i saopstenju komunistickih i radnickih partija upao sa pitanjem vezano za NR Kinu? Sta je to sto te je podstaklo? Kakve sad NR Kina ima veze? Naravno,ja bih mogao dalje da produzim diskusiju vezano za to,ali prosto ne zelim,jer nije na dnevnom redu.
;)

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby Nexon » Sat Feb 09, 2019 9:34 pm

fedayn wrote:Daj bre Nexone,pre par meseci si bas to pisao na forumu jos si i dodao da u NR Kini vlada FASIZAM slican onom u Italiji zbog tog korporativnog upravljanja.Slusajte ovako,u NR Kini ne vladaju korporacije,a po prirodi stvari je oksimoron reci drzavni kapitalizam, jer kapitalizam podrazumeva vladavinu kapitala (novca) sto je sve usko povezano sa privatnim vlasnistvom.Cim se drzava umesa u ekonomske procese, cim pocne da forsira javni sektor (a privatni mu sluzi kao sredstvo za brzi razvoj), tu vec pocinje socijalizam.


Друже, је л си ти чуо за холандску и енглеску Источноиндијску компанију?
У Кини влада државни капитализам и корпоративизам, слично као у Јапану и Ј. Кореји.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kocka » Sat Feb 09, 2019 9:42 pm

fedayn wrote:Meni i dalje nije jasno zasto si na moju vest o izborima u EU i saopstenju komunistickih i radnickih partija upao sa pitanjem vezano za NR Kinu? Sta je to sto te je podstaklo? Kakve sad NR Kina ima veze? Naravno,ja bih mogao dalje da produzim diskusiju vezano za to,ali prosto ne zelim,jer nije na dnevnom redu. ;)


Зар није логично да теби као комунисти поставим питања у вези са дешавањима у НР Кини, најмногољуднијој земљи на свету, коју води Комунистичка партија Кине ?

Зар не би било логично да тебе више занимају дешавања у земљи, за коју се тврди да ће ускоро постати најјача економска сила на свету, од саопштења којег потписује Komunisticka Partija Malte ?!

Него, да ли ти то немаш одговор на моје питање ?

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby čompika » Sat Feb 09, 2019 11:10 pm

Fedayn kao i svaki postkomunistički komunista više voli da čita pamflete i postavlja udarničke pesme, nego da se bavi ekonomijom.
Ako već postavljaš vesti, slike, video klipove na tu temu, i smatraš pravim mestom navijački forum za to, onda naravno da je red i da je pravo mesto i da se diskusija nastavi kad te neko pita.
Malo bi bilo glupo za tebe kao komunistu da Nexon ima verovatno veće poznavanje istorije, ideologije pa i ekonomije komunizma.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Sat Feb 09, 2019 11:49 pm

čompika wrote:Ako već postavljaš vesti, slike, video klipove na tu temu, i smatraš pravim mestom navijački forum za to, onda naravno da je red i da je pravo mesto i da se diskusija nastavi kad te neko pita.


Ne moze da se nastavi,jer nije ni pocela...a ne moze ni da se upada tek tako.Drugo,navijacki forum i nije mesto za takve teme.


Malo bi bilo glupo za tebe kao komunistu da Nexon ima verovatno veće poznavanje istorije, ideologije pa i ekonomije komunizma.


Da....daaaa..vidim... :lol:

Друже, је л си ти чуо за холандску и енглеску Источноиндијску компанију?
У Кини влада државни капитализам и корпоративизам, слично као у Јапану и Ј. Кореји.


To sto je vama Nexon ljoticevac simpaticniji od nekog komunistickog forumskog bandita,ne znaci da je poznavalac,ni istorije,ni ideologije,a ponajmanje ekonomije.Cuj ti to "korporativizam u Japanu i J.Koreji slican kineskom ekonomskom modelu?!"... :lol:
Ni priblizno...

A sto se milijardera u NR Kini tice i na koji nacin funkcionise privatni sektor,za tebe Kocka:

http://www.globaltimes.cn/content/1129283.shtml

To ipak ne znaci da cu da ulazim u polemike sa vama,nije ovo mosto za to...ja odlicno znam zasto Kocka upada sa tim pitanjem,iako se ovde do malopre govorilo o Evropi,a ne o NR Kini. ;)

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby 1958 » Sun Feb 10, 2019 12:04 am

Ne odbijaj svojih 5 minuta slave!
Често одем до на село

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Sun Feb 10, 2019 12:19 am

1958 wrote:Ne odbijaj svojih 5 minuta slave!


Ja bih mogao da smracim sa ekonomijom da udjem u sitna crevca,ali onda to tek ne bi niko citao.Ne citaju me ni ovako.. :cry: Eto,imaju clanak iznad na engleskom,valjda ce procitati i shvatiti izmedju redova o cemu se radi.

suburban rebel
Posts: 85
Joined: Mon Apr 25, 2016 10:40 am

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby suburban rebel » Sun Feb 10, 2019 3:16 am

čompika wrote:Fedayn kao i svaki postkomunistički komunista više voli da čita pamflete i postavlja udarničke pesme, nego da se bavi ekonomijom.
Ako već postavljaš vesti, slike, video klipove na tu temu, i smatraš pravim mestom navijački forum za to, onda naravno da je red i da je pravo mesto i da se diskusija nastavi kad te neko pita.
Malo bi bilo glupo za tebe kao komunistu da Nexon ima verovatno veće poznavanje istorije, ideologije pa i ekonomije komunizma.


Fedayn ocigledno nema veze sa komunizmom, verovatno nista konkretno nije ni citao cim na svako pitanje postavlja klipove sa yt ili clanke nekakvih opskurnih udruženja i novina. Lozenje na simboliku, Staljina, partizane i Livorno te ne cini komunjarom.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Sun Feb 10, 2019 10:41 am

Ja sam ekonomske predmete imao na fakultetu sine,iako mi to nije primarno struka.Jos dok sam bio u srednjoj skoli citao knjigu "Drzava i Revolucija" od V.I. Lenjina stivo koje vi ni dan danas ne bi mogli da sazvacete...Realno,koliko vas zanimaju Deng Xiao Pingove reforme pocev od 1978 god? A to sto Global Times novinu koja je pod pokroviteljstvom kineske vlade nazivas opskurnom,je sasvim dovoljno da te diskvalifikujem iz dalje rasprave.YouTube video klupovi u 2min i clanci mogu objasne ono sto bi morao da vam ispisujem kroz kilometarske postove,ali vi ni na to ne mozete da odgovorite adekvatno.

Ne kazem da nikada necu o tome sa vama da raspravljam,samo me sad mrzi...iskreno receno...

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby vinjakboy » Sun Feb 10, 2019 10:47 am

fedayn wrote:Realno,koliko vas zanimaju Deng Xiao Pingove reforme pocev od 1978 god? A to sto Global Times novinu koja je pod pokroviteljstvom kineske vlade nazivas opskurnom,je sasvim dovoljno da te diskvalifikujem iz dalje rasprave.YouTube video klupovi u 2min i clanci mogu objasne ono sto bi morao da vam ispisujem kroz kilometarske postove,ali vi ni na to ne mozete da odgovorite adekvatno.

Ne kazem da nikada necu o tome sa vama da raspravljam,samo me sad mrzi...iskreno receno...


Код Денга би ти завршио у такозваној СЛЗ, то јест Специјалној Левичарској Зони где не постоји могућност комуникације са спољним светом и свакоме се исплаћује једнака зарада, без обзира шта за то време радиш. Са друге стране, његове Специјалне Економске Зоне би наставиле да цветају у инат идиотима попут тебе, каквих је било и у онда у Кини на претек, али су срећом по Кину на време обуздани и сада припадају епској поезији, то јест постмаоистичком циклусу.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Sun Feb 10, 2019 11:10 am

A jel znas gde bi ti zavrsio ne kod Deng Xiao Pinga, nego kod Xi Jinpinga danas ako bi se kojim slucajem desilo da uticaj NR Kine u svetu prevlada (vidimo koliko se EU pribojava njihovog proboja na Balkan vec sada) kao I njihov politicki uticaj?

Tebi bi se vec sudilo zbog nepostovanja dede koji je bio u partizanima,ruganju tradiciji NOB-a i besprizornom ponasanju.Ne bi bi pisao vise na forumu,a ni u realnom zivotu niko ne bi znao gde si pokopan.....

Jebote to samo kod nas ima da dodje lik ( sa one cetnicke strane) na one proteste vezano za rehabilitaciju Draze Muhailovica,izvadi zastavu SFRJ koja je pripadala njegovom dedi i zapali je.Pricali mi ovi iz NKPJ-a kad su bili na tim skupovima,ono okupe se jedni i drugi pa se dovikuju preko kordona policije... :roll: Zato ja na te cirkuske ptedstave i ne idem.A evo imamo i jedan primerak ovde potpisuje se kao vinjakboy.

Ljubi te tvoj deda partizan. ;)

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby vinjakboy » Sun Feb 10, 2019 11:33 am

Ја свог деду поштујем изнад свега, а он је био довољно свестан да иако партизан не буде и члан партије. То му дође нешто што ти никада нећеш разумети, да се неко не бори зарад ове или оне идеологије, него све трпаш у исти кош.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Sun Feb 10, 2019 11:56 am

Taкође, која су права радника у НР Кини ? Радно време, годишњи одмор, итд.


Delegacija WFTU (Svetska Federacija Sindikata) u poseti NR Kini sa kojom KP Kine jako dobro saradjuje:

http://www.wftucentral.org/china-the-wftu-delegation-enjoyed-the-banquet-hosted-by-the-xunan-provincial-chairman-and-departed-for-guangzhou/

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Sun Feb 10, 2019 1:27 pm

Spomenik bombas u Zemunskom Parku
FOTO by fedayn ;)

Image

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby kocka » Sun Feb 10, 2019 1:53 pm

fedayn wrote:Ne moze da se nastavi,jer nije ni pocela...a ne moze ni da se upada tek tako.Drugo,navijacki forum i nije mesto za takve teme.


Поента форума је да свако може бити причати са сваким, осим ако ниси као демократа као неки па стављаш људе на ignore. Такође требало би да свако може покренути тему која му се чини смислена.

Дакле ова тема на подфоруму Само опуштено је право место за питања о економском уређењу НР Кине. Ако су комунисти, двадесетих и тридесетих прошлога века гледали у правцу СССР-а, онда је логично да комунисти данашњице гледају у НР Кину.

Такође ово није твој приватан форум, ни твоја приватна тема, па нико не може ни да "упада" у њу како си рекао. Ако желиш да дебатујеш, дебатуј, ако не желиш не мораш, али није на теби да одлучујеш шта треба да стоји на ком месту на форуму.

fedayn wrote:A sto se milijardera u NR Kini tice i na koji nacin funkcionise privatni sektor,za tebe Kocka:

http://www.globaltimes.cn/content/1129283.shtml


Да ли је приватни сектор постојао за време Мао Цедунга ?

fedayn wrote:
Taкође, која су права радника у НР Кини ? Радно време, годишњи одмор, итд.

Delegacija WFTU (Svetska Federacija Sindikata) u poseti NR Kini sa kojom KP Kine jako dobro saradjuje:

http://www.wftucentral.org/china-the-wftu-delegation-enjoyed-the-banquet-hosted-by-the-xunan-provincial-chairman-and-departed-for-guangzhou/


Ово није одговор на моје питање.

Пре пар дана је папа посетио Уједињене Арапске Емирате и шта сад ? Да ли то значи да су УАЕ католичка земља ?

Дакле ако имаш податке о броју слободних дана и радном времену у НР Кини, било би лепо да их поставиш.
Last edited by kocka on Sun Feb 10, 2019 1:59 pm, edited 1 time in total.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Историјске заблуде + идеолошко препуцавање

Postby fedayn » Sun Feb 10, 2019 2:12 pm

Да ли је приватни сектор постојао за време Мао Цедунга ?


Nije moj forum niti cu ja da odredjujem sta ce da se pise,samo konstatujem da ovakve rasprave i ovakve teme mozemo ti i ja da vodimo privatno.Prosto nije za siroke navijacke mase pa iako se oni prave da ih to interesuje,realnost je takva da se oni potpuno iskljuce...zapravo ne bi mogli ni da se ukljuce.

Sto se tice Mao Ce Tunga ili CeDunga...ne postoji nesklad izmedju onoga sto je maosticka teorija sa ovim sto vlada danas,tj osnova koju je on postavio samo je nadgradnja na ono sto je implementirao Deng Xiao Ping.
Uostalom procitaj intervju koji je dao Orijani Falaci:

Image

CEO INTERVJU:

http://www.princip.info/2018/03/05/deng-sjaoping-odgovori-italijanskoj-novinarki-orijani-falaci/

Orijana Falači: Hoće li portret predsednika Mao Cedunga ostati da stoji iznad tjenanmenske kapije?

Deng Sjaoping: Hoće, zauvek. U prošlosti je bilo previše portreta predsednika Mao Cedunga. Svuda su bili okačeni. To nije bilo prikladno i nije bilo u skladu sa poštovanjem prema predsedniku Mao Cedungu. Tačno je da je on pravio greške u poslednjem periodu, ali konačno on je osnivač Komunističke partije Kine i Narodne Republike Kine. U promatranju njegovih zasluga i grešaka, mi držimo da su njegove greške od sekundarne važnosti. Ono što je on uradio za kineski narod ne može se izbrisati. Mi Kinezi ćemo uvek u srcima negovati sećanje na njega kao osnivača naše Partije i naše države.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests