Војска и војне теме

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
ElPadrino
Posts: 522
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Thu Apr 06, 2023 8:09 am

Samo da se još javi brat @фикрета da popljuje nas rusofile/antinatofile pa nek ide život.

Nego, @no al calcio moderno koliko te plaćaju Ukrajinci ? :mrgreen:

Šalu na stranu, evo juče sam baš obnovio znanje, sa jednim ustaškim admiralom koji je na strani Rusije (zamisli tek te šizofrenije), ali je lik onako objasnio sve iz vojnog ugla, sa svim tim vojnim terminima -> koju doktrinu koriste Rusi (što je bila i moja pretpostavka samo bez vojnih termina), šta je to super-sonična raketa Kinžal, Sarmat, šta je Avangard i zašto se ustvari Amerima tresu gaće. Sjajan intervju, ako se zanemari ustaštvo, ali ne znam da li smijem objaviti zbog administracije jer sam već prije imao problema kad sam objavljivao kroasane (naravno bez pristrasnosti prema njima). Inače ne pratim ovaj rat na dnevnom nivou, pogotovo ne na nivou da gledam leševe i pobijene Ukrajince i slično.

Ono što je bilo zabrinjavajuće, a to se već sad javno i spominje u podkastima, jeste da u prošloj Ukro ofanzivi ( Harkivski pravac, Krasni Liman itd) su korištene satelitske snimke, gdje su uz pomoć satelita uspjeli odrediti gdje je najtanja ruska odbrana, te su tuda probijali i navodno je zbog toga bila uspješna ofanziva. Kao kontra ovoj tvrdnji, da su Rusi znali, jeste tvrdnja Dekija Berića, koga smatram relevantnim, kao i Šolaje, da je u rekordnom roku dovučena artiljerija koja je onda zastrašujuće tukla po otvorenim Ukro položajima.
I sada je Žarković iz Helmcasta najavio da Ruske službe već odavno imaju info o toj ofanzivi.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Thu Apr 06, 2023 11:35 am

volim da pogledam nekada neki snimak, ali bas retko, cisto da vidim sta se zapravo tamo desava, kao na primer kakav je jedini put koji ukri koriste za ulazak u bahmut, ili sada kada su rusi raketama gadjali odesu i unistili im fabriku dronova, ili takodje ugljedar kako izgleda iz vazduha jer se masovno bombarduje i brise sa lica zemlje posto je to ogromna prepreka i problem rusima tu, namucili su se oko njega i gubitke imali, tukli su ih ukri tu opasno. ne volim da gledam leseve i kako neko baca iz drona bombu na nekog i slicno....

a sto se tice te ofanzive, takve stvari se sigurno znaju u vojnom vrhu, kao sto su i ameri upozoravali uveliko da svi napuste ukrajinu jer rusi planiraju invaziju i eto, stvarno bi tako rusi udjose u ukrajinu. malo taj zarkovic voli da pretera i nalozi masu primetio sam, ne laze, samo sto voli da zacini malo pricu........ e sad tako je i sa ovom sada ofanzivom ukrajinaca, rusi govore vec neko vreme javno da ce je biti, a cak i ukrajinci isto govore da su spremni i bice ofanzive. tako da nje ce biti, ali pitanje gde tacno, jer su se ogromne vojske skupile na 2-3 mesta u ukrajini, zaporozje, bahmut i mozda gore harkiv opet,
u zaporozju kazu da ima oko 40 000 vojnika, bahmut 80 000 a za harkiv ne znam tacno, i citam tako negde sta govore ovi potkovaniji ljudi sto se rata tice, ukri bi da izvrse jedan napad i pritisak na ruse kako bi ovi iskoristili bas te rakete sto ih spominje taj hrvat jer se zapad opasno plasi njih, unistile bi im kompletnu vojsku apsolutno, pa nakon sto iskoriste rusi to, onda bi udarili ukri na drugom frontu pravi napad. cak se nesto pricalo, nisam uspeo to da ispratim najbolje, ovaj zelenski je bio u poljskoj sad pa je tamo spominjano ukoliko pukne ova ofanziva i izgine vojska, pa ako ne uspe kako su planirali i rusi krenu u kontranapad, trebalo bi da poljaci udju sa svojom vojskom i to mozda cak do kijeva. to nije nista potpisano ni potvrdjeno da ce biti tako (valjda) ali ako je istina i ako se obistini........ ja bih rekao da nema tu sta puno da se prica..... korak smo blizi jos mnogo vecem sranju nego sto je sad.......

a sto se tice bahmuta, rusi su skoro ocistili kompletan centar i sada ce borbe da krenu oko zapadnog dela grada. i sada je samo pitanje vremena kada ce ta ofanziva ukrajinaca da se desi, a desi ce se.....

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Thu Apr 06, 2023 12:03 pm

ovo je jedan od dva puta sto ukri koriste za snabdevanje bahmuta
nisam samo siguran jesu li ova dva snimka sa istog puta ili su dva razlicita, u svakom slucaju strasno.....

https://youtube.com/shorts/7TZx7x9lmmY?feature=share
https://youtube.com/shorts/wbqtHvg_giE?feature=share

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Thu Apr 06, 2023 12:42 pm

slabo ima snimaka na jutjubu pa ne mogu bas da nadjem neke koji malo priciznije pokazuju kako je zapravo tamo, uglavnom vecina stvari je na telegramu, ali evo jedan snimak od pre par sedmica jos, a ovih dana je tamo strasno uzasno vreme, ima i snega i svega, tako da je put pet puta gori od ovog sa snimka

https://youtube.com/shorts/wMLB0ons7M4?feature=share

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Војска и војне теме

Postby ultrastito » Thu Apr 06, 2023 1:11 pm

Ne ulazim sad u to ko je na kojoj strani, gledam samo ove snimke ovog puta i me mogu da zamislim sta se mota po glavi tim ljudima koji idu tim (jedinim) putem. Gledas razjebana prevozna sredstva i ko zna sta jos sto nema na ovim snimcima i koliko li im puta prodje kroz glavu misao "moj auto/dzip/stagod je sledeci"? Isti fazon i sa ruske strane, znas da ovi drugi imaju parce puta, vrlo verovatno i da ih gledas kako idu napred nazad i bukvalno od neke dobre volje ili procene zavisi da li ce da ispali raketu/granatu na taj put i razjebe neko sledece vozilo.

Da je rat zlo, to smo znali odavno, ali sad kad su dostupni snimci iz prve ruke...tek se sad mislim vidi koliko je to sve nenormalno. Mislim da je nesto najgore sto moze da se vidi po tim emisijama i snimcima, to bacanje granata na zive/ranjene ljude, gde mu ovaj baci granatu na glavu, pod slem skoro...

Kao covecanstvo, kao civilizacija smo otisli u tri picke materine.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Thu Apr 06, 2023 2:30 pm

svasta se desavalo kroz istoriju ove jadne nase civilizacije, nista se nismo promenili na bolje, cak smo gori nego sto smo bili pre iks vekova. tada nije bilo mogucnosti da se sve zabelezi slikom ili video snimkom, ali danas moze, zadnjih 100 i vise godina moze, i kada covek pogleda sta se radilo tada i sada i kada uporedi, nista toliko preterano se nije promenilo, mozda jedino nacin unistavanja naroda. pre dodju i pokolju te, sada izbombarduju otrovima pa se radjaj bolestan narednih decenija i vekova ili se razboli, o ratistu isto da se ne prica, slucajno listajuci neke kanale naletim na tako neki snimak....... kao da sam se vratio u drugi svetski rat i kao da gledam ustase a ne ukrajince kako muce i kolju..... samo se pomolim bogu da se sto pre ovo zavrsi ako je ikako moguce i da nas ne zahvati...... i onda danas nailazim na snimak gde ukrajinci ruse neku drvenu pravoslavnu crkvu i tu hoce da zidaju ovu njihovu sad novu raskolnicku........ nece se ovo dobro zavrsiti ni po jedne ni po druge a ni po sve ostale...... bilo je i pre i rusenja, i klanja, i ubijanja...... ali ovo danas je daleko pogubnije za sve.... pobise ljude, ali unistise i tu prirodu i taj zivotinjski svet, nikad vise roditi na tom tlu nista nece kada se pobacaju otrovi ovi...... tacnije ko zna koliko vekova treba da prodje da bi se vratilo u normalu....
najgore od svega je sto mnogo vise ljudi je duhovno zaklano uveliko, bilo koju zemlju da uzmes.... ne moras ti ni da budes ni neki vernik, makar budi covek..... ali nismo vise ni to
neka nam je svima bog u pomoci kao narodu, kao drustvu, kao civilizaciji..... makar mi imamo sada priliku da vidimo sta se zapravo desava, da poslazemo kockice, zato ucimo svoju decu na vreme pravim vrednostima, vaspitajmo ih i razgovarajmo s njima, ne dozvolimo da njih proguta bolest modernog drustva i da budu naivni.......

No al calcio moderno
Posts: 211
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Војска и војне теме

Postby No al calcio moderno » Thu Apr 06, 2023 2:35 pm

Ne placa me niko nista, samo izrazavam svoje misljenje ii smeta mi dolazak tolikog broja rusa kod nas jer znam masu ljudi koji zbog toga imaju problem. Daleko od toga da sam na strani ukra, ne daj boze, gadni su mi bili i ranije, sad su tek,ali me jednostavno ne zanima ni da li su rusi usli u Vukojebinovku ili nisu. Svakako koga zanima, neka cita i prati i to je to. Necu vise daviti na ovoj temi.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lost&found » Thu Apr 06, 2023 9:25 pm

ultrastito wrote:Kao covecanstvo, kao civilizacija smo otisli u tri picke materine.

Sve je tacno sto si napisao, al da budemo iskreni, kroz celu civilizaciju se ratovalo, mozda cak i divljackije od ovoga, samo naravno sad imas snimke, koji nas nazalost jos vise priblizavaju tom hororu.
Užas, al to smo mi, ljudi

ElPadrino
Posts: 522
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Fri Apr 07, 2023 8:06 am

ultrastito wrote:Kao covecanstvo, kao civilizacija smo otisli u tri picke materine.


Ja bih samo ovaj dio ispravio, nije čovječanstvo otišlo u tri pičke materine - Zapadna civilizacija je otišla u tri pičke materine. I dalje širom svijeta ima poštenih ljudi, dobrih ljudi, i dalje širom svijeta, gle čuda, svaki drugi čovjek nije peder, nema tranvestita, nema grete u borbi protiv klimatskih promjena, nema ljevičarskih liberala, new age wok kulture, anti hrišćanstva i sličnih sranja.
Evo recimo Pakistan užasno siromašna država, ali ima stotine svjedočenja gdje će ljudi bukvalno koricu hljeba da ti daju, ako vide da si gladan.
Zanzibar - ljudi imaju sela gdje je došla struja koju neće da uvedu u svako domaćinstvo, skupljaju se i gledaju tekme kao mi 70tih u jednoj kući na jednom TVu. Tereni puni, teretane - improvizovane na plažama pune itd itd.
I takvih primjera po svijetu je na hiljade. Samo što sada imamo tu medijsku "gvozdenu zavjesu" gdje ovi zapadni mediji (a takvih je kod nas 95%) prikazju sve kroz to crnilo i ostale stvari.

Zato vjerovatno i većina Srba, pored rusofilstva, i "navija" za Ruse. Zbog toga što je ovo sukob civilizacija i sve više se o tome priča na taj način. U Ukrajini se dešava sukob Hrišćanstva i Anti Hrista bukvalno, pa pogledajte šta samo rade sa Kijev-pečerskom Lavrom i sve će vam biti jasno. Na djelu je progon pravoslavlja i hrišćanstva. A nešto slično je pokušano i u Crnoj Gori, što jasno govori da tim Zapadnim demonima oličenim u onim Klaus Švabovima, Bil Gejtsovima i ostalim gnjidama smeta vjerujući, duhovni narod bilo gdje na planeti, a pogotovo Pravoslavni kao, po meni lično, najčistiji među tim narodom.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Драгољупче » Fri Apr 07, 2023 7:11 pm

ElPadrino wrote:
ultrastito wrote:Kao covecanstvo, kao civilizacija smo otisli u tri picke materine.


Ja bih samo ovaj dio ispravio, nije čovječanstvo otišlo u tri pičke materine - Zapadna civilizacija je otišla u tri pičke materine. I dalje širom svijeta ima poštenih ljudi, dobrih ljudi, i dalje širom svijeta, gle čuda, svaki drugi čovjek nije peder, nema tranvestita, nema grete u borbi protiv klimatskih promjena, nema ljevičarskih liberala, new age wok kulture, anti hrišćanstva i sličnih sranja.
Evo recimo Pakistan užasno siromašna država, ali ima stotine svjedočenja gdje će ljudi bukvalno koricu hljeba da ti daju, ako vide da si gladan.
Zanzibar - ljudi imaju sela gdje je došla struja koju neće da uvedu u svako domaćinstvo, skupljaju se i gledaju tekme kao mi 70tih u jednoj kući na jednom TVu. Tereni puni, teretane - improvizovane na plažama pune itd itd.
I takvih primjera po svijetu je na hiljade. Samo što sada imamo tu medijsku "gvozdenu zavjesu" gdje ovi zapadni mediji (a takvih je kod nas 95%) prikazju sve kroz to crnilo i ostale stvari.

Zato vjerovatno i većina Srba, pored rusofilstva, i "navija" za Ruse. Zbog toga što je ovo sukob civilizacija i sve više se o tome priča na taj način. U Ukrajini se dešava sukob Hrišćanstva i Anti Hrista bukvalno, pa pogledajte šta samo rade sa Kijev-pečerskom Lavrom i sve će vam biti jasno. Na djelu je progon pravoslavlja i hrišćanstva. A nešto slično je pokušano i u Crnoj Gori, što jasno govori da tim Zapadnim demonima oličenim u onim Klaus Švabovima, Bil Gejtsovima i ostalim gnjidama smeta vjerujući, duhovni narod bilo gdje na planeti, a pogotovo Pravoslavni kao, po meni lično, najčistiji među tim narodom.



Jasta, Ceceni braca brane Pravoslavlje. Interes i nista drugo. Sto se mene licno tice neka ga puse i Rusi i Zapad i Kinezi i jebo im pas mater.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Rođaci » Sat Apr 08, 2023 12:08 am

+1

nek se gone svi zajedno u pičku materinu

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Војска и војне теме

Postby жабац » Sat Apr 08, 2023 11:04 am

Насиље је глупост.

lukabrasi
Posts: 263
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Sat Apr 08, 2023 5:54 pm

Da, to smo mi, najpametjiji naros na planeti. To gonjenje svih u pm...
Svaka cast za post El padrino, slazem se...

ElPadrino
Posts: 522
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Mon Apr 10, 2023 8:26 am

Jebiga, najlakše je gurnuti glavu u pijesak i misliti kako je sve propast i na tome se zaustaviti. Nažalost zbog takvog stava većine ljudi ovi učmali političari širom planete i jesu uspjeli postati nedodirljivi i ne može im više niko ništa napraviti i uraditi. Realno, kad pogledaš naše pretke, prađedove, đedove, i kad pogledaš nas - postali smo sise i jajare i zbog toga nam i jeste ovako.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Thu Apr 13, 2023 7:38 pm

zanimljivo objasnjena situacija u bahmutu
https://youtu.be/tUy17lrscrc

a sto se tice kontraofanzive ukrajinaca u zaporozju, oni kazu da su spremni samo ne mogu jos nista da ucine jer je vreme uzasno jos uvek

takodje receno je od strane vlasti u ukrajini da ce najverovatnije doci do totalne mobilizacije ukrajine nakon kontraofanzive, zavisi od rezultata, valjda je zato ovaj zelenski isao u poljsku, dogovarali se oko vojne pomoci, nece mozda poljski vojnik krociti u ukrajinu, ali bi trebalo da pruze maksimalnu pomoc....... ko ce ga znati vise sta se desava....

uglavnom jos ce krvi da se proliva...... nema smirivanja.....

lukabrasi
Posts: 263
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Thu Apr 13, 2023 10:08 pm

Nema smirivanja ni na vidiku, ima da se gine jos vise...ova godina je ja mislim prekretnica, ali trajace ovo u nekom obliku i duze.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Fri Apr 14, 2023 12:03 am

ne znam kako funkcionise ukrajinska vojska, koga sve mobilisu, jer se po internetu provlace informacije da mobilisu koga stignu pa i one sa nekim vidom invaliditeta
Naletim negde na telegramu video kako je lik bez nekoliko prstiju zavezao nekom zicom sebi zglob i nekako pusku i kada povuce rukom unazad puska opali ahahaha tuzno i smesno u isto vreme, i on se smejao dok je pokazivao, pokusavam to da nadjem na internetu, neki link toga, ali ne mogu da nadjem.......
Da li je to njegova volja da se i dalje bori ili je i dalje tu nasilu....... ne znam

lukabrasi
Posts: 263
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Fri Apr 14, 2023 12:28 pm

Pa mobilisu sve i svasta, procene su da su do sada obukli u uniformu oko milion ljudi.
Ukrajina na teritoriji pod svojom kontrolom ima oko 25 miliona ljudi, to su procene.

ElPadrino
Posts: 522
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Thu May 25, 2023 9:27 am

Artjemovsk osvojen, Zalužni nestao, Zelenski pobjegao, od kontra ofanzive ni traga ni glasa. Gdje su sada kritičari Rusa i Ruske vojske ?

No al calcio moderno
Posts: 211
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Војска и војне теме

Postby No al calcio moderno » Thu May 25, 2023 2:30 pm

Uzeli su Beograd bez ispaljenog metka.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests