Спортске вести и занимљивости

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby riper » Mon Oct 10, 2016 8:33 am

Sto se mene tice, nemam toliko pohvale za celu ekipu koliko za pojedince. Dusan Tadic i Mitrovic pre svega. Ne znam zasto, ali meni nije za neko odusevljenje sto smo pobedili Austriju kuci. To bi valjda trebalo da je normalno, posto su i ovi evropska buranija. Naravno, gledajuci prethodnih nekoliko godina, ispade da je svaka pobeda ravna senzaciji, ali i dalje ovo je jedna ocekivana pobeda, koja je izvojevana neocekivano tesko.

Moram da istaknem detalj da kod nasih igraca i dalje nema kontrole emocija, ili ce totalno mentalno kolabirati na terenu, ili ce od euforije ciniti gluposti. Tadic je imao zuti karton kada je dao treci gol, izleteo je sa terena, sutirao ogradu, lozio se sa navijacima. Da je bio neki nadrkani sudija, to bi automatski znacilo zuti, odnosno crveni karton. Takvim potezom bi prosuo maestralnu igru koju je prikazao.

I na kraju odbrana, cini mi se da je Muslin nasao inspiraciju u Zvezdinoj zadnjoj liniji Lukovic-Rendula-Fibel. Koliko kikseva, kakav uzas.

Uglavnom, zbog svih sramota koje su nam priredili, ovim nasim smradovima ne bih cestitao ni kada se plasiraju na sledece veliko takmicenje. Tek ako tamo pruze partiju koja mi ne bude zgadila fudbal na odredjeni period, onda cu reci svaka cast. Za trijumfe nad Moldavijom u gostima i Austrijom kuci nema odusevljenja.

User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Grobar do groba » Mon Oct 10, 2016 8:51 am

kajzersoze wrote:где је онај лик што је упоређивао Тадића и Тошића, после сваке утакмице га треба подсетити колико се исрао.

какве ми голове примамо , ово је жалосно


Evo me tu sam,i neka da gol u finalu mundijala sto se mene tice i neka postanemo prvaci sveta,al za mene Tadic ostaje mala ljigava smradina! PS. Ne sporim cinjenicu da je trenutno u odlicnoj formi i da trenutno igra bolje od Tosica
Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby niko » Mon Oct 10, 2016 9:02 am

koji si ti car :mrgreen:

ali bez zajebancije, zasto je Tadic "mala ljigava smradina"?

User avatar
Grobar do groba
Posts: 245
Joined: Sun Feb 07, 2016 12:42 pm
Location: Barajevo

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Grobar do groba » Mon Oct 10, 2016 9:08 am

niko wrote:koji si ti car :mrgreen:

ali bez zajebancije, zasto je Tadic "mala ljigava smradina"?


Rekao sam to tebra u toj prethodnoj raspravi za koju me prozivaju,tako da necu sad to opet da pisem ovde,jer ce opet da krene masovna histerija i debilizam medju ljudima,a ne zelim da se starim raspravama ovde kvari pobeda Srbije. Ako te zanima zasto tako mislim,javi se u inboks :)
Do neba volimo te mi,i pevamo ti svi,da jedini si klub na svetu celom....PFK

niko
Posts: 512
Joined: Fri Jan 29, 2016 10:48 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby niko » Mon Oct 10, 2016 9:12 am

ma nije ni vazno, nije mi Tadic drugar pa da me zanima kakav je covek, bitno da on igra dobar fudbal.

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby andro saner » Mon Oct 10, 2016 9:17 am

Bogme ovde od jutros citajuci austrijsku stampu, vele da su bilo mnogo bolji i da su ne zasluzeno izgubili! Kad se sve sabere i oduzme imaju pravo biti nezadovoljni! Stojke nas opet izvukao u par navrata!

Onaj Mitrovic dole je malo reci katastrofa, mada ni Bane nije nista bolji!

Inace gledajuci fudbal pre 20-30 godina i danas, osim fizicke spreme je glavna razlika zadnji vezni igrac! Obzirom da visoki presing nije niko igrao na nivou koji se igra danas, pre 30 godina taj zadnji vezni je imao gotovo iskljucivo odbrambenu ulogu! U danasnjem vremenu najvazniji playmaker u ekipi nije 10ka nego bas taj zadnji vezni (Cavi, Modric, Dzerard i sl.). Jednostavno tu smo izostankom Matica neverovatno tanki. Ko god nam opici malo jaci presing na zadnju liniju, mi bukvalno nemamo coveka koji ce kosarkaski receno da prenese loptu na protivnicku polovinu. Pogledajte sledeci put malo pazljivije kako se pre svega Milivojevic "krije" da ne primi loptu od zadnjeg reda!

P.s. Macva gazi, vidimo se u super ligi

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby mungos » Mon Oct 10, 2016 9:43 am

Kad vec moraju dva zadnja vezna onda treba traziti dvojac od Matica, Sergeja Milinkovica Savica,Maksimovica i Radoje.

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby andro saner » Mon Oct 10, 2016 9:48 am

Cak i Ljajic nije los za tu poziciju! Pred kraj proslih kvalifikacija je najcesce on odlazio po loptu

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Rođaci » Mon Oct 10, 2016 9:56 am

Dobri su bili Austrijanci, Stojković čupao. Ovi nazad nisu normalni, kao da prvi put u životu vide loptu.

Matić nije u nekoj formi, ne igra za Čelsi ni blizu onoga kako je igrao pre dve sezone.

Kolarov buzdovan običan, treba ih šamarati za žute kartone zbog prigovora. Sad će ovaj da zove Karleušu za Vels sto posto.

Tintoreto, reaguj!

http://sport.blic.rs/fudbal/domaci-fudbal/stefan-mitrovic-igrao-bih-u-zvezdi-odrastao-sam-na-severu-marakane/fq705xr

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby ultra mentalitet » Mon Oct 10, 2016 10:03 am

riper wrote:Sto se mene tice, nemam toliko pohvale za celu ekipu koliko za pojedince. Dusan Tadic i Mitrovic pre svega. Ne znam zasto, ali meni nije za neko odusevljenje sto smo pobedili Austriju kuci. To bi valjda trebalo da je normalno, posto su i ovi evropska buranija. Naravno, gledajuci prethodnih nekoliko godina, ispade da je svaka pobeda ravna senzaciji, ali i dalje ovo je jedna ocekivana pobeda, koja je izvojevana neocekivano tesko.

Moram da istaknem detalj da kod nasih igraca i dalje nema kontrole emocija, ili ce totalno mentalno kolabirati na terenu, ili ce od euforije ciniti gluposti. Tadic je imao zuti karton kada je dao treci gol, izleteo je sa terena, sutirao ogradu, lozio se sa navijacima. Da je bio neki nadrkani sudija, to bi automatski znacilo zuti, odnosno crveni karton. Takvim potezom bi prosuo maestralnu igru koju je prikazao.

I na kraju odbrana, cini mi se da je Muslin nasao inspiraciju u Zvezdinoj zadnjoj liniji Lukovic-Rendula-Fibel. Koliko kikseva, kakav uzas.

Uglavnom, zbog svih sramota koje su nam priredili, ovim nasim smradovima ne bih cestitao ni kada se plasiraju na sledece veliko takmicenje. Tek ako tamo pruze partiju koja mi ne bude zgadila fudbal na odredjeni period, onda cu reci svaka cast. Za trijumfe nad Moldavijom u gostima i Austrijom kuci nema odusevljenja.


Uglavnom se slazem gotovo sa celim tvojim upisom, a pogotovo ovim boldovanim.

Odbrana, blaga katastrofa, Mitrovic je imao takve kikseve da je to cirkus. Nista bolji nije ni Kolarov, kad uradi onu jednu fintu pa prebaci loptu i krene unutra na sut, stomak mi se okrece. Trebalo ga je davno liferovati. Rukavina, decko ogranicen, klasican bek iz 80-ih. Cim predje pola, to je gotovo. U drugom poluvremenu je imao toliko prostora, pretrcao je jednom u 85. minutu.

Tadic doktor fudbala, da li je sad u zivotnoj formi ili ne, nije bitno, igra odlicno. A evo prilike za nosatog Tosica protiv Velsa, jer Tadic ima parne kartone, pa da vidimo tu ljudinu, tu gromadu, tog driblera i igraca odluke. Mitrovic po meni korektan skroz, za svaku loptu se bori, imao je mnogo dobijenih skokova, samo je trebao kad je izasao ono 1 na 1 da sutne, pa aj ga jebi, bolje nego da mu izbiju loptu.

Grupa izjednacena i kao sto pise gore, uopste se ne radujem previse pobedi protiv Austrije, ako ne mozemo kuci sve da prepisamo, onda smo go kurac.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Вини Џонс » Mon Oct 10, 2016 10:09 am

Nema Tadić kartone, Mitrović, Nastasić i Kolarov su imali žuti od ranije, bar je tako pokazala grafika pre utakmice

User avatar
ultra mentalitet
Posts: 308
Joined: Mon Feb 08, 2016 10:52 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby ultra mentalitet » Mon Oct 10, 2016 10:11 am

Da, da, pomesao sam sa Kolarovom. Jbg steta, opet ce morati Bambika da greje klupu

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby CamoSurprise » Mon Oct 10, 2016 10:14 am

Daleko od toga da je pobeda nad Austrijom neki ogroman uspeh i da treba sad udariti u neke hvalospeve, ali ono sto im se ne moze osporiti je da su se borili. Ovo je svakako borbenija ekipa i daleko je manje kurcobolje na terenu nego u nekim ranijim reprezentativnim sazivima. Znanja, pre svega u zadnjoj liniji svakako fali i i dalje su u timu neke "prevare" od igraca, ali borbeniji su.

P.s. Macva gazi, vidimo se u super ligi


Neki dan sretnem na roditeljskom J..u, rece mi da je Macvi dovoljan i ovaj rang za onih milion evra sto daje Uefa za stogodisnjicu kluba? Znam da je isla prica da moraju da budu prvoligasi, ali on mi rece da je i ovo savezni rang takmicenja i da je i ovo dovoljno? Jesi upucen u to?

Ako im je ovaj rang dovoljan, ne treba dovoditi u pitanje uopste da li ce se plasirati ili nece - jer nece, vec ce iskoristiti priliku da na prolece rasprodaju bodove i uzmu jos koju kintu...stari su to prevaranti, sa sve Ivicom Kraljem koji se izgleda dobro "snasao" u tom okruzenju.
Gilajdza RIP

Хајдучија
Posts: 53
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:59 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Хајдучија » Mon Oct 10, 2016 10:20 am

Није баш Љајић за задњег везног јер није му функција само да пренесе лопту,мора да прекида нападе,купи лопте,буде доста агресиван...

Андро имамо једног таквог у Мачви,Ивић дечко нам држи одбрану,сваку лопту купи,јак у дуелу,скоку,има добру технику,баш много значи.

Сложио бих се са Рипером,ове две победе су тек почетак опоравка репрезентације.Драго ми је што се боре,криво ми је што су глупи и још увек фудбалски необразовани.Не могу да верујем да играчи који играју по великим европским клубовима,цео живот су у фудбалу,праве глупе потезе попут узимања или шутирања лопте после свирања фаула,шутирање ограде,скидање дреса при прослави гола;константно приговарање судијама,реакција после сваког судијског звиждука,одуговлачење чим се поведе(ретард Коларов) и још мали милион ствари што је само ствар дисциплине у екипи и односа тренер - играч.Мене те ствари доводе до лудила,више волим да гледам да људи гину на терену,буди дисциплинован,иди увек да даш гол па нека и изгубиш,а немој бити јајара и стално се пренемагати,одуговлачети.

Casual 1989 не могу да верујем да кажеш за Рукавину да је добро одиграо у нападу,ја имам тотално супротно мишљење,у одбрани може да одигра солидно али је далеко од доброг а у нападу је чиста катастрофа,он нема ни једну употребљиву лопту,ни центаршут на обе утакмице,много је несигуран у пасу,поштујем што жели да учествује,шпарта по линији,али дечко стварно не зна да игра напад.

Под хитно мора нешто да се поради на задњој линији,Ивановић чека играча да дође до петерца па га онда напада,много је спор,нико га не респекује,па јебени Молдавци су га возали,Митровић комичан,Коларов исто слаб у одбрани,а у нападу један дриблинг.Мислим да је Настасић добар,али му треба вођа у одбрани.

Све у свему,мора доста да се поради дисциплини,на задњој линији,Матић кад се врати консолидоваће се цео везни ред,и морамо много више да идемо на шут уместо што склањамо лопту у страну па на центрирање...

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby 1958 » Mon Oct 10, 2016 10:45 am

Imali smo jako mnogo srece, ne znam kad sam zadnji put video da se odbrana onako lako pretrcava I da napadaci sami izlecu pred golmana non stop.
Често одем до на село

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Занемарујем тактику » Mon Oct 10, 2016 10:51 am

riper wrote:Uglavnom, zbog svih sramota koje su nam priredili, ovim nasim smradovima ne bih cestitao ni kada se plasiraju na sledece veliko takmicenje. Tek ako tamo pruze partiju koja mi ne bude zgadila fudbal na odredjeni period, onda cu reci svaka cast. Za trijumfe nad Moldavijom u gostima i Austrijom kuci nema odusevljenja.


Тек ако повежу освојено светско и европско Ваше величанство ће им честитати, ако вам прво пошаљу писмено извињење за све сушне године.

Какав смо народ, па тачно заслужујемо репрезентацију из прошлих квалификација и заслужујемо Радована Ћурчића доживотно.

@ zizou
Све добре ствари се данас ретко производе. Само фуш и пластика. :mrgreen:

Иначе слажем се са мунгосом, пар задњих везних морају да чине Матић и Радоја или Матић и СМС. Још после Молдавије сам написао да нам је то најкритичнија позиција, и да је чак једна Молдавија пресингом лако успевала да нам разгради игру на нашој половини.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

Casual 1989
Posts: 344
Joined: Sun Feb 14, 2016 8:20 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Casual 1989 » Mon Oct 10, 2016 11:18 am

Хајдучија- Када сам написао да се Рукавина поправио у офанзиви мислио сам на то да је коначно био мало активан, док против Молдавије није ниједном центрирао, сада јесте. Имао је један добар продор. Не можеш очекивати од њега да буде Дани Алвеш али наравно да мора много боље јер у овој формацији је предвиђено да држи целу десну страну, што је јако захтевно и тешко. Да Ивановић игра сад ту позицију, исповраћао би се после 20 минута.

Биће времена за Сергеја. Ако се не повреди биће вођа наше А селекције једног дана ту нема приче. Главна карика у младој репрезентацији и један од главних играча у Лацију што је и Инзаги изјавио скоро. Право питање је зашто Радоја не игра? Дечко игра у Селти која бележи одличне резултате, у року од годину дана је учествовао у 2 победе над Барселоном где је одиграо обе по 90минута. Свакако је бољи од Гудеља, Луке Миливојевића и Фејсе. Могу лагано сл квалификације да пребаце Сергеја и Грујића, уз Матића и Радоју то је то.

Оно што ме радује, на крилима имамо Тадића и Костића, у младој репки имамо Мијата и Живковића , плус ако зафали имамо Марковића који ће ове године прорадити у Спортингу а ту је и Катаи, значи коначно збогом ТошиЧу за сва времена !

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Влада Паликућа » Mon Oct 10, 2016 11:31 am

Група нам је невиђени смехотрес и биће уметност ако успемо да сјебемо и не одемо на СП. Велшани 1-1 са распалом Грузијом.

Конфузија је у одбрани зато што стално ротира, плус нетипична формација са три штопера вероватно прави забуну...Нико не спомиње, ал синоћ је Фејса доста добро одиграо, далеко боље решење од Гудеља који је углавном невидљив кад игра. Трилинг Костић-Тадић-Митровић је пун погодак. Треба споменути и одличног Стојковића и то да је ово прва утакмица кући где је прошао без звиждука. Добар број људи, атмосфера класична, сем повремених неусклађених урлика Србија, ништа вредно помена, невероватно да не можемо као народ једну песму за репрезентацију да створимо, бар она ''Ооо Србија оле'' да се прогура, и да урламо то до бесвести. Постоји жеља, осети се набој међу људима, ал једноставно не постоји начин да се то каналише у неком добром правцу...Идемо сад пун гас на Велс, само зауставити праволинијског тркача Бејбла, и пола посла је готово.

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby andro saner » Mon Oct 10, 2016 12:02 pm

gilajdza wrote:Neki dan sretnem na roditeljskom J..u, rece mi da je Macvi dovoljan i ovaj rang za onih milion evra sto daje Uefa za stogodisnjicu kluba? Znam da je isla prica da moraju da budu prvoligasi, ali on mi rece da je i ovo savezni rang takmicenja i da je i ovo dovoljno? Jesi upucen u to?
Ako im je ovaj rang dovoljan, ne treba dovoditi u pitanje uopste da li ce se plasirati ili nece - jer nece, vec ce iskoristiti priliku da na prolece rasprodaju bodove i uzmu jos koju kintu...stari su to prevaranti, sa sve Ivicom Kraljem koji se izgleda dobro "snasao" u tom okruzenju.


Ja u tih milion eura uopste ne verujem! Da li neko od Slaninara ovde moze da potvrdi, da li je Vojvodina od UEFA dobila tih famoznih milion eura za stogodisnjicu kluba!?

Po nekoj prici, tim mora da je u profesionalnom rangu sto je i prva liga Srbije!

Inace sto se samog ulaska tice, Sapcani uopste nisu zasluzili da Macva udje u visi rang! Za koga da ulaze? Za nas stotinak koji zivimo za nju? Gledam na Areni za vikend, na stadionu 1000 ljudi, a Macva ima sansu da posle 64 (slovima sesdesetcetiri) godine se dokopa elite! Ne razumem kad ce da dodju na stadion? Kad budemo igrali Ligu Sampiona? Pun mi je kurac velikih Sapcana starosedelaca...

Prosle godine Metaloplastika igra finale kupa u Sapcu, mi ne mozemo halu da popunimo...

Nebitan
Posts: 24
Joined: Mon Apr 04, 2016 8:10 am

Re: Спортске вести и занимљивости

Postby Nebitan » Mon Oct 10, 2016 12:04 pm

Влада Паликућа wrote:само зауставити праволинијског тркача Бејбла, и пола посла је готово.


:lol: :lol: :lol: царски.... :mrgreen:

Та "распала" Грузија је добила Шпанију усред Мадрида, јесте да је била пријатељска текма, али опет, нисмо ни ми Немци па да можемо да потцењујемо било кога, поготово да кажемо да је смехотрес ако не одемо на СП. Обзиром на претходне резултате и смехотресе које су нам приређивали, пласман на СП би био коректан успех.

Тренутно сам у три п.чке материне са очајним нетом, не успевам доста тога да испратим... Зашто не игра Максимовић? И зашто игра Стефан Митровић?


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests