Сеобе

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
serBud
Posts: 28
Joined: Tue Feb 09, 2016 7:30 am

Re: Сеобе

Postby serBud » Thu Apr 28, 2016 5:33 am

budalinjo wrote:
budalinjo wrote:Znate li ikoga da je emigrirao u Ameriku sa ovih naših prostora zadnjih dvije/tri godine? Da li je moguće dobiti imigrantsku vizu ili samo ona lutrija? Isto pitanje važi i za Irsku? Doduše kod njih znam da nema lutrije, više me zanimaju uslovi za useljeničku vizu.


Aj da ponovim, možda sada neko bude imao odgovor :D


lutrija ili brak sa drzavljaninom

budalinjo
Posts: 37
Joined: Tue Mar 22, 2016 2:05 pm

Re: Сеобе

Postby budalinjo » Thu Apr 28, 2016 1:55 pm

Hvala na odgovoru, iako je manje više potvrdio moje sumnje.
Ne preostaje mi ništa drugo, nego tražiti kakvog prikrivenog gaya negdje iz Texasa za brak iz interesa. I pretplata na vazelin u lokalnoj apoteci :D

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Сеобе

Postby kopriva » Thu Apr 28, 2016 2:25 pm

budalinjo wrote:
budalinjo wrote:Znate li ikoga da je emigrirao u Ameriku sa ovih naših prostora zadnjih dvije/tri godine? Da li je moguće dobiti imigrantsku vizu ili samo ona lutrija? Isto pitanje važi i za Irsku? Doduše kod njih znam da nema lutrije, više me zanimaju uslovi za useljeničku vizu.


Aj da ponovim, možda sada neko bude imao odgovor :D


Jesam ja tebra, bas pre jedno 4 godine sam dosao u Amerike. Ima fora da se prijavis da radis kao spasioc preko leta. Kompanija ti obicno ponudi ugovor na 6 meseci, i posle palis nazad. E sada uglavnom mladji ostaju posle toga na crno, pa se snalaze. Cesto nadju neke amerikanke koje ozene da bi dobili papire. Eto to ti je ukratko, ako treba jos koji info, javi se na pm.

kakodasezovem
Posts: 7
Joined: Mon Feb 22, 2016 9:54 am

Re: Сеобе

Postby kakodasezovem » Thu Apr 28, 2016 2:33 pm


User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Сеобе

Postby 1958 » Mon May 02, 2016 12:39 pm

Procitah sinoc da je gorela crkva u Nji Jorku, pa sam opet poceo da razmisljam o toj temi. Kakva je uloga crkve preko (ne samo u amerikama nego generalno)? Ovde ima brdo ljudo koji zive I rade van Srbije, a skoro svi su vernici pa ako moze koja o tome.
Често одем до на село

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Сеобе

Postby ultrastito » Mon May 02, 2016 12:44 pm

колико сам ја сконтао, црква преко му дође као парче србије. поред духовних вредности, ту су друштвени моменти, повезивање дијаспоре, имају школе српског језика и сл.

али да, ако има неко нешто да исприча, радо биК прочит'о
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Сеобе

Postby 1958 » Mon May 02, 2016 12:49 pm

Moguce. Prijatelju je cale bio glavni pop u Kanadi, sad je malo reci da zive ko lordovi od kad su se vratili.
Често одем до на село

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Сеобе

Postby kopriva » Mon May 02, 2016 3:21 pm

1958 wrote:Procitah sinoc da je gorela crkva u Nji Jorku, pa sam opet poceo da razmisljam o toj temi. Kakva je uloga crkve preko (ne samo u amerikama nego generalno)? Ovde ima brdo ljudo koji zive I rade van Srbije, a skoro svi su vernici pa ako moze koja o tome.


Generalno ovde u Amerikama, svi imigranti se oupljaju po svojim crkvama da bi odrzavali veru, kulturu, jezik i obicaje zemlje odakle dolaze. Naravno tako se i odrzavaju kontakti i ljudi se vidjaju sa zemljacima. I kod nas je otprilike isto, s'tim sto naravno kakvi bi mi Srbi bili ako nema podela. Da se ogradim pricam za neku siru oblast Vasington DC-a. Podela je nastala iz dva razloga. Prvi razlog je slican onom kao sto si naveo primer oca tvog prijatelja. Mnogo se muljalo sa parama. Ljudi koji tek dodju u Amerike, cesto prvo odu u crkvu ne bi li stupili u kontakt sa nasom zajednicom i dobili neke savete pomoc itd. Iz crkve izadju smoreni, jer su u startu olaksani za neku cifru. Opet ne treba za to kriviti celu zajednicu nego par ljudi pri vrhu crkve. Ima tu jos dosta ruznih stvari, ali ne bih mnogo o tome, generalno je jasno o cemu se radi.

Drugi problem je postojanje Americke Pravoslavne crkve, tj pokusaj preobrazenja SPC u APC. Ovaj problem imaju i Rusi, s'tim sto kod njih podela nema. Problem je nastao oko sluzbovanja na srpskom, tj engleskom jeziku. Opet krivac za to je sam vrh crkve, i kada se donosi odluka da se sluzba ipak vrsi na engleskom, jer eto ima ljudi koji ne razumeju engleski, a prisustvuju sluzbi. Radi se o par ljudi mozda.

ovo je link ka stranici glavne crkve, tu imate linkove iz 2014. iz nove crkve, sve ce vam biti jasno.

http://www.svluka.org/SvLuka/Photos/default.aspx

Sve u svemu lose se osecam sto ovako pisem o crkvi, ali generalno situacija je stvarno odvratna. Deo ljudi koji su ogorceni situacijom i koji imaju potrebu da idu u crkvu, uglavnom posecuju Rusku Pravoslavnu crkvu. I opet da se ogradim, nemam nikakve dodirne tacke sa nasom crkvom ovde, jer je i ne smatram za nasu. Tako da mozda nisam 100% kompetentan da pricam o svemu, ali to je neko moje vidjenje, iz iskustva i prica mnogih nasih ljudi.

Ne mogu da kazem da sam neki vernik jer sam svakako veliki gresnik, a kada sam u Srbadiji volim da odem u nase crkve, zapalim svecu, osetim taj mir u crkvi koji se kod nas moze osetiti. Mada i u Srbiji situacija nije nista drugacija, moze se osetiti ogroman pritisak unijata, generalno i Amfilohije i Patrijarh i mnogi ljudi pri vrhu SPC u Srbiji su za unijacenje za katolicima. Cini mi se cak i patrijarh Ruske crkve.
I tako skrenuh sa teme uveliko, da se ne otvara neka rasprava zavrsio bih na ovome.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Сеобе

Postby 1958 » Mon May 02, 2016 3:58 pm

Ok hvala, tako sam I mislio. Jebiga nisam nikada bio u amerikama I ne mogu da pricam kad ne znam al mislim da oni tamo sve gledaju kroz posao I kako da se uzme I obrne lova pa tako I ovi nasi crkvenjaci... verovatno nije crkva bila takva na pocetku ali brzo se ljudi prilagode I aj sve u kurac.
Често одем до на село

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Сеобе

Postby Мићара » Tue May 31, 2016 10:52 am

Да ли је неко имао какву фирму у Швици или познаје неког да има, интересује ме како функционише то њихово GmbH... Тренутно сам у Лозани, чуо сам од појединих да шиптари кољу државу само тако постоји нека цакица, али ако те сахватају не гине ти 20 година забране....
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Сеобе

Postby zipadjale » Tue May 31, 2016 11:41 am

budalinjo wrote:
budalinjo wrote:Znate li ikoga da je emigrirao u Ameriku sa ovih naših prostora zadnjih dvije/tri godine? Da li je moguće dobiti imigrantsku vizu ili samo ona lutrija? Isto pitanje važi i za Irsku? Doduše kod njih znam da nema lutrije, više me zanimaju uslovi za useljeničku vizu.


Aj da ponovim, možda sada neko bude imao odgovor :D


Devojkina kuma otisla prosle godine, rasirila noge :D i sad se "srecno udala". Tako da znas sta ti je ciniti :lol:
Inace imam i par ortaka koji su dobili vizu na valjda pola godine (nisam siguran ili mozda na godinu dana) i ostali na crno da rade, nemaju nikakvih problema jer placaju neka cuda pa ih niko ne smara i svi su prezadovoljni
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Сеобе

Postby Kockalone » Thu Jun 16, 2016 10:25 pm

Ljudi zna li ko moze li se sa nasom vozackom voziti po Americi i kolika je uopste vjerovatnoca da te policija zaustavi?

User avatar
Zofman
Posts: 11
Joined: Sat Feb 06, 2016 11:03 pm
Location: Kotobanja

Re: Сеобе

Postby Zofman » Thu Jun 16, 2016 11:20 pm

Kockalone wrote:Ljudi zna li ko moze li se sa nasom vozackom voziti po Americi i kolika je uopste vjerovatnoca da te policija zaustavi?


Mislim da moraš polagati vozački, koji je inače kesa i obavlja se sve za jedan dan manje više. Nemaju pravilo desne strane, nego kao neki dogovor na raskrsnici il ko je prvi došao do raskrsnice prvi bira :D

Sve u svemu lako se dobija.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Сеобе

Postby 1748 » Fri Jun 17, 2016 11:12 am

Ako ima nekog iz Beča neka mi se javi na pm. Hvala unapred!
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Сеобе

Postby kopriva » Fri Jun 17, 2016 3:11 pm

Kockalone wrote:Ljudi zna li ko moze li se sa nasom vozackom voziti po Americi i kolika je uopste vjerovatnoca da te policija zaustavi?


Mozes sa medjunarodnom 6 meseci, mada i samo polaganje je go kurac Voznja isto, jedino zajebano sto kada se ide u rikverc nema ono ruka na suvozacevo sediste i glava nazad nego obe ruke na volan i gledas u retrovizor, 2x me oborili zbog toga.
Zandari mogu da te zaustave samo onda kada napravis neki prekrsaj (prekoracenje brzine, ne stanes na stop znak, crveno svetlo, nemas pojas itd), ili po tablicama vide da nisi platio neku kaznu ili nemas osiguranje.

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Сеобе

Postby Kockalone » Fri Jun 17, 2016 6:30 pm

Znaci ipak bih mogao uzeti auto na rent a car i piciti, samo da ne pravime prekrsaje? Inace sam dosao u Ameriku prije 15 tak dana i ima samo CG vozacku, a mrsko mi se cimati oko polaganja i cuda jer ionako planiram da se vracam nazad krajem septembra.

WFC 1923
Posts: 16
Joined: Mon Feb 15, 2016 4:50 am

Re: Сеобе

Postby WFC 1923 » Sat Jun 18, 2016 3:32 am

Mozes bez problema. Nema potrebe da polazes ako se vracas na kraju programa.

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Сеобе

Postby kopriva » Sat Jun 18, 2016 3:35 am

Jel si izvadio medjunarodnu? Ne verujem da mozes iznajmiti auto tek tako. Generalno ne smeju da zaustave dok ne napravis glupost. Ili ako si sumnjiv, a posto si Srbin onda jesi :D Primetio si vec da ne cekicaju kao kod nas, nego su stalno u pokretu. Ja sam ovde skoro 4 dine, nisu me jos ni jednom zaustavili, a ne vodim preterano racuna.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Сеобе

Postby 1958 » Mon Jul 04, 2016 11:49 pm

Aj nek se javi neko iz engleske britanije sta vec
Често одем до на село

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Tue Jul 05, 2016 11:48 am

Znate li ikoga da je emigrirao u Ameriku sa ovih naših prostora zadnjih dvije/tri godine? Da li je moguće dobiti imigrantsku vizu ili samo ona lutrija? Isto pitanje važi i za Irsku? Doduše kod njih znam da nema lutrije, više me zanimaju uslovi za useljeničku vizu.


Ja sam u Americi evo vec oko pola godine, nesto manje.
Radim na kruzeru i spletom okolnosti se srecno zavoleo sa jedbom crnkinjom iz Luizijane.
Cekam da sada zavrsim ugovor pa cemo zajedno nazad za Srbiju malo na odmor i palimo nazad u Opelousas.
Sredice mi tamo radnu vizu dok zavrsi koledz (godinu ipo, dve), i planiram da je ozenim.
Ne znam jos koja je prica sa zelenim kartonom pre braka i/ili oko radne vize , ali cim saznam javljam.

Naravno, i pustolovine po amerikama i zenskinjama svih boja :mrgreen:
(Street Force / Curva Orientale)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests