Сеобе

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Сеобе

Postby zizou » Tue Jul 05, 2016 1:35 pm

Au tebra :D

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Сеобе

Postby njasvi » Tue Jul 05, 2016 2:58 pm

:mrgreen:

04 X 1945

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Сеобе

Postby Zvekete » Thu Jul 07, 2016 1:04 am

Kockalone wrote:Ljudi zna li ko moze li se sa nasom vozackom voziti po Americi i kolika je uopste vjerovatnoca da te policija zaustavi?


Cak je dovoljna i potvrda o vozackoj dozvoli,pa ti na osnovu toga daju njihovu neku privremenu dozvolu da vozis u amerikama. Ne mora nista da se polaze.

Inace neverovatno je odsustvo bilo kakve birokratije ovde. Ima par njuski koje ovde rade samnom na brodu, znaci nisu ni drzavljani niti imaju dozvolu za rad na kopnu i kupili su automobile da se vozikaju kad imaju slobodno dok je brod dokiran u luci. Samo istreses pare za auto i tablicu i to je to. Nema registracije svake godine, nema teh.pregleda, nista. Tablice koje prvi put izvadis su ti dozivotne, kad kupis drugi auto samo prebacis stare tablice na njega i vozi. Nepojmljivo za nas iz Srbije. Nista nalepnice picke materine....

Inace pre par dana smo zapalili u streljanu. Samo dodjes, upises ime na papir i datum, izaberes utoku i municiju i pucas dok se ne useres. Niko te nista ne pita niti gleda isprave itd... Nerealno skroz.

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Сеобе

Postby Zvekete » Thu Jul 07, 2016 1:18 am

zizou wrote:Тебра имам још јадно питање. Има ли уговора који трају мање од 8 мјесеци? :D

Из неког разлога не могу да едитујем пост. Јел могуће поћ на шљаку тако на крузер нпр З ђевојком ? Јел имао ко ситуацију од вас да је пошао с љепшом половином да шљака неђе ?


Zavisi koja kompanija. Kod mene na Dizniju ne moze preko 7, npr. Bartenderi su uglavnom na 5 ipo. Ovi sto rade u restoranu su na oko 4 ipo-5 meseci. Losije pozicije imaju duze ugovore. Kod nas moze da se skrati ugovor ako ima ko da te odmeni. Uglavnom uvek mozes da nadjes nekog zutaca koji ce ostati duze, u sustini zamenite ugovore. Na vecini drugih kompanija nece s tim da se zajebavaju. Radis onoliko kolko dobijes i cao. Moze sa devojkom isto da se dodje, ali najverovatnije da prvo jedno od vas mora da dodje, pa tek posle par meseci drugo..mada nikad se ne zna, moze da vas ukenja da oboje dobijete ugovore u isto vreme.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Сеобе

Postby lost&found » Thu Jul 07, 2016 1:29 am

Zvekete wrote:
Kockalone wrote:Ljudi zna li ko moze li se sa nasom vozackom voziti po Americi i kolika je uopste vjerovatnoca da te policija zaustavi?


Cak je dovoljna i potvrda o vozackoj dozvoli,pa ti na osnovu toga daju njihovu neku privremenu dozvolu da vozis u amerikama. Ne mora nista da se polaze.

Inace neverovatno je odsustvo bilo kakve birokratije ovde. Ima par njuski koje ovde rade samnom na brodu, znaci nisu ni drzavljani niti imaju dozvolu za rad na kopnu i kupili su automobile da se vozikaju kad imaju slobodno dok je brod dokiran u luci. Samo istreses pare za auto i tablicu i to je to. Nema registracije svake godine, nema teh.pregleda, nista. Tablice koje prvi put izvadis su ti dozivotne, kad kupis drugi auto samo prebacis stare tablice na njega i vozi. Nepojmljivo za nas iz Srbije. Nista nalepnice picke materine....

Inace pre par dana smo zapalili u streljanu. Samo dodjes, upises ime na papir i datum, izaberes utoku i municiju i pucas dok se ne useres. Niko te nista ne pita niti gleda isprave itd... Nerealno skroz.


Registracija se placa , tj obnavlja svake godine, ovo ostalo je tacno

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Сеобе

Postby kopriva » Thu Jul 07, 2016 3:12 am

lost&found wrote:Registracija se placa , tj obnavlja svake godine, ovo ostalo je tacno


Zavisi od drzave. U Merilendu se placa samo prvi put. I kada vec pominjemo moras godisnje da testiras auspuh, tj emisiju izduvnih gasova.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Thu Jul 07, 2016 11:51 am

Код мене на Карнивалу свима је уговор 8 месеци. Што се тиче девојке, наравно да може. Рецимо ако вас не укења да сте на истом броду, тражите у МЦИ-ју да сте пар и да вас сместе заједно. Наравно потписујеш ти и потписује исто она. Име, презиме твоје девојке, твој кру ид и њен. Исто то и она пише тамо тј. подноси захтев. И после само нагласите на који брод желите. Она да дође на твој или ти да запалиш на њен. Мада углавном парове у већини случајева стављају заједно. И у истој кабини. Такође правите риквест.
Што се Карнивал круза тиче мислим да само Капетан, Хотел директор, Круз директор и ови из ентертејмента имају нешто мање уговоре. Типа 6 месеци. Свима је осам.
Ако хоћеш негде где су уговори краћи онда пуцај на Викинг или МСЦ. Тамо су око 4 - 6 месеци али обрнеш исту лову ко ми овде за 8. Плус Викинг избацује 4 нова брода па је могућност да брже напредујеш много већа него овде на КК Лајну.
(Street Force / Curva Orientale)

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Сеобе

Postby Zvekete » Fri Jul 08, 2016 12:55 am

kopriva wrote:
lost&found wrote:Registracija se placa , tj obnavlja svake godine, ovo ostalo je tacno


Zavisi od drzave. U Merilendu se placa samo prvi put. I kada vec pominjemo moras godisnje da testiras auspuh, tj emisiju izduvnih gasova.


Zaboravih da kazem, pricam o Floridi. Uvek zaboravim da ovde za svaku drzavu vaze neka druga pravila... Inace obavezna je tablica samo pozadi, napred ne mora nista, cak sam vidjao brdo automobila sa nekim glupostima iscrtanim na prednjoj tabli.

Opie
Posts: 341
Joined: Sat Jul 16, 2016 11:43 am
Location: Nottingham

Re: Сеобе

Postby Opie » Wed Aug 17, 2016 12:49 pm

Ovaj.....
Jurim neke informacije u vezi odlaska na brod , za jednog mog rodjaka I preturam po netu. U toku trazenja I preturanja, naletim na Ono Sto Sam pisao o brodovima na nekom forumu .Forum se zove inozemstvo.hr .Bas me je obradovalo I nasmejalo dok Sam citao komentare stranaca na moje pisanije.Ta "knjiga" je zavrsena od davno , Ali iz licnih I privatnih razloga nisam hteo da je objavim javno.Ali kapiram sad, dosta vremena je proslo tako da cu da je izbacim uskoro. Ako ikoga to interesuje .

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=4655.60
ex-Pop Djujic

User avatar
penzos
Posts: 83
Joined: Sat Jan 30, 2016 7:13 pm

Re: Сеобе

Postby penzos » Wed Aug 17, 2016 11:40 pm

Pa jel ovo Dodik završio knjigu, il sam ja prolupao? :o

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Sun Aug 21, 2016 11:27 am

Hajde ova banda koja radi na kruzerima da mi da neki savet za program poput Your Freedom-a? Necu da im placam za glupavi net 4$ dnevno. Koristio sam Your Freedom , 10 - 20$ mesecno ali je pocetkom avgusta Carnival uradio apdejt mreze tako da YF vise ne sljaka. Tako su mi objasnili mejlom kada sam im pisao.

Ili ako znate jos neki program poput YF da za neku solidnu cenu dobijem net sa serverom u US, GER, UK svejedno. I naravno da moze da sjebe ovaj firewall koji imaju i omoguci mi pristup netu.
(Street Force / Curva Orientale)

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Сеобе

Postby Vinz » Sun Aug 21, 2016 12:48 pm

Dodiče, oće l biti nesto jos iz knjige ili je to to? Oće li biti svadbe u Beogradu ahahahhaha

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Сеобе

Postby 1958 » Sun Aug 21, 2016 3:40 pm

Sta je hotel stewart posao na brodu, nema pojma sta je to pa ako neko zna
Често одем до на село

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Mon Aug 22, 2016 11:33 am

1958 wrote:Sta je hotel stewart posao na brodu, nema pojma sta je to pa ako neko zna


Лик који ради у паблик ареи, чисти клоњаре, усисава, чисти опен дек (врх брода где су базени).. односно све што се тиче физикалије и одржавање брода. Крвав посао.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Сеобе

Postby 1958 » Mon Aug 22, 2016 2:12 pm

Pakao
Често одем до на село

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Сеобе

Postby ultra mentalitet » Mon Aug 22, 2016 6:47 pm

Ovaj Dodik nije normalan, sta covek napisa sve :mrgreen:

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Tue Aug 23, 2016 11:18 am

Opie wrote:Ovaj.....
Jurim neke informacije u vezi odlaska na brod , za jednog mog rodjaka I preturam po netu. U toku trazenja I preturanja, naletim na Ono Sto Sam pisao o brodovima na nekom forumu .Forum se zove inozemstvo.hr .Bas me je obradovalo I nasmejalo dok Sam citao komentare stranaca na moje pisanije.Ta "knjiga" je zavrsena od davno , Ali iz licnih I privatnih razloga nisam hteo da je objavim javno.Ali kapiram sad, dosta vremena je proslo tako da cu da je izbacim uskoro. Ako ikoga to interesuje .

http://www.inozemstvo-posao.com/smf_1-1-2_install/index.php?topic=4655.60


Brate koji si jebeni umetnik! Kupujem odma knjigu. Procitao prva dva poglavlja sa ogromnim uzivanjem i paznjom. Spoj to u pdf i daj mi link u inbox da snimim u fon i da citam. Pozdrav sa Conquesta mrtvog.

A ovaj deo me pogotovo odusevio:

Dušane, vidjam te svake večeri u baru. Što to radiš sebi? Ja svaka tri dana držim jednu vrstu mise u deset uveče ,u jednoj maloj prostoriji pored bara. Dodji da poslušaš Božiju reč. Biće ti mnogo lakše !»
Pristao sam jel nisam imao ništa da izgubim ,i nisam imao para za bar te večeri. Otišao sam na misu, gde sam zatekao četiri Filipinca, jednog Indonežanina i dve Afrikanke iz Botsvane.
Majki mi je poželeo dobrodošlicu i zbog mene su odlučili da skrenu sa svog ustaljenog služenja Božije reči ,svako od njih je ustao i rekao šta za njih znači vera i Isus.
Kad je došao red na mene ,ja nisam znao šta da kažem. Verujem u Boga i pravoslavac sam ,ali nikad nisam razmišljao šta za mene znači Isus. Umesto toga sam ispričao priču o Boju na Kosovu. Pričao sam sa takvom strašću ,da sam se zaneo i govorio sigurno dobrih pola sata. Osećao sam kao da širim svetu reč medju paganima. Kad sam završio dobio sam pljesak od njih. Majki je uzeo gitaru i svi zajedno su počeli da pevaju pesme o Bogu i Isusu. Ove pesme su zvučale strašno. Izgledalo mi je kao oni u stvari ne osećaju veru ,ali žele da tako misle.


Kao i prica o nastanku Filipina. Alal ti k... na tekstu.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Сеобе

Postby Чомбе » Tue Aug 23, 2016 5:48 pm

Ја на том форуму не видим никакав текст из књиге?

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Сеобе

Postby niko » Tue Aug 23, 2016 6:42 pm

klikni na link u prvom postu, tu ti je sve lepo podeljeno.

vi koji po prvi put citate, niste svesni koliko ste srecni, koliko je samo nas zavlacio Pop Dodik, napise jedan post pa ga nema po dve nedelje, mi se navukli na te price, zeljno ih iscekujemo, kukamo "kad ce nastavak", a njega nema pa nema....
pa se pojavi i kaze da ce da izda knjigu i da cemo tu sve lepo da procitamo, pa ga nema par godina, i evo ga sad opet sa istom pricom :mrgreen:

ajde Dodice, izbacuj to, evo sad ima jos vise fanova tvojih prica.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Сеобе

Postby Далтон » Tue Aug 23, 2016 11:34 pm

Hajde Vasiljevicu babalu izbacuj to.. Jos uvek ne znam sta je na kraju bilo. Dosao sam do babe koja je srala u krevet i rumservisa. Tu sam stao jer sam preokupiran muslimankom iz Saudi Arabije koju sam danas poljubio a znam da je protiv njene vere. Ako sazna njen cale ne gine mi odrubljivanje glave. Idem sada opet sa njom u teretanu. Pa nastavljam sa citanjem kad se vratim. ;)
(Street Force / Curva Orientale)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests