Војска и војне теме

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Thu Feb 24, 2022 10:18 pm

Ovo sto je jutors pocelo je mozda i vece od invazije na Irak, mislim na politicke i druge posledice.
Ceo dan pratim, uglavnom na Telegram grupama, brdo snimaka i vesti od.kojih je jedan broj laznih, ali svasta ima.
Gubici ce biti veliki na obe strane, to cemo tek saznati posle nekog vremena.

User avatar
Batke
Posts: 562
Joined: Thu Aug 18, 2016 8:29 pm
Location: Brdo

Re: Војска и војне теме

Postby Batke » Thu Feb 24, 2022 10:37 pm

:mrgreen:
Raspad sistema PFC Ex Mali Batica.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Војска и војне теме

Postby ultrastito » Thu Feb 24, 2022 11:32 pm

Mislio sam da ce Rusi sa mnogo manje gubitaka, medjutim malo malo pa dobise po tamburi...helikopteri, avioni, tenkovi...mada je to mozda i deo medijskog rata, gde se ukrajinski gubici ne predstavljaju.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

Etaoin
Posts: 333
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:14 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Etaoin » Fri Feb 25, 2022 1:25 am

Руски губици су тренутно никакви у односу на оно што су постигли. Видећемо како ће се вечерас ситуација кретати, битна је ситуација код Гостовке, тамо су руски падобранци на аеродрому. Ако им се придруже друге јединице из осталих праваца, иду директно на Кијев.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Војска и војне теме

Postby фикрета » Fri Feb 25, 2022 6:46 am

Од јуче може да се престане са романтизацијом русије, како је увек на страни правде, часна поштена...
Свака сила је иста. Агресор је агресор, исто је дал те бомбардовао б52 или тy 160
А губици им нису занемарљиви, бране се украјинци бране државу

Жали боже

User avatar
Tiago Santos
Posts: 3
Joined: Sun Jan 16, 2022 10:31 am
Location: Блок

Re: Војска и војне теме

Postby Tiago Santos » Fri Feb 25, 2022 6:54 am

Баш ми жао нешто Украјинаца. Мени је то исто као кад бих жалио шиптаре на Космету, да их нападнемо ми, па да кажу јој Срби агресори. Молим вас, имајте у виду да је та њихова политика одвела нашу Цркву до ивице раскола, признавањем расколничких (политичких) групација, под вођством неког Епифанија.

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Војска и војне теме

Postby фикрета » Fri Feb 25, 2022 7:23 am

Е дечко дечко
Шта ти дечко радиш

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Војска и војне теме

Postby ElPadrino » Fri Feb 25, 2022 8:22 am

Treba razdvojiti narod od politike. Ja recimo imam skoro isti osjecaj za Ukrajince kao i za Ruse, Kijev smatram prelijepim sovjetsko - ruskim gradom, Odesa mi je jedan od najljepših gradova na svijetu. Nekako ne mogu pomisliti na Istok, na Rusiju, a da to ne uključuje Ukrajinu.

Ono što mi nije žao i što ne treba osporavati jeste reakcija Putina. Ne mogu da vjerujem da i dalje postoje ljudi koji misle da je on agresor. Dajem litru krvi za nezavisne medije.. Bukvalno su ti mediji postali glasilo elita i zapadnjačkih ološa. Pa već mjesecima se vrši hajka preko medija na Rusiju i Putina. Čovjek je u više navrata naglasio šta su želje, šta su težnje Rusije i u više navrata pozivao sav taj Zapad na čelu sa Ukrajinom da dođe sebi. Naravno da su ovi iz NATO-a huškali Ukrajinu, a sad će da uvedu NAJOŠTRIJE sankcije ikada u istoriji. :roll:

Nažalost, Ukrajincima je trebala jedna ovakva šamar da dođu sebi i da vide ko su im prijatelji. Ovo je otprilike, ako bi plastično objašnjavali, kao kad te ekipa iz kraja izloži da se zaletiš na nekog jačeg baju ili drugu ekipu i onda oni svi redom pobjegnu, a tebe iscipelare i na kraju ti pruže ruku da ustaneš. E to je neko moje viđenje dešavanja u Ukrajini.

Svaka čast Rusima za izrazito profesionalnu borbu.

Vidjećemo kako će kolonijalna vlast da odreaguje na ovo. Valjda trebaju biti svjesni da bi trebali odigrati neku Tursku taktiku. Naravno ako imaju dovoljno muda za to.

P.S. Okačite linkove za grupe na telegramu.


User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Bata Kole » Fri Feb 25, 2022 10:34 am

Tuzno sto se odvija bratoubilacki rat. Od svega zapad zadovoljno trlja ruke. Gubitaka ce nazalost biti na obe strane, daj Boze da se sto pre zavrsi i da se izbegnu vece zrtve.

Palermo
Posts: 78
Joined: Fri Jan 29, 2016 1:27 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Palermo » Fri Feb 25, 2022 11:42 am

Мићара wrote:
Palermo wrote:Да ли негде постоји списак српских цивилних заробљеника из другог светског рата?


Које подручје?

Немачки логори , одведни '45 , пуштени '47. Да ли постоји списак људи и имена логора и разлози зашто су цивили одвођени?

User avatar
жабац
Posts: 612
Joined: Mon Feb 01, 2016 12:02 am

Re: Војска и војне теме

Postby жабац » Fri Feb 25, 2022 11:48 am

ElPadrino wrote:
P.S. Okačite linkove za grupe na telegramu.


Code: Select all

https://t.me/voenkorKotenok/30781

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Војска и војне теме

Postby riper » Fri Feb 25, 2022 12:18 pm

Znam da su sami provocirali, da su ih Ameri lozili, da su se ovi zaletali ususkani u te lazi i iluziju o sopstvenoj snazi, bukvalno sve kako je ElPadrino napisao nekoliko postova ranije. Ali i pored svega osecam neku tugu za Ukrajince. I ovde pre svega mislim na narod. Donekle i za vojnike, koji se ispade hrabro bore. Navijam da ih sto manje pogine na obe strane. Iako bih trebao da likujem sto ih Rusi samaraju, stvarno mi je zao, uz konstataciju da su sami donosili retardirane odluke koje su ih do ovde dovele. I da se razumemo, Rusi su braca i uvek uz njih i u ovom slucaju, ali ovo je kada bijes nekog pa ti jos zao sto si ga tukao.

Sa druge strane, Rusi mozda imaju i stotine poginulih, mozda se to preuvelicava, ali cinjenica je sledeca, za manje od 48 casova, oni su uspeli da kompletno zagospodare ukrajinskim nebom, da dodju do njihovog glavnog grada i drugih strateskih tacaka, da osakate vojnu infrastrukturu i vec sada ih tehnoloski vrate nekih 15 do 20 godina unazad. Ponavljam, manje od 48 casova. Uz jos jednu napomenu, da se ipak najveci deo borbi do sada odvijao van urbanih delova, a da tek sada ulicne borbe dolaze do gradova.

Ima net pun snimaka gde ljudi iz prozora i terasa snimaju okrsaje na ulici. Sa jedne strane to me malo tesi, jer nema uletanja u stanove i streljanja, maksimalno se trude da je to okrsaj dve vojske, sa druge strane, opet ce tu biti nevino nastradalih.

Dakle svo ono lozenje Ukrajinaca kojem su ih pumpali Ameri i zapad da ce ne samo da se odupru, vec jednog dana "oslobode" Krim, sve je zaista smesno. Jedna vojna supersila slomila je kicmu ukrajinske vojske za ekstremno kratko vreme, uz svu hrabrost na terenu. Naravno, ovo ce vaziti osim u slucaju neke drasticne promene na terenu, u vidu nekog kontranapada, kojeg realno ne vidim.

User avatar
MARKER
Posts: 737
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Војска и војне теме

Postby MARKER » Fri Feb 25, 2022 12:55 pm


User avatar
Bata Kole
Posts: 30
Joined: Fri Dec 10, 2021 10:14 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Bata Kole » Fri Feb 25, 2022 1:37 pm

Jbt ovo mi tesko da poverujem. Otkud su 35 tako nisko i da se namesti tako lako na penal? Najgore i najteze su borbe u urbanim sredinama. Tu tehnika moze da gubi na znacaju ako naidje ma pravi odgovor i taktiku. Jel imate da okacite te snimke borbi po gradovima? I to mi je tesko da poverujem da se rat prelio na ulice i da je totalno rokanje.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Војска и војне теме

Postby vinjakboy » Fri Feb 25, 2022 1:52 pm

фикрета wrote:Од јуче може да се престане са романтизацијом русије, како је увек на страни правде, часна поштена...
Свака сила је иста. Агресор је агресор, исто је дал те бомбардовао б52 или тy 160
А губици им нису занемарљиви, бране се украјинци бране државу

Жали боже


Од јуче можемо да престанемо да помињемо име Украјина, тај назив ускоро неће имати никакво значење. Жалити Украјинце је исто као и жалити Хрвате. Многи одавде су ишли у Донбас да се боре као добровољци против Украјинаца, а разлози за то су и данас актуелни јер гранатирање тих области дај Боже да је престало бар једног дана у осам година колико траје конфликт. Сад се то одједном заборавља јер, ето, Кијев је жртва. Ма важи...

Celavac
Posts: 112
Joined: Thu May 31, 2018 6:09 pm

Re: Војска и војне теме

Postby Celavac » Fri Feb 25, 2022 2:31 pm

MARKER wrote:Ukr. 29ka oborila ruski SU 35

https://twitter.com/DefenceU/status/149 ... ovu%2Fvest

Игрица је у питању…

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Војска и војне теме

Postby ultrastito » Fri Feb 25, 2022 4:11 pm

Ne kapiram kako uz svu vojnu nadmoc dopustis da ti sjebu celu kolonu vozila kao da je krenula na izlet skolica izvidjaca "Crveni detlic"...evo sad i reci da su Ukrajinci pogodili neki aerodrom unutar Rusije.

Sa druge strane, ako Rusi imaju neke fotke/klipove koje idu njima u prilog, a ne bacaju u javnost, onda su totalno retardirani kao i mi sto smo bili u ratovima 90ih, boli ih kurac za medijski rat, pored ovog realnog. Na internetu realno Rusi ne postoje...sve sto se da videti su sruseni ruski avioni i helikopteri, unistene kolone vozila i unisteni tenkovi i pobijeni ili zarobljeni ruski vojnici. Prosto mi je nemoguce da ih toliko zabole za medije i to sve...ili su mozda u totalnoj blokadi.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Војска и војне теме

Postby lukabrasi » Fri Feb 25, 2022 4:36 pm

Na telegramu ima dosta kanala, kakvih hocete sninaka. Naravno, ima i dosta laznih i starih snimaka, ali provale se brzo.
Danas ima nekoliko autenticnih snimaka unistenih UKR kolona, kao da gledam Pustinjsku oluju.

User avatar
MARKER
Posts: 737
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Војска и војне теме

Postby MARKER » Fri Feb 25, 2022 4:38 pm

Celavac wrote:Игрица је у питању…


Јбг, не видех лепо на телефону, на компу је јасно...


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests