Војска и војне теме

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Sevastopole » Tue Jul 04, 2023 10:47 am

MIgranti gledaju kako da se dokopaju zapada, oni su druge vere i nije isto. Ovi su Pravolsavci, Sloveni, i bukvalno su nam promenili DNK grada a i polako drzave za samo 6 meseci mozda. NIje ovo trajalo decenijama kao sto su recimo Crnogorci dolazili u Bg, ovo je bukvalno ko da je neko dzinovskim kranom prebacimo 1/10 Beograda iz Rusije i Ukrajine. Gde god da se okrenes oni. U grad da prodjes ne mozes vise Srpski jezik da cujes. U skolama, obdanistima u pesku iza zgade igraju se deca sa roditeljima. Sprdaju se ljudi slikaju oca koji spava na klupi dok mu se dete igra u pesku. Organizuju proteste protiv Putina, a makar to znamo da nije spontano nikako. Skupljanje pomoci za Ukrajinski narod u sred Knez MIhajlove. Dobro je pa toga vise nema posle reakcije ljudi, ali generalno, ako ovo rade sad, sta ce za 3 godine? Promenice i nama nacin razmisljanja ako ostanu svi nemi na ovo. Da se razumemo, to su isto Rusi, ali to je kao ovde kada Jokic kaze lepo je biti Srbin ovih dana i to ima snimak toga, a neke novine napisu(koje su uzgred podjednak otrovne kao i Pink i rijaliti) "lepo je biti drzavljanin Srbije ovih dana". Tako su i ovi, samo drzavljani Rusije, a ne Rusi. Bezi se od rata, to smo i mi iskusili odavno i nista tu nije strano, ali jeste strano da nam preko noci Beograd postane takav da vidis na zidu grafit slovo Z a po sred njega prevucena zuto plava linija. Krecu litije ispred Vaznesenjske crkve a na balkonu odmah pored, strogi centar grada, visi zastava belo, crveno, bela. Sem ako ne navijaju za River Platu, meni deluje da je to zastava onih sto se bune protiv Lukasenka u Belorusiji. Migranti su danas statisticka greska prema ovom problemu. I prema njima nema nikakve zadrske, znas da nisu dobro dosli, a ovo?

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Sevastopole » Tue Jul 04, 2023 11:17 am

ElPadrino wrote:ali opet, mogli smo proći i kao Makedonci koji su prihvatili sve pa im je država raspadnuta po svim poljima - vjera, nacija, ekonomija.


Koji brate Makedonci? Oni ne postoje ni kao narod ni kao nacija ni kao vera. Pre 100 tinak godina, Makedonija je za Srbiju bila kao danasnji Kosmet. Samo da nam se ne desi za 100 godina isto sa Kosmetom da se ovako prica.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Tue Jul 04, 2023 6:04 pm

Ovi Rusi su liberalna srednja klasa, uglavnom IT sektor, mladja populacija. Savrseno su se uklopili u hipsterski krug 2. Na stranu to st osu digli cenu kvadrata kod mene u kraju (Dorcol), ali ekipa je klasicna buljaska.

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Војска и војне теме

Postby No al calcio moderno » Tue Jul 04, 2023 6:38 pm

E upravo ovo sto pise Sevastopolj vezano za ove ruse. To je ono sto mi licno najvise smeta.
Bukvalno su nam promenili dnk drzave i grada i tek ce. Svuda gde se okrenes su oni, cujes ruski na sve strane, sve sami neki hipsteri, degenerici, nakarade. Po centru grada jos malo ces da grlis Srbina kad ga sretnes. Svih drugih je sve vise, ali sto on napisa, ova gamad arapska bar ide na zapad, ne planiraju da se zadrze kod nas,plus nisu nasim ljudima napravili problem u vidu iznajmljivanja stanova. Njihova brojnost je takva da su najbrojnija nacionalna manjina u Srbiji. Ne bi me cudilo da pocnu kroz koju godinu da namecu svoje nesto jer ce njihov broj verovatno i rasti. Ne kazem da je samo njihova krivica, kriva je i nasa drzava koja se prema nasim gradjanima ponasa kao maceha, bukvalno te tera da ides odavde dok drugi imaju sve privilegije. Sto rece Sevastopolj gledam rusku decu na decijem igralištu, a nase je sve manje i manje. Unisteni smo ekonomski, tesko je planirati porodicu u ova vremena, sve nas je manje i ako se ovako nastavi kao narod cemo da nestanemo.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Tue Jul 04, 2023 7:44 pm

Nece ovi Rusi nista da ti nametnu osim cena, jer su po prirodi ovo likovi koji su klasicni kapitalisti "zapadnjaci". Njih ne zanima ni vera, ni nacija, nego profit zbog koga su dosli u Srbiju. Cim negde drugde budu povoljni uslovi za poslovanje oni ce da odu.
Vecina su samci ili mladi bracni parovi bez dece ili jednim do dva najvise. Bezlicna masa, najbitnije im je da lepo klopaju u gradu i da igraju igrice u slobodno vreme.

Sevastopole
Posts: 602
Joined: Sun Jul 17, 2016 3:58 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Sevastopole » Tue Jul 04, 2023 9:34 pm

Duze vreme vec razmisljam kako bi objasnio situaciju trenutnu i prodjem kolima preko Gazele i procitam grafite N1(plavim)=PINK(ruzicastim). Ne moze bolja definicija ovog vremena i onog sto se desasva na ulicama grada. Bukvalno jednacina koje se treba drzati. Svaka cast ko god da je napisao, Drugo, super ako ce Rusi i Ukrajinci samo da klopaju i ostavljaju nam novac po resotoranima ali posto vec neke stvari sam malo nacuo, nije bas tako da su toliko i svi bezlicnil. Poceli su sa ovim kreaturama, videcemo gde ce se to nastaviti i kako. Oni se generalno(ko treba), plase Beograda, ali vremenom ce im to popustati, nemoj da si toliko siguran da bas svi igraju igrice. Koliko toliko ih drzava drzi na oku, plase se isto da nesto rade da ne bi izgubili pravo boravka ovde, ali da svi igraju igrice, mislim da ne igraju. I pitanje je ovim tempom koliko ce ih biti za godinu dana i ko ce sve da se nastani ovde.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Wed Jul 05, 2023 9:04 am

Svakako, bar iz nekog mog ugla gledanja, bolji su hipsteri od ovih polu primitivnih islamista (ako već mora neko), ovi su nam makar kulturološki bliži. Islamisti uopšte izgledaju kao polu nomadi, ponašaju se nametljivo i radikalno, a opet nikad ne znaš kada će nešto eksplodirati kao u Francuskoj.

Ono što je nekako problematično u današnje vrijeme, jeste što otprilike ne možeš imati ispravnu reakciju, jednostavno, šta god da pokušaš bićeš medijski i društveno pokopan. Njihov (i vlast i zapadnjaci - ako to nije jedno te isto) inženjering je previše dobro uvezan, ljudi se plaćaju masnim parama da rade to što rade i već su uigrani oko pokopavanja bilo kakvog talasanja koje im ne ide na ruku.

Zato sam i nekad prije pisao, iako nisam neki vjernik koji posjećuje Crkvu svakog vikenda i slično, ipak mislim da je, ne Crkva kao Crkva, nego vjera, duhovni narod, jedini izlaz i jedina mogućnost, Crna Gora je najbolji primjer kako nam onaj odozgo pomogne ako smo ujedinjeni, vjerujući i duhovni.
Mislim da bi tako isto bilo recimo sa svim pošastima u Srbiji, da postanemo ujedinjeni oko Crkve. Čak je ta stvar sa Crnom Gorom usudio bih se reći najveća pobjeda u istoriji srpskog naroda. Bez ijedne žrtve je odbranjena Svetinja od čovjeka koji je evidentno bio dobro potkovan i plaćen od svih tih demona.

Koji brate Makedonci? Oni ne postoje ni kao narod ni kao nacija ni kao vera. Pre 100 tinak godina, Makedonija je za Srbiju bila kao danasnji Kosmet. Samo da nam se ne desi za 100 godina isto sa Kosmetom da se ovako prica.


Što se ovog tiče, može se reći da je dublja tema, znamo da su se u Makedoniji koplja lomila još početkom 1900tih kada su i nastali Četnici baš zbog Makedonije.
Ono što je poenta u vezi Makedonije jeste da je ona primjer šta se dešava sa državom koja prihvata sve, zavade te sa svim komšijama (Bugarska - nacija, Srbija - vjera, Grčka - naziv), unište ti državu sa šiptarima i postave marionetsku vlast na bilo kakav pokušaj promjene. Jednostavno 33 godine je inženjeringa ovog bolesnog, demonskog i nakaradnog Zapadnog sistema, da je skoro pa nemoguće oduprijeti se, a uz to imamo hiljade i milione ljudi što i dalje vjeruje u tu ružičastu propagandu.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Wed Jul 05, 2023 11:51 pm

Ti Rusi sto guraju neku svoju politicku pricu su eksponenti nekih sluzbi. Imaju podrsku zna.o svi od koga, e sada, zasto nase sluzbe to ne suzbijaju to je vec drugo pitanje.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Fri Jul 07, 2023 8:58 am



Dosta ekskluzivan video. Prvi naš borac koji svjedoči baš iz ovog rata, ne onog 2014 -te, organizovanost vojske, kakvi su to Vagnerovci i slične priče.
Još jednom se pokazalo, makar u mom slučaju, da dosta idealizujemo Ruse i Rusku armiju. Na kraju se ispostavilo da su isti ti Vagnerovci jedini ustvari ono što mi zamišljamo kao modernog, disciplinovanog vojnika.
Dotakao se i Dejana Berića (već od prije tinja sukob na relaciji Zarković - Berić), pa je sada objašnjeno dosta nekih stvari.
Razočaravajuće dosta u vezi Dekija, al Bože moj.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Sun Jul 16, 2023 6:28 pm

Procitao knjigu Srpski kozak u ratu u Donbasu, pisao nas lik iz NSa.
Nije losa, vise su pricice i anegdote, lik je bio jedini Srbin u kozackim jedinicama u LNR (LNR je bio nesto manje medijski zastupljen od DNR).

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Wed Aug 23, 2023 8:33 pm

Izgleda da je to to..... Ode prigozin, ode Utkin.......

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Wed Aug 23, 2023 8:53 pm

Ovo je ludje od spanske serije...Sojgu, Putin, CIA (Ukrajinci) ko ce ga znati...
Zao mi je Utkina...vojnicina...

калашњиков
Posts: 169
Joined: Thu May 12, 2022 11:41 am

Re: Војска и војне теме

Postby калашњиков » Wed Aug 23, 2023 9:10 pm

kakva ludnica, evo sad ce i crno ratiste da se aktivira u nigeru, opet koreanci bacaju rakete oko japana, ne moze ovo bez nas da prodje nikako, ja kazem da mi svu vojsku prebacimo na bugarsku granicu, sto je sigurno sigurno je

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Thu Aug 24, 2023 8:43 am

Meni ovo po tišini ruskih zvaničnika izgleda kao da je KGB. Vjerovatno bi do sada imali bar 3-4 saopštenja i bar još 1-2 obraćanja kako je pokušana destabilizacija Rusije i slično.
Da li je moralo ovako, ne znam, ali jednostavno KGB i Putin ne praštaju. Mislim da Prigožin nije mogao razumjeti širu sliku i na koji način se vodi ta paralelna politika i rat, te je zbog toga platio glavom.

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Војска и војне теме

Postby No al calcio moderno » Sun Oct 08, 2023 11:00 am

E sad, posto nisam neki strucnjak, da li moze ko da mi objasni sta je sada ovo u Izraelu i kako odjednom ovi divljaci nahvatase nespremne Izraelce ovako ako ovi vaze za tako organizivanu vojsku i drzavu?
P. S. I da, za koga navijaju Srbi u ovom sukobu?

User avatar
1937
Posts: 73
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Војска и војне теме

Postby 1937 » Mon Oct 09, 2023 4:37 am

No al calcio moderno wrote:E sad, posto nisam neki strucnjak, da li moze ko da mi objasni sta je sada ovo u Izraelu i kako odjednom ovi divljaci nahvatase nespremne Izraelce ovako ako ovi vaze za tako organizivanu vojsku i drzavu?
P. S. I da, za koga navijaju Srbi u ovom sukobu?



Za slabije, i uvek protiv sudije!
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Mon Oct 09, 2023 9:03 am

Smrducka dosta i to na sve strane. :)
Da se razumijemo, nisam ni ja neki analitičar, ali me zanimaju ovakve stvari, pa ih komentarišem ovako "rekreativno".

Prvo se mora računati da je ovo mržnja koja se kreira već decenijama i to na način kao što se recimo dešava kod nas na Kosmetu zadnjih 2-3 godine, a kod njih je tako otprilike zadnjih 50 godina.
Drugo, Izrael je trn u oku čitavom arapskom svijetu, pa se tu može do prekosutra razmišljati ko bi mogao biti pokretač svega.

Ono što je sigurno, da ovi iz pojasa Gaze polu divljaci, ne bi mogli sami ovakvu organizaciju napraviti i sve ostalo, da to bude na taj način uniformo, da se čak tu pojavljuju neki tipovi sa paraglajding upadom na teritoriju (jedinstveno do sada), jaki raketni napadi i slične stvari. Sigurno da je to pripremano već duže vrijeme, a kao jedan od potencijalnih kreatora svega jeste Iran, koji sigurno želi da se pozicionira kao glavni vodeći među arapskim svijetom. Pri tome moramo uvijek računati i na tu veliku podjelu Iran i čini mi se Irak i dio Sirije, to je jedna struja muslimana (mislim oni manje radikalni) dok su Arabija, Egipat, Magreb i ostali druga struja muslimana, tako da ni ta vrsta rivalstva nije zanemarljiva (odatle vjerovatno i dosta mekana reakcija arapskog svijeta). Iran je dosta ojačao kako je Amerika donekle popustila uzde i predstavlja sada već dosta jaku državu sa velikom teritorijom + dosta dobri odnosi sa Rusijom i Kinom.

E sad, ovo "spavanje" izraelske vojske može da se protumači iz više uglova. Možda stvarno jesu spavali (u šta ja manje vjerujem) + napali su ih u tom vremenu kad kod njih ama baš ništa ne radi (ni gradski prevoz, prodavnice bukvalno ništa), ali ono što meni izgleda kao dobar adut za Izraelce, a samo će vrijeme pokazati da li je tako jeste slučaj "izraelski perl harbor". U principu, možda se MOSAD malo, namjerno, ušutio i sad su dobili na keca da počiste Gazu zauvijek i više se ne razmišljaju o njoj.
Ipak, probijanje ovog "svemoćnog" štita i dosta velik potres i dosta žrtava i svega opet vuče na ovu prvu stranu, ali ajd' znaj.
Ono što je dobro što će sada Ukrajina vrlo vjerovatno postati manje zanimljiva jer znamo svi koliko Židovi imaju uticaj u Americi.
Što se nas tiče, ovo je jedna od rijetkih situacija kada možemo biti neutralni, jer nemamo nekih pretjeranih razloga da držimo stranu, s tim da su nas ovi mudžasi u nekom momentu klali, a Izraelci realno do sada nisu imali neki ružan stav prema nama, osim što su dobri sa Amerikancima i što su njihovo "čedo".

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Mon Oct 09, 2023 12:49 pm

U Izraelu su bili veliki protesti protiv pravosudne reforme i Netjanjahua i postoji teorija da su sluzbe namerno pustile sve ovo kako bi imali razlog da ga sklone.
Ono tamo sto se desava je druga dimenzija mrznje, mislim da mi to ne mozemo da shvatimo, okrutni su i jedni i drugi i beskrupulozni.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Wed Oct 11, 2023 9:01 am

Da tragedija bude veća, Ukrajina je totalno nestala iz medijskog prostora. Negdje sam pročitao da su tipa CNN, NY Times i slični poslije godinu dana i više zatvorili "live" sa ratišta u Ukrajini (i to je bolesno samo po sebi). Sad je nešto drugo aktuelnije, čitaj više straha izaziva. Od korone pa na ovamo nezapamćena medijska agenda, kakve smo mi ovce za šišanje postali to je strašno.
S obzirom na takav medijski zaokret, čini mi se da bi ovo na bliskom istoku moglo da potraje i eskalira.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Wed Oct 11, 2023 11:13 pm

Pa Zelenski danima kuka kako ce manje paznje da se posvecuje "Ruskoj agresiji" i manje oruzja da mu se salje...po mom misljenju nece zapad tako lako dici ruke od Ukrajine, ali ce definitivno da im se daje manje medijskog prostora sada kada je njihov Izrael napadnut i ranjiv.
I Palestinci i Izraelci su ogrezli u mrznji i mislim da je to bas otuslo predaleko, ali medijska masinerija radi punom parom da prikaze Jevreje kao nevine zrtve, a Arape kao najhori olos.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests