Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
хајка
Posts: 331
Joined: Thu Apr 13, 2017 1:54 pm

Re: Вести

Postby хајка » Wed Nov 29, 2017 4:03 pm

Image

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Wed Nov 29, 2017 4:30 pm

http://www.danas.rs/ekonomija.4.html?ne ... 1ine+stoje

Žena prebacuje kamenje ručno, mašine stoje


Danka Simić je za kratko vreme od laboranta u firmi koja se bavi proizvodnjom kamenih agregata Ravnaja u Malom Zvorniku prešla put do čistačice, da bi ovih dana kao jedina žena bila prebačena napolje, da u fabričkom krugu ručno prebacuje kamenje sa jednog na drugo mesto.

Sve to, tvrdi za Danas njen suprug Milenko, posledica je toga što se, dok je radio u toj fabrici kao predsednik sindikata, on pobunio "za prava radnika" kojima su plate kasnile mesecima, ali i zbog toga što je većini zarada smanjena ispod minimalca. Simić je u septembru dobio otkaz zato što je hteo da zaštiti suprugu, a njegova žalba na tu odluku poslovodstva odbijena je od strane inspekcije rada. Međutim, priča o borbi Simića za svoja prava ovde se nije završila.

- Prvo su joj dali da bude čistačica, a sada ide na posao da prebacuje kamenje. Juče je došla kući, morala je da izbacuje kamenje iz neke duboke rupe. To se nikada nije radilo. Jedina žena je na tom poslu, a pritom mašine stoje, juče je bila jedina koja je to radila - kaže Milenko Simić.

Na pitanje da li je još neko osim nje na tom mestu, Simić kaže da je bio "jedan muškarac", ali da je poslednjih dana bila samo ona.

O slučaju porodice Simić Danas je pisao pre nepuna dva meseca. Od 1986. Danka Simić je u Ravnaji, koju je pre šest godina privatizovala kompanija MBA Miljković, radila kao laborantkinja, do trenutka kada se njen suprug kao predsednik sindikata nije pobunio zbog plata i doprinosa. U maju 2014. direktor je šalje na "čekanje", da sedi kod kuće i prima 60 odsto od plate. Prema Zakonu "čekanje" može da traje 90 dana. U slučaju Danke to se odužilo.

- Za to vreme, umesto mene, na mesto laboranta postavljaju drugu ženu i mene zovu na posao septembra 2015. Direktor me je poslao na rad kod drugog poslodavca, u firmu "Ratko Mitrović" i to na manju platu, mimo zakona - pričala nam je tada Danka.

Posle raskida ugovora sa "drugim poslodavcem" dobila je ugovor čistačice za platu manju od minimalne. U nekoliko navrata su joj, kako kaže, obračunavali plate manje nego što je trebalo. Kada je poslednji put ukazala na grešku, direktor ju je pozvao na sastanak, nakon kog je završila u Hitnoj pomoći i na bolovanju. Kada je čuo od radnika i supruge o tom događaju, Milenko Simić je pozvao direktora Savanovića da ga pita šta se desilo.

Razgovor, tokom kog je Simić rekao Savanoviću da mora da brani porodicu svim sredstvima, direktor je prijavio policiji, a samo nekoliko dana posle toge, Milenko Simić je dobio otkaz.

Direktor Ravnaje Aleksandar Savanović na pitanje Danasa zbog čega je predsednik sindikata dobio otkaz, rekao je tada da "predsednik sindikata nije dobio otkaz", već da je "otkaz dobio zaposleni Milenko Simić zbog nepoštovanja radne discipline propisane zakonom i aktom poslodavca".

Na naše pitanje zbog čega je Danka Simić prebačena na mesto čistačice i zbog čega je poslata na rad kod drugog poslodavca gde je bila manje plaćena nego u Ravnaji, Savanović kaže da je ona bila "raspoređena prema potrebama posla i u skladu sa njenim kvalifikacijama kao i svi drugi zaposleni." Direktora Ravnaje smo pre dva dana pitali da li je tačno i zbog čega je Danka Simić prebačena u kamenolom, kao i da li je ona jedina žena koja taj posao trenutno obavlja, ali odgovor još nismo dobili.

Torlaković: Pisali smo Brnabić, Mihajlović, Gojković

Predsednik Samostalnog sindikata građevinarstva Saša Torlaković kaže za Danas da je slučaj kolege Milenka Simića slučaj svih nas.

- Slika Srbije u kojoj živimo, sadašnjost kojoj ne smemo zbog naše dece da dozvolimo da postane i budućnost. Siguran sam i znam da je ovakvih slučajeva puno i da radnička Srbija kipi od nepravde koja svakodnevno puni čašu nezadovoljstva. Siguran sam i znam da ima vlasnika, direktora koji se ne ponašaju robovlasnički prema radnicima, koji poštuju dostojanstvo i porodice ljudi koji za njih rade - kaže Torlaković.

On za Danas napominje da su sa slučajem Danke Savić i njene poslednje raspodele posla, koju vidi kao klasičan mobing, obavestili i ministre i premijerku, ali da odgovora nema.

- Pisali smo Maji Gojković, Ani Brnabić, Zorani Mihajlović, Zoranu Đorđeviću, ali i poverenici Brankici Janković, i još niko nije reagovao. Ako ne budu reagovali na ovo, onda jedino mogu da kažem da se svi oni samo deklarativno zalažu za borbu protiv nasilja nad ženama - napominje Torlaković.

Otpor jednog čoveka, kako kaže, nema značaja ako svi zajedno ne stanemo iza tog radnika i ne kažemo "dosta" javašluku i iživljavanju.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Вести

Postby Bunt » Wed Nov 29, 2017 4:48 pm

Uzeces slucaj pro bono?

Sent from my D6503 using Tapatalk

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Wed Nov 29, 2017 6:10 pm

Кудрави Гаучос wrote:Данас је Дан Републике...

Image

..и стари је попио мало


Тачно, одмах сам се тога сетио када сам видео.

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 750
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Вести

Postby Bruno Sulak » Wed Nov 29, 2017 7:58 pm

ultrastito wrote:crko ovaj sto se otrovao


Moram da priznam odlicno izreziran film u reziji Haskog tribunala i Hrvata. Satro covek popio otrov (kako on uopste moze da dodje do otrova tamo !?), proglasili ga mrtvim posle dva sata i sledece sto ce se desiti dobice lazne papire, zivece negde u Australiji ili Argentini, za dva dana ce ga narod zaboraviti i pricati da je mrtav a covek zivi svoj zivot daleko odavde.

User avatar
lost&found
Posts: 1105
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Wed Nov 29, 2017 8:22 pm

Bruno Sulak wrote:
ultrastito wrote:crko ovaj sto se otrovao


Moram da priznam odlicno izreziran film u reziji Haskog tribunala i Hrvata. Satro covek popio otrov (kako on uopste moze da dodje do otrova tamo !?), proglasili ga mrtvim posle dva sata i sledece sto ce se desiti dobice lazne papire, zivece negde u Australiji ili Argentini, za dva dana ce ga narod zaboraviti i pricati da je mrtav a covek zivi svoj zivot daleko odavde.


Sto je on toliko bitan da ga Hag na taj nacin "pomiluje" ? Tj, ako je Hagu on toliko bitan, zasto mu nisu dali samo oslobadjajucu presudu (a cak i s ovom presudom bi izasao za koju godinu koliko sam procitao), davali su mnogo vecim zlocincima od njega.
Ne kazem da nije sumnjiva ova drama u 3 cina, al mislim da je vise do toga da se skrene paznja s optuzbe Hrvatskog udruzenog zlocina u BiH.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Wed Nov 29, 2017 9:51 pm

Kakav kraj ovog bednog izgovora za sud. Od svih presuda samo se 2 odnose na zlocine nad Srbima, i to 2 potpuno nebitna lika (jedan siptar, drugi musliman).

User avatar
Hunter_S._Thompson
Posts: 104
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:35 am
Location: месна заједница

Re: Вести

Postby Hunter_S._Thompson » Thu Nov 30, 2017 12:34 am

Ne znam ko je lik, sutra cu istraziti... bas nisam ispratio pricu... ali svaka mu cast!
Раднички 1967

User avatar
zmijuga
Posts: 1724
Joined: Tue Feb 02, 2016 9:13 pm

Re: Вести

Postby zmijuga » Thu Nov 30, 2017 12:59 am

Hunter_S._Thompson wrote:Ne znam ko je lik, sutra cu istraziti... bas nisam ispratio pricu... ali svaka mu cast!


Praljak je kontroverzan i opičen lik, ko kod nas Šešelj. I on je desetak godina dok je bio u pritvoru pisao knjige, objavljivao dokumenta, sam pripremao odbranu. Završio tri fakulteta i bio filmski režiser pre rata. Inače, otac mu je bio viđeniji udbaš posle 2. svetskog rata i lovio je ustaše po zapadnoj Hercegovini.

Na neki način se žrtvovao za svoje ideje i uradio ovo. Da je iskulirao na presudu, brzo bi izašao jer su oni 12 godina u Hagu, vratio bi se u Hrvatsku i Hercegovinu gde bi ga ionako dočekali ko heroja, a vani ga čekali i milioni jer se obogatio devedesetih.

User avatar
Hunter_S._Thompson
Posts: 104
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:35 am
Location: месна заједница

Re: Вести

Postby Hunter_S._Thompson » Thu Nov 30, 2017 1:09 am

zmijuga wrote:
Hunter_S._Thompson wrote:Ne znam ko je lik, sutra cu istraziti... bas nisam ispratio pricu... ali svaka mu cast!


Praljak je kontroverzan i opičen lik, ko kod nas Šešelj. I on je desetak godina dok je bio u pritvoru pisao knjige, objavljivao dokumenta, sam pripremao odbranu. Završio tri fakulteta i bio filmski režiser pre rata. Inače, otac mu je bio viđeniji udbaš posle 2. svetskog rata i lovio je ustaše po zapadnoj Hercegovini.

Na neki način se žrtvovao za svoje ideje i uradio ovo. Da je iskulirao na presudu, brzo bi izašao jer su oni 12 godina u Hagu, vratio bi se u Hrvatsku i Hercegovinu gde bi ga ionako dočekali ko heroja, a vani ga čekali i milioni jer se obogatio devedesetih.

Imaju komunjare muda, veliki ludaci pre svega... mislim i da Mladic nije bio u ocajnom stanju il ida su ga ranije nasli da bi sebi presudio ili poginuo u puskaranju sa policijom.
ps. hvala na informacije o Praljaku!
Раднички 1967

Nexon
Posts: 2370
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Thu Nov 30, 2017 1:25 am

Како се то жртвовао? Осим што је подигао публицитет у светским медијима да се хрватски ратни злочинац убио. Без тога би вест била у запећку светских медија, за разлику од Младића, на којем су оргијали.
Ја знам пимпечку логику, они желе да се осуде Станишић и Србија што више и тако врше притисак. Они се тиме хране, на томе базирају свој индентитет. Њима је мржња према Србима, ко је јуче гледао хрт могао је то видети, иако овај случај везе са Србима и Србијом нема, за њих је мржња према Србиима кохезивни фактор. Какве везе имају неки из јужне Даламције и неких из Загорја? Они се генетски и језички разликују. Ови северно су више Мађари а ови по Далмацији су више Срби, генетски говорећи. То истраживања показују. Такве разлике код Срба нема.

У Хагу се убило неколико Срба, колико вас зна за њих?
Ево, Славко Докмановић, ко је чуо за њега? Милан Бабић. Како се убио Влајко Стојиљковић пред Скупштином у Београду?
Шта је то променило?
Пресуде су већ донете за све случајеве небитно од суђења нпр. Младићу и Караџићу'. Сребреница је пресуђена у случају генерала Крстића и то тако што је један од главних сведока био Дражен Ердемовић, којег је Милошевић испоручио Хагу мислим 1996 или 1997 када се увлачио у дупе западу. На њему је Хаг базирао причу о Сребреници, на крају је тај исти Ердемовић, иначе ујак који је био у ВРС, био један од главних сведока тужилаштва против Милошевића и свих осталих Срба за Сребреницу.

Праљак је треабо да се убије пре изрицања првостепене ппресуде 2013, после је било касно. Код ујака је био другачији случај јер њима није много пресуђивано раније, за разлику од Срба, где је код Мартића проглашен злочиначки подухват са све Слобом, па је то пало у пресуди код Караџића и Младића, али ће вратити они то. Ови наши несрећници што владају су повелике будале када мисле да се то неће вратити.
Па онда Сребреница код генерала Крстића.
Сарајево код генерала Драгомира Милошевића.
итд.

Тај суд није требало прихватити и дати му легитимитет али су то урадили Милошевић и касније Ђинђић и сви остали који су владали након њих.
Тај суд је основан као средство притиска на Србе 1993, био је финансиран од Саудијске Арабије, зато су муслимна(ови у БиХ и шипци) најбоље прошли. У његовом оснивању је учествовала пимпек држава и Алија.
Али су српски владари зарад мало продужетка власти спремни на све. И онда се такмиче у томе ко ће више да преда.

Само ми није јасно зашто Шешељ подржава сваког ујака из Херцеговине од онога Туте, са којим је био најбољи друг у Хагу, до Праљка, а то најгоре усташе, покатоличени Срби из Хума, попут чувеног кољача Макса Лубурића и чувена усштака песма "јасеновац и градишка стара" где се говори и клању Срба у Наретви које је Србе носила у Јадран.

Иначе по хрватској пале свеће за Праљка по трговима.

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Вести

Postby kajzersoze » Thu Nov 30, 2017 2:08 am

Rođaci wrote:zaboravio, pardon

pa nudio je saradnju na predsedničkim izborima, da se skine bolesnik
politička scena je takva kakva je i svi imaju nešto u prošlosti, ali je prioritet bio da se manijak porazi na predsedničkim izborima, jednostavno


Uh, bre, znači da bi se skinuo vučić sve je dozvoljeno pa i saradnja sa članom paralelne državne bezbednosti?

Daj Rodjo , nemoj se blamirati sa ovim izjavama koje se mogu pročitati u komentarima na DJB fejsbuk stranici. Iskreno ne verujem ni da tu veruješ u ovo što si napisao :D
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Thu Nov 30, 2017 8:26 am

Praljak reziser pre rata, zavrsio tri faksa. Ova zadnja predstava koju je osmislio, po meni cista poezija. Citao sam malo juce o njemu i gledao neke klipove, imao je bas neko vojnicko drzanje i videlo se da cvrsto veruje u ono sto prica, plus je ocigledno bio spreman da se odrekne zivota za to. Vrsta koja izumire, bas retkost danas. Jeste bacio senku na presudu ali i uterao kurcinu onoj smejuriji od suda. Sat vremena proslo od momenta live ispijanja otrova do momenta pruzanja pomoci, pa ladno bi pre u BG-u dosli do njega, i to u sred onog saobracajnog kolapsa od pre mesec dana.

HRT juce bas bolestan, mada ko smo mi da nekome pricamo o medijima i politicarima.

User avatar
нуклеарни удар
Posts: 296
Joined: Sat Jan 30, 2016 11:17 pm

Re: Вести

Postby нуклеарни удар » Thu Nov 30, 2017 8:42 am

Све усташе треба да следе пример Праљка!Једно говно мање!

User avatar
B.Centrale
Posts: 651
Joined: Mon Feb 29, 2016 5:00 pm

Re: Вести

Postby B.Centrale » Thu Nov 30, 2017 9:42 am

Kakvi hvalospevi o ovoj glupoj i narcisoidnoj prilici, u kombinaciji s najgorim sljamom poput Tute Naletilica. Sve sumnjive poslove u Herceg Bosni je Tudjman poveravao upravo njemu, klasicna krimi a busna glava. Potpuni kreten od lika. Od njega nista manje nego ovaj teatralni kraj. Budala
bologna centrale

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вести

Postby riper » Thu Nov 30, 2017 10:01 am

Nemam puno toga da dodam za Nexonov post. Vrata Hagu odskrinuo je Sloba, dok je uzivao u prici da je faktor stabilnosti. Najgori u Hagu su bili oni Srbi koji su jedni druge optuzivali i tako davali municiju tribunalu za nove optuznice i hapsenja. Mislim da je Biljana PLavsic najvise drukala, ali to joj nije pomoglo da izbegne tesku robiju. Sloba je jedino do kraja izdrzao upravo u Hagu, gde nije prebaciovao krivicu, nego je rusio konstrukciju da je Srbija agresor. Uglavnom, oni koji su drukali, nisu dobro prosli, jer im robija nije nesto drasticno smanjena.

Mene interesuje kakav je stav o Jovici Stanisicu. On se danas smatra americkim covekom. Sa jedne strane on je radio organizaciju mnogih paravojnih jedinica u ratnim podrucjima, sa druge strane bio je americki covek, sto je za mene zastrasujuce, da prvi covek DB bude maltene ispostava CIA. Mnogi ga hvale kao izuzetno sposobnog, nesto se zaklinju da sa njim na celu DB ne bi bilo doslo do sranja na KOsovu, drugi ga smatraju izdajnikom, jer ako si covek u rukama tudje sluzbe, onda si po difoltu izdajnik. Mozda su mu namere bile i dobre, da izbegne neke ratove gde ne bismo dobili, ali opet, drukas tajne Amerikancima u vremenu kada te oni jebu. Ni sam ne znam sta da mislim o njegovom liku i delu, osim da je zastrasujuce sto je u turbulentnim vremenima prvi covek tajnih sluzbi ujedno i sluga SAD.

Inace Amerika je jedino malo protestovala kada je on isporucen Hagu, jer je kao americki covek racunao na imunitet od gonjenja. Izgleda da ni to nije dovoljan razlog da te ne jebe haski tribunal.

User avatar
fedayn
Posts: 458
Joined: Thu Nov 16, 2017 1:06 pm

Re: Вести

Postby fedayn » Thu Nov 30, 2017 12:32 pm

Nexon wrote:У Хагу се убило неколико Срба, колико вас зна за њих?
Ево, Славко Докмановић, ко је чуо за њега? Милан Бабић. Како се убио Влајко Стојиљковић пред Скупштином у Београду?
Шта је то променило?
Пресуде су већ донете за све случајеве небитно од суђења нпр. Младићу и Караџићу'. Сребреница је пресуђена у случају генерала Крстића и то тако што је један од главних сведока био Дражен Ердемовић, којег је Милошевић испоручио Хагу мислим 1996 или 1997 када се увлачио у дупе западу. На њему је Хаг базирао причу о Сребреници, на крају је тај исти Ердемовић, иначе ујак који је био у ВРС, био један од главних сведока тужилаштва против Милошевића и свих осталих Срба за Сребреницу.


Српаски навијачи под хитно да купе компас да се орјентишу на којим позицијама стоје.Примера је безброј,а ово је само један од њих.
Сећаш ли се Риперу утакмице на Маракани,непосредно после самоубиства Влајка Стоиљковића,нас око 150 на врху севера,певамо песму (ја не,пошто никад нисам певао нешто што је ван сваке памети без обзира што вође то диктирају) на мелодију оне познате везане за Слобу,само што је ова била упућена Влајку Стоиљковићу ''Убио се Влајко јеботе...Слободанееее''...Какав однос ми имамо према тим људима,јел су они хероји или нису? Да ли имамо исти однос као Хрвати и Муслимани према својим сународницима у Хагу или не? И можемо ли икад да будемо јединствени по питању српског интереса,а да се не делимо уз увреде четнички гибаничару односно ђубре комунистичко? Цитирао сам Нексона,али може и Рипер да одговори.Да се мало подсетимо:



Vlajko Stojiljkovic, bivsi republicki ministar policije i jedan od optuzenih za ratne zlocine,11.04.2002 god pucao je sebi u glavu iz pistolja ispred Savezne skupstine. Stojiljkovic nije prisustvovao sednici parlamenta, vec se nesto pre 19 casova pojavio u zgradi Skupstini i sastao se sa poslanikom SRS-a Filipom Stojanovicem kome je predao oprostajno pismo. Aleksandar Vucic, clan SRS-a, procitao je novinarima delove oprostajnog pisma: "Kao poslanik Veca republika Savezne skupstine izrazavam protest protiv pripadnika marionetske aktuelne vlasti DOS-a i crnogorske koalicije Za Jugoslaviju zbog razbijanja Jugoslavije uz ucesce najveceg neprijatelja naseg naroda Havijera Solane, bezobzirno gazenje Ustava i zakona ove zemlje, vodjenja politike izdaje i kapitulacije, gubljenja nacionalnog dostojanstva, unistavanje ekonomije i dovodjenja miliona gradjana u socijalnu bedu. Za svoju smrt smatram odgovornim i direktno optuzujem Zorana Djindjica, Vojislava Kostunicu, Dusana Mihajlovica, Vladana Batica, Miroljuba Labusa, Dragoljuba Micunovica, Predraga Bulatovica, Srdju Bozovica i Dragisu Pesica. Gradjani, rodoljubi ove zemlje, znace kako da me osvete".
Ovim cinom hocu da se svrstam u redove
heroja, mojih policajaca, pripadnika vojske i naroda,
koji su ispoljavajuci patriotizam, besprimerni
heroizam, spremnost i odlucnost dali svoje
zivote braneci zemlju i narod od zlikovaca:
albanskih terorista i NATO agresora 19 zemalja na
celu sa Amerikom. (Podsetio bih, da su u periodu
od januara 1998. godine do septembra 2000. godine
teroristi i agresori na Kosovu i Metohiji ubili preko
2000 Srba i pripadnika drugih nacionalnosti, od toga
preko 300 pripadnika MUP-a, da su ranili preko 2.500
lica, od toga 900 pripadnika MUP-a i da su kidnapovali
preko 1.500 Srba, od toga preko 50 pripadnika MUP-a).
Za ove postradale i njihove porodice, dosovska vlast
ne pokazuje nikakvu brigu, ali zato, u isto vreme,
servilno sprovodeci zahteve stranih nalogodavaca
pusta na slobodu, pravosnazno osudene,
najvece kriminalce i osvedocene albanske
teroriste.
Svoj zivot dajem kao poslanik Savezne
skupstine, na samom ulazu u zgradu Skupstine
(koju su dosovci vec skrnavili), kao simbol
trajne borbe naroda za ustavnost, zakonitost i
nacionalno dostojanstvo. Moja smrt ce biti i mali
doprinos opravdanim zahtevima za prevremene izbore, na
kojima ce pobediti oni koji ce predstavljati
i zastupati istinske interese radnika, seljaka i svih
gradana patriota ove zemlje.
Sada je vec svima jasno, da dosovska vlast i nije
vlast ovoga naroda. Oni su, obecavajuci
bolji zivot, obmanuli i prevarili deo
gradana koji su glasali za njih. Dosovska vlast
je, u stvari, produzena ruka vlada NATO zemalja
sa Amerikom na celu, ciji je zadatak da
poslusno, ne vodeci racuna o nasim
nacionalnim i drzavnim interesima realizuju,
ovde, strane vojne, politicke i ekonomske
interese. Te obaveze su ranije preuzeli i za to su
dobro placeni.
-Vladimir Stojiljković (39), sin pokojnog ministra unutrašnjih poslova Vlajka Stojiljkovića, izvršio je 12.03.2004 god. oko 19 sati samoubistvo u svom stanu u Bulevaru Mihaila Pupina 10a, na Novom Beogradu. Stojiljković je, prema nezvaničnim informacijama, pucao sebi u slepoočnicu, dok je bio sam u stanu, a njegovo beživotno telo otkrila je njegova supruga. Iz policije nije saopšteno više detalja o načinu samoubistva i istrazi tog slučaja, a motiv i uzrok ove nesreće zasad su nepoznati.Motiv i uzrok samoubistva nepoznati. Bio ozbiljno depresivan zbog problema sa nezakonito dobijenim funkcionerskim stanom, dodeljenim njegovom pokojnom ocu, Vlajku Stojiljkoviću. I majka Jelisaveta ubila se pre dvadesetak godina.
Vladimir Stojiljković radio je kao vanredni profesor na Pravnom fakultetu, na katedri za građansko pravo, a predavao je trgovinsko i međunarodno privredno pravo.
Za sobom je ostavio suprugu dr Natašu Delić, docenta na katedri za krivično pravo Pravnog fakulteta u Beogradu, dva sina blizanca od šest godina, Vlajka i Božidara.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Thu Nov 30, 2017 12:37 pm

kajzersoze wrote:
Rođaci wrote:zaboravio, pardon

pa nudio je saradnju na predsedničkim izborima, da se skine bolesnik
politička scena je takva kakva je i svi imaju nešto u prošlosti, ali je prioritet bio da se manijak porazi na predsedničkim izborima, jednostavno


Uh, bre, znači da bi se skinuo vučić sve je dozvoljeno pa i saradnja sa članom paralelne državne bezbednosti?

Daj Rodjo , nemoj se blamirati sa ovim izjavama koje se mogu pročitati u komentarima na DJB fejsbuk stranici. Iskreno ne verujem ni da tu veruješ u ovo što si napisao :D


ma ne kupujem ja tu priču i ide mi na kurac to što je uopšte nudio Jankoviću bilo šta, samo kažem šta je bilo Radulovićevo opravdanje i vodilja za nuđenje saradnje

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Вести

Postby kajzersoze » Thu Nov 30, 2017 12:59 pm

Pa naravno, tu priču mogu da progutaju samo budale. Samo sam hteo da zajedno dodjemo do zaključka da je Radulović političar bez ideje, koji je u više navrata u pucao sam sebi u nogu (kao npr ovom izjavom), a toliko je glup da i ne kapira šta radi. Realni dometi njegovog pokreta jesu ona 2% sa predsedničkih izbora, ono što su ušli u paralament je bilo samo zato što su novi i imali su solidan marketing.
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вести

Postby riper » Thu Nov 30, 2017 1:01 pm

fedayn

Brate, stvarno se ne secam te utakmice, posto verovatno nisam bio. MOgu da ti kazem moj licni odnos prema nasim ljudima u Hagu. Sve do poslednjeg smatram da su nevini i da odgovaraju samo zato sto su Srbi. Prema Vlajku Soiljkovicu nisam imao nikakvu ljubav je boleo me kurac sto se ubio. Nije bio u Hagu, to je ucinio ovde u Beogradu. Vlajka navijaci hvale iz onog perioda kada je policija zarad skandiranja znala da ulece na tribine. Ko se seca Torpeda zna o cemu govorim.

Vlajko Stoiljkovic je bio deo Slobinog aparata i o navijacima je govorio da su i strani placenici i razbojnici i ko zna sta sve ne. On se jeste ubio iz protesta jer je video u kom pravcu Srbija ide. Meni je zanimljivo, zasto to nije ucinio kada je tada njegov veliki gazda Sloba, mirno gledao kako Srbe teraju iz RSK, kada je uvodio sankcije RS, kada je neporazenu vojsku povukao sa Kosova, kada je potpisao dokument kojim je dao pravo Hagu da juri i hapsi. Inace ne radujem se sto se ubio jer to ne zelim nikome, samo kazem da sto se mene tice, ne dozivljavam ga kao patriotu, jer je pod jednim gospodarom pretrpeo mnogo gore izdaje i nije ni trepnuo.

Ono sto se secam kada je nasa tribina u pitanju i sto smatram velikom sramotom, to je dan kada su hapsili Slobu. Mi smo igrali protiv OFK Beograda u gostima. Secam se da je tog dana pukla ograda pred kraj utakmice, pa smo napali policiju na terenu. Bile su neke tuce oko stadiona sa policijom, standardna zajebancija za to vreme. Ali onda je jedan deo ljudi otisao tamo kod one vile gde je Sloba ziveo i gde se dogadjala sva drama da se napusava sa matorcima iz SPS-a. Onda su se na kraju neredi protiv OFK Beograda povezali sa sranjem kod Slobine vile, samo sto mediji nisu znali da li da napisu da li su navijaci bili za ili protiv hapsenja. Sustina je bila da su neredi na Ommladinskom stadionu izbili zato sto je naprsla ograda jer su ljudi skakali na njoj i da su bili spontani. Sve posle toga je glupost.

I da se razumemo, o Slobi uvek sve najgore mislim. Zao mi je sto mu ovde nismo sluzili za izdaju, ali nikada ne podrzavam sto je hapsen, odveden u Hag i sto mu je tamo sudjeno, mada se tamo jedino drzao do kraja kao drzavnik.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests