Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Fri Dec 28, 2018 12:38 pm

Ja zaista ne znam cene na granici, pa da ne lupam bezveze
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Swallow
Posts: 506
Joined: Sun Feb 19, 2017 4:59 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Swallow » Sat Dec 29, 2018 8:47 pm

Brate ja znam jedino za srpske table, a predpostavljam da nema razlike nikakve za sve je isto i na samoj granici je oko 20/30 evra, bar je toliko bilo, ali opet uzmi sa rezervom nisam 100% siguran.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Тема за све и свашта

Postby prcko » Sun Jan 06, 2019 9:50 pm

Vidim dosta ljudi na drustvenim mrezama izbacuje fotografije trpeze za Badnje vece, postavljenu na podu. Jel to neka nova moda ili sta?

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby Далтон » Tue Jan 08, 2019 3:34 am

Šta.
(Street Force / Curva Orientale)

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Тема за све и свашта

Postby prcko » Tue Jan 08, 2019 8:42 am

Далтон wrote:Šta.


Prodao ti covek foru, a ti je sada preprodajes meni. Bas trulo. :(

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Tue Jan 08, 2019 8:45 am

prcko wrote:Vidim dosta ljudi na drustvenim mrezama izbacuje fotografije trpeze za Badnje vece, postavljenu na podu. Jel to neka nova moda ili sta?

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka


Običaj je da se za Badnje veče večera na podu ispod/pored stola gde je postavljena slama.

To se uglavnom samo obeleži, a večera se normalno. Nisam video te slike, a do sad nisam čuo da je neko istinski postavljao trpezu na podu. Možda neks nova moda čisto zbog slika.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Тема за све и свашта

Postby prcko » Tue Jan 08, 2019 9:01 am

Tilt wrote:
prcko wrote:Vidim dosta ljudi na drustvenim mrezama izbacuje fotografije trpeze za Badnje vece, postavljenu na podu. Jel to neka nova moda ili sta?

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka


Običaj je da se za Badnje veče večera na podu ispod/pored stola gde je postavljena slama.


Mi stavimo slamu ispod stola i napunimo je slatkisima da deca pijucu. Veceramo za stolom, kao i uvek, osim sto tada zapalimo svecu, okadimo trpezu i ocitamo neku molitvu. Mislio sam da je to svuda tako. :mrgreen:

Druidid
Posts: 225
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Druidid » Tue Jan 08, 2019 9:59 am

prcko wrote:Vidim dosta ljudi na drustvenim mrezama izbacuje fotografije trpeze za Badnje vece, postavljenu na podu. Jel to neka nova moda ili sta?


Dok sam za Badnje vece i Bozic isao kod mojih u selo (pre vise od 10 godina), uvek se veceralo na podu na slami za Badnje vece, a i za Bozic. Deda mi je pricao da se to oduvek radilo, ima i neke simbolike zasto se tako radi ali to sam vec zaboravio. Tako da to nije neka nova moda, ali kacenje Bozicne, slavske, bilo koje trpeze na instagram jeste.

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby жабац » Tue Jan 08, 2019 10:33 am

Питање је шта би деда урадио да је имао инстаграм у то време...

Tifo
Posts: 3
Joined: Thu Feb 04, 2016 11:36 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tifo » Tue Jan 08, 2019 12:35 pm

Zna li neko koji aktivator da skinem za office 2010 da mi ne izlazi stalno notifikacija ?

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Wed Jan 09, 2019 8:56 am

Na koji način se vrši naplata carine i pdv na pošiljku iz inostransva čija vrednost prelazi onih 50e? Koliki su carina i pdv na garderobu 20+10 %?
Choose Life

User avatar
CREW pg
Posts: 169
Joined: Sun Feb 28, 2016 10:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby CREW pg » Wed Jan 09, 2019 9:36 am

друг члан wrote:Na koji način se vrši naplata carine i pdv na pošiljku iz inostransva čija vrednost prelazi onih 50e? Koliki su carina i pdv na garderobu 20+10 %?


Tako je. Moze da se desi da ne otvore posiljku i da ti ne naplate, ali to je redji slucaj.
Mozes da trazis posiljaocu da naznaci vrijednost paketa da je ispod 50e, sto moze da prodje. U najgorem slucaju, ocekuj da platis tih 20+10 posto.
"Вјечна зубља вјечне помрчинe
нит догори нити свјетлост губи"

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Wed Jan 09, 2019 10:48 am

aj da vam napišem:

1) kada naručujete stvari od fizičkih lica, ne plaćate ni PDV ni carinske troškove ako se radi o pošiljkama u vrednosti do 70 evra, pod sledećim uslovima:

- radi se o besplatnoj pošiljci, što će reći da unutra nema fakture, računa ili na bilo koji drugi način izražene cene
- pošiljka nije komercijalne prirode
- radi se o robi namenjenoj isključivo za ličnu upotrebu naručioca ili članova njegove porodice, koja po prirodi i količini ne ukazuje da se radi o robi namenjenoj za komercijalnu upotrebu
- ne postoji bilo kakva obaveza naručioca, tj. u pošiljci nema informacija o tome da naručilac ima bilo kakvu obavezu prema pošiljaocu

- za duvanske i alkoholne proizvode i parfeme važe drugačiji limiti, mrzi me sad da idem u sitna crevca oko toga, osim ako neko ne napiše ovde da mu treba i to. Parfemi se carine prema mililitrima, recimo.

Ovo važi isključivo kada domaće fizičko lice naručuje od stranog fizičkog lica i kada u pošiljci nema ni cene ni bilo kakvih informacija o bilo kakvim obavezama naručioca. Dakle, reč je o pošiljkama u kojima ne postoji naznaka da ste platili bilo šta, a carina proceni da to što je unutra vredi do 70 evra. To je kad npr. naručujete muzičke diskove, knjige, šalove, sitnice za kuću itd, a pošiljlac je fizičko lice.

2) za robu u vrednosti do 50 evra naručene od stranog pravnog lica ili robu uz koju je u pošiljci navedena cena ili dodata faktura/račun se ne plaćaju carinski troškovi, ali se plaća PDV.

Zato se može dogoditi da platite PDV na robu u vrednosti od 45 evra naručenu od strane firme, a da ne platite ništa za robu u vrednosti od 65 evra naručenu od stranog fizičkog lica. Svaki put razmislite da li je bolje da se dogovorite sa pošiljaocem da na pošiljci naznači da je fizičko lice ili da ubaci račun u pošiljku, ako se, na primer, radi o stvarima koje su znatno jeftinije u inostranstvu nego ovde, da bi carinici videli koliko je stvarno plaćena roba i obračunali troškove i PDV na tu vrednost, a ne da sami procene da je vrednost istovetna vrednosti na domaćem tržištu, pa da vas na kraju to košta više nego što bi koštalo da ste kupili ovde.

Meni je dosad svaki put sve bilo baš ovako kako je u propisima, pa sam plaćao PDV na stvari kao što su USB hub za 10 evra kupljen od kineske firme ili tri diska kupljena od francuske firme, a nisam plaćao nikakve dodatne troškove za pakete u kojima su bile 1 ploča i 4 diska od jednog Portugalca ili tri diska i majica od Poljaka itd.

Dešava se i da ne naplate PDV na neke sitnice, iako su naručene od firme, ali to je njihov propust, a ne pravilo.

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Wed Jan 09, 2019 1:10 pm

Ali kako se to uplaćuje? Poručim npr. jaknu 150e, platim karticom jaknu i dostavu,kad im plaćam pdv? Kad preuzimam ili nekako drugačije? Do sad sve sto sam poručivo je bilo do 50e pa se nisam susretao sa tim
edit: nikad nisam imao dodatnih troškova iako ti pises da je to slucajnost,ne pravilo.Poručivao sam 6-7 puta sa sportsdirecta
Choose Life

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Wed Jan 09, 2019 2:46 pm

platiš poštaru prilikom preuzimanja, carina zalepi za paket obračun PDV-a i carinskih troškova

evo i meni je malopre stigao paket sa SportsDirecta i nisam platio ništa dodatno, ali to ide DHL-om, pa verovatno imaju neki dogovor s njima
čitao sam iskustva drugih ljudi, niko ko je uzimao sa SD ispod 50e nije platio ništa dodatno, ali im se dešavalo da za pošiljke vredne 2 dolara sa AliExpressa plaćaju PDV ako je pravno lice pošiljac

propisi određuju ovo što sam napisao gore, a na sajtu Carine u delu koji se bavi carinskim povlasticama za fizička lica stoji sledeće:

Image
http://www.carina.rs/lat/Dokumenti%20i% ... %20lat.pdf

evo kaže neko:

Kada vam stize roba preko DHL-a, ne placate carinske dazbine na robu(samo roba bez transporta) vrednosti do 50 eur(PDV se fakturise ali DHL placa PDV za takve posiljke). Ukoliko vrednost robe predje 50 eur, onda se roba carini i carinska osnovica je vrednost robe + troskovi transporta. Carinska stopa za odecu je 22%, za obucu 20%, pdv je 20%. Usluga carinjenja preko DHL-a za fizicka lica iznosi 3960 din.


http://blog.tag-web-design.net/kupovina ... irect-com/

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Wed Jan 09, 2019 3:56 pm

Е то. Прва реченица из твог поста је оно што ме занимало. Хвала
Choose Life

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Тема за све и свашта

Postby само јако » Wed Jan 09, 2019 4:10 pm

Једно питање :) јел овде неко писао о сет-боксу и домаћим каналима без кабловске ? Намештен је сет бокс ,мала антена и хвата ове наше канале али на ртс 1 и 2 нема тона ...скапирао сам да је нешто до тога пошто су они хд а телевизор је стари неки самсунг . Али шта сад још треба да укључим или искључим да би било тона ?
Хвала унапред и свима срећни празници ,није за мене ја не гледам тв али ја буџим па ми треба решење

User avatar
djovani
Posts: 19
Joined: Mon Nov 21, 2016 12:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby djovani » Thu Jan 10, 2019 9:17 am

само јако wrote:Једно питање :) јел овде неко писао о сет-боксу и домаћим каналима без кабловске ? Намештен је сет бокс ,мала антена и хвата ове наше канале али на ртс 1 и 2 нема тона ...скапирао сам да је нешто до тога пошто су они хд а телевизор је стари неки самсунг . Али шта сад још треба да укључим или искључим да би било тона ?
Хвала унапред и свима срећни празници ,није за мене ја не гледам тв али ја буџим па ми треба решење

Nisi dobro povezao činčeve, onaj zuti, beli i crveni dzek. Menjaj redosled njih, kad uhvatis kombinaciju radice.

само јако
Posts: 72
Joined: Wed Nov 30, 2016 11:36 am

Re: Тема за све и свашта

Postby само јако » Thu Jan 10, 2019 12:50 pm

djovani wrote:
само јако wrote:Једно питање :) јел овде неко писао о сет-боксу и домаћим каналима без кабловске ? Намештен је сет бокс ,мала антена и хвата ове наше канале али на ртс 1 и 2 нема тона ...скапирао сам да је нешто до тога пошто су они хд а телевизор је стари неки самсунг . Али шта сад још треба да укључим или искључим да би било тона ?
Хвала унапред и свима срећни празници ,није за мене ја не гледам тв али ја буџим па ми треба решење

Nisi dobro povezao činčeve, onaj zuti, beli i crveni dzek. Menjaj redosled njih, kad uhvatis kombinaciju radice.


Ja немам њих где ни да гурнем у тај сет бокс ,те чинчеве ...ови остали канали имају тон и без њих .повезан је са скарт каблом са тв-ом

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Тема за све и свашта

Postby prcko » Thu Jan 10, 2019 12:58 pm

само јако wrote:
djovani wrote:
само јако wrote:Једно питање :) јел овде неко писао о сет-боксу и домаћим каналима без кабловске ? Намештен је сет бокс ,мала антена и хвата ове наше канале али на ртс 1 и 2 нема тона ...скапирао сам да је нешто до тога пошто су они хд а телевизор је стари неки самсунг . Али шта сад још треба да укључим или искључим да би било тона ?
Хвала унапред и свима срећни празници ,није за мене ја не гледам тв али ја буџим па ми треба решење

Nisi dobro povezao činčeve, onaj zuti, beli i crveni dzek. Menjaj redosled njih, kad uhvatis kombinaciju radice.


Ja немам њих где ни да гурнем у тај сет бокс ,те чинчеве ...ови остали канали имају тон и без њих .повезан је са скарт каблом са тв-ом
-pritisnuti taster LANG na daljinskom upravljaču.
-u prozoru koji će se pojaviti nakon toga izabrati MPEG Engleski i isto potvrditi tasterom OK.
-postupak uraditi pojedinačno za RTS1 i RTS2

Google je cudo.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 43 guests