Спортске вести и занимљивости

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Sun Jan 06, 2019 1:44 am

šta radi ovaj ludak iz Sombora Image

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby idemoo » Sun Jan 06, 2019 2:42 pm

Који, не пратимо, који спорт у питању?

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Sun Jan 06, 2019 4:41 pm

boćanje

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby svuda.prisutan » Sun Jan 06, 2019 10:43 pm


User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Grobar do groba » Tue Jan 08, 2019 11:48 pm

Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK

User avatar
njasvi
Posts: 924
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby njasvi » Fri Jan 11, 2019 8:06 pm

Topless In Tottenham! Swapping Arsenal Shirt With Spurs Fans
https://www.youtube.com/watch?v=-EqStFiuBn0
04 X 1945

verni
Posts: 63
Joined: Fri Feb 19, 2016 3:44 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby verni » Sat Jan 12, 2019 5:21 am

Doncic je jedno mnogo bolesno dete... Mi ga znamo ali opet u cudu sam... Gledajte ljudi sto vise, kapiram da cemo mi da pricamo o njemu ko nama o Drazenu, Kukocu itd

Врховна команда
Posts: 148
Joined: Sat Sep 29, 2018 1:55 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Врховна команда » Sat Jan 12, 2019 11:46 am

Дончић је много луд дечко, игра феноменалну кошарку и већ има одличне бројке а тек игра 3 месеца у НБА. Што каже "верни" , не треба пропуштати него гледати га што више јер ће направити опасну каријеру. А тек ми је фасцинантно који број гласова има, разбио је и Хардена и Карија и Клеја и Расела, од Ирвинга има мало мање а за Јанисом и Леброном касни око 400 000 гласова, невероватно. Опасан маркетинг и репутацију има а и има наклоност медија са тим нежним ставом али зато на терену гризе као лав. Права је част гледати га.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Sat Jan 12, 2019 11:52 am

strašan je mali, najbolje je to što je clutch, obožavam takve igrače
Bodirogina hladnokrvnost

1914
Posts: 1210
Joined: Sun May 07, 2017 3:23 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby 1914 » Sat Jan 12, 2019 1:16 pm

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2019&mm=01&dd=12&nav_id=1492209

Sto neko kaze u komentarima mora da su ga pomesali sa Ibrom. :mrgreen: Meni je dobar napadac,steta sto ne dobija vise sanse u reprezentaciji.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby 1958 » Sat Jan 12, 2019 2:43 pm

I meni, mislim da bi kao gastos grizao deset puta vise nego ovi domaci za repstaciju. Mada odlaskom u saudiju arabiju je sebi definitivno zatvorio vrata repstaciji u koju ga je poltron zvao cisto radi reda...
Често одем до на село

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby pertla » Mon Jan 14, 2019 4:37 pm

Kakvu havariju od rukometa mi igramo...za malo da pridjemo na -2,a realno kako igramo realan rezultat je -12
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Krki PFC
Posts: 129
Joined: Thu Apr 07, 2016 3:21 pm
Location: U borbi za trofej, u bici za spas!

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Krki PFC » Mon Jan 14, 2019 5:18 pm

Jedna od većih misterija univerzuma je, šta se desi sa rukometašima Srbije, kada igraju za svoju reprezentaciju?! Izuzev prvenstva kod nas.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby brucelee » Mon Jan 14, 2019 5:45 pm

јел још неко забезекнут хајпом око Јокића у нба?

Изузев пар заиста врхунских пре свега додавања, оно са једном руком преко целог и слично, ја заиста гледам сваки дан његове као потезе на тву и додуше није само везано за њега, него за сами квалитет нба лиге, оно је мени пресмешно...

Лик шутне са дистанце, промаши, претрчи 2 играча и положи и да кош, лик шутне неку фрљоку оно као ми на баскет теренима кад се зајебавамо и погоди, лик пређе 3 играча који су у фазону оно чешкају главу и положи.
Лепо је све то трипл дабл, курци палци, али братеееее....оно тамо што видим а да се разумемо не пратим нба, оно нема нигде ни о од одбране, ни ничега. Ок никад није ни било претерано, али оно је спало баш на ниске гране.

Мислим, скоро читах како је ОБрадовић рекао да се боља кошарка игра у европи и рецимо сигуран сам да Јокић у европској кошарци где се игра одбрана не би могао оно да ради.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby pertla » Mon Jan 14, 2019 6:11 pm

Ne pratim pomno rukometnu reprezentaciju vec neko vreme(kao i rukomet generalno),cini mi se da je ovo prilicno nova ekipa,ima tu igraca sa prethodnih prvenstava ali oni nisu bili nosioci.

Po izjavama pre prvenstva,koje su bile blago receno skromne,video sam da su i ocekivanja takva.cudna utakmica protiv rusije i uzasno sudjenje,po meni i realan rezultat,olako smo ispustili +4 i na kraju cupali bod,mada smo mogli i do pobede,sto bi nam napravilo jako dobru podlogu za nastavak takmicenja.

Protiv francuza vise nisam gledao nego sto jesam,sta reci,drugi sport,druga planeta u odnosu na nas.nadao sam se da su se pristedeli kad su se francuzi odlepili,da sacuvaju energiju za brazil.

Ovo danas ne znam kako bih nazvao,da mi dete trenira rukomet posle utakmice bih ga ispisao.totalna antipropaganda tog sporta.da smo igrali protiv bilo koje iole ozbiljne ekipe popusili bi sa dvocifrenom razlikom.na terenu izgledaju kao da su se prvi put sastali.ogroman broj pocetnickih gresaka,dodavanja pravo brazilcima u ruke.jedine pohvale zasluzuje golman,branio je svasta.

Brazilci pobedili ni krivi ni duzni,traljava ekipa do zla boga,da se lepo zahvale nasima,doduse i njihovi golmani su bili odlicni.

Mozda je i bolje sto necemo proci grupu,bez veze da nas natovare u drugoj fazi.moramo jos i protiv nemaca da igramo :(
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Mon Jan 14, 2019 6:51 pm

ne pratiš NBA jebi ga
ko bi zaustavio LeBrona, Durenta, Hardena, Antetokumpa? Kalinić, Lazić i Veseli?
taj Jokić je jedan od 5-6 igrača koji su kandidati za MPV, tako da to što pišeš baš nema veze sa životom

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby нема лека » Mon Jan 14, 2019 7:50 pm

Леброна, Дјурента, Хардена не би зауставио нико, али Антетокумба и сличне силоватеље би зауставила свака одбрамбено озбиљнија екипа. Класични силоватељи лопте, напад тих екипа се своди на дај им лопту да пренесу и право на кош. Одбране не постоје до другог кола плејофа, а и после су дискутабилне. Данашњи 5 играч лиге пре 20 година не би имао места у озбиљној екипи. Нико не иде на скок у нападу, статистика се набија на силу. Гледам прошле сезоне утакмицу Хјустона против не знам које екипе, мислим да је био Детроит. Шутира играч Детроита на кош, нико сем Хардена не иде на скок, али баш нико, сви су већ на половини Детроита. Напад се завршава 5 секунди након што пренесу лопту, или неким дивљачким пролазом, или шутем за 3. Нема елеганције, нема лепоте, нема позиционог напада. Само атлетицизам и индивидуални рад. Центри као центри не постоје, једино је још остао Олдриџ из Сан Антониа. То тамо је нека нова димензија кошарке, нажалост, ја то сматрам уништењем кошарке. Курац би неки Вестрбрук или Грифин и слични играли кошарку пре 20,30 година. Не би могли да уђу у халу да гледају утакмицу.
Што се Јокића тиче, он тамо игра главом, и то га ставља много испред других, јер главу тамо ретко ко користи. Он има генијални кошаркашки мозак, то се видело и у задњој његовој сезони у Меги. Тамо је добио врхунске услове за рад, порадио на физикалијама и данас игра како игра. Верујем да је остао у Европи, не би био на 30 посто овога данас.
Мени лично данашњи НБА је одвратан, не могу 10 минута да гледам. Већина утакмица је решена после једне и по четвртине, нема никаквог надметања. Не знам ко је изјавио од старих кошаркаша, 80их и 90их им је био циљ да буду најбољи, да се такмиче против најбољих противника, а данас дај натрпај 3,4 звезде у екипу и јеби све друге. Тренери добијају отказе кад то играчи пожеле, доводе се играчи које други играчи пожеле. Нико никад у историји није рекао за себе да мисли да је најбољи свих времена, Леброн пре 15 дана изјавио да себе сматра најбољим. Смејурија

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby riper » Mon Jan 14, 2019 11:19 pm

nema leka,

Brate ja imam skroz suprotno misljenje od tebe. Mislim da bi danas i neki osrednji NBA igraci svojim atleticizmom izdominirali NBA ligom pre 30 i vise godina. To vidis u Evropi, dodje neki americki indijanac koji nije uspeo ni u njihovoj letnjoj ligi i bude prvi igrac jaceg evropskog tima. I to zato sto je brzi, skocniji i drskiji od evropskih igraca. Iako je tehnika, vestina, takticka disciplina na strani evropskog igraca, on je iza americkog koji nije ni blizu NBA lige.

Zasto se dize hajp ne samo oko Jokica i Doncica vec i par drugih igraca je taj sto u NBA ligi dolaze evropski igraci koji imaju vrhunsku statistiku bez tih brutalnih fizikalija a la Vestbruk, Lebron itd...Kada citam komentare amerikanaca, gledam malo podkastove i analize, svi isticu i dive se kosarkasokm IQ/u koji poseduju Jokic, Donicic, Bjelica, Bogdanovic pa cak i Marjanovic kada ono malo odigra. Posebno upada u oko Jokic zato sto je prvi igrac ekipe koja je prva na Zapadu. Oni se smeju Jokicevim fizikalijama, to sto i dalje izgleda buckast, sto njegovi potezi izgledaju veoma spori ali i pored toga unistava na utakmicama.

Bas sam juce gledao neki podkast gde likovi recimo isticu kako je bitno kada visok igrac ima skilove pleja i asistencije, koliko to otvara novih mogucnosti u napadu.

U komentarima sam primetio i da se oko Jokica dize hajp jer je jednom broju ljubitelja kosarke u Americi dosta vise tih hajlajt igraca gde cekas neko brutalno zakucavanje i statistiku baziranu na izivljavanju i sebicnosti tipa Vestbruka. Mnogi uzivaju u ovome sto igra Denver jer je to sada neka kompilacija NBA i evropske kosarke, gde se istice nesebicnost. Jer Jokiceva statistika nije bazirana na sebicnom sutiranju na kos, vec na cinjenici da on razigrava saigrace i da svi imaju korist. Neki idu cak tako daleko da je Jokic jedan od igraca koji menja igru, kao sto se povremeno pojavljuju takvi igraci u istoriji, ali naravno, dok Denver sa Jokicem ne uradi nesto konkretno o tome nece biti reci.

Ono sto je sustina, ovo je tek era evropskih i drugih igraca i bice sve vise. U ovom trenutku oko trecina NBA lige cine igraci koji su dosli van Amerike i tendencija je da taj broj svake godine bude sve veci. Ja se secam kada sam poceo da pratim NBA igrali su samo Divac, Kukoc, Radja, Drazen (poginuo), nesto malo Paspalj i Sabonis i legendarni i verovatno najruzniji igrac, nemac Detlaf Srempf.

Mene zaista fascinira sto je sada sam pogled americke publike takav da se sve vise i oni dive toj iteligentnoj kosarci koja nije zasnovana na nekom run and gun kosarci ili brutalnim zakucavanjima, vec na ukljucivanju mozga, a koju donose pre svega evropski igraci.

PS/ kada sam nabrojavao evropske igrace 90ih kada sam ja pratio NBA, da ne zaboravimo pretecu Jokica, Rastka Cvetkovica (Cveletovog sina). Ja ga se secam iz vremena Zvezde (kada je Zvezda prvi put bila pred gasenjem tamo negde 93/94. kada je sutirao slobodna bacanja mislio sam da ce slomiti tablu). Tata Cvele je izgleda nekako uspeo da ga ugura u Denver Nagetse gde je on odigrao po par minuta na desetak utakmica pre nego sto su ga vratili u Srbiju.

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby pertla » Mon Jan 14, 2019 11:35 pm

@brucelee

promasio si brate loptu totalno.danas se svaka glupost hajpuje preko medija,pa sto ne bi i jokic?

slabije gledam nba zadnjih sezona,ali mogu reci da pratim,sto preko prenosa,hajlajtsa,medija,foruma...i dalje cu radije gledati efes-bajern ili zalgiris-fener nego 90 posto regularne sezone u nba,ali pratim i nba.

ovu izjavu koju spominjes je dao pesic,koji mi je veoma drag lik i trener,ali je ipak covek iz nekog drugog vremena i nekih drugih sistema.zoc je isto nedavno izjavio da prati nba i da uci od americkih trenera(koji su ubedljivo najbolji na svetu,i izmislili su sve sto se koristi u savremenoj kosarci).

Da se jokic nekim cudom vrati u evropu,silovao bi redom i sprdao se sa svima,budi siguran u to.

@nema leka

Kao prvo,oldridz je cetvorka (omiljeni igrac iz omiljene ekipe,ali dok je bio u portlandu), a centri itekako postoje u nba(embid,horford,nurkic,jokic,kapela,adams,oba gasola,dejvis...),samo sto im se vecinom uloga promenila u odnosu na raniji period je druga tema.tendencije u nba su se drasticno promenile,igra se puno smallball,forsira se run'n'gun kosarka i rokaju se trojke, jer je neki debos izracunao da je to isplativije(ako gadjas trojke odredjenim procentom,naravno).golden stejt je promenio nacin gledanja na kosarku(sve posteno kroz draft bez klasicnog tenkovanja),pa ih mnogo ekipa i kopira,sto svakako ne podrzavam.vecina ekipa bi pre uzela atleticnog pokretnog centra koji dobro brani pick and roll nego neku solidnu klasicnu peticu.

Nezahvalno je porediti nba danas i pre 10-15 godina, a kamoli nba i evropsku kosarku,to su prakticno dva razlicita sporta,sa bitno drugacijim pravilima(kao nba danas i recimo u dzordanovoj eri).

Sto se tice famozne odbrane,koja se uvek spominje kao adut evropske kosarke u odnosu na americku:kako bi recimo kajl hajns,koji godinama vazi za najboljeg defanzivca evrolige na visokim pozicijama,cuvao bilo kog nba centra sa svojih 198cm visine?ili recimo veseli sa svojom kilazom,a godinama dominira u evropi?jedan ekpe judo je prekucao evroligu sa fenerom,a u nba ne moze da udje u rotaciju jute.

Budi siguran da bi grifin i vestbruk igrali jako dobro bilo gde i bilo kada,pre svega sto su genetske zveri,a crni ante pogotovo,kao sto bi lari ptica,dzordan,stokton...kidali i danas.talenat nije samo teo i bodiroga,talenat je i fizicka predispozicija koja se nadogradjuje dodavanjem kosarkaskih elemenata(kao sto je grifin dodao sut sa distance recimo.

Dovoljno je pogledati olimpijadu od drim tima na ovamo,sve je prilicno jasno sto se tice kvaliteta,iako ameri od '92 na ovamo nikad nisu poslali najjacu ekipu u fulu.skinuli su ih argentinci u atini i spanci bili kao blizu sa generacijom kakvu nece imati narednih 50 godina.jednostavno,amerika je kolevka kosarke,najvise para ulazu,u pojedinim saveznim drzavama je to religija.najjaci su koliko god to meni bilo tesko da priznam.

I meni se gadi brdo stvari u danasnjoj nba ligi, od "slabih" odbrana u regularnom delu sezone(mada sam i tu procitao zanimljivu raspravu nedavno,gde razlika u odnosu na evropu prakticno i ne postoji sto se tice odbrane,iako je utisak drugaciji),nabijanja statistike superstarova kao i besramna zastita istih od strane sudija,generalno uzasno sudjenje i gledanje u drugu stranu zarad cirkusa i zabave,"tenkovanje" ekipa,generalno ta crnacka kultura ponasanja,oblacenja...

Sa druge strane,nba je mozda i najpostenije sportsko takmicenje na svetu(iako i tamo ima svega),sve ekipe imaju iste/slicne uslove za uspeh.za nekoliko godina od najgore ekipe se uz pametno poslovanje pravi ekipa za vrh lige.sranje je sto je u prvom planu profit a ne uspeh na terenu.najvece i najbogatije fransize nisu i najuspesnije(nju jork,la,tek zadnjih godina je golden stejt u vrhu).

Po meni smo jako nostalgicni kako starimo i sve sto je bilo ranije nam je bolje nego ovo sad,pa smo subjektivni.ko kaze da golden stejt,san antonio,denver...ne igraju lepu kosarku,ili nije realan ili nema pojma.malo sam udavio i odaljio se od teme,ali je tu pre svega pitanje ko sta voli,a ne sta je bolje.pravi ljubitelji magicne igre pod obrucima ce naci nesto za sebe sa obe strane atlantika :)
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

verni
Posts: 63
Joined: Fri Feb 19, 2016 3:44 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby verni » Tue Jan 15, 2019 9:05 am

NBA je sve osim cirkusa, a ljudima kojima postane sastani deo zivota a nemaju koristi su debili. Sjebe ti zivot, lagano :D
Evo cisto da si vidi koliko su povrsni, glupi Amerikanci, sto kaze Boša
https://telesport.telegram.hr/price/nba-spijuni/


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests