Тема за све и свашта

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby Далтон » Sun Feb 12, 2017 12:22 pm

Evo ovako. Drug i ja smo se "zakuvali" da pocnemo s time da se bavimo i kontali smo da za oko 2500€ kupimo opremu itd.
Medjutim odustali smo posle detaljne prognoze, saberi oduzmi, iscitavanje na desetine foruma, iskustava itd.
Jednostavno se to ne isplati sada jer je cena Bitcoina trenutno velika. 1 btc = ~1020$ . Moglo je pre 4, 5 godina kada je bilo najbolje vreme u to uci, kada se nije znalo a sada ... jok.
Sada jedini prihod imaju farme rudarenja, oni koji uloze desetine hiljada dolara. A i oni koji imaju struju za dzabe.
Jedino ako ti je struja za dz, onda bez problema mozes da udjes u taj posao.
A sto se tice RIG-ova (masina za rudarenje), sastavljena od grafickih karti itd, uvek postoji mogucnost da nesto crkne, jer oni rade 24h/7d u nedelji. I temperatura u kuci je nepodnosljiva. A onda mora i ventilatori, klime sto je dodatni trosak.
Jednostavno zaboravi tu pricu jer postoji mnogo bolji nacin da se ulozi taj novac.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Sun Feb 12, 2017 12:47 pm

Такође, рударење је опција још свега 2-3 године макс, после тога неће бити могуће јер је биткоин замишљен тако да не може да се копира, фалсификује и умножава неограничено, односно биткоин је тако ''дизајниран'' да је предвиђено да га има укупно 21 000 000 у оптицају, не може преко тога захваљујући математичким зајебанцијам које је немогуће изменити. Пошто је до сада изрударено неких 16 и кусур милиона, остаје још мало времена за рударење https://blockchain.info/charts/total-bi ... mespan=all Након тога, биткоин ће или отићи у небеса са својом вредношћу или ће пропасти, шансе су 95 наспрам 5 %

User avatar
zizou
Posts: 405
Joined: Wed Feb 03, 2016 5:08 pm

Re: RE: Re: Тема за све и свашта

Postby zizou » Sun Feb 12, 2017 1:02 pm

MARKER wrote:Рударење је решавање сложених математичких алгоритама преко одређеног софтвера за рударење. Као резултат добије се биткоин, а потребна је јака машина са што јачом графичком (и по 2 ако треба) и потрошња струје се пење у висине, што се данас показало као неисплативо за просечног корисника компјутера. До биткоина се може доћи на више других начина, попуњавањем анкета, кликтањем на одређеним сајтовима (фауцетима), играњем покера... Прва два начина сам пробао, никоме не препоручујем, тешко губљење времена, а преко покера успевам да зарадим БТЦ у вредности од 100-тинак $ на неком месечном нивоу. Другар се баш озбиљно бацио на то, докупио компове, па игра са 4 компа истовремено, има 4 различита нета, тј. ип адреса, како га не би провалили кад се нађу 2 његова налога за истим столом и он лепо пролази, 400-500 $ месечно. Биткоин се складишти у онлајн ''новчанику'', најпознатији је ксапо, он нуди и картицу преко које је могуће уновчити или потрошити БТЦ, другар је има и користи је као и било коју другу картицу. Ја је немам, али пошаљем свој бтц у његов новчаник, одемо до банкомата и подигнемо паре http://prntscr.com/e7peh4 Као што се може видети, БТЦ је најскупља валута на свету, а многи показатељи говоре да ће бити значајно увећана у будућем периоду. Такође је згодна валута за плаћање, врло је тешко ући у траг трансакцијама, па коме је анонимност битна, ово је право платежно средство.

Aj objasni ovo za poker moze i u inboks?

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Sun Feb 12, 2017 1:20 pm

Имаш сајтове за фрироловима где можеш да закачиш неку мању кинту... Ја играм турнире који су доступни кад се откључају, а откључавају се тако што одиграш 50, 100 или 1000 кеш рука. Сваког дана има турнира од 50 и 100 кеш рука, а недељом од 1000 рука (тај сам 8. јануара први пут играо и узео прво место, 55 мбтц, око 5800 дин http://prnt.sc/e7pzev), на https://nitrogensports.eu Такође на сваких сат времена има фриролова где само 1. место осваја 1 мбтц и мој је савет за нове да крену са тим најситнијим фрироловима док не направе 10-ак мбтц са којим ће моћи да играју кеш руке и да откључавају турнире. За регистрацију је потребан само усер и пасс, ништа друго, регајте се и пичите.

херц
Posts: 170
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:10 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby херц » Sun Feb 12, 2017 2:59 pm

Рударење је увек исплативо, све зависи колико се уложи. Тренутно се рудари за хардвер, или ако буде неки добар коин као тренутно зекоња онда се и после исплате хардвера може још пара нагрнути. Значи битно је бити у томе сваки дан и пратити тенденције, јер се не рудари биткоин него други коини који су по вредности ни присмрдети биткоину, па се то после мења на берзи. Као што сам рекао тренутно је популаран ЗЕЦ коин и исплативост нпр. на једну "r9 280x dual OC" која је већ матора карта износи 1$ дневно. Ако већ играш покер, зашто га не играш за лову?

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Sun Feb 12, 2017 3:07 pm

Не улажем паре на покер, само узимам :mrgreen: Принцип од којег више не одступам, пробао сам за лову, није ишло, вратио се на ово што ми иде како тако, фора је што играм опуштеније кад знам да нисам уложио ништа...

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby Далтон » Sun Feb 12, 2017 8:34 pm

Zizou, to za poker i te gluposti sto Mare kaze zaboravi jer je sranje. Sve je to osmisljeno da trpa lovu nekom u dzep a ne tebi. Ti za to dobijes neku crkavicu cisto da se kaze da si dobio. To je tipa fora kao ono sa klikcanjem na reklame pa je tvojih 0.07$ i treba da se ukenjas dok nesto ne dobijes.
Mislim, jeste jedan nacin da se zaradi isto kao i onaj cloud bitcoin i ono drugo sranje ne znam kako se zove. Nesto na D.
Ali brate, daleko je to od neke love, realne, sa kojom bi radio ili poceo da radis. Sto se kaze- "nema leba bez motike". A torudarenje zaboravite ako niste spremni da odresite kesu. Ima jedan forum gde sam pisao sa nekim ljudima koji su se bavili time pa ako naletim okacicu da procitate.

Ps. Markeru, bitkoina je do sada iskopano mislim samo 4 milke a predvidja se da ce se sve iskopati negde 2170te. Ima na BTC sajtu o tome i prognoze nekih firmi koje su pricali o tome. Mada pored BTCa ide Etherum pa ZCash pa Monero pa ovaj pa onaj i tako u nedogled. Uvek ce moci to da se radi ali kao sto rekoh ko ima struju za Dz i kesa da udje u to moze lepo da zaradi. I opet je to lutrija jer bas zbog toga sto je BTC decentralizovan, vrednost mu se menja iz dana u dan. Pa tako jedan dan skoci 20$ sutra padne 20$ tj. velike su oscilacije u njegovom kursu.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Sun Feb 12, 2017 9:20 pm

Лепо сам написао да имам другара који живи од тога практично, али је томе приступио озбиљно, а што се тиче количине биткоина, пошто те мрзи да кликнеш на линк који сам поставио, ево ти овако, 2020.-2021.год. ће се ископати свих 21 милион биткоина
Image

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Тема за све и свашта

Postby Далтон » Sun Feb 12, 2017 9:39 pm

Ma читао сам преко телефона и писао. Сада сам сео за ПЦ. Како год, опет рекох прећиће се на други. Биткоин 2 :)
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Mon Feb 13, 2017 9:49 am

Јбт читам шта пише братија и запитам се дал сам ја на Месецу живео у последње време. Реко, дал су нормални ови оће да рударе? Све читам и не верујем.И све се више људи укључује у расправу. Нисам пјан,нисам ни варио у последње време,шта се дешава? Кад они кликћу сунце ти крваво јебем
Choose Life

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby 1958 » Mon Feb 13, 2017 2:03 pm

Далтон wrote:Evo ovako. Drug i ja smo se "zakuvali" da pocnemo s time da se bavimo i kontali smo da za oko 2500€ kupimo opremu itd.
Medjutim odustali smo posle detaljne prognoze, saberi oduzmi, iscitavanje na desetine foruma, iskustava itd.
Jednostavno se to ne isplati sada jer je cena Bitcoina trenutno velika. 1 btc = ~1020$ . Moglo je pre 4, 5 godina kada je bilo najbolje vreme u to uci, kada se nije znalo a sada ... jok.
Sada jedini prihod imaju farme rudarenja, oni koji uloze desetine hiljada dolara. A i oni koji imaju struju za dzabe.
Jedino ako ti je struja za dz, onda bez problema mozes da udjes u taj posao.
A sto se tice RIG-ova (masina za rudarenje), sastavljena od grafickih karti itd, uvek postoji mogucnost da nesto crkne, jer oni rade 24h/7d u nedelji. I temperatura u kuci je nepodnosljiva. A onda mora i ventilatori, klime sto je dodatni trosak.
Jednostavno zaboravi tu pricu jer postoji mnogo bolji nacin da se ulozi taj novac.



Ko gudru da pravite jeboga leba
Често одем до на село

fedayn82
Posts: 144
Joined: Sun Feb 14, 2016 7:08 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby fedayn82 » Mon Feb 13, 2017 2:36 pm

Ниси храбар као Јагода!

User avatar
MARKER
Posts: 734
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Тема за све и свашта

Postby MARKER » Mon Feb 13, 2017 5:13 pm

То је играчка, ово је посао
https://youtu.be/-ihMqEDs4B8?t=192

MasterTUFC
Posts: 58
Joined: Thu Dec 08, 2016 1:02 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby MasterTUFC » Mon Feb 13, 2017 6:59 pm

Ima li neko iskustva sa masazerima? Posto radim po ceo dan ispred kompa pa nesto sto bi moglo u tako nekom sedece polozaju za ledja i vrat, al ne mora da bude samo sedeci polozaj bilo bi pozeljno da ima opciju i da moze u lezecem ili kako god. I da imaju pristojnu snagu da covek oseti. Izmedju 5 i 10 hiljada sam spreman da potrosim, pa koje marke da gledam itd.

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Blackadder » Sat Feb 18, 2017 12:21 pm

Jel zna neko koliko smes kilovata mesecno da potrosis a da neuletis u crvenu zonu?

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Bunt » Sat Feb 18, 2017 12:27 pm

Blackadder wrote:Jel zna neko koliko smes kilovata mesecno da potrosis a da neuletis u crvenu zonu?


Zelena do 350 kWh, plava je od 351kWh do 1600kWh, sve preko toga je crveno.

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Sat Feb 18, 2017 3:07 pm

To nema nigde. Da firma koja prodaje neko dobro ili uslugu,te sankcioniše ako koristiš to dobro ili uslugu.Valjda bi zdrava logika bila da onaj ko troši više ima neke povoljnosti,popuste..Kao da kilo krompira kosta 30 din,a ako uzmes 100kg onda je 4000.
Choose Life

Strada di vita
Posts: 112
Joined: Mon Mar 14, 2016 8:17 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Strada di vita » Sun Feb 19, 2017 1:20 pm

Da se ne bi ljudi grejali na struju mada ima jos razloga

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Тема за све и свашта

Postby Blackadder » Sun Feb 19, 2017 1:20 pm

Bunt wrote:
Blackadder wrote:Jel zna neko koliko smes kilovata mesecno da potrosis a da neuletis u crvenu zonu?


Zelena do 350 kWh, plava je od 351kWh do 1600kWh, sve preko toga je crveno.


Hvala :)

@ друг члан

Ma lopovi su majku im jebem, bio mi je povecan racun za decembar al reko ajde nema veze i onda me za januar unisti totalno, 18 somova a kao grejem se na drva i imam jednu TA pec koju palim posle ponoci...

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Тема за све и свашта

Postby друг члан » Sun Feb 19, 2017 1:39 pm

Pa nek se greju na struju,sta. Potrose-plate cao.
Choose Life


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests