Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Wed Dec 06, 2017 6:21 am

Nexon wrote:Јевреји су специфичан народ који је своје везе градио стотинама година, тако што су им хршићани својим погледом на камату то омогућили.
Јевреји нису тако јединствени, штавише. Али су имали моћне пријатеље у последих 70 година, али зато раније нису 2 000 година имали своју државу. Да, јевреји нису имали своју државу 2 000 година. Србија од 8 века са неким прекидом од 300 година, значи скоро 1 000 година има државу. Јевреји могу да сањају о томе.


Pa dobro, al su se Jevreji izborili da u okruzenju gde ih svi mrze naprave drzavu, i to ne cisto da bi je napravili, nego drzavu koju ne sme da pipne niko, iako se oko nje sve pizdarije desavaju. Zavadili muslimane oko sebe, loze ih da se kidaju medjusobno, al niko ni da pokusa da zapreti njima. Gde ce Izrael a gde Srbija biti ovim tempom za 1000 godina ?

Nexon wrote:То сам приметио код нас несрећинх и необразованих политичара. Ваде тренутно стање као непероменљивост и на основу тога формирају своје ставове. Србија је данас ово, сутра може да буде до Беча ако се тако ствари одиграју шире и одигра паметно. А, може и да нестане ако будемо јајаре и глупави.


Koje su sanse za ovo prvo, a koje za ovo drugo?

Nexon wrote:Што се тиче тога да се Срби асимилују, па то је добрим делом до слабог образовања, Ми смо ка нација врло слабо образовани, водимо се гатарама, предрасудама(као пример die beste), јако слабо познајемо сопствену историју итд.


Odgovor lezi ovde, i ako se nesto drasticno ne promeni (a ni ne nazire se), nece vise imati ko da se seca slavne istorije Srba. Tako da nam je krajnje vreme da se ugledamo na one koji su evidentno bolji od nas, a ne da se kurcimo bogatom istorijom, jer nam to u buducnosti ič ne znaci.

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Wed Dec 06, 2017 8:34 am

Какве везе има образовање са асимилацијом ? Роми немају везе са образовањем, па се нигде не асимилују.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вести

Postby riper » Wed Dec 06, 2017 9:46 am

Asimilacija mozda nije prava rec, ali obrazovanje je veoma bitno ako si pripadnik manjine. ROmi nisu asimilovani, ali zbog niskog stepena obrazovanja oni su na samom dnu drustvene lestvice.

U skoro dva milenijuma koliko su bili u rasejanju, gde god su ziveli, prve dve stvari koje Jevreji otvore su skola i sinagoga. Nijedan Jevrej ne sme biti nepismen niti bez religijski zapostavljen.

Ovaj prvi deo, koji se odnosi na obrazovanje je posebno vazan, jer gde god da su ziveli, ako su imali dobro obrazovanje, mogli da da napreduju u raznim poljima da se penju na drustvenoj lestvici. Sto se vise penju, vise povlace svoje sunarodnike, vecu uticaj imaju u odredjenom drustvu i drzavi. U krajnjem slucaju, bolje lobiraju.

Sa druge strane u sinagogama se cuva ne samo njihova vera vec i identitet koji je, gde god su ziveli, bio pod iskusenjima.

Ono sto je zanimljivo, gde god su ziveli, Jevreji su uvek bili Jevreji. Oni mozda imaju americko, englesko, italijansko ili ne znam ni ja koje drzavljanstvo, ali su uvek Jevreji. Sa druge strane, ponovicu, mi Srbi posle tri dana baustele smo odmah Nemci, iako te ni oni tamo ne smatraju tako necim. Naravno, ovo generalizujem, ali sustina je da se mnogi nasi rado odricu svojih korena kada ode preko. U krajnjem slucaju, ako ne taj ko se iselio, onda vec sledeca generacija gubi skoro svaku vezu sa Srbijom.

Sad, mozemo da krivimo Srbiju koja ne radi sa nasim rasejanjem, ali Jevreji su drzavu dobili 1948. godine, a i do tada su cuvali svoj identitet.

Inace prica o Jevrejima i Izraelu je bio samo jedan manji deo mog prethodnog posta. Ostavio sam to kao primer na koji mozemo da se ugledamo kako sa svim razlikama, na teskom mestu na kojem zivimo, moze da se napravi ozbijna drzava.

Nexon je lepo rekao i to je istina, Jevreji nisu toliko jedinstveni po mnogim pitanjima. Ima ih iz razlicitih plemena, ima vecita borba izmedju Askenazija i Sefarda, ima ih koji su ziveli u razlicitim politickim sistemima, bili pod uticajem razlicitih kultura. Imate i liberalne i ortodoksne Jevreje i levicare i desnicare. Ali kada je u pitanju drzava Izrael, tu nema razlika, sve je podredjeno ostanku Izraela, ocuvanju svojih svetih mesta. I to na mestu gde za protivnike imaju jedan veoma hrabar narod kakav su Palestinci.

Sa druge strane, mi Srbi, oko prve stvari oko koje se ne slozimo, udjemo u takvu zavadu da sami sebe sprecimo da napredujemo na nekim poljima. Istina je i da smo najjedinstveniji kada smo ugrozeni spolja, ko se seca bombardovanja, cak i komsiju kojeg ne volis u tim danima si smatrao bliskim. Ali cim nema neposredne opasnosti po opstanak, mi ponovo nasu energiju trosimo na podele.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Вести

Postby Далтон » Wed Dec 06, 2017 11:11 am

Браво обојици на овим текстовима. Свака част на излагању и једном и другом без обзира на делове у којима се ове две расправе не дотичу.
Ја сам раније поставио вест када су почели ти протести ултра ортодоксних јевреја и питао да ми неко објасни о каквој групацији се ради? За шта се они боре? Верујем да има нека веза са Православљем али каква? Па бих молио ко се иоле разуме да ми објасни. Хвала унапред-.
(Street Force / Curva Orientale)

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Вести

Postby kocka » Wed Dec 06, 2017 11:45 am

Војник са Куманова и Кајмачкалана не да није био образован, него је сваки други био неписмен. Па му "патриотизма" није фалило.

Срби су народ који је скоро дошао из села у град, пре две генерације 90% срба је живело на селу. Све што има везе са српском традицијом је везано чисто за село, од додола до бадњака.

Дошавши у град срби су ову културу напустили, а пошто немају своју "градску" традицију, пригрлили су западно европску. И све ствари које срби раде су потекле тамо, од одласка на фудбалске утакмице, музике која се слуша, филмова који се гледају итд. Иста ствар је и са идеологијама, све су то идеје потекле негде другде. И зато комично изгледају и српски либерали и српски нацисти јер то са њима нема везе.

Тако да није ништа чудно што Јован постане Јохан или Џон, он само уради онај задњи корак, заборави српски језик.

Јевреји и Роми, као народи који у граду бораве вековима и који имају своју градску културу, нису склони асимилацији. Иста ствар је и са арапима.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вести

Postby Кудрави Гаучос » Wed Dec 06, 2017 2:21 pm

kocka wrote:Војник са Куманова и Кајмачкалана не да није био образован, него је сваки други био неписмен. Па му "патриотизма" није фалило.

Срби су народ који је скоро дошао из села у град, пре две генерације 90% срба је живело на селу. Све што има везе са српском традицијом је везано чисто за село, од додола до бадњака.

Дошавши у град срби су ову културу напустили, а пошто немају своју "градску" традицију, пригрлили су западно европску. И све ствари које срби раде су потекле тамо, од одласка на фудбалске утакмице, музике која се слуша, филмова који се гледају итд. Иста ствар је и са идеологијама, све су то идеје потекле негде другде. И зато комично изгледају и српски либерали и српски нацисти јер то са њима нема везе.

Тако да није ништа чудно што Јован постане Јохан или Џон, он само уради онај задњи корак, заборави српски језик.

Јевреји и Роми, као народи који у граду бораве вековима и који имају своју градску културу, нису склони асимилацији. Иста ствар је и са арапима.


Брао. Само бих додао да са западном културом долази и једна појава због које тешко да се може доћи до трипа који је био у народу у почетку 20 века. То је индивидуализам. Срби почетком овог века нису менталитетски били ништа бољи него данас, довољно је прочитати нешто од Диса или Рајса, али су били мањи индивидуалисти. Више се полагало на породицу у ширем смислу, а сам живот појединаца је ниже вреднован. Данашња западна култура поставља живот појединца као највишу могућу вредност (то креће још од просветитељства), лична срећа јединке је нешто што нема алтернативу, а читав живот се посматра као потрага за њом- личном срећом. Ту места за Кајмакчалан трип никако нема.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Wed Dec 06, 2017 5:53 pm

У то време Срби где су ишли није било много могућности за асимилацију. Срби су масовно прелазилчи у Аустрију, али нису ишли у Беч, као данас, већ у пограничне подручје(Војна крајина) где су имали кулутну аутономију. Ови што су отишчи даље су масовно асимиловани. Нема више Срба по Сентандреји.
Што се тиче питања осећаја патриотизма, није упоредиво време. Тада је било много партијахалније и хијерхијски устројено друштво. Знао се ко је газда куће, што се каже. И данас је на српском селу тако, зато ће увек највећи број момака са села да буде у војсци када треба. Мада се и то мења због нових технологија.

lost&found wrote:
Nexon wrote:Јевреји су специфичан народ који је своје везе градио стотинама година, тако што су им хршићани својим погледом на камату то омогућили.
Јевреји нису тако јединствени, штавише. Али су имали моћне пријатеље у последих 70 година, али зато раније нису 2 000 година имали своју државу. Да, јевреји нису имали своју државу 2 000 година. Србија од 8 века са неким прекидом од 300 година, значи скоро 1 000 година има државу. Јевреји могу да сањају о томе.


Pa dobro, al su se Jevreji izborili da u okruzenju gde ih svi mrze naprave drzavu, i to ne cisto da bi je napravili, nego drzavu koju ne sme da pipne niko, iako se oko nje sve pizdarije desavaju. Zavadili muslimane oko sebe, loze ih da se kidaju medjusobno, al niko ni da pokusa da zapreti njima. Gde ce Izrael a gde Srbija biti ovim tempom za 1000 godina ?



Јевреји су добили државу због масовног страдања у Другом светском рату. Све велике силе су то подржале након 1945 са неким резервама око места стварања државе.
Али они 2 000 година нису успевали да створе сопствену државу, били су као цигани само много богатији и моћнији јер су се много образованији. Плус јаке везе између њих јер су били под притском асимилације или одбрациавња, зависно до времена и државе.

Ако не сме да их пине који их је нападао неколико пута?
Је л вам чудно што је сваки рат Израела трајао не више од месец дана? Је л сте некада размишљали о томе? Није то само зато што су они разбуцали Арапе. Него зато што су их велики играчи штитили на тај начин. Мислите да би у дуготрајном рату Изрраел победио све Арапе, неких 100 милиона наспрам њих 3-4 милиона? Они то не могу ни протви Палестинаца од 2-3 милиона, иако су неупоредиво технички надмоћнији.
Да не говорим о издајама самих Арапа за рачун одређених држава које су помагале Израел.
Узгред, Хезбулах је нанео приличан ударац Израелској восјци 2006 када је Израле кренуо на Либан.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Wed Dec 06, 2017 6:02 pm

Stitile ih velike sile ili ne, izborili su se za to. Muslimanski svet oko njih se trvi medju sobom, ovi trljaju rukama zadovoljno.

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Wed Dec 06, 2017 6:48 pm

Данас тако изгледа. Како је изгледало код Шестодневног рата или Јоп Кипур рата? Ту су добро прошли, контра-напад, разбију главнину арпаских снага и одмах крај рата...Замисли да је у хрватској крај рата дошао у децембру 1991. Зашто није а зашто се то дешава у Израелу?

Они имају статус велике жртве из Другог светског рата и Немачка и дан данас мора да им даје повољно оружје и да не диже глас на њих и друге бенефиције. Увек потежу анти-семитизам када су угрожени и позивају се на нацисте и Хитлера шта су им радили. Што је у реду са њихове стране, користе сећање на своју жртву да им се то не понови, за разлику од неких других.

Са друге стране, Немачка је у Србији у Првом светском рату направила катастрофу али они никада нису платили за то иако су били обавезни, пристали су на ратну репарацију. Али комунистичка власт и све после шта се дешавало је бацило у заборав.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Wed Dec 06, 2017 11:15 pm

sad bas odgledah u dnevniku 2 na rts-u, vest o sednici un o sudu u hagu.

bas mi je zazvonilo u glavi lapsus bramerca kad je kolindu predstavio kao predsednicu srbije. neko ce reci lapsus lingve, ja cu reci lapsus bol u kurcu. lapsus koji je sumirao sve sto se desilo ovde i sto ce se desavati ovde.

ukratko, sve njih zestoko boli kurac za to ko je kriv za ovo, za ono, za levo, za desno. da li je hrvat, balija, ptarsi, srbin. karte su se poklopile tako da smo bili sa druge strane interesa tih koji mesaju predsednike drzava. uveren sam, da smo mi bili na strani interesa raznih bramerca, ustase/balije/ptarsiji bi gulili robiju koju gule nasi u hagu, a mi bi sad ovde raspravljali da li bi za novu godinu isli u split ili na skijanje na srpske alpe ili na sar planinu.

mnogo smo lima i mnogo se tripujemo (ukljucujuci i mene) da smo nekom ili nesto jako bitni. isto se tako tripuju i gorepomenuti neprijatelji nam.
sta ce biti ako recimo dodje neki tramp i kaze "capital of serbia is pristina and usa recognize it!" kao sto uradi sad covek sa jerusalimom i tako dalje i tako blize.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Thu Dec 07, 2017 6:44 pm

Код нас је 90 био вјерски рат, то је класична чињеница, муслимани, католци, и Православци.
И у дејтону они стрпају то 3 да наставе да живе заједно. Па ако је пукло и закрпљено, пући ће опет.
Само је проблем Европе, што не желе да имају муслиманску државу у Европи, јер ће то остати ако се одвоји РС. Али одвојиће се врло ускоро, све је ово заседање за тај тренутак и што је Вучић позвао Ердогана, а и Човића и оног неотеасно неваспитаног мусавог балијандера Изетбеговића. А Додара ће у наредне 2-3 године сјести на авион отићи до Путина и тражити дозволу за референдум, и вратиће се и расписаће га. Зато се Србија и наоружава, и постаје сила на Балкану, што смо одавно требали и што одавно и јесмо.
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

нема лека
Posts: 213
Joined: Mon Aug 21, 2017 6:08 pm

Re: Вести

Postby нема лека » Fri Dec 08, 2017 1:06 am

Савремене ратове не добија наоружање и војска, а сила нажалост нећемо бити наредних бар 100 година ни у чему, осим у кошарци и ватерполу...

thug4life
Posts: 41
Joined: Sat Jan 30, 2016 8:30 pm

Re: Вести

Postby thug4life » Fri Dec 08, 2017 11:03 am

Мићара wrote:Код нас је 90 био вјерски рат, то је класична чињеница, муслимани, католци, и Православци.
И у дејтону они стрпају то 3 да наставе да живе заједно.
Па ако је пукло и закрпљено, пући ће опет.
Само је проблем Европе, што не желе да имају муслиманску државу у Европи, јер ће то остати ако се одвоји РС. Али одвојиће се врло ускоро, све је ово заседање за тај тренутак и што је Вучић позвао Ердогана, а и Човића и оног неотеасно неваспитаног мусавог балијандера Изетбеговића. А Додара ће у наредне 2-3 године сјести на авион отићи до Путина и тражити дозволу за референдум, и вратиће се и расписаће га. Зато се Србија и наоружава, и постаје сила на Балкану, што смо одавно требали и што одавно и јесмо.


Nikakav tu vjerski rat nije bio u pitanju, u sustini niko i nije znao zbog cega ratuje, da je bio vjerski i da smo svi ostrasceni vjernici taj rat ne bi bio zavrsen kad su velike sile to trazile i ne bi bilo moguce pomirenje, a tek kasnije medjusobni zivot gdje ide musliman u srpsku skolu i obrnuto ili gdje ljudi rade zajedno. 90% tih sto su ratovali su bili komunjare sa manje ili vise izrazenim nacionalnim indetitetom a ta prznja gdje ce svaki nas cale reci kako je i on i njegov djed i pradjed bio Srbin pravoslavac u najteze doba je cisto sranje. Pa ko je onda bio pionir i komunjara kad su svi bili veli pravoslavci, katolici i muslimani.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Fri Dec 08, 2017 1:01 pm

Мање више си у праву, него ја ти причам о томе да БиХ не може никада напредовати, док се не раздвоји свако на своју страну. Једностано држава ти је као кућа, ако се у кући укућани свађају сваки дан ту нема напретка...
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вести

Postby Nikodije » Fri Dec 08, 2017 3:52 pm

Мићара wrote:Код нас је 90 био вјерски рат, то је класична чињеница, муслимани, католци, и Православци.
И у дејтону они стрпају то 3 да наставе да живе заједно. Па ако је пукло и закрпљено, пући ће опет.
Само је проблем Европе, што не желе да имају муслиманску државу у Европи, јер ће то остати ако се одвоји РС. Али одвојиће се врло ускоро, све је ово заседање за тај тренутак и што је Вучић позвао Ердогана, а и Човића и оног неотеасно неваспитаног мусавог балијандера Изетбеговића. А Додара ће у наредне 2-3 године сјести на авион отићи до Путина и тражити дозволу за референдум, и вратиће се и расписаће га. Зато се Србија и наоружава, и постаје сила на Балкану, што смо одавно требали и што одавно и јесмо.


Mislim da Bosna moze biti jedinstvena drzava ali jedino kao drzava koja nece biti muslimanska nego drzava sva tri naroda u kojoj ce Srbi imati veoma vaznu i bitnu ulogu! Ja bi sutra potpisao da Bosna bude republika ali kao republika gde je normalno da Srbin bude predsednik a Hrvat premijer. Republika Srpska je nastala kao potreba Srba da se sacuvaju na tom prostoru ali federacija BiH ne moze da opstane u ovakvom sistemu. Nisam ja za ukidanje Republike Srpske sada , taman posla da najveci uspeh srpskog naroda bacim u blato ali prosto za buduce generacije koje dolaze Bosna mora da postane drzava koja ce ne samo na papiru nego u realnosti biti zemlja 3 naroda. Dok god muslimani budu hteli da nametnu Islam kao jedino shvatanje i ucenje i dok god budu tripovali da je Bosna njihova zemlja a da su Hrvati i Srbi agresori koji je pokusavaju razbiti nece biti mira! Problem uopste tog rata u bivsoj nam drzavi je pogresno shvatanje i tumacenje njihovih republika i istorije odredjenih prostora. Hrvatska ne moze biti zemlja Hrvata i nacionalnih manjina kada su im trecina stanovnista cinili Srbi isto tako i u Bosni. Prosto oni su svoj narod proterivali,klali i ubijali samo da bi dobili cistu homogenu zemlju i u tome su u Hrvatskoj na zalost u velikoj meri uspeli. Umesto da su prihvatili Srbi da Hrvatska bude nezavisna drzava i da oni dobiju satatus nacionalne manjine danas u Hrvatskoj nebi mogao da se izglasa ni jedan zakon a da ga pre toga ne podrze Srbi! Znaci na Balkanu bi imali Bosnu,Hrvatsku,Makedoniju,Crnu Goru kao zemlje koje su nezavsine ali bez Srba i srpskog stava nebi mogli da usvoje zakon o parkiranju.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Fri Dec 08, 2017 11:24 pm

Biće možda zanimljivo nekima.
http://www.dw.com/sr/mo%C5%BEda-ima-nad ... 41612650-0

P.S. Dok sam čitao tekst, primetio sam neke sličnosti sa narativom stranice Prezupč, da bi se ispostavilo da on i jeste osnivač.

User avatar
Вини Џонс
Posts: 332
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:48 am
Location: рск

Re: Вести

Postby Вини Џонс » Sat Dec 09, 2017 12:55 am

Срби у Хрватској нису ништа могли да прихвате кад су избачени из Устава као констутиван народ. А вама утопистима нема потребе изгледа 1001 пута објашњавати да ми ништа нисмо могли бирати. Ниси бирао да ли ће ти радња одлетети у ваздух, да ли ће некога прогутати мрак, да ли ће ти се отац/брат/син вратити сутра са посла. И нису они никакав "свој" народ протеривали, нисмо ми њихови нити смо на њихову земљу дошли, па да нас се својата!
О жељи за јединственом БиХ стварно не бих имао коментара.
Мало су нас клали и протеривали, требало би да нас подсете.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Вести

Postby Bunt » Sat Dec 09, 2017 1:04 am

Вини Џонс wrote:Срби у Хрватској нису ништа могли да прихвате кад су избачени из Устава као констутиван народ. А вама утопистима нема потребе изгледа 1001 пута објашњавати да ми ништа нисмо могли бирати. Ниси бирао да ли ће ти радња одлетети у ваздух, да ли ће некога прогутати мрак, да ли ће ти се отац/брат/син вратити сутра са посла. И нису они никакав "свој" народ протеривали, нисмо ми њихови нити смо на њихову земљу дошли, па да нас се својата!
О жељи за јединственом БиХ стварно не бих имао коментара.
Мало су нас клали и протеривали, требало би да нас подсете.


Sent from my D6503 using Tapatalk

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вести

Postby Nikodije » Sat Dec 09, 2017 8:04 am

Вини Џонс wrote:Срби у Хрватској нису ништа могли да прихвате кад су избачени из Устава као констутиван народ. А вама утопистима нема потребе изгледа 1001 пута објашњавати да ми ништа нисмо могли бирати. Ниси бирао да ли ће ти радња одлетети у ваздух, да ли ће некога прогутати мрак, да ли ће ти се отац/брат/син вратити сутра са посла. И нису они никакав "свој" народ протеривали, нисмо ми њихови нити смо на њихову земљу дошли, па да нас се својата!
О жељи за јединственом БиХ стварно не бих имао коментара.
Мало су нас клали и протеривали, требало би да нас подсете.

I sta je bilo na kraju? Cuj izbaceni iz ustava, da se to prihvatilo danas bi imao 300 hiljada Srba u lepoj njihovoj pa bi onda videli odakle bi nas izbacili i kako bi usli u EU bez dogovora sa Srbima. A mi smo se digli na oruzje, izdala nas bagra komunjarska i sada nemamo ni zemlju ni narod. Problem nama Srbima je sto kada nesto krenemo retko kada zavrsimo do kraja. Isto ce se desiti sa Republikom Srpskom, ko ce da je brani? Peder i lezbejka? Tesko.
Inace sam izbegao iz Zadra i daleko sam od nekog utopiste ili jugo nostalgicara.

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вести

Postby Кудрави Гаучос » Sat Dec 09, 2017 9:38 am

Па педер и лезбејка раде тачно оно што прижељкујеш да смо урадили почетком деведесетих, пристају на све, а притом се куну у Дејтон који је вероватно Стамболић потписао.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests