Вечити ривали - вести и дискусија

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Kibiców » Fri Feb 23, 2018 12:13 pm

riper wrote:Da se ne osvrcem na komsiluk. Rodja je jedan od boljih likova ovde dok god se ne uzimaju u obzir njegovi upisi vezani za vecite. Kapiram ja, emocije su u pitanju pa razum cesto padne u drugi plan.

Mi smo ove godine imali jedan dostojanstven nastup u Ligi Evrope. I to ne kazem sada, to sam mislio jos pre poslednje utakmice protiv Kelna u grupi kada se jos nije znalo da li cemo dalje. Docekao sam da vidim moderan fudbal na Marakani, nesto sto se u stvari igra u 21. veku. Docekao sam da jedna nasa ekkipa igra disciplinovano i takticki zrelo.

Osim tih famoznih koeficijenata, najveca dobit ove godine je finansijska. Dobro popunjen stadion na mnogim utakmicama, premije UEFA za ucesce i konacno rast cene igraca. Stavise, konacno i neko ulaganje u igracki kadar. Za Bena smo morali valjda pola miliona da damo, sto skoro nismo radili, a cini se da ce biti pristojno pojacanje. Dakle ne jurimo vise one totalne otpade koje niko nece i koji su besplatni.

Nadam se da je ova sezona prekretnica. Ako u narednih 10 godina pet puta ucestvujemo u grupnoj fazi evropskih takmicenja (racunam da necemo uspeti bas svake), bicemo finansijski stabilniji.
Ove polusezone
Babic 800k
Ben 500k
Hajdin 250k (ili 200k ne secam se)

Prosle
Pesic 750k
Jovicic 350k
Rodic 300k
Rikardinjo 300k

Mozda sam u 50k promasio ali tu je, ostali su bili slobodni ili dosli za "mali" novac.

Bili bi lepo da neko ispise detaljno prihode od juna ove godine.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Rođaci » Fri Feb 23, 2018 12:37 pm

Vinz wrote::lol: велики познавалац фудбала и фудбалске тактике :?

Па како бре можеш да кажеш ово, јебо те лебац и тебе...
Цигани немају појма, сучајно избацили спарту, Краснодар, играли курвински и случајно прошли келн, бате и арсенал...
Сви су они дошли са припрема, сви имали нове тимове, навлачиле судије за нас због Декија Станковића...
Тужан је "гробарски" (код тебе под знацима навода) мозак...



o, veliki poznavaoče, reci mi u šta smo se beše kladili pre tri meseca da Боакје, Kanga i Donald neće zajedno biti prodati za više od 8-10 miliona evra, dok si ti tvrdio da će biti najmanje 25 :lol:
izgleda da nećete za svu trojicu dobiti ni 5 :lol:

ja sam zaboravio, al znam da mi dođeš nešto


@ ostali

mda, sad možemo da diskutujemo tri dana, ali ko će time da se zamajava
samo vi verujte da je Keln bio ozbiljan tim kad ste igrali protiv njih, da je Arsenal igrao izuzetno ozbiljno (eno sinoć izgubio od Osterundsa), da su sve ekipe protiv kojih je Partizan igrao u nikad lošijoj formi itd itd

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Kibiców » Fri Feb 23, 2018 12:46 pm

Arsenal igra koliko mu treba, na Evropu mislim? Rodjo, Arsenal je ispao sinoc? Tako? Ispravi me ako gresim.

Napisite ovde da je vasa grupa bila jaca i to da se postavi na vrhu svake teme. Mozete i na prvoj stranici foruma.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Далтон » Fri Feb 23, 2018 12:47 pm

Last edited by Далтон on Fri Feb 23, 2018 12:52 pm, edited 1 time in total.
(Street Force / Curva Orientale)

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Nikodije » Fri Feb 23, 2018 12:51 pm

Pratio sam blizance u evropi i solidno je to izgledalo ako se uzme u obzir da ih nigde nije bilo 20 godina pogotovo Zvezda, Partizan je tu i tamo imao neke rezultate koji su za nasu ligu i nase uslove sasvim ok. Samo svaki put se frapiram kada cigani a ponekad i grobari krenu da dizu svoje ljubimce u nebesa. O cemu vi pricate? Prosli ste grupu LE sa 3 data gola, ajde da pisemo ovde objektivno a ne moj tata jaci od tovg tate. Navijao sam za nase svim srcem normalno da mi je draze da prodje zvezda i partizan od batea i dinamo kijeva itd. Znaci realno gledano uz dosta srece i uz dobro vodjenje ekipe i uz pomoc publike i atmosfere koja je vladala u ekipi Zvezda je stigla tu gde je stigla i to je to. Partizan isto tako , imao je laksi put i mogao je da je iole u jacemm sastavu da preskoci Plzen koji je osrednja ekipa. Partizan je u Lucanima pokazao "kvalitet" ono je sramota! Primiti onako 2 gola u 5 minuta i onda kao sve cisto , ali da ne pokrecem tu temu. Vise srece i uspeha drugi put. Nadam se da ce i ostali nasi klubovi prestati da budu samo filijale bllizancima i da ce konacno napraviti neki rezultat!

Vinz
Posts: 256
Joined: Sun Mar 27, 2016 1:40 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Vinz » Fri Feb 23, 2018 2:28 pm

Rođaci wrote:

o, veliki poznavaoče, reci mi u šta smo se beše kladili pre tri meseca da Боакје, Kanga i Donald neće zajedno biti prodati za više od 8-10 miliona evra, dok si ti tvrdio da će biti najmanje 25 :lol:
izgleda da nećete za svu trojicu dobiti ni 5 :lol:

ja sam zaboravio, al znam da mi dođeš nešto




нисам рекао 25, него 15, Боакје :D 10м, Канга 3, МекДоналд 2...
Сјебаше нас душмани, то је тако било пројектовано :D

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby ultrastito » Fri Feb 23, 2018 3:02 pm

Nikodije wrote: Prosli ste grupu LE sa 3 data gola, ajde da pisemo ovde objektivno a ne moj tata jaci od tovg tate


a koliko smo primili golova?
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Rođaci » Fri Feb 23, 2018 3:24 pm

Vinz wrote:
Rođaci wrote:

o, veliki poznavaoče, reci mi u šta smo se beše kladili pre tri meseca da Боакје, Kanga i Donald neće zajedno biti prodati za više od 8-10 miliona evra, dok si ti tvrdio da će biti najmanje 25 :lol:
izgleda da nećete za svu trojicu dobiti ni 5

ja sam zaboravio, al znam da mi dođeš nešto




нисам рекао 25, него 15, Боакје :D 10м, Канга 3, МекДоналд 2...
Сјебаше нас душмани, то је тако било пројектовано :D



projektovao ekonomski mag Terza :mrgreen:

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby riper » Fri Feb 23, 2018 3:33 pm

Da li je doktor Terza ekonomski mag to ne znam. Terza ili Tvorza, vreme ce pokazati. Ali ajde pogledajte malo u sopstveno dvoriste. Nama je jedna, JEDNA dobra sezona u evropi dovoljna da se izdignemo iz one crne rupe u kojoj smo bili citavu deceniju.

Vi ste prethodnih godin imali daleko vise ucesca u grupnim fazama evropskih takmicenja, igrace koje ste prodavali za daleko veci novac od nas a i prodali ste mnogo vise igraca nego mi.Rezultat svega toga je dug od 15 milki i stadion koji vam visi o koncu da vam ne oduzmu. A svo to vreme ste se bavili ciganskim APR-om i stanjem naseg duga. Imali ste sve uslove da budete ekonomski stabilan klub u evropskom smislu, ali su vam bile dovoljne titule da maskiraju sve sto se cinilo.

Isto kao u basketu, koga je boleo kurac za katastrofalne kredite i ugovore sa igracima dok ste osvajali titule. Danas Dule kaze da je morao da primi igraca u ekipu sina nekog funkcionera banke. Kaze danas covek koji se onomad zaklinjao u zdrav sistem koji puca od ljubavi. Dok ste dominirali niste se bavili time da klub propada, a jos manje kada vise ne osvajate titule. Danas se striktno bavite Cokijem UPPR-om i slicnim stvarima.

Da li ce Boaci otici za 4 ili 5 miliona to je valjda nasa briga. Mi smo pustali igrace i za dzabe kada su raskidali ugovore sa nama. Meni je cak veca vest da je Srnic namerno potpisao novi ugovor za Zvezdom, kako nam ne bi otisao dzaba, a mogao je da ceka da ugovor istekne. ISto je to i Boaci ucinio letos, kada je imao opciju da bira gde ce. Svaki evro koji dodje u klub vredi.

Tako, dok se vi po tradiciji striktno bavite nama, ne bi bilo lose ponekad da bacite pogled na poslovanje sopstvenog kluba, cisto da vidite na cemu ste.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Rođaci » Fri Feb 23, 2018 3:40 pm

e jebi ga sad :D

o tome da su Dule i Danilović odbili UPPR je pisano više puta, ja sedeo sa čovekom sa EKOF-a koji je napisao plan za CZ i koji je rekao da je isto to nuđeno Partizanu
o upravi FK Partizan govoreno bezbroj puta, gotovo isključivo u negativnom tonu, što se uostalom čulo i na stadionu mnogo puta tokom prethodnih godina
stanja duga na kraju 2016. su se videla u bilansima, videćemo u julu/avgustu kako su oba kluba stajala na kraju 2017. godine


neverovatna je ta vaša potreba da branite sopstvene uprave, kao da imate neku korist od toga

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Кудрави Гаучос » Fri Feb 23, 2018 3:55 pm

Рођо, ок си лик, и радује ме начин на који презентујеш ту вашу гробарску зајебанцију овде, али брате ако си озбиљан с овим уписима, ти друже благе везе с фудбалом немаш. АПР, НБА, врати се скраћеницама, кумим те господијем.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby riper » Fri Feb 23, 2018 4:03 pm

Ne znam da li mi verujete, ali meni su grobari objasnili sta je APR kada nam je fudbalski klub upao u finansijsku krizu, a UPPR kada je kosarkaski klub poceo da se vadi iz govana. Nisam imao pojma ni sta te skracenice znace ni kako te neke stvari funkcionisu.

U zajebanciji ili nekim svadjanjima sa kolegama, prijateljima, raznim internet trolovima na raznim forumimia iz suprotnog tabora, vecinu da si probudio u sred noci mogao je da ti izdeklamuje Zvezdin dug bez da se umije.

Istina je da je Rodja jedini od svih koje sam znao koji je pominjao stidljivo da je uprava kosarkaskog kluba pravila greske, ali nije on bas bio toliko glasan u tome.

I kako bi Sojic reko, dok se nemacka privreda posrce, japanska se ljulja ko brod na uzburkano more, ne tece med i mleko ni u njihovo preduzece. Coki i Vucic opljackali Partizanovu kasu, silovali nejac u tom klubu i sada se bahate sa namerom da totalno ugase instituciju, kad ono isplivavaju strasne greske napravljene tamo 2004, 2005. godine.

Realnost sada lepi samare, ali i dalje je narativ da stetocinska SNS vlast na celu sa polubozanstvom AV unistava klub.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby 1958 » Fri Feb 23, 2018 4:11 pm

Da skrenem sa teme, svaki put kad ulazim u Apr zbog posla setim se Rodje i ove teme. :mrgreen:
Често одем до на село

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Кудрави Гаучос » Fri Feb 23, 2018 5:03 pm

Колко га је спомињо, не би било чудно ни да га се сетиш кад неко каже "АПРопо тога..."
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Rođaci » Fri Feb 23, 2018 5:21 pm

ja vas krstim, a vi prdite, što kaže stara mudros'

volim i ja vas, al' fudbal vam baš i ne ide
treba piti

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Кудрави Гаучос » Fri Feb 23, 2018 6:20 pm

Наравно да треба, жив био. А пошто те поштујем без обзира на разноразна срања која на овој теми избацујеш, образложићу ти зашто мислим да благе, али благе везе с фудбалом као игром немаш. Ти после можеш да вучеш у причу о дуговима, држави, Вучићу, пички кромпирачи, то иначе радиш, и кренуо си у претходним уписима, небитно. Наступ ФКП и наступ ФКЦЗ у Евро куповима ове сезоне су две јаааааааааако различите приче. И то нема никакве везе с навијањем, то је просто тако ако си икад пратио фудбал.

Прво- Партизан има бољи рејтинг, био је и шампион, и да тога нема испао би у квалама за ЛЕ. То је јасно као дан бели. Играте очајан фудбал, нити сте чврсти у одбрани, нити имате неки напад, средину, ништа, нула. Оли вас је избацио, пре тога сте се рвали с увек зајебаном Будућношћу из Пг. Онда сте се дочепали јебеног Видеотона, и прошли га захваљујући Мустафи. Затим добијате групу у којој треба да сте бољи од Скендербега :lol: и Јанг Бојса. Ово је нешто што сте заслужили кроз рејтинг, и то је група која се у некој нормалној причи своди на то да рутинираш ЈЕБЕНИ СКЕНДЕРБЕГ, и будеш бољи од Јанг Бојса, што није прелако, наравно, али је врло реалан циљ ако се пика неки фубал ту. Ту групу сте некако прошли, уз шамарање, и то озбиљно шамарање од једине озбиљније екипе ту а то је Динамо Кијев, и реми уз нула шутева против Скендербега на страни, и победу захваљујући Бамбијевом слободњаку у БГ. Након тога добијате нове другаре, Плзењ. Плзењ је једна симпатична екипа сачињена од домаћих чешких играча, штавише репрезентативаца премоћне чешке репке. Плзењ вас рутинира уз ваших нула шутева у оквир гола на страни.

С друге стране...

Звезда отвара сезону против конобарске малтешке екипе, и добија је на прелазу из ЈУНА У ЈУЛ. Након тога добијамо Иртиш, који пролазимо глатко, нико не каже да је то неки противник, али јул је месец, и у тим утакмицама се већ видело шта ће од ове екипе да се тражи, и како ће да игра. Онда долази Спарта, тим из Чешке (брте да л звучи познато али више од пола године раније) који је озбиљан пројекат са доста лове убачене. Јесте та Спарта лошија од Викторије oве сезоне, али оно је био неки јул, а ово је јебени фебруар наредне године. Ту Спарту смо ми ДЕМОЛИРАЛИ. После првих пола сата на Мари ја сам хтео да одем кући и да не гледам ову сезону више. Ако неко мисли да претерујем, има на ћубу вероватно утакмица, па нек погледа. Тврдим да је то најбољих пола сата неке наше екипе у Европи у последњих икс година. Даље, Краснодар, нови буржуји из Русије. Пролазимо и њих. Уз нешто среће (а за срећу ти треба играч који кад се крене с центра с 35 метара рукне лопту у ракље), уз једну нову рутинску игру одбране у БГ, док судија није одлучио да измишља пенале и пушта фаулове у нападу. Група- Арсенал, Келн, Бате Борисов. Арсенала боли курац причу бих прескочио, имали су више среће против нас, и малу помоћ судија у БГ, само бих рекао да је до јаја осећај кад твој тим с играчем мање напада БИЛО КОЈУ ПОСТАВУ Арсенала на крају меча. Исто тако је до јаја кад после ремија на Емиратима имаш за чим да жалиш. Додуше, жалио је и Партизан за полушансом у зауставном времену противу Скендербега на страни. Келн је био слаб, Келн је Бундеслигаш, и Келн је два пута добио по пички. Бате, екипа која није скоро промењена две три сезоне, два икса, оба пута смо били ближи победи, поготово у Белорусији.

И за крај- да све ово нисам писао, само се требало јебено погледати двомеч ЦСКА Звезда, и Плзењ Партизан.

Никад ми није било јасно да неко ко суштински не капира и не готиви фудбал ма потребу да серенда глупости макар био не знам како острашћен. Ваша титула од прошле године мене на пример боли ко ђаво, али сте били бољи, мотивисанији, тактички одговорнији, то је ваша велика фудбалска победа ма колико тровали и ми и ви, онај Ћелави вас је поставио као војску, покренуо вас из хендикепа и јебали сте кеве. Нема тог АП УППРа који то може да промени, ко што не могу ни да се упореде наши наступи у овој сезони у евро куповима.

Ето испоштовао сам те, и стварно се можемо о свему зајебавати, али о фусбалу више с тобом не осећам потрбу да се натежем.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby јахач магле » Fri Feb 23, 2018 6:39 pm

...Сијају звезде као очи конобарице...

Neapoli
Posts: 112
Joined: Wed Jun 08, 2016 1:11 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Neapoli » Fri Feb 23, 2018 7:28 pm

Hahaha, pa ovo je fenomenalno.
Nema sta, onog ko nije gledao utakmice, mozda bi i ubedio u sve to sto si napricao.
Prvo si lagao za siptare tamo, stativa u zaustavnom vrememu i Sumina mrtva gol sansa 1 na 1 su velikom poznavaocu fudbala kakvim se ocigledno smatra gospodin gore, nula suteva.

Apsolutno na stranu to sto ja mislim da smo dole odigrali kao najgore picketine, na tvoju jebiga neistinu se mora odgovoriti.

Ovo u vezi pola sata fudbala kakvog nisi video, slazem se da ste odigrali iznad svih mogucnosti, ali se ne slazem da to nije vidjeno na nasim prostorima, aj da kazemo skoro. Imas primer iz Torina, Sampdoria-Vojvodina, imas primer iz Beograda, Partizan-Fenerbahce. Sve tri protivnicke ekipe su tu negde, Fener iskace za nijansu, cisto kao dugogodisnji clan LS i LE, po tadasnjem koeficijentu,igrackom kadru itd.

Govorim dakle o tih nekih pola sata,40min(u Vosinom slucaju i vise), cisto da ne dodje do zamene teza.


Jel treba da podsecam na utakmicu protiv Plzenja ovde gde su iz jednog prelaska preko pola dali gol iz ofsajda? Ocigledno da trebam, posto ti mislis da ljudi ovde imaju pamcenje covecije ribice.

Sebe predstavljas kao fudbalskog znalca, a posle jedne takve utakmice koja je bila pre nedelju dana, dodjes ovde i lupis da su nas rutinirali.

Za ovo smece od postavke,taktike i bezudastva u revansu, reci nemam i za tu utakmicu se moze reci da su nas rutinirali, od Aela iz Limasola nije vidjena nasa bednija igra.
Ali ogromna je razlika izmedju meceva u Beogradu i tamo i misljenja sam da nije bilo sudijake lakrdije ovde, da bi se vec sad trazili avioni za Lisabon.

I jos nesto, pricas o nekoj sreci u dvomecu, a ovamo gore na pomen Krasnodara, pod srecom podrazumevas golcinu sa 35m, a ni da spomenes loptu iza gol linije dobrih metar i po.
E pa poznavaoce, to se zove fudbalska sreca, kad petoro sudija to ne primete, a ne gol sa 35m, padaju u danasnjem fudbalu i golovi sa celog terena.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Занемарујем тактику » Fri Feb 23, 2018 7:37 pm

Цигани су реално одиграли бољу сезону у Европи. По мени то је заслуга једног јединог човека, Милојевића. Опет се доказало да у фудбалу тренер вреди више него пола екипе (поменуо је Кудрави Ћелавога, пре тога Станоје). Ви на клупи имате тренера који осећа утакмицу, а ми на клупи имамо човека који на утакмицу има утицај исто колико и економ Гавран.

Да се осврнем и на срамоту у Лучанима, ништа што се већ деценијама не дешава у нашем фудбалу. Убеђујем себе да вреди пратити наш фудбал, расправљам се са људима, тако годинама се вртим у неком зачараном кругу, али мрак је све већи, ја сам све старији, плацебо ефекат попушта и лажи које пласирам себи постају све неделотворније. Јеби га, ми који волимо фудбал рођени смо у погрешној држави, или у погрешно време. :roll:

А што се тиче КК Партизан и ту говорим већ годинама да и поред свих удара на клуб са стране велики део кривице сноси управа која је лежала на ловорикама и мислила да ће тако бити доживотно. Ни један једини финансијски извештај из клуба, и Дуле који је тренер, чистачица, председник, портпарол и још много тога. Ипак тешим себе да се наш клуб бар није угасио :mrgreen:
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Rođaci » Fri Feb 23, 2018 7:44 pm

kao što rekoh, ne pada mi na pamet da ulazim u diskusiju sa mnoštvom citiranja i analiza, jer svakako niko neće promeniti svoje mišljenje

Neapoli je otprilike sumirao ono što mislim, samo što bih dodao i da smo u međuvremenu igrali i dva derbija, gde ste vi bili bolji u prvom, mi u drugom, a ni u jednom niste prikazali neki fudbal zbog kojeg bi trebalo da vam se divimo

omamljeni ste uspehom u Evropi posle deset godina, što je prilično razumljivo, ali bajke su na drugom spratu


@ riper
ne znam šta glasnije treba da se kaže o UPPR za KKPFC, osim da je uprava odbila nešto što bi izvuklo klub iz problema
može da se analizira struktura dugovanja oba kluba u vreme kada se pričalo o tim planovima itd itd, ali to sad svakako nema mnogo smisla


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests