Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вести

Postby Nikodije » Mon Feb 19, 2018 9:49 am

хајка wrote:Vi niste optimisti i patriote, vi ste sanjari, likovi koji na glas mastaju, zastupaju kafanske price velike politike bez ikakvog osnova. Razmisljate srcem ali ne i glavom.

Neko je sanjar samo zato sto hoce nazad svoju zemlju koju su mu na najbrutalniji nacin oteli?! To sto vlada apatija u citavoj zemlji jer od politicara do medija su nam isprali mozak i sada se nebi pobunili da nam siptari udju u Beograd. Nisam sanjar niti klinac koji se lozi na rat i na price resili bi ih za 2 dana ili 2 sata. Samo ne vidim zurbu oko resavanja tog pitanja, brate za 100godina mozda stasa neka generacija Srba koja ce da vrati i Kosmet i ostale terotorije, a mozda nestanemo potpuno kao narod. Ali poenta price je da trenutno samo sta mozemo i moramo da uradimo je da ne priznamo Kosovo kao nezavisnu drzavu. Da smislimo strategiju za povratak Srba na Kosmet i visestruko nagradjujemo porodice sa vise dece. Jer Srbi su na Kosmetu izgubili onoga trenutka kada su postali manjina. Moramo da na Kosmetu imamo barem pola miliona Srba...

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Mon Feb 19, 2018 10:26 am



Ovo rade masovno na Nbgdu, kako se pojavi neko drugi sa standovima odma zovu svoje da se okupe oko ovih, to je neki novi vid borbe ili kako vec to zovu. Prpa im je zbog Saponje, koji kakav god da je bolji je od ovih maloumnika. A i ako je isti barem izgleda gotivnije. Ovi izbori su i raspisani zbog Nbgda, i nadam se da ce ga ponovo izduvati. Grad ce uzeti tu nema greske. Nego ko ce da bude zamena za Slinisu bugarskog preduzimaca? Jesu odredili i to ili ce Vucko da bude glavni i za grad?
Често одем до на село

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Вести

Postby prcko » Mon Feb 19, 2018 10:44 am

1958 wrote:
fedayn82 wrote:Bezanijska K.

Prpa im je zbog Saponje, koji kakav god da je bolji je od ovih maloumnika.


Ako se kojim slucajem desi da im SPS ne bude dovoljan za formiranje vlasti, Sapic ce ih podrzati. Gangula je to.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Mon Feb 19, 2018 11:00 am

Bice oni sami sebi dovoljni za Bg, imam osecaj da svi ti snp, sps, dps i ostali sluze samo da se kaze eto nismo samo mi na vlasti ima i drugih koji drugacije misle. Dok ne bude povoljna prilika da i njih rese. Isto ce tako i sa navijacima, sada suruju ali kad ovi dovoljno ojacaju ima i navijaci da lete, a i klubovi da se prodaju. Neko moje misljenje, ne mora da bude tacno.

A sto se tice Gangule, tako su pricali i prosli put ma on ce sa sns da se spoji ovo ono, kad ono nista. Mada sve je moguce, nisam neki strucnjak za politiku ali mislim da nece sa njima. Videcemo.
Често одем до на село

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Вести

Postby Desnoruki levak » Mon Feb 19, 2018 11:47 am

Nikodije wrote:
хајка wrote:Vi niste optimisti i patriote, vi ste sanjari, likovi koji na glas mastaju, zastupaju kafanske price velike politike bez ikakvog osnova. Razmisljate srcem ali ne i glavom.

Neko je sanjar samo zato sto hoce nazad svoju zemlju koju su mu na najbrutalniji nacin oteli?! To sto vlada apatija u citavoj zemlji jer od politicara do medija su nam isprali mozak i sada se nebi pobunili da nam siptari udju u Beograd. Nisam sanjar niti klinac koji se lozi na rat i na price resili bi ih za 2 dana ili 2 sata. Samo ne vidim zurbu oko resavanja tog pitanja, brate za 100godina mozda stasa neka generacija Srba koja ce da vrati i Kosmet i ostale terotorije, a mozda nestanemo potpuno kao narod. Ali poenta price je da trenutno samo sta mozemo i moramo da uradimo je da ne priznamo Kosovo kao nezavisnu drzavu. Da smislimo strategiju za povratak Srba na Kosmet i visestruko nagradjujemo porodice sa vise dece. Jer Srbi su na Kosmetu izgubili onoga trenutka kada su postali manjina. Moramo da na Kosmetu imamo barem pola miliona Srba...


Naravno da ste sanjari , jer to o čemu pričaš je u rangu želje da vojvodina osvoji ligu šampiona, da ti Sofija Vergara jedan dan pokuca na vrata i traži da je jebeš itd itd...tako mali perica zamišlja svet u kojem živi. Isto važi i za ove mongoloide koji zagovaraju rat. Totalni diskonekt od realnosti.

Kosovo je de fakto izgubljeno 99-e, kad je naša vojska i policija napustila pokrajinu i od tad mi dole nemamo nikakvu jurisdikciju. A kad kroz par decenija prestanemo tamo i da postojimo ili budemo da nivou statističke greške, tek onda nećemo imati nijedan argument da ga ikad tražimo nazad. Koje crno vraćanje srba dole, vidiš da je masovna bežanija, ostali samo najočajniji sloj koji nije mogao nigde da ode i kriminalni šljam. Teritorija ne znači ništa bez stanovništva. Možemo mi da nikad ne priznamo Kosovo, ali to neće promeniti situaciju na terenu. Najgore je što se šiptarska gamad masovno naseljava i na jug Srbije, a egzodus srba iz tih krajeva nikad veći.

Meni je jedina uteha što za 50 godina neću biti živ da vidim šta je ostalo od ove tužne zemlje.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Вести

Postby Влада Паликућа » Mon Feb 19, 2018 11:53 am

Desnoruki levak wrote:Meni je jedina uteha što za 50 godina neću biti živ da vidim šta je ostalo od ove tužne zemlje.


Може утеха и брже да стигне, размисли о еутаназији.

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Mon Feb 19, 2018 12:07 pm

Desnoruki levak wrote:
Nikodije wrote:
хајка wrote:Vi niste optimisti i patriote, vi ste sanjari, likovi koji na glas mastaju, zastupaju kafanske price velike politike bez ikakvog osnova. Razmisljate srcem ali ne i glavom.

Neko je sanjar samo zato sto hoce nazad svoju zemlju koju su mu na najbrutalniji nacin oteli?! To sto vlada apatija u citavoj zemlji jer od politicara do medija su nam isprali mozak i sada se nebi pobunili da nam siptari udju u Beograd. Nisam sanjar niti klinac koji se lozi na rat i na price resili bi ih za 2 dana ili 2 sata. Samo ne vidim zurbu oko resavanja tog pitanja, brate za 100godina mozda stasa neka generacija Srba koja ce da vrati i Kosmet i ostale terotorije, a mozda nestanemo potpuno kao narod. Ali poenta price je da trenutno samo sta mozemo i moramo da uradimo je da ne priznamo Kosovo kao nezavisnu drzavu. Da smislimo strategiju za povratak Srba na Kosmet i visestruko nagradjujemo porodice sa vise dece. Jer Srbi su na Kosmetu izgubili onoga trenutka kada su postali manjina. Moramo da na Kosmetu imamo barem pola miliona Srba...


Naravno da ste sanjari , jer to o čemu pričaš je u rangu želje da vojvodina osvoji ligu šampiona, da ti Sofija Vergara jedan dan pokuca na vrata i traži da je jebeš itd itd...tako mali perica zamišlja svet u kojem živi. Isto važi i za ove mongoloide koji zagovaraju rat. Totalni diskonekt od realnosti.

Kosovo je de fakto izgubljeno 99-e, kad je naša vojska i policija napustila pokrajinu i od tad mi dole nemamo nikakvu jurisdikciju. A kad kroz par decenija prestanemo tamo i da postojimo ili budemo da nivou statističke greške, tek onda nećemo imati nijedan argument da ga ikad tražimo nazad. Koje crno vraćanje srba dole, vidiš da je masovna bežanija, ostali samo najočajniji sloj koji nije mogao nigde da ode i kriminalni šljam. Teritorija ne znači ništa bez stanovništva. Možemo mi da nikad ne priznamo Kosovo, ali to neće promeniti situaciju na terenu. Najgore je što se šiptarska gamad masovno naseljava i na jug Srbije, a egzodus srba iz tih krajeva nikad veći.

Meni je jedina uteha što za 50 godina neću biti živ da vidim šta je ostalo od ove tužne zemlje.


А ко је укунуо добар део нашег присуства на северу КиМ које је постојало након 1999 јер се север одбранио?
Узгред то присуство може још увек лако да се врати ако има жеље за тиме.
И, да, албанска традионална породица је разбијена. Они се више неће рађати, нити се рађају, као некад. Штавише, оно албанске младости масовно напушта КиМ или тежи томе. Чак се демографски трендови окрећу.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Mon Feb 19, 2018 12:46 pm

A što se ti Palikućo ne preseliš na Kosovo pa da nam daš primer kako treba raditi? Ili što ne odeš dole pa započneš rat? Ne, a? Što se ti onda razlikuješ od onih koji drugačije misle? Zato što ti u svojoj glavi ne priznaješ neke stvari? Nema nikakve razlike između tebe i njega. Ti u svojoj glavi ne priznaješ a on u svojoj glavi gleda realno stanje. Ni od jednog ni od drugog se neće ništa promeniti a ako kroz neku godinu i bude neke šanse za promenu naravno da on neće reći e ja neću da to bude jedna zemlja. Jeste ohrabrujuće to što se šiptari više ne razmnožavaju kao ranije ali Srba i dalje ima malo a i dalje prvi Srbi neće da odu dole da žive. Ako čekamo da prirodni priraštaj obavi svoje po pitanju Srba na Kosovu, načekaćemo se.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Nikodije
Posts: 469
Joined: Wed Oct 25, 2017 8:54 am

Re: Вести

Postby Nikodije » Mon Feb 19, 2018 1:26 pm

Brdja wrote:A što se ti Palikućo ne preseliš na Kosovo pa da nam daš primer kako treba raditi? Ili što ne odeš dole pa započneš rat? Ne, a? Što se ti onda razlikuješ od onih koji drugačije misle? Zato što ti u svojoj glavi ne priznaješ neke stvari? Nema nikakve razlike između tebe i njega. Ti u svojoj glavi ne priznaješ a on u svojoj glavi gleda realno stanje. Ni od jednog ni od drugog se neće ništa promeniti a ako kroz neku godinu i bude neke šanse za promenu naravno da on neće reći e ja neću da to bude jedna zemlja. Jeste ohrabrujuće to što se šiptari više ne razmnožavaju kao ranije ali Srba i dalje ima malo a i dalje prvi Srbi neće da odu dole da žive. Ako čekamo da prirodni priraštaj obavi svoje po pitanju Srba na Kosovu, načekaćemo se.

Brdjo ne mogu se kriviti Srbi iz Subotice, Novog Sada, Beograda, Kragujevca ili Nisa sto ne idu dole da zive. Ja shvatam Srbe i ostale koji su pobegli sa Kosmeta ali tako isto oni su ti koji uz nasu pomoc moraju da se vrate nazad kada se uslovi za to steknu naravno. Bio sam par puta dole i ja se divim ljudima koji mogu onako da zive. Druze ides po hleb sa pratnjom, u skolu sa oklopnim vozilom itd tako je juzno od Ibra. Severna Mitrovica jos Boze pomozi. Ali vlada Srbije mora Srbima da sve sto je potrebno da se vrate na Kosmet i onda ze deset godina mozda budemo vec u boljoj situaciji. Ljudi zaboravljaju da je dosta i Siptara protiv ovakve nakazne drzave Kosovo koja im je ubila bilo kakvu nadu za boljim zivotom. Pa UCK i OVK je pobila par stotina Albanaca samo jer su bili lojalni Jugoslaviji. Ostali se uplasili a naravno vecina je nasela na pricu o borbi protiv okupatora Srba.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Mon Feb 19, 2018 2:00 pm

Au kakvi tekstovi. Pohvale i Nexonu za tekst.

PS Nexone ne znam da li si se razocarao u Dveri sto su usle u koaliciju sa DJB pa ne drvis o njima, ali svakako imas sta da kazes na temama mimo toga, pa se nadam da ces tako i nastaviti

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Mon Feb 19, 2018 2:15 pm

Који текст?

Да ови оду а да се они не врате.
Мислим да сам тиме све рекао и да не замарам публику.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Вести

Postby Мићара » Mon Feb 19, 2018 2:23 pm

Треба лепо отворити гласање на трибини направити анкете, пре су стално биле када је била дискусија на једно те исто.
Ово ти стоји на столу... :
1. Рат за КиМ
2. Еу резолуције.
3. Признање. (ово сам ставио јер има овде пар глава који мисле да је то сасвим у реду да се прихвати да смо га изгубили.)
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Вести

Postby Brdja » Mon Feb 19, 2018 2:29 pm

Na kom stolu? U tvojoj glavi? Predsednik koji je dobio više od 60 posto nigde ne spominje rat tako da ta opcija ne postoji.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Mon Feb 19, 2018 2:37 pm

lost&found wrote:Au kakvi tekstovi. Pohvale i Nexonu za tekst.

PS Nexone ne znam da li si se razocarao u Dveri sto su usle u koaliciju sa DJB pa ne drvis o njima, ali svakako imas sta da kazes na temama mimo toga, pa se nadam da ces tako i nastaviti


Aj nek prebaci ovo neko u temu Bande, zajebah.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Mon Feb 19, 2018 3:35 pm

A Gurović Čiča Draža sns?
Често одем до на село

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Mon Feb 19, 2018 3:36 pm

Каква јебена демагогија и замена теза, чим имаш став да си декларативно против да Србија прозна независност одма ти неки демагог постави питање а зашто се ти не преселиш доле... Ма најбоље да се сви преселимо у Београд, а остало да дамо сваком ко шта пожели, нек шиптари узму све јужно од бг-а, хрвати и мађари нек поделе војводину. А ако пожеле и бг да узму онда ћемо колективно да скачемо у дунав и саву јер боже мој такво је реално стање на терену. :)

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Вести

Postby lost&found » Mon Feb 19, 2018 3:44 pm

Cini mi se da upravo ti menjas teze, jer verujem da se ovde preko 90% ljudi slaze da Kosovo ne treba da se prizna. Ovo za selidbu dole je za ove kojima pokusas da objasnis da rat u ovom trenutku nije realna opcija, i da bi, ako nista drugo, za to trebao da se ceka mudriji trenutak. Za defetizam nikako nisam, ali situacija na terenu se ne menja mnogo, bilo 100% za nezavisnost ili 20%. Treba nam dugorocan plan (kao sto su Albanci imali sa radjanjem dece) i realnije opcije od lozenja na internetu ko bi licno dole s puskom sutra isao, a ko bi zapalio preko. I treba da imamo minimalne nacionalne interese oko kojih se svi slazu.

БорацБЛ
Posts: 111
Joined: Tue Jan 16, 2018 12:07 am

Re: Вести

Postby БорацБЛ » Mon Feb 19, 2018 3:52 pm

lost&found wrote:Cini mi se da upravo ti menjas teze, jer verujem da se ovde preko 90% ljudi slaze da Kosovo ne treba da se prizna. Ovo za selidbu dole je za ove kojima pokusas da objasnis da rat u ovom trenutku nije realna opcija, i da bi, ako nista drugo, za to trebao da se ceka mudriji trenutak. Za defetizam nikako nisam, ali situacija na terenu se ne menja mnogo, bilo 100% za nezavisnost ili 20%. Treba nam dugorocan plan (kao sto su Albanci imali sa radjanjem dece) i realnije opcije od lozenja na internetu ko bi licno dole s puskom sutra isao, a ko bi zapalio preko. I treba da imamo minimalne nacionalne interese oko kojih se svi slazu.

+1

User avatar
Desnoruki levak
Posts: 242
Joined: Tue Mar 01, 2016 4:11 pm

Re: Вести

Postby Desnoruki levak » Mon Feb 19, 2018 4:03 pm

Влада Паликућа wrote:
Desnoruki levak wrote:Meni je jedina uteha što za 50 godina neću biti živ da vidim šta je ostalo od ove tužne zemlje.


Може утеха и брже да стигне, размисли о еутаназији.


Evo sad ću. Jbg, toliko si me zatrpao argumentima da mi ništa drugo ni ne preostaje.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Mon Feb 19, 2018 4:06 pm

Не мењам ја тезе него се свака полемика на дату тему завршава истим срањима, а што ти не одеш доле, а што ти не поведеш рат и сл. Наравно да је рат нереална опција али исто тако не постоји ни један једини разлог да се призна независност од стране Србије. Апсолутно ни један.

Испирање мозга све ове године је очигледно донело адекватне резултате, не само да већина не би сутра ишла доле да ослобађа косово све и да је рат реална опција него гарантујем да већина не би сутра бранила ни свој кућни праг да га било ко нападне. Дефетизам је преовладао нажалост. Ко је томе и у коликој мери допринео може до сутра да се паламуди.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests