Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Tue Sep 05, 2017 3:22 pm

Pertloni, u istoj sam situaciji. Ajmo zajedno :)
Radili mi pre 5 godina intervenciju, ali jos je tu. Drenira se i nemam problema, ali sam u tripu da ce mi se nesto desiti (tromb, infekcija, da ode do kičme itd.) pa skupljam hrabrost da opet idem.

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Vinz » Tue Sep 05, 2017 3:44 pm

Кад сте већ ударили по болештинама, има ли неко проблем са дискус хернијом? :)

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Tue Sep 05, 2017 3:53 pm

imala moja keva, šta treba?
mada to možemo i drugde da prodiskutujemo :mrgreen:


uglavnom, Banja Rusanda je spas za to

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby ultrastito » Tue Sep 05, 2017 3:54 pm

ja, L5-S1, protuzija

savet, onako kako sam je ja doveo u neki red.

prvo sam isao na snimanje, magnetna rezonanca u euromediku (nekih 8000 je snimanje), onda na elektro vezbe da mi elektro sranjima razbiju upalu misica oko kicme, pa onda na vezbe (fizikalna terapija) na koje idem skoro godinu dana. vezbe za jacanje core-a su pod obavezno. moras ojacati od najsitnijih misica oko same kicme da ti oni nose teret ledja, a ne kicma, pa sve do trbusnjaka. takodje moras paziti na izrazito pravilno sedenje, podizanje tereta. mozes da se bavis sportom, ali moras biti veoma pazljiv da se ne sjebes ponovo. ja sam licno odustao i od toga, jer su mi 3 puta nedeljno vezbe sasvim ok, a i ako se za 33 godine zivota nisam naigrao basketa...onda mislim stvarno.

ono sto sam od lekova pio, to je samo ALAnerv za jacanje nerava. 1600 kinti je 20 tableta, svako jutro po jedna. nisam pio nista za ublazavanje bola, jer ne volim ta drogiranja lekovima protiv bolova. ok je da ti privremeno smanji bol, al time ne cinis nista da sredis uzrok bola, vec samo bol.

posle godinu dana vezbi mogu da kazem da mi je mnogo bolje, da kucnem u drvo, ali jednostavno moras da promenis/prilagodis nacin zivota. to ne moze da se izleci, to moze samo da se zaleci. dakle ponasaj se kao da si ranjenik i to je to. slusao sam i price o operaciji...deluje da moze da pomogne, ali opet i to je sve za dzabe ako ti posle operacije opet krenes da divljas sa kicmom.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Tue Sep 05, 2017 4:00 pm

moja keva patila od toga četiri godine

išla u Kanjižu i Koviljaču, primala blokade, pila gomile lekova, bila na bezbroj pregleda
ponekad samo ležala danima i ječala, razmišljala o samoubistvu
baš strašne godine u kući
desna noga joj smršala, spustilo joj se u nju od leđa

i onda se izlečila kad je provela pet nedelja u Banju Rusandi u Melencima, kod Zrenjanina
kaže da joj ništa nije pomoglo kao boravak tamo
lekovito blato imaju, dobre terapije itd itd

danas, deset godina kasnije, vozi bajs, radi po kući, sve poslove po dvorištu i bašti obavlja lagano, skroz preporođena žena
ponekad oseti nešto kao utrnuće, ali to je smešno, gotovo neprimetno

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby ultrastito » Tue Sep 05, 2017 4:19 pm

moze biti vrlo zajebano u smislu da ti padne noga, da imas problema sa mokrenjem i slicno.

a ovo oko jecanja, da...bilo je i toga. bukvalno lezis na podu i molis se da prestane, ja sam na poslu udarao glavom o sto koliko nisam mogao da sedim, a kuci lezao na podu, ali bukvalno u suzama. ocaj zivi.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby shark23 » Tue Sep 05, 2017 4:39 pm

@pertla

Ја нисам хтео да идем на интервенцију баш из тог разлога што сам читао да може да се врати поново то срање па све испочетка (а то се и десило буразеру), па да морам кроз све опет да пролазим. Сад и ја сам по нету нашао то да може да се закомпликује, оде на кичму курац-палац, ал нигде нисам наишао на коментар некога коме се то стварно десило, па све мислим да су то идиотски лекарски чланци где само хоће да те убеде да идеш под нож :D
Код мушкараца се то јако често јавља, ортак ми причао да је његов ћале то имао, и само му пукло једном и није се враћало више. Тако да зависи од случаја до случаја, колико је упаљено, шта знам. Кад би знао да се интервенцијом неће враћати поново, ишао би одмах, ал овако зајеби. Тај опоравак и сама интервенција није толико страшна (буразер није имао болове после уопште), него је та рана поприлично гадна, а треба времена да зарасте.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Тема за све и свашта

Postby pertla » Tue Sep 05, 2017 5:11 pm

Ima na youtube snimak operacije,ja sam na zalost gledao
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Tue Sep 05, 2017 5:39 pm

Nema zdravih,ima samo ne pregledanih
Choose Life

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Тема за све и свашта

Postby prcko » Tue Sep 05, 2017 8:02 pm

Opusteno pertla, to je rutinska operacija, ono jes smara to previjanje silno a i bulja izgleda kao suncokretov cvet u zenitu, al prodje i to. Sto se tice sexa, niposto anal.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Тема за све и свашта

Postby čompika » Tue Sep 05, 2017 11:20 pm

Ja sam imao takav slučaj, ali ispod pazuha. I to je tako godinama, upali se, čekam da prođe i u krug. Pošto sam čuo da ima operacija, ja otišao kod doktorke, ona mi dala uput, ja sve kontam idem na operaciju, kad ono samo dali anesteziju, rasekli i drenirali. Nije mi se vraćalo više, ima tome 3-4 godine. U suštini ona mi je rekla da su dublje zasekli pa da mi je zato prestalo. Sad jebiga, ja znam x slučajeva da to imaju ispod trtice, svi kad im se upali čekaju da prođe, i u krug, ali eto sada prvi put od vas čujem da može toliko da se zakomplikuje. Traži mišljenje doktora, vidi da li su to samo priče ili neki slučaj 1:1 000 000. U svakom slučaju ako je za operaciju, bolje da se toga što pre rešiš.

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Vinz » Tue Sep 05, 2017 11:41 pm

Сад ме сјебасте, не знам ко прича о леђима, а ко о буљсону :)
Ултрастито, ја сам нашао на нету неку клинику Вест медик, кажу неки нови методи вежби, курац палац, гарантују да 85-95% случајева излече... Погледај ако будеш имао времена...
Јебем ти живот какви су болови кад се укочи нога, не можеш да се помериш... Али ме од једног диклофенака престане за 15 минута...

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Tue Sep 05, 2017 11:51 pm

Ti kakav si baksuz bićeš u onih 15-5% slučajeva :mrgreen:

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby ultrastito » Wed Sep 06, 2017 12:47 am

Vinz wrote:Сад ме сјебасте, не знам ко прича о леђима, а ко о буљсону :)
Ултрастито, ја сам нашао на нету неку клинику Вест медик, кажу неки нови методи вежби, курац палац, гарантују да 85-95% случајева излече... Погледај ако будеш имао времена...
Јебем ти живот какви су болови кад се укочи нога, не можеш да се помериш... Али ме од једног диклофенака престане за 15 минута...


ono sto su meni rekli na ovim vezbama i ne samo oni, kiropraktika...nije to bas toliko dobro za diskus herniju. krckanje zglobova, prsljenova, zapravo to je samo dekompresija i opet ce se posle izvesnog vremena javiti potreba za tom metodom.

ono sto je nekako meni logicnije u svemu tome je ovaj fizicki pristup problemu. vezbe u strogo kontrolisanim uslovima, vezbe za trup. ono sto sam gore pisao, vezbe za te sitne, nevidljive spolaj, misice oko kicmenog stuba, vezbe za trbusnjake. odatle sve polazi i to ti zapravo drzi kicmu.

ne znam koliko bih verovao ovim privatnim klinikama, pogotovo kad je stadium kakav je tvoj (mozda malo gori nego sto je bilo kod mene). ja sam imao osecaj kao da mi je neko stavio zarac usijan na butinu i taj osecaj je isao DO KOLENA, ne ispod.

najispravnije bi po meni bilo da odes da snimis na magnetnu rezonancu, a pre toga da odes na banjicu i probaj da zakazes kod dr. lalosevica.( zanemari sto je link sa blic zene, covek zna o tome i to mnogo! http://zena.blic.rs/zdravlje/ako-imate- ... as/mp5ehzq ). ako se nista nije promenilo, mislim da radi petkom. nisam siguran.

magnetna ce ti dati vrlo jasnu sliku kakvo ti je stanje kicme i sta i kako treba da se tretira. izbegavaj kostolomce, jer ipak nije prst u pitanju, nego kicma oko koje se nalaze nervi za dosta bitnih stvari.

ako ti treba sta jos od informacija, javi se na pp.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Тема за све и свашта

Postby riper » Wed Sep 06, 2017 10:56 am

Ja mislim da ja imam diskus herniju, ako ne to, onda neki hronican problem sa donjim delom ledja koji mi znacajno ogranicava pokrete.Traje to nekoliko godina ali pre nekokoliko meseci sam bas bio u losem stanju, bol u donjem delu ledja, kao hronicno usinuce, bio je jak, tesko sam i hodao i sedeo. Inace posao mi je da dosta sedim, u medjuvremenu sam se ugojio i sve je vuklo jedno drugo. Od ranijeg sportskog zivota ledja sam vec naceo, tako da se sada samo pogorsalo. Poslednjih nekoliko meseci redovno treniram, posebno ojacavam trup staticnim vezbama i onim standardnim. Naravno da se nisam izlecio, to je nemoguce, ali se osecam mnogo bolje. Bolovi su manji, pokretniji sam nego sto sam bio, trbusnjaci rade dobar deo posla.

Sada mogu da ispricam iskustva dvojice meni bliskih ljudi koji su imali dijagnostifikovanu diskus herniju. Jedan drugar je isao na operaciju. Bio je u katastrofa stanju pre toga. Uz jake veze operisan je na VMA. Situacija je mozda i rutinska, ali radi se na kicmi, a sve sto je na kicmi meni je jezivo. Njega je operisao neki nacelnih neurohirurgije. Sve je uspelo ok.

Moj najbolji drug, sada kum, resio je problem diskus hernije drugom metodom. On je sportista, trenira brdo nekih borilackih vestina i dosao je do toga da vise nije mogao ni ledja da savije niti bilo sta da ucini. Pre nekih 7-8 godina isao je na neki tretman koji jos nije priznat u medicini. U kicmu mu je ubrizgana jagnjeca placenta (odnosno neka tecnost nastala od jagnjece placente). Potrudicu se da objasnim najbolje sto mogu. Valjda je njemu taj disk medju prsljenovima puko i iscurio i to ne moze organizam da nadoknadi. Medjutim ta jagnjca placenta valjda stvara novi disk medju prsljenovima i vraca prvobitno stanje. Primio je najmanje deset inekcija. Sve ga je kostalo ukupno oko 500-600 evra. Nakon toga sest meseci nije smeo nista teze od kasike da podigne, da pravi nagle pokrete i slicno, kako ne bi ugrozio terapiiju. Danas on i dalje trenira svasta i kaze da su mu to najbolje potrosene pare u zivotu. Lik koji je radio tu terapiju je neki nas neurolog ili neurohirurg u penziji koji je imao privatnu ordinaciju. Covek je u medjuvremenu umro, a sin, takodje doktor, ga je nasledio. Kada je moj kum bio tamo, morao je da nosi citavu medicinsku dokumentaciju, da radi magnentnu rezonancu i sve ostalo, dakle nije indijanstina neka, neke vracare i slicno.

Ono sto mi je objasnio, taj tretman je najblizi onom sto je radila ona famozna doktorka Marjana, koja je nekom cudesnom metodom lecila teske povrede fudbalera. Koliko znam te terapije nisu jos priznate kod nas u medicini opa ih mnogi nazivaju nadrilekarstvom, ali ocigledno daju rezultate.

U medjuvremenu ja sam nasao neke jutjub klipove naseg lika koji tvrdi da je vezbom uspeo da izleci diskus herniju (iako se smatra da je to nemoguce). Lik je u najmanju ruku apsolutno pokretan, ima nekoliko vezbi, koga interesuje neka pogleda mozda ce pomoci. Ima smisla to sto prica. Ja jos nisam krenuo da praktikujem, jer treninge koje radim za sada su mi pomogli da se osecam mnogo bolje.


User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby ultrastito » Wed Sep 06, 2017 1:30 pm

iskreno, nikome ne bih preporucio ovo sto on radi, ove "sklekove" sa trbusnjacima. lepo je neki lik napisao ispod, ako zaista imas ozbiljan problem sa diskus hernijom ne smes da pomeras disk. nikakva torzija ne dolazi u obzir (recimo plivanje je ok, ali trup ne sme da se rotira oko kicme). ja vam samo prenosim ono sto su meni rekli fizioterapeuti sa diplomom difa i lekari koji su specijalizovani za kicmu.

naravno da su problemi kod svakog razliciti. zato se ponavljam po milioniti put, ovakav bi put trebao da vam bude. nista internet i to, nego: banjica pregled -> magnetna rezonanca -> kontrola na banjici i dijagnoza -> lecenje (terapija ili operacija)
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Wed Sep 06, 2017 4:44 pm

Ubedljivo najbolja stvar za te probleme sa donjim leđima su istezanja koja se rade za jogu. Meni ni vežbe ni kinezi trake ni terapije (a dao sam stotine eura za terapije kod vrhunskih terapeuta) nisu pomogle dok nisam počeo da radim istezanja za jogu I od tada, da kucnem u drvo, nemam problema.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby zizou » Thu Sep 07, 2017 6:39 pm

Aj neki kompjuteras nek mi objasni kako da pobrisem postove s fejsbuk timeline-a? skinuo sam neke skripte ali ne znam kako da pokrenem to ...

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Тема за све и свашта

Postby čompika » Thu Sep 07, 2017 9:49 pm

Jebiga, na prošlom forumu sam ja slao nekome vežbe koje sam radio za jačanje mišića upravo zbog donjih leđa, sa sve uputstvima. Ako me sećanje ne vara, OMS-u. Pa ako slučajno ima negde sačuvano nek vam podeli.

User avatar
fuck_off
Posts: 1016
Joined: Sun Feb 07, 2016 3:28 pm
Location: НБГД
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby fuck_off » Thu Sep 07, 2017 10:05 pm

Vezbe za jacanje ledjnih misica

http://uploaded.net/file/h0dxf1ks
Жена која превари је курва, а мушкарац који вара је подлегао чарима курве

Црвена Звезда


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests