Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby 1958 » Wed Oct 03, 2018 3:18 pm

Kit_Karson wrote:Ваљда има, нов је тв, џи ви си, летос сам узео. Како он може да помогне?
Пребацило ми је део тих локалних на 70 и неком програму, а ове с националном фреквенцијом на првих 10. Део се изгубио.
Кад их преместим, дуплирају се где су и били до пре неки дан, само што неће да раде на старим каналима. Ако ме капираш, помози :)


Ja u vikendici imam antenu onu klasik iz 90-ih i neki lg kupljen pre godinu dve, e sad dok nije dosla ova digitalizacija ili sta je vec imao sam one sa nacionalnom frekvencijom i jos 10ak onih lokalnih. Kad je to vec stupilo na snagu kaze mi komsa da uzmem taj risiver i da povezem da ce sljakati. Ista pesma ko i tebi, imam sve duple kanale i obavezno jedan od njih zabode posle 3 sekunde. Isto su na 90+ brojevima, ali imam sve kao i pre te digitalizacije. E sad meni ne smeta to jer ni ne gledam tv generalno a pogotovo kad idem da odmorim/radim.

Ne znam da li sam ti pomogao :mrgreen:
Често одем до на село

Ђексара
Posts: 229
Joined: Tue Feb 02, 2016 3:40 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Ђексара » Wed Oct 03, 2018 4:11 pm

Pitanje za pravnike.
Drugaru su pisali kaznu za busplus(nema pojma kako to funkcionise, jer se vozi jednom u milion godina busem), kad su mu pisali, rekli su mu da je kazna 3000 ako plati u roku od 8 dana od trenutka kada mu stigne kazna. Juce mu je stigla kazna i na njoj pise 6000. Interesuje ga da li i koliko mora da plati, posto je neupucen kako funkcionisu stvari sa bus plusom.

Image

Image

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Wed Oct 03, 2018 5:41 pm

@Kit_Karson oni su valjda samo za Niš ali hvala u svakom slučaju
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby st.vuki » Fri Oct 12, 2018 4:00 pm

Treba mi pomoc,
Verovatno sam zakacio na androidu virus,pa ljudima stalno uz moje mailove stize indentifikacija kao MSN info a kad se otvori stoji msn info pa moja mail adresa.
Meni stalno stizu mailovi koji su verovatno vezani za to...
Sta raditi kako se izboriti sa ovim sranjem?
HvalaImage

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

User avatar
3a_Cp6ujy
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2016 1:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby 3a_Cp6ujy » Sat Oct 13, 2018 6:34 pm

Ima li jos sajtova tipa Sportsdirect.com - a da stize sve u Srbiju bez problema?

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Sat Oct 13, 2018 7:39 pm

Usc.co.uk
Choose Life

majasno
Posts: 51
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: mongolija

Re: Тема за све и свашта

Postby majasno » Fri Oct 19, 2018 1:56 pm

Ima li ko da proda kartu za ovaj kurcev oktobarfest u Novom Sadu veceras?
dan posle spida

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby axkontra » Fri Oct 19, 2018 4:25 pm

placas ulaz kada tamo stignes tako sam cuo 600 dinara ako su mi dobro rekli

смеће
Posts: 29
Joined: Sat May 26, 2018 7:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby смеће » Mon Oct 22, 2018 10:23 pm

Коју очну кућу препоручујете у Београду? Треба ми све почев од одређивања диоптрије, преко рама, па до стакала (а можда и контактна сочива са свим тим).
И колико кеша дође то отприлике?
Гледао нешто на сајту Диопте, али рекох боље да питам.

User avatar
st.vuki
Posts: 389
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby st.vuki » Mon Oct 22, 2018 11:09 pm

смеће wrote:Коју очну кућу препоручујете у Београду? Треба ми све почев од одређивања диоптрије, преко рама, па до стакала (а можда и контактна сочива са свим тим).
И колико кеша дође то отприлике?
Гледао нешто на сајту Диопте, али рекох боље да питам.
Ja sam dugo u lensoptiku u svetogorskoj. Naocare su oko 100-150e,sociva zavisi kakva ti trebaju.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Tue Oct 23, 2018 7:16 am

Ако можеш себи да приуштиш, сваком бих препоручио корекцију ласером. Решиш се једном срања и ћао здраво. Ја сам урадио почетком 2016,презадовољан сам
Choose Life

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Tue Oct 23, 2018 8:36 am

Kad već imaš informacije iz prve ruke :)

- Koliko košta to zadovoljstvo?
- Da li ima neko ograničenje u smislu veličine dioptrije? Npr. da se ne radi ispod - 1 i sl.
- Koliko traje oporavak?
- Ima li nekih neželjenih efekata?
- Da li opet može da dođe do kraktovidosti itd.?

Meni je davno ustanovljena mala dioptrija, ali nikad nisam naočare nosio iako sam ih izradio. U poslednjih godinu dana ih češće nosim i to samo za noćnu vožnju itd. Kad mi neko kaže "jao što bih ja voleo da nosim naočare" zapitam se šta je s mozgom. Baš ne volim naočare, ali kako vreme prolazi mislim da još malo neću moći bez neke korekcije.

User avatar
Очајник
Posts: 348
Joined: Mon May 09, 2016 2:28 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Очајник » Tue Oct 23, 2018 11:43 am

Ja сам нпр. радио пре 3 месеца.
-Одрадио за џ, јер сам осигуран, али у приватним клиникама ти је од 500 евра па навише. Преглед пре саме операције где ти установе да ли ти је око погодно за захват или не ти је око 100 евра.
-Ја сам имао само на десном +3, и не сећам се да су спомињали икаква ограничења. Знам само да постоји могућност да се након неког времена диоптрија врати максимално на 0.5, тако да нема сврхе да скидаш диптрију од рецимо 0.5.
-Опоравак траје до 6 месеци, тада треба све на своје место да легне. Најбитније првих месец дана да не излажеш око сунцу, прљавштини. Две недеље пре захвата сам пио витамине, омега 3 капсуле, капао неке капи итд. И након тога укапаваш 2-3 врсте капи, укључујући вештачке сузе.
-Нежељених ефеката има ако се не придржаваш овог из претходно написаног. Али шансе да ти се нешто деси су око 1%. Иначе, имаш два метода скидања, ПРК и ЛАСИК. Ја сам радио овај први и изузетно је неугодан.

Ето, сад нз какво је искуство имао друг члан. :D

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby axkontra » Tue Oct 23, 2018 2:09 pm

U Novom Sadu je skoro bilaAKCIJA KOJE JE REKLAmirana gde je u toj hrvatskoj ocnoj klinici svjetlost radjena korekcija za 750 evra, koliko sam shvatio ti hrvati imaju monopol u toj oblasti.Tacan oporavak je jedan mesec znam dve zenske osobe koje su to uradile, morale su da izdrze prva tri dana koji su ono bas zajebani, preporucuje se bar 3 nedelje bez ekrana kompjutera ako neioo radi takav posao, nema kupanja sampona ya ribe nema sminke, nema more bazen i to.Prvo ide pregled od 3000 dinara i ako ispunjavas zakazu te za tipa mesec dana.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Rođaci » Tue Oct 23, 2018 2:15 pm

klinika Miloš u Beogradu je najbolja za to, koliko je meni poznato
1000 evra, 2-3 dana imate peckanje i suze vam oči i posle toga sve normalno
znam dvojicu ljudi koji su to radili, obojica sad imaju vid kao petogodišnjaci, više ne nose sočiva i naočare

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Wed Oct 24, 2018 8:27 am

Tilt wrote:Kad već imaš informacije iz prve ruke :)

- Koliko košta to zadovoljstvo?
- Da li ima neko ograničenje u smislu veličine dioptrije? Npr. da se ne radi ispod - 1 i sl.
- Koliko traje oporavak?
- Ima li nekih neželjenih efekata?
- Da li opet može da dođe do kraktovidosti itd.?

Meni je davno ustanovljena mala dioptrija, ali nikad nisam naočare nosio iako sam ih izradio. U poslednjih godinu dana ih češće nosim i to samo za noćnu vožnju itd. Kad mi neko kaže "jao što bih ja voleo da nosim naočare" zapitam se šta je s mozgom. Baš ne volim naočare, ali kako vreme prolazi mislim da još malo neću moći bez neke korekcije.

Sve sto ti pisem je kako je bilo u mom slucaju.
Mene je kostalo 1000e operacija i 100e pregled pre operacije. Operacija traje 15ak minuta. Pregled je 10 puta gori od operacije, jer ti stavljaju neka sranja u oči koja mere količinu suza,skeniraju oči gde ne smes da trepces,stavljaju neku lupu u oko,da bi gledali u oko...Zna biti neprijatno ali pregura se. Operacija je sa lokalnom anestezijom,lezis i gledas u jednu tačku. Oči ti otpore nekim pomagalima kao u paklenoj pomorandzi :mrgreen: sve u svemu bukvalno nista ne osetis. Mislim da ne postoji ogranicenje,ali proveri. Zato se i radi taj pregled pre operacije da se ustanovi da li si podoban za operaciju.
Ja sam imao -1,75 i -2,5
Oporavak ti se sastoji u tome da ukapavas neke antibiotske kapi u oci jedne nedelju dana,druge dve nedelje,trece po potrebi (vestacke suze) kontrole ima sutra dan posle operacije,za 7 dana i za 6 meseci. Posle na godinu dana. Nikakvih nezeljenih efekata nemam,ali su mi rekli kad smo razgovarali da niko nikad ne moze da ti garantuje 100% da ce operacija uspete. Uvek kako postoji par % rezerve
Kratkovidost su rekli da moze da se javi, ona staračka koja se moze javiti i kod ljudi koji nikad nisu imali problemm sa vidom
Dopuna: sto se tice oporavka, savetuju da par dana blejis gajbi,polu mrak,bez dima ne blejis mnogo u tv. Ja sam operisan 05.01. u jeku praznika. Prvo veče bio malo u kafani,nisam cugo. Drugo vece, posle pregleda bilo Badnje veče. Da ti ne pisem kakav postoperativni tok :mrgreen: Obavezno na operaciju poneti sunčane,jer je jebena svetlos odmah posle,kad su zenice prosirene.
Ako sta treba jos viči
Choose Life

User avatar
друг члан
Posts: 1410
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Wed Oct 24, 2018 8:33 am

Jos jedna stvar,ja sam radio u Zemunu,ocna klinika Profesional. Adresa ja mislim Tršćanska 21,pored su neke firme,lako je naći
Choose Life

User avatar
Kox
Posts: 25
Joined: Wed Feb 03, 2016 8:21 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kox » Thu Oct 25, 2018 3:27 am

Kad smo kod Zemuna,imam ja jedno pitanje...
Jel zna neko gde imaju vikendom tamburasi(moze i bg)? Jel i dalje rade one kafane na Gardosu tipa Tri kuma debela ili Staro burence?
Teske droge i lake zene!

User avatar
Tilt
Posts: 367
Joined: Wed Nov 09, 2016 8:03 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Tilt » Thu Oct 25, 2018 8:46 pm

Hvala na detaljnim odgovorima za ovo skidanje dioptrije. Nije da mi je sad nešto neophodno, ali ću se kad mi zatreba pre opredeliti za to nego za cvidže.

Avanti ragazzi
Posts: 216
Joined: Wed Feb 03, 2016 2:25 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Avanti ragazzi » Fri Oct 26, 2018 12:25 am

Kox wrote:Kad smo kod Zemuna,imam ja jedno pitanje...
Jel zna neko gde imaju vikendom tamburasi(moze i bg)? Jel i dalje rade one kafane na Gardosu tipa Tri kuma debela ili Staro burence?

А Земун није БГ? Ти си један мучки провокатор, дабогда ти донели топло пиво.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests