Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Fri Jul 01, 2016 7:50 pm

Zajebi ta sranja! Ako hoces nesto da zaradis moras nesto i da odradis. Ako si los u dizajnu programiranju ili slicnim stvarima onda zajebi komp i idi da beres maline. 2000 dnevnica plus hrana plus pice

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby svuda.prisutan » Fri Jul 01, 2016 8:24 pm

SAO_Zeljin wrote:Zajebi ta sranja! Ako hoces nesto da zaradis moras nesto i da odradis. Ako si los u dizajnu programiranju ili slicnim stvarima onda zajebi komp i idi da beres maline. 2000 dnevnica plus hrana plus pice


+ spavanje i tusiranje

Snajper
Posts: 28
Joined: Sat Feb 06, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Snajper » Fri Jul 01, 2016 8:44 pm

U redu je burazeru, samo sam pitao sta se zestis...

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Fri Jul 01, 2016 10:07 pm

chester_perry wrote:Cek Micara ti ovo pricas za uzvoz u Srbiju ili BiH ? Zar nije bilo da ako je auto proizveden u EU, ne placa se carina, vec samo porez ? A vrednost na koju se racuna porez je iz njihovog kataloga, i zavisi od svega i svacega, godista, snage, broja vrata, predjenih km... ?


На основу фактуре од купопродајногуговора. Ако немаш то онда они праве фактуру. Порез у који је урачуната и царина... Зависи хвала богу није исто голф 4 и порше ... Ја сам увозио само е3-4 ... И наравно за поврат правнс лица. Ал то можеш да исконбинујеш...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Snajper
Posts: 28
Joined: Sat Feb 06, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Snajper » Fri Jul 01, 2016 11:37 pm

Uporedjuju cenu iz fakture sa katalogom i ako ti je kataloska vrednost veca od fakturne onda placas carinu i pdv na tu vecu cenu ali ako ti je fakturna veca onda ti nece smanjiti da bude kao kataloska[SMILING FACE WITH SMILING EYES] nego placas carinu i pdv na fakturnu, u svakom slucaju placas uvek na vecu cenu [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby NorthSide024 » Sat Jul 02, 2016 8:36 am

Snajper wrote:U redu je burazeru, samo sam pitao sta se zestis...


Samo ti guraj preko neta. Ima ko da bere.

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Sat Jul 02, 2016 10:49 am

Koliko ste vas 2 nabrali ove godine?
Choose Life

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Очајник » Sun Jul 03, 2016 1:39 pm

Некакви туторијали за јаву, ангулар итд?

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Тема за све и свашта

Postby 1748 » Sun Jul 03, 2016 10:16 pm

Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby NorthSide024 » Mon Jul 04, 2016 12:45 am

Moze valjan link za autocad sa crackom?

User avatar
EvoksPGD
Posts: 119
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:44 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby EvoksPGD » Mon Jul 04, 2016 12:51 am

прекидач wrote:Jel zna neko kako se računa kolika je carina na uvoz automobila iz EU? ili ako neko ima prijatelja koji drži agenciju pa da mi se raspita.


20% pdv i 0% carina ako je auto eu porekla i imas dokaz za to a dokaz je eur1 obrazac ili izjava na fakturi, izjava se vazi ako je fakturna cena do 6000 eura, a eur 1 nije uslovljen cenom. u slucaju da auto nije eu porekla ili je eu porekla a nemas nikakav dokaz placas 12,5 % carinu plus 20% pdv, odnosno nekih 43 % od procenjene vrednosti auta. vrednost se gleda po katalogu, ako je faktruna manja od kataloske podize se na katalosku, a ako je fakturna veca od kataloske carini se na fakturnu. ako jos nesto treba pitaj.
i jedan savet carini u subotici ako mozes
Razmačinji stolove, počinje šiz...

http://crno-bela-nostalgija.blogspot.rs/

прекидач
Posts: 42
Joined: Sat Feb 20, 2016 1:02 pm

Re: RE: Re: Тема за све и свашта

Postby прекидач » Mon Jul 04, 2016 5:30 am

EvoksPGD wrote:
прекидач wrote:Jel zna neko kako se računa kolika je carina na uvoz automobila iz EU? ili ako neko ima prijatelja koji drži agenciju pa da mi se raspita.


20% pdv i 0% carina ako je auto eu porekla i imas dokaz za to a dokaz je eur1 obrazac ili izjava na fakturi, izjava se vazi ako je fakturna cena do 6000 eura, a eur 1 nije uslovljen cenom. u slucaju da auto nije eu porekla ili je eu porekla a nemas nikakav dokaz placas 12,5 % carinu plus 20% pdv, odnosno nekih 43 % od procenjene vrednosti auta. vrednost se gleda po katalogu, ako je faktruna manja od kataloske podize se na katalosku, a ako je fakturna veca od kataloske carini se na fakturnu. ako jos nesto treba pitaj.
i jedan savet carini u subotici ako mozes


Hvala! I još nešto, jel moze negde da se nabavi taj katalog?

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Очајник » Mon Jul 04, 2016 1:17 pm


User avatar
EvoksPGD
Posts: 119
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:44 pm

Re: RE: Re: Тема за све и свашта

Postby EvoksPGD » Mon Jul 04, 2016 1:40 pm

прекидач wrote:
EvoksPGD wrote:
прекидач wrote:Jel zna neko kako se računa kolika je carina na uvoz automobila iz EU? ili ako neko ima prijatelja koji drži agenciju pa da mi se raspita.


20% pdv i 0% carina ako je auto eu porekla i imas dokaz za to a dokaz je eur1 obrazac ili izjava na fakturi, izjava se vazi ako je fakturna cena do 6000 eura, a eur 1 nije uslovljen cenom. u slucaju da auto nije eu porekla ili je eu porekla a nemas nikakav dokaz placas 12,5 % carinu plus 20% pdv, odnosno nekih 43 % od procenjene vrednosti auta. vrednost se gleda po katalogu, ako je faktruna manja od kataloske podize se na katalosku, a ako je fakturna veca od kataloske carini se na fakturnu. ako jos nesto treba pitaj.
i jedan savet carini u subotici ako mozes


Hvala! I još nešto, jel moze negde da se nabavi taj katalog?


ranije su postojali katalozi za sve zemlje i mi po spedicijama smo imali te kataloge, od prosle godine se koristi neki katalog od automotosaveza, i kod nas samo u carini ima taj katalog, e sad ja konkretno ne carinim vise automobile kao ranije pa kada mi treba provera cene za nekog pitam carinu, pa se nisam ni trudio da nabavim i ne znam ima li igde. vidi na sajtu auto moto saveza, a ako nema napisi mi u inbox podatke od auta pa cu ti proveriti ovde kod mene.
Razmačinji stolove, počinje šiz...

http://crno-bela-nostalgija.blogspot.rs/

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Очајник » Mon Jul 04, 2016 9:58 pm

Опет ја. :mrgreen:
Будућа и ја смо изнајмили стан, провели смо месец дана у њему, тј. још смо у њему, планирамо крајем месеца да изађемо. Газдарици смо јавили пре три дана да излазимо, на шта је дотична попиздела без разлога и рекла да нам неће вратити депозит.
Е, сад, које су нам опције? Има да јебем и гребем за тај депозит.
Са дотичном нисмо потписали никакав уговор о закупу, једини писан траг је признаница која је попуњена кад смо јој давали паре за депозит...

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Mon Jul 04, 2016 10:38 pm

Јел ко скидао тетоважу?
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Mon Jul 04, 2016 10:46 pm

Очајник wrote:Опет ја. :mrgreen:
Будућа и ја смо изнајмили стан, провели смо месец дана у њему, тј. још смо у њему, планирамо крајем месеца да изађемо. Газдарици смо јавили пре три дана да излазимо, на шта је дотична попиздела без разлога и рекла да нам неће вратити депозит.
Е, сад, које су нам опције? Има да јебем и гребем за тај депозит.
Са дотичном нисмо потписали никакав уговор о закупу, једини писан траг је признаница која је попуњена кад смо јој давали паре за депозит...


Slican problem sam imao dok sam studirao. Kad smo izlazili uzeli smo neku komodu posto nije bilo niceg vrednijeg :mrgreen:
Usput je cimer nesto zaboravio pa smo istu tu komodu vratili da bi uzeli te neke cimerove stvari :lol:

Mislim da ti je jedina opcija da uzmes televizor lustere escajg i tako to pa sa tim na bubanj potok

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Очајник » Mon Jul 04, 2016 11:16 pm

Ај мало озбиљности. :mrgreen:
Припретити неком инспекциом, а, ништа? Јесам и ја крив ако сам ушао у стан за који нисам потписао уговор о закупу? :roll:

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bolesni^od^ljubavi » Mon Jul 04, 2016 11:24 pm

Da li je moguce prebaciti klipove sa youtube na memoriju androida? Cerka mi je prvi dan u mesecu sprzila sav internet koji sam imao i jos dodatnih 500mb koji sam doplatio. Ubila me sa crtacima.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Mon Jul 04, 2016 11:30 pm

Skroz sam ozbiljan. Taj depozit treba da bude neko osiguranje za slucaj da zakupci ne plate sve racune ili ostete nesto u stanu a pobegnu. Ako ste vi sve izmirili onda je to cista zloupotreba zakupodavca odnosno teranje sile.

Mali je broj ljudi koji imaju ugovor o zakupu, uglavnom to ide na crno jer bi u protivnom morao da se plati porez na prihod od izdavanja u zakup. Ti mozes da prijavis gazdaricu nekoj inspekciji ali pare to nece da ti vrati. Probaj da popricas sa gazdaricom jos jedanput i da je urazumis, ali ako to ne da rezultata onda nemas bolje resenje od zaplene imovine.

PS Nemoj da joj pretis da ces da prodajes stvari posto ce onda da dodje izpred vrata da strazari i nista neces uspeti da izneses


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests