Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
miki pirs
Posts: 38
Joined: Thu Feb 04, 2016 10:48 pm

Re: Вести

Postby miki pirs » Sun May 22, 2016 9:44 pm

фикрета wrote:da mogu da potvrdim pricu o napadu na vojnike od strane lokalnih djilkosa
i zabranu izlaska u grad u uniformi,i ta zabrana je vazila samo u crnoj gori,na delove gde je druga armija imala kasarne
i sta sad?
cuj lazi,dezinformacije,
svi su protiv vas,a vi jadni casni posteni
koliko ste casni i posteni govore dela,prekljuce ste usli u nato,ove nedelje potpisujete sporazum o granici sa kosovom
uzivaj sokole,svako dobro


imam mozda i stotinu kako drugara tako i rodjaka iz srbije,niko nikada nije dozivio neprijatnost u crnoj gori,naprotiv a na forumu i na portalima nonstop ista prica,kako vas napadaju u cg i slicno,dokle vise sa tim lazima,ako je i bilo toga slucajno to nema veze sa nacionalnoscu ///nit smo casni i posteni a niti smo i jadni,al prestani sa tim dezinformacijama,ako ti se nesto lose desilo u cg podijeli to sa nama,pusti se price rekla kazala

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Sun May 22, 2016 9:53 pm

Имаш примера безброј, уосталом не би толико људи престало да летује у ЦГ да немају лоша искуства. Оно није сад да им бацате кола у море као да су у хрватској али да доживљавају разне непријатности зато што су из Србије истина је.
Не мора то бити нешто епохално, али рецимо да неће у кафићу да ти сипа чашу воде, неко ти недозвољава паркирање кад види таблице, ако је на тв-у неки спорт а учесник је Србија или неки њен клуб острашћено се навија против и ако ЦГ никакве везе нема са утакмицом и сл. глупости. Ово су само најбаналније и најбезазленије провокације, а многи су доживели и ружније ствари.

Није то сад ништа због чега би се човек требао обесити али сложићемо се у братској држави од братског народа у најмању руку неочекивано и ружно је.

miki pirs
Posts: 38
Joined: Thu Feb 04, 2016 10:48 pm

Re: Вести

Postby miki pirs » Sun May 22, 2016 9:58 pm

imaju losa iskustva,imam i ja,neljubaznost prije svega,potom skupoca i dr. Ali to da neko ima problem samo zato sto je iz Srbije,ma daj...A tek da se navija protiv Srbije i srpskih kluboba,pa to mozda samo u Ulcinju...ne zezajte molim vas...Pa vecina turista na tom primorju je iz Srbije,vecina radnika je iz Srbije...sanse da dozivis neku neprijatnost je ista kao u susjednom gradu,nema to nikakve veze sa nacionalnoscu

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Вести

Postby kopriva » Sun May 22, 2016 10:04 pm

фикрета wrote:
miki pirs wrote:
фикрета wrote:polovinom 90tih pa to kraja zajednicke drzave,opasnije je bilo biti vojnik u danilovgradu i tako tim vukojebinama
nego li u splitu do pocetka rata


jesi li ti bio u danilovgradu,pa mozes da potvrdis ovu pricu?kakve su ovo lazi,kakav cilj imas sa ovim dezinformacijama,cuj bilo opasno biti vojnik iz srbije u crnoj gori,ne seri!!!dosta sa ovim lazima


da mogu da potvrdim pricu o napadu na vojnike od strane lokalnih djilkosa
i zabranu izlaska u grad u uniformi,i ta zabrana je vazila samo u crnoj gori,na delove gde je druga armija imala kasarne
i sta sad?
cuj lazi,dezinformacije,
svi su protiv vas,a vi jadni casni posteni
koliko ste casni i posteni govore dela,prekljuce ste usli u nato,ove nedelje potpisujete sporazum o granici sa kosovom
uzivaj sokole,svako dobro


Lokalnih djilkosa imas u svakom gradu u Cg, sto ne znaci da si u pravu. Da si rekao za Cetinje, Rozaje i Tivat mozda pa da ima smisla. Ja sam sluzio vojsku blizu Petrovca u prolece 2002., svako malo sam izlazio napolje i setao u uniformi, stopirao svakodnevno u uniformi ljudi su mi cesce stajali nego sto bi u Srbiji sigurno. Da se ne lazemo ima i "pravoslavnih" Crnogoraca koji mrze Srbiju i Srbe ( pored mudzosa, katolika i siptara), to sve stoji ali ta sacica ljudi ne moze nikako biti vecina pravih Crnogoraca. Tako da nemoj da generalizujes.
A ovo na kraju sto si napisao, to isto radi nas Vucic, tako da mi najmanje imamo pravo da drugima drzimo pridike za poteze vlade i politicara.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Sun May 22, 2016 10:06 pm

Ја говорим управо о нељубазности и сл. глупостима којима је разлог то што си из Србије. А скупоћа с тим нема никакве везе, колико знам још увек немате посебне цене за госте из Србије. :)

Можеш ти да негираш колико ти воља, па у цг је безброј примера да рођена браћа не причају због тога што је један србин а други црногорац, а ти мене хоћеш да убедиш како није истина да неко навија против Србије. Ајде максе што би рекли доле :)

miki pirs
Posts: 38
Joined: Thu Feb 04, 2016 10:48 pm

Re: Вести

Postby miki pirs » Sun May 22, 2016 10:09 pm

o tome ja pricam,mozete da nas prozivate za svasta i imate pravo na to,poput priznavanja KiM iako stvarno vecina ljudi to ne podrzava,i jos milion stvari ali da pricate kako vas u CG napadaju samo zato sto ste iz Srbije,ma daj molim vas,ne zelim da citam lazi bar ovdje jer definitivno nije istina...desava se da nekoga napadnu,ali sanse da dozivis neprijatnost su ti iste kao u susjednom kvartu,susjednom gradu,nema to apsolutno nikakve veze sa nacionalnoscu

miki pirs
Posts: 38
Joined: Thu Feb 04, 2016 10:48 pm

Re: Вести

Postby miki pirs » Sun May 22, 2016 10:11 pm

Чомбе wrote:Ја говорим управо о нељубазности и сл. глупостима којима је разлог то што си из Србије. А скупоћа с тим нема никакве везе, колико знам још увек немате посебне цене за госте из Србије. :)

Можеш ти да негираш колико ти воља, па у цг је безброј примера да рођена браћа не причају због тога што је један србин а други црногорац, а ти мене хоћеш да убедиш како није истина да неко навија против Србије. Ајде максе што би рекли доле :)


pa vecina i tih koji se izjasnjavaju crnogorcima navijaju za vjecite,i za srbiju kad ne igra cg...treceg kluba crnogorci nemaju lise buducnost za koga navija dobar dio podgorice i malko ostatka crne gore...nisi u pravu vjeruj mi,ne bi se ni javljao da me ne bole takve lazi i predrasude

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sun May 22, 2016 10:14 pm

Колико се сећам није било већих проблема са војском у ЦГ. Осим у периоду пре Слобину смену, када је била напето у ЦГ због 7. батаљона војне полиције итд. Мислим да је због тога убијен Павле Булатовић, као савезни министар војни, ЦГ кадар, од стране ДБ ЦГ у Београду(касније је и судија који је водио случај у Београду нађен мртав, јер је траг јасно водио до Мила).

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Вести

Postby Blackadder » Sun May 22, 2016 10:18 pm

Uglavnom, cim oborite Mila nestace i milogorci (na koje ja gledam skoro pa kao na ustase :D ) , a mi ovde da pocistimo Vucketa + sto miliona smradova oko njega :D

P.S. Inace, najvise me pogadjaju lazi kao sto su bozicni ustanak 1919 i srpska okupacija crne gore, izgorim u sekundi :evil:

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Sun May 22, 2016 10:20 pm

Буразеру не боли људе непријатност сама по себи, то можеш да доживиш на трафици испред зграде већ чињеница да је неко према теби непријатан и нељубазан зато што си Србин. А и то непријатно говедо је исто Србин само себе назива црногорцем и негира да је Србин.

Нису то лажи и предрасуде већ искуства људи. Неки људи једноставно не могу политику да оставе по страни и да ћуте бар док сезона не прође, ваљда су превише острашћени јебем ли га. Ми смо за њих, цигани, србијанци, парадајиз туристи и тд. :)

Посебно ми је смешан тај израз парадајиз туристи, кад га чујеш од народа чијих су 95% студената у Србији ''парадајиз'' студенти. :)

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Вести

Postby kopriva » Sun May 22, 2016 10:22 pm

Чомбе wrote:Ја говорим управо о нељубазности и сл. глупостима којима је разлог то што си из Србије. А скупоћа с тим нема никакве везе, колико знам још увек немате посебне цене за госте из Србије. :)

Можеш ти да негираш колико ти воља, па у цг је безброј примера да рођена браћа не причају због тога што је један србин а други црногорац, а ти мене хоћеш да убедиш како није истина да неко навија против Србије. Ајде максе што би рекли доле :)


Ajde makse jadan, tako se kaze :D
Inace tebra, gresis za neljubaznost. To je samo iz razloga kurcobolje i sto su ljudi dole operisani za bilo kakav vid turizma. Jednostavno mrzi ih da rade. I naravno opet ima svakakvih primera ali mogu slobodno reci da je glavni razlog neljubaznosti kurcobolja.

Naravno kao sto sam naveo gore, ima pravoslavnih koji mrze Srbe ali su zaista manjina. Da ne ulazimo u to koliko ima "pravoslavnih" Srba koji mrze Srbiju u Srbiji ( separatisti iz Vojvodine, razni ldp-ovci itd.).

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Sun May 22, 2016 10:30 pm

Тебра па иду људи и код усташа на море па прођу без непријатности и још сви буду љубазни и угоститељски настројени. За мене то није знак да треба тамо да летујем, као ни ово ваше ''такви су у цг мањина''. :)

miki pirs
Posts: 38
Joined: Thu Feb 04, 2016 10:48 pm

Re: Вести

Postby miki pirs » Sun May 22, 2016 10:31 pm

Чомбе wrote:Тебра па иду људи и код усташа на море па прођу без непријатности и још сви буду љубазни и угоститељски настројени. За мене то није знак да треба тамо да летујем, као ни ово ваше ''такви су у цг мањина''. :)


jesi ikad bio u ostatku CG,Niksic i sjever?

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Sun May 22, 2016 10:36 pm

Па причамо о мору. Који ћу курац на северу цг као туриста 10-15 дана на годишњем одмору? :) Јесам био сам, али на кратко.

miki pirs
Posts: 38
Joined: Thu Feb 04, 2016 10:48 pm

Re: Вести

Postby miki pirs » Sun May 22, 2016 10:39 pm

pa zato sto ces tu vidjeti realnu sliku Crne Gore,nije realna slika primorje gdje rade ljudi sa strane za sitnu lovu ;)

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Sun May 22, 2016 10:51 pm

Па није реална слика како се у цг опходе према туристима из Србије тамо где их нема. :)

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Вести

Postby kopriva » Sun May 22, 2016 10:55 pm

A jebiga ti imas svoje vidjenje ja svoje i mozemo tako do prekosutra. Ja ne znam kako si takav utisak stekao, opet kazem ima primera koje navodis ali daleko od toga da je tako generalno, osim ako se ne radi o Cetinju, Tivtu, Kotoru mozda, i Rozajama. Za Ulcinj mogu reci da su ugostitelji prilicno ljubazni, ali to je van sezone. Preko leta, pakao. Meka u malom.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Sun May 22, 2016 11:00 pm

Не разумемо се. Не кажем ја да је то правило да се тако СВИ опходе према туристима из Србије. Већ кажем да људе БОЛИ чињеница да такве глупости доживљавају у братској држави од братског народа. (додуше држава није братска, а очигледно ни добар део народа то није, нажалост) У преводу нисам отишао у хр па да очекујем да ме неко јебе зато што сам Србин.

Istok
Posts: 126
Joined: Fri Mar 25, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Istok » Sun May 22, 2016 11:09 pm

фикрета wrote:da mogu da potvrdim pricu o napadu na vojnike od strane lokalnih djilkosa
i zabranu izlaska u grad u uniformi,i ta zabrana je vazila samo u crnoj gori,na delove gde je druga armija imala kasarne
i sta sad?
cuj lazi,dezinformacije,
svi su protiv vas,a vi jadni casni posteni
koliko ste casni i posteni govore dela,prekljuce ste usli u nato,ove nedelje potpisujete sporazum o granici sa kosovom
uzivaj sokole,svako dobro


Koliko povrsno, primitivno i neargumentovano razmisljanje. Kakva je to tvoja nacija i drzava kad ste u par godina bili bombardovani, ubili ste premijera, predsjednika na Vidovdan izrucili, generale i komadante izrucili Hagu, ostali bez Cg i Kosmeta? Hoces tako da posmatramo stvari, da budemo pakosni i maliciozni? Sramota Vam je tako da pomislite a ne da iznosite, mislim na Srbe iz Srbije za nas Srbe iz Cg, a zanemarujete da smo 20god na najbrutalnije nacine diskriminisani i odvojeni od matice, i sta ta matica cini za svoje ljude, makar je mogla da nam formira jaku stranku i vodje a ne da Vucic podrzava direktno Djukanovica. Muka mi je od takvih stavova. O tim navodnim pricama o vojnicima u Cg je ogromna laz i manipulacija, prava istina je da je postojala netrpeljivost izmedju Milove policije i Slobovog 7-og bataljona, sve ostalo su izmisljotine.
Kad na Bozic svice zora Srpstvo brani Crna Gora.

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Вести

Postby kopriva » Sun May 22, 2016 11:11 pm

Razumeo bi da pozivis par godina u Cg, mnogo je to komplikovanije nego sto se misli. Al dobro razumemo se.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests