Војска и војне теме

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Pogrebnik
Posts: 69
Joined: Sun Apr 24, 2016 2:13 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Pogrebnik » Fri Oct 13, 2023 9:45 am

Arapi i jesu najgori olos

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Војска и војне теме

Postby No al calcio moderno » Fri Oct 13, 2023 8:38 pm

Cim vidis ko navija u okruzenju za njih, lako je nekako izabrati stranu, mada nisu ni Jevreji nikako za pohvalu.
Sreca samo sto mahom odlaze u Izrael iz Evrope da brane otadžbinu, sta bi tek bilo da nam oni masovno dodju u Srbiju kao ovi ruski dezerteri, otisle bi kirije na hiljadu evra u Dobanovcima.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Mon Oct 16, 2023 8:38 am

Arapi i jesu olos, al moramo računati da ti ljudi recimo u Gazi žive bukvalno kao u logoru opasani bodljikavim žicama, već decenijama, sa zatvorenim granicama prema prijateljskoj zemlji i sa maltretiranjem od strane "njihove" države. Iako nemam skoro nikakve simpatije prema Islamu i islamskom svijetu uopšteno u ovom slučaju sam možda malo i više na njihovoj strani, mada izbjegavam da se uopšte opredjelim.
Ono što bi nama kao narodu bilo zanimljivo i interesantno za proučavati (kada bi imali nacionalnu politiku, strategiju itd) jeste način nakoji je jedan Izrael uspio dobiti bitku pored pa kad se sve zbroji sigurno preko 100 miliona muslimana u okruženju. Sto miliona !
A mi sa kozoj* ne možemo izaći na kraj, da ne pričam o kroasanima i ostalima. Ko je tu kriv ? Pa na primjeru Izraela evidentno možemo zaključiti..

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Војска и војне теме

Postby друг члан » Mon Oct 16, 2023 9:56 am

Ne možeš tako gledati na stvari. Uzmi kolika vojska nas je pritisla 1999., nisu samo kozojebi.Ne kažem da treba očajaviti kako trenutno radimo, ali nit se taj izrael sam bori protiv komšija nit mi samo protiv albanaca. Mi smo više u poziciji palestinaca nego ješa
Choose Life

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Mon Oct 16, 2023 5:45 pm

Stvar je u stanju svesti i patriotskog/nacionalnog osecanja kod Jevreja. Oni smatraju da su izabrani narod, para imaju, podrsku pteko lobiranja imaju i treba im skinuti kapu za te stvari.
Ne znam da li je neko primetio jednu zanimljivost, radikalne jevrejske zajednice (oni sa kikicama i sesiricima) ovih dana protestvuju protiv drzav Izrael sa sve zastavama Palestine.
Za sebe kazu da su pravio Jevreji, a ove Izraelce nazivaju cionistima. Lidilo skroz.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Tue Oct 17, 2023 8:39 am

@drug clan

Govorim o nekom dužem periodu, ne samo o 1999. ili 90tim uopšteno (mada i tu ima dosta stvari za analizirati). Dosta je tu stvari za diskusiju u našoj nacionalnoj strategiji i geo politici. Kada jedan narod za 100 godina ima 6 ratova, više ubistava visokih zvaničnika i vladara i šta još ne, onda bi prije svega taj narod i uopšteno ta neka "elita" o kojoj stalno slušamo i koja odlučuje trebala da stavi prst na čelo i dobro da razmisli. A pričam o tome da ipak nismo u toliko neprijateljskom okruženju kao Židovi.
Naravno, ne bih ni da otvaram tu temu, jer bih vjerovatno izazavao svakakve reakcije. Ali da je do nas u nekih 90% slučajeva, svakako mislim da jeste.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Wed Jan 24, 2024 10:02 pm

Ovo u Ukr obara sve rekorde po sumanutosti i brutalnosti. Ukri krvare do poslednjeg Ukrajinca, ali uz pomoc USA uspevaju da zadaju jake udarce Rusima.
Oborili im A50 avion pre neki dan, danas transportni Il76 koji je gle sad ovo, prevozio Ukrajinske zarobljenike...Ruje pre neki dan zauzeli vazne polozaje kod Avdejevke i to tako sto su kroz neke odvodne cevi dosli Ukrima iza ledja.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Thu Jan 25, 2024 8:35 am

Zamisli koliko moras biti opran i bolestan i totalno bez mozga da pucaš na avion pun svojih ZAROBLJENIH vojnika. Pa to nije radio ni vermaht čovječe, doduše pravo je pitanje da li su to uopšte radili i Ukrajinci. Kao što sam pročitao na jednom forumu vojne tematike, zamisli kako je danas biti ukrajinski vojnik. Pucaju po tebi Rusi, ali pucaju i tvoji. Da ideš naprijed, čeka te granata ili metak, ako kreneš nazad čeka te metak. Žali Bože i smiluj se na tu jadnu mladost, koja je po ko zna koji put u istoriji nasjela na tu podlu zapadnjačku priču. I na sve to, ovi sad imaju obraza nešto reći za Ruse.

Bukvalno fašizam na djelu, ali sreća tu je nasljednik Vizantije da treći put u istoriji spasi svijet. Koliko god senzacionalno zvučala ova rečenica to stvarno jeste tako.
Ukrajina je samljevena, vojno, industrijski i ekonomski i to je sada već svima jasno. Rusi su uspjeli oduprijeti se svim tim silnim sankcijama i stati na noge, tako da je sada ishod rata jedino moguć u korist Rusije i to Rusi znaju i zbog toga ne žele da žure, već lagano melju protivnika.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Thu Jan 25, 2024 8:37 am



Inače jako zanimljiva analiza i jako zanimljiv video, namjerno sam ga stavio u odvojen post. Zanimljivo je na koji način je postavljena taktika i uošte program vježbe. Otprilike priprema za napad Rusije na neku od NATO zemalja.
Tema za diskusiju da li su NATO zemlje, čitaj Amerika, stvarno spremne krenuti na Rusiju zarad neke tamo Finske, Švedske ili pak zemalja sa Baltika ?

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Thu Jan 25, 2024 10:07 am

Prica se da su rusi oborili svoj avion, da su ukri namerno oborili znajuci da su unutra njihovi... a sta ako su slucajno oborili svoje misleci da rusi prenose neko oruzje u avionu? Milion izvora i prica ima pa kome koja pase, ali ukri su se u pocetku hvalili kako su srusili avion pun nekog naoruzanja iz irana pa su tek posle kukali, i pritom su utihnuli kada su skontali da je ustvari avion bio pun zarobljenika spremnih za razmenu. Verovatno je njihova greska, citao sam i pratio sve te verzije o kojima se prica i ljude sto su analizirali sve to, i najvise se poklapa da su ukri u neznanju da su njihovi u avionu, oborili avion.

A to da li ce nato krenuti u direktan sukob sa rusijom, da udari na rusku teritoriju, ja mogu slobodno reci da nece nikad, ili mozda hoce kada budu spremni za nuklearni rat. Pogledaj samo kolika je rusija, pa onu zemlju ne mozes zamisliti da napadnes bez milion ljudi i vise. jedino sto mogu je da iskoriste zemlju neku poput ukrajine i da preko nje udaraju po rusiji. zemlja koja ima nuklearno naoruzanje ne moze biti pobedjena ni napadnuta tek tako.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Thu Jan 25, 2024 12:52 pm

Ukrajina je pukla u svakom pogledu, ali najbitnija stavka koja se zaboravlja je demografija. Zemlja koja je imala najvecu stopu bele kuge, sada je apsolutni rekorder i to ce ih sahraniti. Zapad ih koristi dok moze, do poslednjeg Ukrajinca, ali ni Rusi nisu bolji mnogo po tom pitanju.
Stanovnika imaju oko 150 miliona, ali etnickih Rusa je mozda oko 100 miliona i prirodni prirastaj im je isto los.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Fri Jan 26, 2024 8:35 am

@калашњиков

Ne bi me čudilo da je ovo neka diverzantska operacija da malo dobiju na medijskoj pažnji u Zapadnim medijima. Uglavnom nema nikakve logike da su ovo uradili Rusi. Prvo jer su prevozili zarobljenike na razmjenu (pojavio se spisak zarobljenika koji su bili u avionu) + pronađena je crna kutija pa će se i iz nje moći mnogo toga zaključiti. Drugo, da su stvarno htjeli da prevoze nekakve rakete i slično, pa siguran sam da bi to uradili mnogo pametnije. Treće, čak i da sumnjaš da prenose rakete, a s obzirom da su u istom tipu aviona već letjeli ukrajinski zarobljenici, zar bi normalna komanda sa normalnim ljudima rizikovala da pogodi takav avion ?!

Jer šta je poenta svega toga ? Nije tu poenta u tih, nažalost, 50-60 ljudi, toliko ih gine za par minuta na nekom aktivnije bojištu, poenta je kako to utiče na moral i sveopšte razmišljanje prosječnog ukrajinskog vojnika. Kada tebi komanda zbog SUMNJE na rakete raznese avion gdje su potencijalno tvoji ljudi, za koga i šta onda ti uopšte ratuješ ?

Što se tiče ove NATO vježbe, možda nisi do kraja pogledao klip, uglavnom tu je priča o odvraćanju Rusije, u slučaju napada na neke od članica (pretpostavlja se Baltik ili Švedska). Takođe sve je više generala, raznih analitičara i ostalih felni na Zapadu koji pričaju o nekom velikom sukobu, o upozorenju za narod da bude spreman na rat i slično. Da li samo tako plaše taj ionako istraumiran narod da bi dobili opravdanje za slanje miliona i miliona u Ukrajinu ili je u tim bolesnim mozgovima, na čelu sa onim ološem iz Davosa, cilj da naprave još jedan globalni sukob, lično ne mogu procjeniti.

Ono što je sigurno, iako ih često idealizujem, Bogu hvala tu je još jednom Pravoslavna Rusija, koja je ustala protiv zla.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Fri Jan 26, 2024 12:30 pm

Nepostoji nista u ukrajini normalno trenutno. Kada ti mobilizujes ljude bez prstiju, invalide takoreci, sta tu dalje ima da se prica? A i uglavnom mobilizuju najvise ljude iz nekih sela i zabacenih mesta, i po vecim gradovima naravno ali ne u tolikom broju kao u manjim mestima, ta mesta postala kao gradovi duhova, nigde nikog. njima da je stalo do svog jadnog naroda davno bi se ovo zavrsilo i ne bi trajalo vec 10 godina. Jedno je sigurno sto se aviona tice a to je da ga rusi nisu oborili, e sad da li su ovi znali da su tu njihovi ljudi ili ne, tesko da cemo saznati, ali ne bi me cudilo i da su znali.

Pre nekoliko dana pritisli ih rusi na jednom mestu, ukrajinski komadant rece svojim ljudima u fazonu, borite se do poslednjeg coveka odo ja, i lik nestao, pobegao, ovi se hvala bogu predali nisu toliki debili da izginu. Njima je haos, ne znaju gde pucaju vise, koliko ih zapad naoruzava i salje ljudstva nije normalno, ali i rusi trpe velike gubitke. Ko kaze da nije tako, taj laze. Sada su ukri razneli himarsom neku bazicu na ruskoj teritoriji u ukrajini gde je dosla studentarija valjda na zavrsni cin obucavanja oko upravljanja dronovima. Izginuse ljudi.

A iskreno nisam pogledao video ali znam da rade tu vezbu zbog eventualnog napada rusa na neku clanicu natoa. meni to sve zvuci nerealno i mislim da nece doci do toga. mislim da bas rusi nisu toliko glupi jer kao sto rekoh, ako dodje do otvorenog sukoba natoa i rusije na ruskoj teritoriji ili uz rusku teritoriju da bi se mnogo zajebano naoruzanje upotrebilo, a i ne vidim sto bi koji djavo rusi napali gore svedsku i finsku. i ovo jedno ratiste im je previse i jednima i drugima, zapad sto se tice evrope potrosio svoje resurse, na rezervi ljudi, ko je pratio od pocetka SVO video je koliko se naoruzanja slalo i kakvog, a sumnjam da imaju beskonacno toga na zapadu. sve u svemu sad se tresu malo arapske zemlje i mislim da ce se na njih malo svet foksuirat a evropi je dovoljna jedna ukrajina, ne treba joj vise ratista, samo neka nas zaobidje ako ikako moze.

Naravno ja nisam strucan nesto niti kompetentan da dajem neke zakljucke i da je ovo sto sam ja rekao 100% tako. Samo pratim, gledam, citam, slusam sta ljudi koji su strucniji imaju da kazu pa donosim neke svoje zakljucke, moze biti da gresim u svemu napisanom, niko ne moze da zna sta se desava ili sta ce se desiti, osim pokojnog Lazanskog.

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Војска и војне теме

Postby No al calcio moderno » Fri Jan 26, 2024 2:17 pm

lukabrasi wrote:Ukrajina je pukla u svakom pogledu, ali najbitnija stavka koja se zaboravlja je demografija. Zemlja koja je imala najvecu stopu bele kuge, sada je apsolutni rekorder i to ce ih sahraniti. Zapad ih koristi dok moze, do poslednjeg Ukrajinca, ali ni Rusi nisu bolji mnogo po tom pitanju.
Stanovnika imaju oko 150 miliona, ali etnickih Rusa je mozda oko 100 miliona i prirodni prirastaj im je isto los.


Nazalost u Bgd ako ovako nastave da dolaze bice ih minimum milion uskoro. Vec imam utisak da ih ima bar pola miliona koliko cujem ruski na svakom cosku.
Inace ne brinem za njihov prirodni prirastaj, brinem za nas i za nas jer nas je sve manje i tek ce da nas bude zahvaljujući ekonomskoj politici nase vlasti i stanja u društvu uopste.
P.s. A i zene su nam postale kurve bas, loze se na strance pa makar bio rumun.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Rođaci » Fri Jan 26, 2024 2:23 pm

Rumuni su dobri ljudi, najlojalnija su nacionalna manjina i bilo kakvo vređanje Rumuna ili posprdno pominjanje tog divnog naroda je sramotno

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Fri Jan 26, 2024 4:40 pm

Prirodni prirastaj je posebna tema, ja sam poceo malo po malo da citam na tu temu i ne pise nam se nista dobro.
Sto se tice fronta u Ukr, otvoricu sampanjac kada se Avdejevka oslobodi.

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Fri Jan 26, 2024 4:57 pm

sampanjac treba otvoriti kada se ovaj bratoubilacki rat zavrsi, a cisto sumnjam da ce ove godine

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Војска и војне теме

Postby No al calcio moderno » Fri Jan 26, 2024 5:50 pm

Slozicu se s Kalasnjikovim ovaj put (prvi put). Kamo srece da do ovog rata nikada nije doslo, zali Boze izgubljenih zivota bede s obe strane zarad licnih interesa vladajucih elita.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Sat Jan 27, 2024 9:15 pm

To je valjda svim zdravomislicem ljudima jasno. Komentar je bio sa cisto vojnog aspekta, posto pratim rat na dnevnom (taktickom) nivou.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Mon Jan 29, 2024 9:56 am

Avdejevka je sigurno jedno od poslednjih pravih uporišta ukrajinske vojske. To je jedno od onih mjesta (pored Bahmuta, Mariupolja i slično) koje je od 2014 ukopavano, betonirano i sve ostalo. Zato je i toliko mukotrpno i teško probiti sve to. Ono što je takođe od jako velike važnosti za Avdejevku jeste to što se odatle već godinama granatira Donjeck i Donbas, a jasno je svima što je to ogroman problem. Čak postoje indicije i priče, da su Rusi zbog javnosti žmirili na jedno oko, jer neljudskim bombardovanjem Donjecka imali su negdje opravdanje u javnosti da kažu "eto gledajte sa kakvim monstrumima se borimo" (jer Rusi recimo ne znam da l su imali 5 takvih akcija u dosadašnjem dijelu rata).

https://standard.rs/2023/11/24/velika-analiza-trenutak-istine-za-ukrajinu/?alphabet=cyrillic

Evo ovde baš jedan članak koji je na dosta detaljan i opširan način opisao sve što se dešava u Ukrajini tamo negdje od njihove ofanzive pa na ovamo. Doduše malo je stariji tekst pa nije baš aktuelan, ali je suština tu.

Vidio sam da je neko spominjao nešto u smislu da gine isto Ukrajinaca i Rusa i slično, što realnih podataka nema za takvo nešto. Čak su sad i gurali priču da oko Avdejevke Rusi baš ginu i da se tehnika nenormalno troši, ali sam našao analize gdje se bukvalno prate neki zapadnjački sajtovi koji svakodnevno, na osnovu 1000 nekih izvora, pokušavaju napraviti neki okvir koliko Rusa gine i nema realnih gledišta da je masovna pogibija u pitanju (čak ni oko ofanzivnih dejstava kod Avdejevke). Tako da, neka realna procjena da je odnos bar 3:1 ili čak 4-5:1, nažalost, u korist Ukrajinaca. Jednostavno, Rusi su se, čini mi se , opametili i paze na svakog svog vojnika (bilo je i vrijeme), što sigurno utiče i na moral i na sve ostalo. Jebeš Herson, jebeš betonske blokove i jebeš strategijsko mjesto, bitan je ČOVJEK i bitan je VOJNIK i bitno je da taj vojnik zna da njegova komanda misli o njemu i da ne želi da ga šalje u neku besmislenu smrt.
Mislim da je to na bojnom polju od nenormalne važnosti, kao i ovo sa Ukrajincima i ubijanjem sa leđa.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests