Војска и војне теме

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Војска и војне теме

Postby Мићара » Sat Feb 26, 2022 7:05 am

Ову војну технику што видимо у акцији је углавном из 90тих и раних 2000тих, чак ни 20% војне технике није изведено на терен. У питању су лаки и тешки оклопни транспортери, тенкови типа т-72 који су још 70тих произведени. Циљ је и успут очистити магацине у којима су застареле ратне залихе. Ону технику која је савремена, надам се да нећемо имати прилику да видимо на дјелу, јер ако то почнемо да гледамо знајте да ће бити јебено. А Русија још то није показала на дијелу. Док је запад безпрестано приказивао сваку своју нову технологију на подручју блиског истока.

Руско министарство спољних послова је јуче изјавило, да су са преговорима САД дошли до тачке, која је близу тачки без повратка.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

1914
Posts: 1206
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Војска и војне теме

Postby 1914 » Sat Feb 26, 2022 10:42 am

Ne znam kako Rusi misle da osvoje Ukrajinu bez koriscenja avijacije(Putinu su izlegda bitnji ukrajinski civili nego sopstveni vojnici),ovo ce jako tesko da ide i Rusi ce bas da ginu levo i desno....pitanje koliki ce prag tolerancije biti Rusa kod kuce...

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Sat Feb 26, 2022 11:07 am

https://militaryland.net/ukraine/invasion-day-2-summary/

Evo izvještaja što se tiče drugog dana. Koliko je provjereno to niko ne zna. Uopšteno se stiče utisak da je kuknjava i galama kod Ukrajinaca dosta veća nego kod Rusa, što je donekle i logično jer se ipak sve ovo dešava u Ukrajini gdje je i civilno stanovništvo. Za sada, makar meni, sve nekako djeluje haotično. Piše se o nekim masovnim brojkama koje su Rusi uništili što se tiče vojnih objekata i slično, a čini mi se da još nisu osvojili ni jedan veći grad. Pročitao sam negdje da je već poginulo oko 3500 ruskih vojnika, 100tinjak tenkova i 500+ borbenih vozila, što je stvarno velika šteta.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Војска и војне теме

Postby фикрета » Sat Feb 26, 2022 11:50 am

Treci dan rata, rusi se sve vise zaglibljuju
A gubici im nisu mali, a nije jos uzeto nista od velikih gradova
oporavili se ukrajinci od prvog soka i pocetnih greska
skupo prodaju kozu

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Војска и војне теме

Postby vinjakboy » Sat Feb 26, 2022 12:36 pm

фикрета wrote:Treci dan rata, rusi se sve vise zaglibljuju
A gubici im nisu mali, a nije jos uzeto nista od velikih gradova
oporavili se ukrajinci od prvog soka i pocetnih greska
skupo prodaju kozu


Зајебано, нема шта, верујем да ће на интернету колико сутра бити неких десетак хиљада мртвих Руса, док ће Украјинци потпуно да се опораве и преузму назад земљу. Узгред, веома скупо су је продали, требало је мање од дана да Руси направе котао од Кијева...

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Војска и војне теме

Postby фикрета » Sat Feb 26, 2022 1:38 pm

Pisanje ti je u rangu siptara 99 kada smo i mi ovako prolazili
Euforuja radost jaci silji kurac na slabijem
Barem iz postovanja prema ukrajinskim vojnicima koji su koliko su mogli cuvali srbe u bosni i na kosovu iskuliraj sa nasladjivanjem u stilu siptara i hrvata

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Војска и војне теме

Postby vinjakboy » Sat Feb 26, 2022 1:40 pm

фикрета wrote:Pisanje ti je u rangu siptara 99 kada smo i mi ovako prolazili
Euforuja radost jaci silji kurac na slabijem
Barem iz postovanja prema ukrajinskim vojnicima koji su koliko su mogli cuvali srbe u bosni i na kosovu iskuliraj sa nasladjivanjem u stilu siptara i hrvata



Ево живо ме заболе за Украјинце, њих гледам управо као Хрвате и Шиптаре, а ти их жали и даље, твоја ствар.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lost&found » Sat Feb 26, 2022 1:46 pm

@vinjakboy

Lik je ocigledno bot, pogledaj samo komentare, na prosloj stranici pise cirilicom, sad latinicom, zaboravio da prebaci s maternjeg pisma ovaj put ;) ignore, i teraj dalje.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Војска и војне теме

Postby фикрета » Sat Feb 26, 2022 1:48 pm

Tako je, provalio si me

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Војска и војне теме

Postby vinjakboy » Sat Feb 26, 2022 1:50 pm

lost&found wrote:@vinjakboy

Lik je ocigledno bot, pogledaj samo komentare, na prosloj stranici pise cirilicom, sad latinicom, zaboravio da prebaci s maternjeg pisma ovaj put ;) ignore, i teraj dalje.


Приметио сам, него 'ајде нисам хтео да параноишем пошто је могуће да једноставно у брзини није променио писмо на компу или телефону. Али ми сад делује да си у праву...

User avatar
zipadjale
Posts: 80
Joined: Wed May 25, 2016 10:40 pm

Re: Војска и војне теме

Postby zipadjale » Sat Feb 26, 2022 3:46 pm

Sad salu na stranu, jel moguce da je toliko Rusa poginulo i da su im toliko tenkova, helikoptera, aviona itd sjebali? Nesto mi je velika cifra a Rusi se ne oglasavaju...
There again, he always used to say that one day Millwall would win the cup!

User avatar
Kockalone
Posts: 287
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Kockalone » Sat Feb 26, 2022 4:59 pm

Мени дјелује као пропаганда и чини ми се да Украјина једино у том сегменту може бити успјешнија. Руси засад избегавају цивилне жртве, излазе снимци како им људи стају пред тенкове, а војска не реагује, што ја до сада видио нијесам. Занимљиво је што практично нема снимака са бојишта, изгледа да је у руској војсци добра дисциплина што се тога тиче. Рече и Берић да је и код њих забрањено ношење мобилних телефона.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Војска и војне теме

Postby Мићара » Sat Feb 26, 2022 5:04 pm

https://t.me/RVvoenkor/1627
Руска ђавоља кочија на дијелу, погледајте колико прецизно гађање... Ово и ми посједујемо :twisted:

https://t.me/s/RVvoenkor
Један од канала за праћење.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Bata Kole » Sat Feb 26, 2022 5:57 pm

Ja ne znam gde ima potvrdjeno i konkretnih dokaza za te tolike Ruske gubitke i pogibiju? I mnogo ljudi naseda na te informacije. Ovaj gore pise zaglibili se. Kako ne evo vec beze. I ko kaze da ne koriste avione. Samo oni i lete. Za par sati sjebali su Ukrajni i baze i nebo i sve u pm. Pise se dva dana o ulicnim borbama po Kijevu a borbi nigde. Pola snimaka montaze ili kratko da se nista ne provali. Polako sa zakljucima. A to da nisu osvojili gradove je normalno. Grad je tesko osvojiti i lako braniti. Tamo i baba sa saksijom moze da nekog usere u glavu. Koliko vidim posebno i ne kidisu na gradove i bolje je tako. Valjda ce se one budale sabrati pa da pregovaraju. Kakav kontra napad q nema da mrdnu nigde ako ovi odluce da kampuju po Ukrajni. Nadam se da cevda sednu i dogovore nesto da ne gine narod. Isti je to narod, tuzno je mnogo.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Војска и војне теме

Postby čompika » Sat Feb 26, 2022 6:11 pm

po forumima su se masovno pojavili analiticari koji evo ocenjuju da su Rusi pukli. Prvi dan je bilo po tempu nasih mozgova navijenih na instant, pa se valjda ocekivalo da do rucka Ukrajinci potpisu kapitulaciju. Propaganda je jeziva, i sto neko rece, zamisli kakva je bila kada su svetu pustane koordinisane poruke o nasim zlocinima i pravdoljubivim zapadnjacima.
i da, mislim da je pogano uopste komentarisati bilo sta o dejstvima i jednih i drugih, kao da se gleda fudbal.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Sat Feb 26, 2022 6:35 pm

Naravno da imaju gubitke, video sam nekoliko snimaka unistenih ruskih kolona, uglavnom kamioni i logistika. Ono sto je.mozda jedan od jacih gubitaka je ruski helikopter Ka-52 i on je sigurno oboren, postoje snimci.
Aliiiii...naravno da je nemoguce uleteti u zemlju koja je velicine kao 5 Srbija i za 48h im razbucati vojsku i ostale bezbednosne strukture koje broje preko 200.000 ljudi. Osam godina ih je NATO obucavao, imali su najveci vojni potencijal u Evropi posle raspada SSSR posle Rusije i plus su im isprali mozgove sa naci i evro ideologijom.
Poenta je da se ovi iz LNR i DNR probiju, njima ide malo slabije, ali to i nije kvalitetna vojska kao ruska plus su UKR tu pripremaili odbrambene polozaje poslednjih godina i imaju skoncentrisane najbolje jedinice. Uskoro ce se naci u okruzenju i onda ce biti mucno za gledanje.

Celavac
Posts: 112
Joined: Thu May 31, 2018 6:09 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Celavac » Sat Feb 26, 2022 6:59 pm


Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Etaoin » Sun Feb 27, 2022 3:58 am

Свуда се помињу силни руски губици, а њих можемо да видимо на кашичицу, како се руска војска распада и да је питање дана када ће да одустану. Не волим што се пролива словенска крв, али историја нас учи да Руси када крену у рат, углавном иду до краја, а само је будала могла да очекује да ће за пар дана узети целу Украјину.

Такође сам сигуран да ово није главнина њихових снага и да ће оне тек наступити, само се надам се неће бити много градских борби јер су ту губици стравични, за обе стране.

Све у свему, нисам сигуран да ће се ово завршити само на Украјини, а волео бих да грешим.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Војска и војне теме

Postby Мићара » Sun Feb 27, 2022 7:25 am

https://t.me/RVvoenkor/1754
:lol: испаде још и празан.... Какви манекени...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Sun Feb 27, 2022 8:18 am

Etaoin wrote:
Све у свему, нисам сигуран да ће се ово завршити само на Украјини, а волео бих да грешим.


Zanimljiva teza . Realno Zapad nikad slabiji, nikada veća građanska iznevjerenost što se tiče vlasti i sve ostalo. I ovo sve oko kUrone, nekada su protesti i ugnjetavanje buktilo po Istoku, sada je Zapad postao taj iz kojeg stižu slike kako se narod prebija, kako se demonstracije guše i slično. Kao da su se okrenule uloge (i to na dugmić otprilike).

Sve u svemu, svakako prvi na udaru i može se reći "poklon bon" su baltičke zemlje, a po njihovim reakcijama reklo bi se da se tresu gaće opasno. Onda bi mogla Rumunija, a onda je nebo granica. :mrgreen: Naravno, šala za Rumuniju, ali ovo za baltičke zemlje pa ne može se reći da djeluje realno, ali bi se moglo razmatrati. Ako već NATO nije pomogao svom novom pulenu Ukrajini, zašto bi se očekivalo da će da pomogne i baltičkim zemljama ? Ipak, tu je i druga strana, ako ne bi pomogli NATO članici, šta je onda granica za Ruse ?

https://www.youtube.com/watch?v=WY3Ox5s5sdE

U ovoj emisiji spominje se da Rusija ima trenutno najmodernije naoružanje i da je otprilike u nekoj poziciji kao što su Ameri bili poslije 1945 i Hirošime i Nagasakija.. Kad se tako uzme, onda ovo za Baltik uopšte ne djeluje nerealno.

Inače, samo da odbranim brata fikretu, ne radi se ni o kakvom botu, već vjerovatno čovjek samo malo emotivnije doživljava stradanje Ukrajinaca. Mi, Srbi, trebali bi biti neutralni ali u bukvalno smislu te riječi. Naravno da je na neki način svakom od nas drago kada vidi Rusiju koja je moćna, ali ne trebamo zaboraviti da Ukrajina nije priznala Kosovo i sve ostalo, kao i da je to u suštini jedan narod.

I niko da spomene našu vlast, koja je ovaj put zaistra državnički postupila. Treba biti pošten i reći - svaka čast.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests