Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Thu Nov 30, 2017 2:26 am

Gde moze da se uzme Stellar Lumens i koji Walleti ga podrzavaju za cuvanje?

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Thu Nov 30, 2017 6:51 am

Ja sad ne znam da li kupovati stellar, etherium ili akvarijum?!?

Sent from my D6503 using Tapatalk

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Thu Nov 30, 2017 7:19 am

Bunt wrote:Ja sad ne znam da li kupovati stellar, etherium ili akvarijum?!?

Sent from my D6503 using Tapatalk


Ulozi u sve po malo za pocetak, akvarijum je tu mozda najstabilniji i drzi cenu tokom godina

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Kibiców » Thu Nov 30, 2017 8:09 am

3a_Cp6ujy wrote:Koliko bi mogao da kosta akvarijum (sa svim delovima - filteri i sve ostalo sto je neophodno) omanje velicine?
I koliko je sve to jebeno za odrzavanje posto bi kupio cerki za rodjendan a svo to ciscenje ce pasti na mene pa da vidim da li da se upustam u to ili ne :)
Od 50€ do 100€ u zavisnosti od velicine i kvaliteta. Imas i za 400-500€ ali racunam da ne mislis na to.
Ja sam imao dosta dugo ali kada su dosli klinci batalio. Eno ga u podrumu, ceka neko bolje vreme
Sto se tice ciscenja jednom u mesec dva i to bi bilo to. Gledaj da imas neku biljku unutra, one ribe sto ciste i tebi je u startu lakse. Ako hoces egzoticne ribe cuvas ih i kada riknu kupis druge a ako si za ove obicne one se same razmnozavaju.
Cak i ako ides na duze negde imas one tablete u vidu hrane sto se tope po par dana pa ne moras nekog da obavezujes da ti ih hrani.
Sve u svemu ok je.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

DRINK
Posts: 563
Joined: Fri Nov 25, 2016 9:57 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby DRINK » Thu Nov 30, 2017 8:28 am

Daj napisite nesto vise o tom biznisu, ili dajte neki sajt gde moze detaljno da se procita o tome... Nemojte da ste stipse :mrgreen:

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Тема за све и свашта

Postby prcko » Thu Nov 30, 2017 8:40 am

DRINK wrote:Daj napisite nesto vise o tom biznisu, ili dajte neki sajt gde moze detaljno da se procita o tome... Nemojte da ste stipse :mrgreen:


Ima otvorena nova tema. Procitaj ovaj tekst za pocetak http://mondo.rs/a675757/Mob-IT/Vesti/Bi ... sluzi.html

PS. Obrati paznju na vrednost jednog bitcoina na dan objavljivanja teksta:

Na dan 25. mart u 12:00 vrednost Bitcoin jedinice (1 Bitcoin) bila je 574.6 dolara.


To je bilo pre 3 godine, a juce je jedan bitcoin premasio 10.000 dolara. Ako imas najosnovnije poznavanje matematike, sve ti je jasno. :mrgreen:

User avatar
3a_Cp6ujy
Posts: 64
Joined: Wed Feb 10, 2016 1:07 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby 3a_Cp6ujy » Thu Nov 30, 2017 10:29 pm

Kibiców wrote:
3a_Cp6ujy wrote:Koliko bi mogao da kosta akvarijum (sa svim delovima - filteri i sve ostalo sto je neophodno) omanje velicine?
I koliko je sve to jebeno za odrzavanje posto bi kupio cerki za rodjendan a svo to ciscenje ce pasti na mene pa da vidim da li da se upustam u to ili ne :)
Od 50€ do 100€ u zavisnosti od velicine i kvaliteta. Imas i za 400-500€ ali racunam da ne mislis na to.
Ja sam imao dosta dugo ali kada su dosli klinci batalio. Eno ga u podrumu, ceka neko bolje vreme
Sto se tice ciscenja jednom u mesec dva i to bi bilo to. Gledaj da imas neku biljku unutra, one ribe sto ciste i tebi je u startu lakse. Ako hoces egzoticne ribe cuvas ih i kada riknu kupis druge a ako si za ove obicne one se same razmnozavaju.
Cak i ako ides na duze negde imas one tablete u vidu hrane sto se tope po par dana pa ne moras nekog da obavezujes da ti ih hrani.
Sve u svemu ok je.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka


To je to sto me je interesovalo, hvala!!

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby CamoSurprise » Fri Dec 01, 2017 11:02 am

Oni manji akvarijumi oko 8 litara, sa filterom, šljunkom i po nekim ukrasom i biljčicom, sa 3-4 ribice, su negde oko 30 evra.
Što se izdržljivosti i uslova u akvarijumu tiče, sa japankama ne možeš da pogrešiš, one su najizdržljivije ribice. Ubaciš obavezno i jednog čistača, menjaš vodu jednom u 2-3 nedelje, filter čistiš jednom mesečno i cepaj.
Nemoj pretrpavati akvarijum ribicama. U početku jesu male i imaju mesta, ali kasnije kad porastu bude gužva. Neko pravilo ti je koliko litara akvarijum - toliko cm ribe. Mi smo isto tako uzeli klincu, evo tri godine kako su kod nas. Broj se smanjio, bilo ih je 5 u startu, sada su ostale dve, japanka i čistač.To je zato što smo napravili grešku u startu i uzeli pet ribica, a ovi iz pet shopa su uvek u fazonu - može još ribica, nije problem. Za tako male akvarijume, dosta je 2-3 ribice.

I jedna roditeljska, akvaristička priča...
Razbolela se ribica, pluta na leđima, jedva daje znake života...Klinac se rastužio, pune oči suza.Ja razmišljam da ne ugine ribica kod njega u akvarijumu i predložim - ajde mi da pustimo Crnog u Savu, možda će mu tamo biti bolje. Spakovali mi ribicu u teglu, jedva mrda. Došli nas dvojica do Save, do nasipa, a do vode ima nekih 7-8 metara skorelog mulja od nanosa.Razmišljam da zafrljačim teglu u Savu, ali neću zbog klinca, nego baš da izlijem vodu iz tegle sa ribicom u reku. Krećem lagano po nanosu, prvi korak - dobro je , drugi - već sumnjivo, treći korak upadam u mulj do kolena, usrah i patike i trenerku...gotovo je sad, iskoračah kroz mulj do reke i izlijem ribicu u Savu. Do sad je uginuo 16 puta, pojelo ga je 16 različitih riba i ulio se u Crno more, ali eto jbga, nije uginuo u kući...sve za klince... :D :D
Gilajdza RIP

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Тема за све и свашта

Postby prcko » Fri Dec 01, 2017 11:27 am

gilajdza wrote:I jedna roditeljska, akvaristička priča...
Razbolela se ribica, pluta na leđima, jedva daje znake života...Klinac se rastužio, pune oči suza.Ja razmišljam da ne ugine ribica kod njega u akvarijumu i predložim - ajde mi da pustimo Crnog u Savu, možda će mu tamo biti bolje. Spakovali mi ribicu u teglu, jedva mrda. Došli nas dvojica do Save, do nasipa, a do vode ima nekih 7-8 metara skorelog mulja od nanosa.Razmišljam da zafrljačim teglu u Savu, ali neću zbog klinca, nego baš da izlijem vodu iz tegle sa ribicom u reku. Krećem lagano po nanosu, prvi korak - dobro je , drugi - već sumnjivo, treći korak upadam u mulj do kolena, usrah i patike i trenerku...gotovo je sad, iskoračah kroz mulj do reke i izlijem ribicu u Savu. Do sad je uginuo 16 puta, pojelo ga je 16 različitih riba i ulio se u Crno more, ali eto jbga, nije uginuo u kući...sve za klince... :D :D


Svaka cast!

džile
Posts: 228
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:01 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby džile » Sat Dec 02, 2017 3:27 pm

Je l' ima nekoga ko se bavi programiranjem i jebavanjem sa bazama podataka ođe?

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby stručnjak » Sun Dec 03, 2017 12:00 am

lost&found wrote:Gde moze da se uzme Stellar Lumens i koji Walleti ga podrzavaju za cuvanje?


Izvini burazeru, ostadoh ti dužan odgovor.

Image

Ovo je poruka koju sam dobio pre nepuna dva meseca.Tada je vredeo 0.021 usd, ja sam ga uzeo za 450 evra na 0.018 par dana nakon toga. Toliko mogu da prebolim ako pukne sve. Provizija za kupovinu je 6%, i ako se odlučiš uplaćuj u Banci Intesa (takođe ima provizija, oko 1%), ali preko nekoga ko ima m-banking ili e-banking, jer se u tom slučaju ta provizija od 1% gubi.

U svakom slučaju, ovaj čovek koji mi je ovo poslao je ušao barem 50 puta više od mene u ovaj poslić, i tvrdi mi da će 1 XLM vredeti 1 USD na proleće.
(Poređenja radi, trenutno je 9.6 centi)

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Sun Dec 03, 2017 12:23 am

Hvala buraz! koristim bittrex i imam Coinbase (ne kupujem iz Srbije), tako da cu to odraditi ove nedelje verovatno.

Snajper
Posts: 28
Joined: Sat Feb 06, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Snajper » Sun Dec 03, 2017 10:23 pm

Da li je neko koristio popcorn aplikaciju za gledanje filmova i serija? 
Kad hocu da pustim film dobijem neko upozorenje da moram da imam neki vpn code inace sam u opasnosti, a kad hocu da aktiviram vpn code moram da platim. A u svim objasnjenjima po netu o toj aplikaciji nigde se ne spominje taj vpn code....

Hvala

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby lost&found » Mon Dec 04, 2017 4:37 pm

Snajper wrote:Da li je neko koristio popcorn aplikaciju za gledanje filmova i serija? 
Kad hocu da pustim film dobijem neko upozorenje da moram da imam neki vpn code inace sam u opasnosti, a kad hocu da aktiviram vpn code moram da platim. A u svim objasnjenjima po netu o toj aplikaciji nigde se ne spominje taj vpn code....

Hvala

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka


Ako zivis u Srbiji, cepaj bez VPN-a , Popcorn ti samo naglasava da je bolje da imas VPN jer ti povecava anonimnost i sigurnost (i zato sto im platis tu uslugu naravno).

Snajper
Posts: 28
Joined: Sat Feb 06, 2016 12:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Snajper » Mon Dec 04, 2017 5:08 pm

lost&found wrote:
Snajper wrote:Da li je neko koristio popcorn aplikaciju za gledanje filmova i serija? 
Kad hocu da pustim film dobijem neko upozorenje da moram da imam neki vpn code inace sam u opasnosti, a kad hocu da aktiviram vpn code moram da platim. A u svim objasnjenjima po netu o toj aplikaciji nigde se ne spominje taj vpn code....

Hvala

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka


Ako zivis u Srbiji, cepaj bez VPN-a , Popcorn ti samo naglasava da je bolje da imas VPN jer ti povecava anonimnost i sigurnost (i zato sto im platis tu uslugu naravno).
Hvala buraz....

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Thu Dec 14, 2017 10:44 am

Koliko naplaćuju ovi što reklamiraju tuđe proizvode tj profile na Instagramu? Znam da zavisi od broja pratilaca ali mi nešto okvirno treba.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Тема за све и свашта

Postby 1748 » Thu Dec 14, 2017 10:05 pm

Nema pravila. Od osobe do osobe zavisi
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Thu Dec 14, 2017 10:40 pm

A jesi li cuo koliko je neko naplacivao? Bilo kakva info mi treba.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
stručnjak
Posts: 115
Joined: Sun May 07, 2017 10:24 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby stručnjak » Thu Dec 14, 2017 11:16 pm

Brdja wrote:A jesi li cuo koliko je neko naplacivao? Bilo kakva info mi treba.


Zorannah 250-300 evra za klip od nekoliko minuta

lost&found wrote:Hvala buraz! koristim bittrex i imam Coinbase (ne kupujem iz Srbije), tako da cu to odraditi ove nedelje verovatno.


Otišao XLM na 20 centi večeras, dostigao istorijski maksimalnu vrednost, ovo je eho onoga što se dešavalo na konferencijama prethodne sedmice, barem tako pišu po forumima

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Тема за све и свашта

Postby Brdja » Thu Dec 14, 2017 11:33 pm

A ovi što citiraju razne tvitove pa su nagomilali pratioce?
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests