Вечити ривали - вести и дискусија

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Nexon » Thu Nov 02, 2017 11:40 pm

Што се тиче Партизана. Написао сам још када су одиграли албанији да је било превише бојажљиво јер они њихови црнци напред као да су мигранти узети са неке плаже. Други погодак Партизана је доша из високог пресинга када је Ожеговић узео лопту.
Партизан теоретски може и са два нерешена у последња два кола, али нерешено мора да буде 0-0, већ са 1-1 им игра број постигнутих погодака, то шиптари пуштају у Швајцарској, а 2-2, и више нерешено, води Јанг на пролеће јер их шиптари пуштају у послдењем колу 101%. Тада би Партизан морао да јури победу у Кијеву.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Brdja » Fri Nov 03, 2017 12:25 am

Fala kurcu da se više završila saga o Cz-Arsenal. Jbt, I AV bi im pozavideo na prostoru u novinama. Čak i tekst koji ide redom od novina do novina (engleskih) i opisuje kako ih niko ne spominje. Pa jbt. Stvarno nije neka ljubomora i sl., nisam neko iskompleksirano dete ali ti tekstovi... Kao da je u najmanju ruku finale LŠ. Boj na Kosovu klapa 2. A onda dođemo do toga da je kod kuće poraz a tamo jedva izvučen X protiv rezervno - omladinske nezainteresovane ekipe Arsenala. Zaista ne znam čemu ta euforija... A što je najgore opet naslovi o sjaju evropske Zvezde. Umesto da ih napljujete najstrašnije kako ne bi pomislili da znaju da igraju fudbal jer će prva sledeća nižerazredna ekipa da ih razvali.
A o onom nesrećnom Partizanu ne treba puno reči trošiti. Kao da sam gledao Javor - Čuka. To je toliko dosadno, pravo mrcvarenje.
E sad, molio bih da se preskoče komentari tipa, ljubomoran si, gde je tvoj klub I sl... Bilo bi super kad bi neko malo objektivniji napisao da li je sve ovo samo moje viđenje iz ko zna kojih razloga ili nisam preterao sa kritikama.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Rođaci » Fri Nov 03, 2017 12:32 am

a i onaj broj 1 je za Bajkovića, ne za psihopatu

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby pertla » Fri Nov 03, 2017 12:41 am

Brdja wrote:Fala kurcu da se više završila saga o Cz-Arsenal. Jbt, I AV bi im pozavideo na prostoru u novinama. Čak i tekst koji ide redom od novina do novina (engleskih) i opisuje kako ih niko ne spominje. Pa jbt. Stvarno nije neka ljubomora i sl., nisam neko iskompleksirano dete ali ti tekstovi... Kao da je u najmanju ruku finale LŠ. Boj na Kosovu klapa 2. A onda dođemo do toga da je kod kuće poraz a tamo jedva izvučen X protiv rezervno - omladinske nezainteresovane ekipe Arsenala. Zaista ne znam čemu ta euforija... A što je najgore opet naslovi o sjaju evropske Zvezde. Umesto da ih napljujete najstrašnije kako ne bi pomislili da znaju da igraju fudbal jer će prva sledeća nižerazredna ekipa da ih razvali.
A o onom nesrećnom Partizanu ne treba puno reči trošiti. Kao da sam gledao Javor - Čuka. To je toliko dosadno, pravo mrcvarenje.
E sad, molio bih da se preskoče komentari tipa, ljubomoran si, gde je tvoj klub I sl... Bilo bi super kad bi neko malo objektivniji napisao da li je sve ovo samo moje viđenje iz ko zna kojih razloga ili nisam preterao sa kritikama.


preterao si sa kritikama sto se tice zvezde.mi bas dugo nismo ovako dobro,pametno i smisleno igrali u evropi.naravno da tim ima milion mana, i naravno da je ovo c tim arsenala,ali svakako ima o cemu da se pise i prica posle dugo vremena, bar kad je sama igra u pitanju.ja licno nisam primetio da je u toku bilo kakva saga u medijima, mozda ne pratim dovoljno.

da ne ulazimo u ove druge dubioze, a i tu bi imao sta da kazem
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Кудрави Гаучос » Fri Nov 03, 2017 12:47 am

После ове утакмице, Црвена звезда има нерешен скор са Арсеналом у међусобним сусретима, и трофејнија је у Европи и националном такмичењу.

И да смо вечерас дали гол, био би у Лондону Хук. Није лоше.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
njasvi
Posts: 921
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby njasvi » Fri Nov 03, 2017 12:51 am

ma cigani su odigrali odlicno, mogli su bar dva komada da ubace arsenalu samo u prvom poluvremenu, ovog leta cigani igraju u evropi kako dugo nisu, nazalost naravno :mrgreen:

Чомбе wrote:
01.11.1942.пре тачно 75 година у Штутгарту, на Нецкар стадиону,одиграна је пријатељска утакмица између Немачке и НДХ. Резултат је био 5:1(2:0) за Немачку. Утакмици је присуствовало 50.000 гледалаца.Пре утакмице са разгласа је спикер одушевљено клицао да су Немачке трупе ушле у Стаљинград (данашњи Волгоград).
Истина је да су 3 дана пре те утакмице СС трупе са 600 авиона напале Стаљинград,у једном дану погинуло је око 40.000 цивила.Током интонирања химни обе екипе држале су руку на горе (нацистички Хитлеровски поздрав), у ложи између осталих зликовци Адолф Ајхман и Рудолф Хес.Овом последњем одавали почаст за неку авионску акцију у Шкотској те године. Шеф делегације НДХ био је Богдан Цувај. На полувремену из авиона летели су летци којима се позивају гледаоци на Хитлеров митинг у Минхену 08.11.1942,где ће прославити пад Стаљинграда и прогласити окупацију целе Француске.
У саставу НДХ на поменутој утакмици дебитовао је Златко Чајковски, будући ас Партизана. Места у првих 11 имали су и голман Фрањо Глазер (бранио први вечити дерби за Партизан) и будући капитен Партизана Мирослав Мехо Брозовић.На клупи је остао Флоријан Матекало,будући творац Партизанових беба. Селектор НДХ био је Руди Хитрец.

znam da sam bilde sto uopste ulazim u ove puberteske polemike no... sta hoces ovim da kazes, da su ovi fudbaleri ustvari ustase ili ?!
04 X 1945

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby друг члан » Fri Nov 03, 2017 1:00 am

Brdja wrote:Fala kurcu da se više završila saga o Cz-Arsenal. Jbt, I AV bi im pozavideo na prostoru u novinama. Čak i tekst koji ide redom od novina do novina (engleskih) i opisuje kako ih niko ne spominje. Pa jbt. Stvarno nije neka ljubomora i sl., nisam neko iskompleksirano dete ali ti tekstovi... Kao da je u najmanju ruku finale LŠ. Boj na Kosovu klapa 2. A onda dođemo do toga da je kod kuće poraz a tamo jedva izvučen X protiv rezervno - omladinske nezainteresovane ekipe Arsenala. Zaista ne znam čemu ta euforija... A što je najgore opet naslovi o sjaju evropske Zvezde. Umesto da ih napljujete najstrašnije kako ne bi pomislili da znaju da igraju fudbal jer će prva sledeća nižerazredna ekipa da ih razvali.
A o onom nesrećnom Partizanu ne treba puno reči trošiti. Kao da sam gledao Javor - Čuka. To je toliko dosadno, pravo mrcvarenje.
E sad, molio bih da se preskoče komentari tipa, ljubomoran si, gde je tvoj klub I sl... Bilo bi super kad bi neko malo objektivniji napisao da li je sve ovo samo moje viđenje iz ko zna kojih razloga ili nisam preterao sa kritikama.

ili nisi gledao utakmicu,ili se tezak komplekas(kakva odvratna floskula)
prečka,dve sanse boaćea 1 na 1. Jeste kombinovani tim arsenala,ali smo blago receno bili bolji,blizi pobedi. dal bi iko normalan imao cemu da se nada protiv prvog sastava arsenala.za mene licno velekii uspeh veceras,i celu sezonu u evropi generalno.da mi je neko pre poceka kvalifikacija ponudio da igramo grupu i budemo poslednji bez razmisljanja bih prihvatio.ovako jos uvek imamo sanse lepe, tj. sve od nas zavisi.
Choose Life

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Brdja » Fri Nov 03, 2017 1:13 am

Ma gledao sam obe utakmice zato i kažem. Ne kažem da je Zvezda bila loša, taman posla, borili su se, nema tu šta. Ali sad baš toliko da se dižu u zvezde... nije baš toliko. Već napisah protiv kakvog Arsenala je igrala, a to ste i sami videli. Pogledam naslove na Mocartu, od 9 naslova, 6 je o Zvezdi. Bajkovita igra ovog, čarobna igra onog. Isto tako je bilo i pre obe utakmice. Stekao sam utisak da se radi o finalu LŠ. Dakle moj komentar što se tiče Cz je više o tome bio nego o igri. Da se ne ponavljam, AV vam je zavidio na prostoru u novinama. Možda vama ne upada to toliko u oči jer navijate za taj klub ali nekome ko gleda to sa strane tako izgleda.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Чомбе » Fri Nov 03, 2017 8:42 am

njasvi wrote:ma cigani su odigrali odlicno, mogli su bar dva komada da ubace arsenalu samo u prvom poluvremenu, ovog leta cigani igraju u evropi kako dugo nisu, nazalost naravno :mrgreen:

Чомбе wrote:
01.11.1942.пре тачно 75 година у Штутгарту, на Нецкар стадиону,одиграна је пријатељска утакмица између Немачке и НДХ. Резултат је био 5:1(2:0) за Немачку. Утакмици је присуствовало 50.000 гледалаца.Пре утакмице са разгласа је спикер одушевљено клицао да су Немачке трупе ушле у Стаљинград (данашњи Волгоград).
Истина је да су 3 дана пре те утакмице СС трупе са 600 авиона напале Стаљинград,у једном дану погинуло је око 40.000 цивила.Током интонирања химни обе екипе држале су руку на горе (нацистички Хитлеровски поздрав), у ложи између осталих зликовци Адолф Ајхман и Рудолф Хес.Овом последњем одавали почаст за неку авионску акцију у Шкотској те године. Шеф делегације НДХ био је Богдан Цувај. На полувремену из авиона летели су летци којима се позивају гледаоци на Хитлеров митинг у Минхену 08.11.1942,где ће прославити пад Стаљинграда и прогласити окупацију целе Француске.
У саставу НДХ на поменутој утакмици дебитовао је Златко Чајковски, будући ас Партизана. Места у првих 11 имали су и голман Фрањо Глазер (бранио први вечити дерби за Партизан) и будући капитен Партизана Мирослав Мехо Брозовић.На клупи је остао Флоријан Матекало,будући творац Партизанових беба. Селектор НДХ био је Руди Хитрец.

znam da sam bilde sto uopste ulazim u ove puberteske polemike no... sta hoces ovim da kazes, da su ovi fudbaleri ustvari ustase ili ?!



Хоћу да кажем да појма нисам имао да ви имате историју. :mrgreen:

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby santamarija » Fri Nov 03, 2017 11:31 am

Ima o cemu da se pise ,zato se i pise. Odavno dva nasa kluba nisu igrala Evropu, i samim tim zasluzuju da se nadju u stampi. Protivnik sam i jedne i druge ekipe i protivnik sam pisanja u superlativu o bilo cemu a da nije tako. Sta mene boli tuki, sto je Arsenal igrao u takvom sastavu ? Zvezda,obzirom sta smo do sada gledali ih je razbila i pri tome ponovicu zvezda igra lep fudbal. Da malo Kanga ne kenja to bi bilo koretktno,ali i u njegovoj igri vidim opravdanje, da stane na loptu jer nema dovoljno fizicke kondicije kod ostalih igraca. Takodje Zvezda ima dobrog golmana Borjana. U uslovima kada funkcinises kako funkcionises,odigrati onako dobro, normalno je da se nadas da utopis nekoga i da dodjes do kinte da mozes da funkcionises. U Beogradu je utakmicu gledalo 50 soma ljudi,kapa dole. Sto se tice Partizana,igra nikkava ali rezultat sjajan. Godinama bre ne mozemo da igramo grupnu fazu a kamo li da od nas zavisi da mozemo do eliminiacija. Dosta,obzirom gde se nas fudbal nalazi i previse. Nismo nikkava sila pogotovu ne fudbalska i svaki pozitivna rezultat je u domenu naucne fantastike. Evropske utakmice i dolazak pa i B timova Evrope vracaju publiku na stadion.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby ultrastito » Fri Nov 03, 2017 11:37 am

santamarija wrote:Ima o cemu da se pise ,zato se i pise. Odavno dva nasa kluba nisu igrala Evropu, i samim tim zasluzuju da se nadju u stampi. Protivnik sam i jedne i druge ekipe i protivnik sam pisanja u superlativu o bilo cemu a da nije tako. Sta mene boli tuki, sto je Arsenal igrao u takvom sastavu ? Zvezda,obzirom sta smo do sada gledali ih je razbila i pri tome ponovicu zvezda igra lep fudbal.


od reci do reci, pogotovo podebljano
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Kibiców
Posts: 753
Joined: Tue Feb 02, 2016 8:37 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Kibiców » Fri Nov 03, 2017 1:41 pm

Samo zdravi u glavi i protiv sistema.

https://www.caglas.rs/naprednjaci-prosl ... reportaza/

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby brucelee » Fri Nov 03, 2017 5:42 pm

Занемарујем тактику wrote:Бурус Ли ево ти објективно новинарство.
https://www.mozzartsport.com/vesti/zvezda-na-nivou-finala-lige-sampiona/183107


не контам...па то није новинарски текст, него изјава помоћног тренера Звезде...ја причам о ауторским текстовима самих новинара

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby brucelee » Fri Nov 03, 2017 5:57 pm

Brdja wrote:Ma gledao sam obe utakmice zato i kažem. Ne kažem da je Zvezda bila loša, taman posla, borili su se, nema tu šta. Ali sad baš toliko da se dižu u zvezde... nije baš toliko. Već napisah protiv kakvog Arsenala je igrala, a to ste i sami videli. Pogledam naslove na Mocartu, od 9 naslova, 6 je o Zvezdi. Bajkovita igra ovog, čarobna igra onog. Isto tako je bilo i pre obe utakmice. Stekao sam utisak da se radi o finalu LŠ. Dakle moj komentar što se tiče Cz je više o tome bio nego o igri. Da se ne ponavljam, AV vam je zavidio na prostoru u novinama. Možda vama ne upada to toliko u oči jer navijate za taj klub ali nekome ko gleda to sa strane tako izgleda.


Како кењаш...до јуче си ти и ови фирмаши по форуму кењали кад Звезда испадне од Кајрата...а сад ти смета што се пишу хвалоспеви кад играмо Лигу Европе и то озбиљан фудбал играмо.

Арсенал и да уведе да играју Венгер и кафе куварице није без шанси, а камоли то као играо трећи омладински тим, притом Вилшир,Волкот,Дебиши,Жиру,Кокелан,Eл Нени... да је најмлађи од свих тих омладинаца лик који 92 годиште и има 25 година. Дакле сама та прича играли са резервама омладинаца је потцењивање. Притом сама статистика да у претходних 150 милиона година само Звезда и Барса нису примили гол кад су играли са Арсеналом на страни је исто ваљда достојна тим причама.

На крају крајева играмо фудбал и то је битно. А јуче смо лагано могли да их добијемо, просто имали смо 3 или 4 стопостотне шансе.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Bunt » Fri Nov 03, 2017 7:30 pm

Dok si tako sa strane posmatrao, da li si uzeo u obzir cinjenicu da je procenjena vrednost njihovog tima 508 miliona eura, odnosno oko 19,5 miliona po igracu, dok je vrednost citavog tima zvezde 21,5 miliona? Mislis da ih toliko placaju zato sto imaju super frizure?

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby santamarija » Fri Nov 03, 2017 7:34 pm

Bunt wrote: Mislis da ih toliko placaju zato sto imaju super frizure?
Da ih placaju po frizurama, aresenalovi fudbaleri bi bili u minusu.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby Brdja » Fri Nov 03, 2017 8:09 pm

Kao prvo ja sam post napisao na temi Sportske vesti ali je prebačen ovde. Kao drugo zamolio sam za normalne komentare kao i da me majmuni iskuliraju. Ali se majmuni ne bi zvali majmuni da se ne jave. Čim neko krene post sa uvredom na ličnom nivou a da pritom tu osobu ne poznaje to dovoljno govori o njegovoj inteligenciji. Dalje, nigde ja nisam zajedno sa firmašima pisao o Zvezdi i Kairatu. Ako nemaš nešto pametno I istinito da napišeš bolje nemoj ni da se javljaš. Pozdravlja te smrznuti nenavijač koji upravo nije bio na stadionu da gleda svoj tim. Srećan sam zbog pobede inače bih se još mlatio sa tobom čuveni I poznati navijaču.

Dakle, poenta, pred prvu utakmicu je napravljena atmosfera života i smrti, pitanje bitno za ceo srpski rod itd I Cz izgubila. Sada se ide do toga da se prelaze jedne po jedne engleske novine i nabraja ko ih sve nije spomenuo. Pa to se ne radi ni kada se igra finale LŠ. Kao neko ko ne navija za Cz a otvori novine i vidi da je 6 od 9 članaka na početnoj strani vezano za Cz imam pravo da kažem da je to preterano. Igrali su i ranije i Cz I P bitne utakmice pa nisu išli toliko sitno u crevca. Ja razumem da je vama to bitno i da vama ne smeta ali sam PITAO vas koji navijate za Cz da li je to preterano ili se meni čini. Glupo od mene što sam očekivao odgovor. Pričao sam u međuvremenu sa ljudima koji su u grupama i za koje znam da redovno idu na utakmice i vidim da se većina slaže sa mnom. Tako da sam dobio odgovor. Ne morate da se više trudite.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
njasvi
Posts: 921
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby njasvi » Fri Nov 03, 2017 8:20 pm

Image
04 X 1945

User avatar
pustinjska lisica
Posts: 434
Joined: Sun Jan 31, 2016 9:16 pm
Location: Пјонгјанг

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby pustinjska lisica » Fri Nov 03, 2017 9:04 pm

Сина мајци из наручја отео је зулумћар, сада куне судбу своју што је јањичар...
У реверу носим марамицу белу ја,
свака мене фрајла, свако ме девојче зна,
кад год ја сретнем лепе цурице целу им дадем,
а оне викну дај дуплирај душице.

марамица маркизет, мене воли цео свет
марамица маркизет, мене воли цео свет

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Вечити ривали - вести и дискусија

Postby друг члан » Fri Nov 03, 2017 9:05 pm

Pa Brđo ne čitaj novine,ne gledaj tv i mirna glava.Kad bih se jos oko toga nerviro u ludari bi zavrsio.Tv palim eventualno da fudbal gledam i to je to.Ne truju me svakodnevnim glupostima
Choose Life


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests