Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Mon Oct 14, 2019 1:10 am

Jel neko zna nešto više o IT akademiji ? Ima li neko iskustva ?

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby SAO_Zeljin » Mon Oct 14, 2019 10:24 am

Swallow wrote:Jel neko zna nešto više o IT akademiji ? Ima li neko iskustva ?


Klasicna prevara i bacanje para. Ukoliko imas zelju da naucis mozes i sa njima i bez njih a prilikom pokusaja da zabodes prvi posao taj njihov sertifikat ili kakvu god potvrdu da daju ne vredi nicemu i veci je minus nego plus. Masa ljudi je tamo bacila pare bez rezultata. Imaju tu neku agresivnu kampanju posto su zaradili brdo para tako da dosta ljudi misli da samo treba da sakupi kes za taj njihov kurs i da su im znanje i posao zagarantovani ali to nije ni blizu istini.

User avatar
njasvi
Posts: 924
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby njasvi » Mon Oct 14, 2019 1:46 pm

da potvrdim ovo sto rece @SAO
brutalan marketing, das im potpis i njihov si, ima da im platis sve do zadnjeg evra
takodje i ovo oko zaposljavanja, niko taj njihov sertifikat ne je*e 2%
04 X 1945

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Тема за све и свашта

Postby Мићара » Mon Oct 14, 2019 6:28 pm

Да имају маркетинг имају, али да су толико лоши и да све то вреди курцу и није баш тако. Све зависи од тебе самог, хоћеш ли то или нећеш, мораш добро да се договориш сам са собом. А ту су они да ти помогну да те погурају а не да те вуку. Барем је мој другар завршио код њих за графичког дизајнера и сада у Будви убија паре. Није то баш како сте ви оцрнили а и нису неке паре 1.600€ за годину инза сертификат какав је такав је ипак имаш нешто боље него ништа...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Mon Oct 14, 2019 7:34 pm

Hvala drugari.

A nešto slično tome, a da bar koliko - toliko ima težinu odnosno da nije bacanje para ?

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Тема за све и свашта

Postby 1748 » Mon Oct 14, 2019 8:03 pm

Nije IT akademija toliko smeće koliko je odbojna IT firmama, neretko se desi čim vide to u CV samo nastave da skroluju dalje.
- Onaj ko hoće da nauči, da se probije, krene da ga vozi taj trip iz bilo kog razloga IT akademija će mu pomoći.
- Onaj ko misli da će platiti par hiljada eura kurs, svirati kurcu tamo i zaposliti se za platu od 3000 eura, on će srati po njoj.

Ukoliko možeš i imaš mogućnosti - najbolja investicija, godinu dana života se odrekni svega zarad učenja (daj otkaz, devojku ako imaš viđanje uveče, izlasci, tekme, društvo itd) - nema šanse da se ne isplati na bilo kom poslovnom i životnom polju.

Ako ti mogu još kako pomoći piši PP
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Mon Oct 14, 2019 8:29 pm

Drugar je završio taj kurs i dobio posao kao junior čini mi se, i to čim je završio. Ali je zato svaki dan po ceo dan učio i vežbao dodatno. Oni ti daju smernice i uče te ali ti trebaš sam da vežbaš i usavršavaš.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Пирамида
Posts: 52
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:10 am
Location: Нови Сад

Re: Тема за све и свашта

Postby Пирамида » Mon Oct 14, 2019 9:15 pm

Јел има неко линк за репрезентацију ?
Офсајд слепче!

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Mon Oct 14, 2019 9:20 pm

Hvala još jednom.


Isčitao sam dosta po netu zadnjih nekoliko dana i došao do zaključka da su mišljenja podeljena, naravno svako prema svojim ambicijama i trenutnim stanjem. Ja sam najmanje u gasu da tako nešto završim i da očekujem da ću da ladim jaja i da budem fazonu works at sam svoj gazda za 3 konja evra, mislim za takav stav moraš da budeš jako opičen i malouman. Ono što sam shvatio je da ljudi sa fakultetom "pljuju" po IT-u, što je i logično jer dosta ljudi bez faksa gotovo da predstavljaju to kao ekvivalent fakultetu, što je van pameti, ali za nekoga u čijem cv-u stoji srednja škola kapiram da ovaj sertifikat može samo da pomogne, nikako da odnemogne. Ništa od ovoga meni nije padalo na pamet, već je devojka počela da me gasira na sve ovo, jer je njena drugarica završila i ubola je nešto odmah od čega pošteno radi i živi, sasvim pristojno i normalno.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Тема за све и свашта

Postby 1748 » Mon Oct 14, 2019 10:52 pm

Iz mog iskustva i iskustva mojih poznanika, mnogo bolje ces proci u IT-u ako ne stavis IT Akademiju u cv.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby CREW pg » Mon Oct 14, 2019 11:54 pm

Mnogo se ljudi okrece ka IT industriji zadnjih godina, sto je razumljivo sa obzirom na prihode u istoj. Ali kao sto rekoshe ostali, to zaista trazi mnoga odricanja.
Mislim da ta IT akademija nije losa, ako mislis da imas talenat za neku oblast i spreman si da radis na tome. Ako te npr nije nikad interesovao graficki dizajn i nisi do sad uradio dve fotke u fotosopu, a cuo si da je dobro zajebi tu pricu... I da se razumemo daleko je to od faksa, ali IT je oblast gdje se kroz praksu moze puno uciti.
Ima toliko tutorijala na netu, svako moze malo da se usmjeri. Eto po meni ako si pocetnik, nije lose juriti neki Helpdesk posao i uciti pomalo... Krenes od postavke stampaca, povezivanja racunara, polisa, skripti, standardnih instalacija... Pa polako na mreze, servere...
Npr CCNa obuka je priznati sertifikat koji se grana u dosta nivoa, a pocinjes sa bas osnovnim stvarima. Pa moze da te interesuje security, ili mreza ili sta vec... Ako te zanima pravljenje sajta, otvori wordpress sajt pa imas tutorijala kako da cackas kod, uvijek se krece od html css ucenja... Eto ja mislim da se pravljenje korektnih sajtova moze nauciti sa godinu dana intezivnog rada, a to se dosta trazi...

Mnogo pojednostavljujem stvari, ali sve u svemu - probaj da usmjeris interesovanje pa onda upisi kurs. Drugacije ces baciti pare i vrijeme...
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby zizou » Thu Oct 17, 2019 4:20 pm

Како ћу активират виндовс 10? Мс тоолкит ми не функционише.

User avatar
Kecman
Posts: 14
Joined: Tue Jun 05, 2018 3:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kecman » Fri Oct 18, 2019 9:33 am

Дај ми маил на ПП послаћу ти програм.

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Пери » Fri Oct 18, 2019 10:19 am

Koji je strucni prevod za referral agreement?

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Fri Oct 18, 2019 12:34 pm

ugovor o posredovanju
može eventualno da bude i ugovor o trgovinskom zastupanju, u zavisnosti od detalja

User avatar
Пери
Posts: 445
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:53 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Пери » Fri Oct 18, 2019 12:40 pm

Kapiram da mi ugovor o posredovanju zavrsava posao...
Hvala bato!
Image

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Fri Oct 18, 2019 7:25 pm

Rođo, Močibob i Borota ponovo jašu na malim ekranima
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Fri Oct 18, 2019 11:06 pm

znam, ono na Meridianu
dobro je, ali fale mi niže lige, Pravi fudbal je genijalna emisija

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Fri Oct 18, 2019 11:12 pm

Slažem se... Ali neka ih što više pa makar i tako... Do tada... Nju minji njami njao
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Fri Oct 18, 2019 11:21 pm

hahahahaa rasplakao sam se kad je to krenulo
a još više kad je pričao o Tomi Raji (Tom Araya, pevač i basista Slejera)


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests