Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
shark23
Posts: 74
Joined: Wed Aug 16, 2017 3:29 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby shark23 » Mon Feb 26, 2024 8:49 am

Sad mi izleteo klip na tviteru, av u nekom intervjuu kaze od 1og marta bice otvoreno trziste rada za ljude iz Albanije i Makedonije, u fazonu samo ce im biti potrebna radna dozvola koja se dobija lako i mogu bez prepreka da se zaposle bilo gde u Srbiji. Ne razumem potrebu za ovim stvarno, gde vec imas problem na jugu i ovim potezom ih bukvalno ohrabrujes da se dodatno sire...

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby svuda.prisutan » Mon Feb 26, 2024 12:32 pm

Ja ne znam sta nije jasno? On da radi u korist narod, kupio bi konopce odavno. Bice gore samo, bolje ne moze.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Тема за све и свашта

Postby ElPadrino » Tue Feb 27, 2024 12:53 pm

Evo baš jedan dobar tekst na temu politike. Govori dosta o nama i o našem sadašnjem položaju. Riječ je o srpskoj političkoj sceni sa obe strane Drine.

Zadah truleži i Milica Zaglupnica kao paradigma raspada srpske političke scene
26.02.2024.


Bestidni, beskrupulozni, gramzivi, lažljivi i pohlepni su se namnožili kao rojevi insekata oko leša, nažalost godinama dominiraju srpskom političkom scenom, kojom zaudara zadahom truleži i sveopšteg nemorala. Gledajući sinoć u Utisku nedelje Milicu Zaglupnicu, njenu drskost i bezobraluk, zapitao sam se kako ona i Nestorović, Šešelj ili Nešić, Stanivuković, Stevandić, uprkos svemu i dalje postaju, liče međusobno kao jaje jajetu, imaju isti izraz lica, govor tijela, ponašanje kao da ih je jedna majka rodila?

Da li su svi nastali u jednom centru na istom obrascu i matrici a onda klonirani na različita mjesta? Kako je moguće da ljudi masovno gutaju iste udice i da nijednu istorijsku lekciju ne možemo da naučimo i izvičemo neke pouke, kako se skupe greške ne bi ponavljale? Sodoma i Gomora!

U jednom mi je drago što se sad sve desilo jer je pokazalo da sam za nju, Nestorovića i drugu udbašku šgadiju, bio u pravu isto kao za Nešića, Selaka il Vojina Mijatovića, ali sam zabrinut što ovoliku kontaminacime i koncentracije ljudskog ništavila i otpada, koncentrisanu na malom prostoru, ne bi mogla bez teških posledica da absorbuje ni velika Kina sa milijardu i kusur stanovnika, a ne mala nacija razorena po svim šavovima. Posledice njihovog djelovanja i bujanja, bolje reći rasads iz centra moći koji ih planski lansira i produkuje, su katastrofalne i ostaviće teške i duboke posledice od kojih ćemo se teško oporaviti.

Kod nas je sve masovno počelo, i sa ove naše strane Drine ključna je bila 2014. godina, afera dva papka, kada su Ilija Stevančević i Vojin Mitrović „preletili“ na drugu stranu bez ikakvih posledica, prije svega institucinalnih. Narod je sve brzo zaboravio, čak ih je umjesto političke kazne i osvete narod nagradio na narednim izborima, a onda je njihovo izopačeno ponašanje postala praksa, pa su papci počeli da bujaju kao pečurke posle kiše. Efekat destrukcije je ogroman a najveći je što narod klone u apatiju i povlači se, prestane da vjeruje bilo kome, a to i jeste krajnji cilj kreatora koji vuku konce iz sjene.

Njihovim stopama krenuo je odmah naredne 2015. godine Stevandić, nagrađen za nemoral raznim ordenjima, funkcijama i nekretninama, a onda se se kao na traci redali Bojić, Mićić, Obren Petrović, Čavić, Šešić, Banjac, Tubin pa do Stanivukovića, koji čeka sa svojom družinom ko zapeta puška znak kad će da pretrči. Politička korupcija i nemoral postali su pravilo i obrazac ponašanja, a ne izuzetak za naučno posmatranje i izučavanje, i to je put u propast i potpuno razaranje jedne nacije i društva.

Pitanje je samo ko je sledeći i ko će naslijediti Milicu Zaglupnicu, obmanjivati narod po zadatku UDBE uz pomoć masovnih medija? Koliko puta se mora ponoviti istina, koja je često sumorna, otvoriti narodu oči i predviditi šta će se dogoditi pa da napokon većina progleda i prestane ponavljati skupe greške iz prošlosti?

Spada nam nema ali propasti nećemo. Kako izaći iz začaranog kruga, zaustaviti spiralu izdaje, laži prevare, konvertitstva kada su sudovi i institucije zarobljeni, ne funkcionišu i ne rade po zakonima i Ustavu? Puno je pitanja koja traže odgovore, a nadati se da će se napokon naći izlaz, koji uvijek postoji, iz teške situacije i ponora u koji smo kao narod upali?


Kolonije po zadatku moćnika i službe.

User avatar
MARKER
Posts: 737
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Wed Apr 10, 2024 8:29 pm



Gledao neko ?

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Тема за све и свашта

Postby ElPadrino » Fri Apr 12, 2024 9:02 am

Marker brate, ne vidi se link ili sta si vec htio da postavis.

Nego, je l me sjecanje sluzi, ti si ono prije pratio borbe i organizacije, pa cak ti i fuck off kacili neke linkove ? Ima sad u subotu Rakic pa ne bi bilo lose da baci neki link ? I ovaj momak iz Slovenije Jaob Nedoh isto dobar lik i dobar borac, ima mec u subotu, pa i ako to neko iskopa ? Ko ce jos da poplaca silne operatere. :mrgreen:

User avatar
MARKER
Posts: 737
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Fri Apr 12, 2024 6:59 pm

Ljubav tvoja i neposlusnost moja, dokumentarac.

https://www.youtube.com/watch?v=vrHHo3WcgNQ


Da, ima u subotu na nedelju jubilarni UFC 300 i ima dosta kvalitetnih boraca u zakazanim mecevima, medju njima i Rakic-Prohaska.

Ovo mi je jedini bukmarkovani sajt koji nije pukao o sada, trebalo bi da se pojave linkovi kada pocnu borbe https://m.mmastreams100.com/fight/ufc/6 ... a-vs.-hill

U svakom slucaju, obicno guglanje tipa mma streams bi trebalo da da rezultat iz nekoliko pokusaja eventualno.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lukabrasi » Sat Apr 13, 2024 11:03 am

Jel nema dokumentarca celog negde?

User avatar
1937
Posts: 73
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Тема за све и свашта

Postby 1937 » Sat Apr 13, 2024 2:40 pm

Nema dokumentarca jos uvek nigde. Promocije idu po gradovima svakih nedelju dve. Uostalom vredi ispostovati lik i delo coveka, otici u bioskop ili gde se bude prikazivalo, kupiti kartu i uzivati u filmu. Nemojte ga kaciti niti gledati na netu ako je ikako moguce!
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lukabrasi » Sat Apr 13, 2024 4:36 pm

Slazem se sa tim, ja na zalost nisam stigao u Dom sindikata kada je bilo...

User avatar
MARKER
Posts: 737
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Sun Apr 14, 2024 1:39 am

Bila je veceras projekcija u Krusevcu. Preporuka sa moje strane da se ode i odgleda, ko gde i kada moze, i ostavi dobrovoljni prilog jer je cela prica humanitarnog karaktera. Autor filma je momak koji je, barem sa mog aspekta, vredan postovanja, s obzirom na to da smo imali priliku da opusteno i neobavezno prozborimo koju rec i pre i posle projekcije filma. Da ce poruku filma pre shvatiti stariji nego mladji, svakako stoji, jer je ipak potrebna odredjena mentalna zrelost da bi se ista shvatila onako kako je zamisljeno od strane autora. Svakako, to nije kruto pravilo i individualna je stvar kako ce ko doziveti taj film, ali verujem da ce ga vecina doziveti na pravi nacin.

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Tue Apr 16, 2024 1:57 pm

1937 wrote:Nema dokumentarca jos uvek nigde. Promocije idu po gradovima svakih nedelju dve. Uostalom vredi ispostovati lik i delo coveka, otici u bioskop ili gde se bude prikazivalo, kupiti kartu i uzivati u filmu. Nemojte ga kaciti niti gledati na netu ako je ikako moguce!

Tako je. Evo ga brat Luka pa poslušajte šta ima da kaže o filmu a i svemu ostalom.

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Тема за све и свашта

Postby No al calcio moderno » Thu Apr 18, 2024 11:29 am

Ofk Beograd Zaječar, Čukarički iz Leskovac, a ko ce u Loznicu videcemo. Bitno je da se stadioni grade, obrcu se pare i mnogo se krade.

User avatar
ineks
Posts: 19
Joined: Fri Jun 29, 2018 1:14 pm
Location: Tamerlan

Re: Тема за све и свашта

Postby ineks » Wed Apr 24, 2024 11:25 pm

Aco Srbine zivimo u vrzine.:geek:
air to the teddy bear


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests