Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Wed Mar 15, 2017 10:39 am

Ako hoces cuvara uzmi Sarplaninca. Kada cuva svoju teritoriju prava je zver a kada ga izvedes u setnju mozes slobodno da ga pustis, mirniji je od retrivera. Pored toga nije preterano zahtevan. Posto vecinu vremena provede tako sto lezi lako se navikne na boks i dovoljno je da ga pustis na pola sata da trci po dvoristu i to mu je dovoljno. U principu nije glupa rasa ali se tesko dresira

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby DRINK » Wed Mar 15, 2017 11:17 am

Узми СОП-а, то је за вас тамо пун погодак, и да је у боксу не би људи смели да уђу :mrgreen:
а тај кане корсо ме је јурио једно 100м низ улицу једва сам живу главу извукао, иначе сад покојни, служио је за борбе паса... То ти је кад боесни умови узму пса. И те нападе на људе што спомињете, то може који год пас ако се дресира на такав начин, немачки овчари су најбоља опција, али опет, једна су од раса којима бокс може баш доста да смета.

majasno
Posts: 51
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: mongolija

Re: Тема за све и свашта

Postby majasno » Wed Mar 15, 2017 11:57 am

Ortakovi psi u selu njegove keve u Republici Srpskoj..

Image
dan posle spida

User avatar
Akcija
Posts: 40
Joined: Fri Jan 29, 2016 6:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Akcija » Wed Mar 15, 2017 1:13 pm

Imao sar planinca 12 godina sa pedigreom, dresiran, nije hteo ni da zalaje, al zato ako udjes u dvoriste ili ispred kuce - cao, zavrsio si karijeru, hoce da ubije, drugi sar planinca posle njega bez pedigrea, nije dresiran, prava bitanga, pravi haos, jebe kevu svima redom, zaklao 4 macke do sada i na ulici 100m od kuce se zaleteo na vucjaka, krvavo je bilo, kreten od psa, bolesno cuva kucu

User avatar
Kockalone
Posts: 286
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kockalone » Wed Mar 15, 2017 1:23 pm

Често одем до на село и тамо има доста шарпланинаца па некако кад их видим не дјелују ми за града, чини ми се да би то за њих била робија. Шта мислите о средњоазијском овчару? Могу да га узмем за џ, него ми овако нешто дјелује да је тром, а и не знам колико је издржљив за планинарења или неке дуже руте.

National
Posts: 53
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby National » Wed Mar 15, 2017 1:28 pm

Kockalone wrote:Маркер, можда бих га и могао пуштити по дворишту, али постоји шанса да би га неко отровао, па не бих да ризикујем.Имаш свакаквог народа, мада и мене би нервирало да пролазим често неком улицом, а да ми се са нечије капије залијеће неки џукац. Знам момка у моје насеље који има кане корсо и ко год да прође он се залиће на ограду. Народ му се жалио јер се цимају од њега и сад га не пушта из бокса, јер зна како ће проћи ако га пушти. Углавном, најближи сам одлуци да узмем белгијанца, а теби хвала на савјету :)

Malinoa trazi aktivnosti 24h. Ako ne uspes da tu energiju sprovedes u nesto korisno ili da ne uspostavis odnos ko je gazda,neces biti zadovoljan njegovim ponasanjem.Pitanje je i koliko ti imas iskustva u svemu ovome.Nije ovo pas malo se poigras sa njim prosetas kilometar i kuci.Ali ako imas zelju za belgijancem i zelis da radis sa njim samo napred.i najbolje je uzeti zensku,manje su tvrdoglavije a takva je i rasa da ce ti to biti jako korisno u pocetku.
PFC

svuda.prisutan
Posts: 546
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby svuda.prisutan » Wed Mar 15, 2017 1:47 pm


Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Etaoin » Wed Mar 15, 2017 9:32 pm

Kockalone wrote:Често одем до на село и тамо има доста шарпланинаца па некако кад их видим не дјелују ми за града, чини ми се да би то за њих била робија. Шта мислите о средњоазијском овчару? Могу да га узмем за џ, него ми овако нешто дјелује да је тром, а и не знам колико је издржљив за планинарења или неке дуже руте.


Здрав САО и из доброг узгоја, покретан је као теријер, без имало претеривања. Али то и кошта.

Што се тиче избора пса као чувара, постоје две битне разлике. Пси који првенствено чувају свога власника и пси који чувају своју територију. Доберман је најбољи пример за први случај, а шарпланинац за други. То не искључује једно друго, али однос пса према територији и власнику није исти.

Држати добермана у боксу нема смисла, тај пас живи да буде сваки тренутак уз свога власника, по томе су познати, а њихова кратка длака није најбоља за бокс јер има треба доста неге са те стране.

Аките су јако зајебани пси, поготово америчка, невероватно својеглав пас за кога треба констатно чврста рука и обука, никако за некога ко је почетник и који не може издржи рад са животињом од преко 50 килограма.

По свему наведеном, добар ротвајлер би био можда најбољи избор. Пас који одлично подноси нашу климу, јако територијалан и привржен, а притом стабилан и релативно лак за обуку.

Што се мене тиче, најбоље керче на свету је пит бул, Србин у свету паса :D

Peter
Posts: 59
Joined: Sun Jan 31, 2016 5:09 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Peter » Wed Mar 15, 2017 11:18 pm

Pozdrav, nasao sam neki fles i ima neku zastitu sta znam.. Dal neko moze da mi pomogne kako da razbijem tu zastitu i pristupim fajlovima? :D
Image

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby 1958 » Thu Mar 16, 2017 8:31 am

nista ne laje bolje od dzumare
Често одем до на село

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Thu Mar 16, 2017 11:56 am

Niti bolje tera crnogorce od lopate
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Akcija
Posts: 40
Joined: Fri Jan 29, 2016 6:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Akcija » Thu Mar 16, 2017 1:18 pm

Dajte cepove od koka kole :D

User avatar
Кум Жоржо
Posts: 724
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:58 pm
Location: сабирни центар

Re: Тема за све и свашта

Postby Кум Жоржо » Fri Mar 17, 2017 12:54 pm

Ovaj Clean Master za androide, jel stvarno koristan ili je glupost obična?
Син екс пуковника, екс ЈНА, са традицијом битанге и алкоса

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Fri Mar 17, 2017 1:05 pm

Јесте користан за брисање вишка фајлова и за ослобађање рам меморије.

Космет је Србија
Posts: 430
Joined: Thu Feb 18, 2016 1:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Космет је Србија » Fri Mar 17, 2017 5:41 pm

Клеан је одличан и не заузима много места.

User avatar
Akcija
Posts: 40
Joined: Fri Jan 29, 2016 6:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Akcija » Sun Mar 19, 2017 10:11 am

Odakle obicno skidate crtane filmove za decu, ali sinhronizovane?

Космет је Србија
Posts: 430
Joined: Thu Feb 18, 2016 1:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Космет је Србија » Sun Mar 19, 2017 11:14 am

Image

milutin
Posts: 29
Joined: Fri Jan 29, 2016 3:51 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby milutin » Sun Mar 19, 2017 12:08 pm

Akcija wrote:Odakle obicno skidate crtane filmove za decu, ali sinhronizovane?



http://www.balkandownload.org/forum/102-sinhronizovani-crtani-filmovi/

User avatar
ashatoraman
Posts: 68
Joined: Tue Apr 05, 2016 9:32 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby ashatoraman » Sun Mar 19, 2017 6:14 pm

Da li postoji neki besplatan program ili sajt na kome moze da se ubace proizvodi kao web shop a da samo jedna osoba to moze da vidi. Znaci ne klasican web shop nego bukvalno da se ubaci lager lista proizvoda koje imam na stanju i korpa gde bi se punilo sta se porucuje.

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby DRINK » Wed Mar 22, 2017 8:53 pm

Је л зна неко шта новинарским порталима доноси клик на вест, мислим пре свега на зараду, да ли и како зарађују?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: Sevastopole and 18 guests