Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Thu Apr 18, 2019 5:29 pm

Не ради се о томе.

Прво, Аустрија уопште није била развијена. Она је била развијенија од Османског царства, што није било тешко, али је у тадашњим модерним оквирима Аустрија и касније Аустро-Угарска била неарзвијена.

Конкретно, освајање Чешке од стране Аустрије је успорило развој Чешке и изазвао крвопролиће јер су Чеси углавном тежили протестантизму док је Беч био симбол католичанства. Да не говорим како је вршена германизација Чеха.

Са тиме у вези можеш видети пример српског Начертанија.

Узгред, ширење Аустрије је било на основама страних плаћеника. Конкретно Беч од Турака су спасили Пољаци. А ширење у Панонску низију је праћено углавном словенским жртвама који су се борили за своју слободу против Османлија(пример Војна крајина) и разним плаћеницима у официрском кадру попут Еугена Савојског који је рођен у Француској али је тамо одбијен у мислим војној школи.

Друго, помињано Начертаније, је настало у Србији под утицајем етничког Чеха који је у Србији видео једни могућност да се словенска централна Европа ослободи. Што се на крају и десило.

Србија је давно пре свих кренула у ослобођење. Не само у централној Европи већ и Балкану.

У моменту дизања Првог устанка, 1804, у централној и источној Европи постоје само 4 државе-Аустрија, Русија, Пруска и Османлије.

И појављује се Србија. Нема других.

Најслабија карика ту је била Турска. Много би теже била борба против неких других за слободу јер су били моћнији.

Са једне стране је лоше што смо били под Османлијама због неразвијености а са друге стране добро јер је било најлакше се изборити за слободу.

Уосталом, данас нису толико Турци криви за стање у држави. Више Немци и Аустријанци и два светска рата.

Давно смо отерали Османлије да би се правдали због њих.

А иначе су Османлије биле често толерантније према верски мањинама у односу на католике док су Османлије биле у налету снаге до 17 века.

О томе је чак говорио Мартин Лутер, творац протестантизма када је критиковао Ватикан и католичанство.

Како је држава почела да одумире и брзо пропада тако су Турци затезали однос према хришћанима.

Уосталом то је био главни разлог за Први устанака 1804, дивљање јанирача избачених из Цариграда.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Fri Apr 19, 2019 1:29 pm

https://www.nedeljnik.rs/dragan-dzajic-o-vucicevom-mitingu-interesovanje-isto-kao-za-najvece-zvezdine-utakmice/

Dragan Džajić, počasni predsednik Crvene zvezde, izjavio je gostujući na televiziji Pink da očekuje da današnji skup, u okviru kampanje “Budućnost Srbije”, bude sličan onome kada igra Zvezda.

“Mislim da je interesovanje za današnji miting isto kao za najveće Zvezdine utakmice”, kazao je Džajić.
Често одем до на село

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Fri Apr 19, 2019 1:34 pm

sad sam hteo to da okačim :mrgreen:

Врховна команда
Posts: 148
Joined: Sat Sep 29, 2018 1:55 pm

Re: Вести

Postby Врховна команда » Fri Apr 19, 2019 1:47 pm

Тиме нас као провоцирате, шта? :lol:

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Fri Apr 19, 2019 2:00 pm

ne, prenosimo današnje vesti

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Fri Apr 19, 2019 3:39 pm

Ceka se selfi sa skupa, ipak se zna ko u prvim redovima (O)stoji :mrgreen:
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
njasvi
Posts: 924
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Вести

Postby njasvi » Fri Apr 19, 2019 6:48 pm

Image
04 X 1945

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Fri Apr 19, 2019 6:55 pm

На овом данас протесту уопште нема нешто много више људи у односу на прошлу суботу.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Fri Apr 19, 2019 7:26 pm

istina

Image

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Вести

Postby 1748 » Fri Apr 19, 2019 9:07 pm

Bilo je vise danas, ali naravno da ne bi 5% tih ljudi selo u svoj auto i dosli da ga podrze.

Cini mi se da su ga beogradjani do jaja iskulirali.
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Вести

Postby santamarija » Fri Apr 19, 2019 9:14 pm

1748 wrote:Bilo je vise danas, ali naravno da ne bi 5% tih ljudi selo u svoj auto i dosli da ga podrze.

Cini mi se da su ga beogradjani do jaja iskulirali.


je li moguce da nema nigde snimka ovog konja koje je pesme pevao ? takodje isto mislim povodom brojke.....i masovnosti skupa..logicno je da je sada bilo vise jer ides u bus koji je placen ,slobodan od poslovnih obaveza,znaci bez nekog preteranog troska.....ljudi iz unutrasnjosti nisu dolazili u ovom broju u bg u proslu subotu,jer je ipak morala da bude veca kinta da ide iz kucnog budzeta ....

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Fri Apr 19, 2019 9:20 pm

Озбиљно питање да ли је било више људи,

Image

User avatar
Bruno Sulak
Posts: 755
Joined: Wed Feb 03, 2016 11:27 am
Location: Cannes

Re: Вести

Postby Bruno Sulak » Fri Apr 19, 2019 9:29 pm

Mene cudi sto nije bilo Vuciceve slike umesto ove zenske gore desno.

nscrew
Posts: 36
Joined: Tue Mar 22, 2016 3:09 pm

Re: Вести

Postby nscrew » Fri Apr 19, 2019 9:59 pm

Sestra mi radi u drzavnoj firmi.svako ko je na odredjeno je morao da ide,tu nije bilo problema posto im je otvoreno receno da im nece biti produzen ugovor ako ne budu isli.problem je bio sto su morali da skupe 20% ovih sto su na neodredjeno(tako je bilo u svakoj drzavnoj firmi).ljude je uglavnom bolela patka da prave budale od sebe pa je na kraju nacelnica isla redom i molila da se ide.lanac je dobro osmisljen po hijerarhiji.od barjaktara do nacelnika direktora koji ako ne odrade svoje zadatke fasuju

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Вести

Postby 1748 » Fri Apr 19, 2019 10:09 pm

Rodjaka moje devojke dosla botbusom u Ns, vratila se u svoje mesto redovnom linijom. Iskrala se iz marve, kaze sefica daje nocne ko ne dodje, na razna nacine ti pakuju kasnije. Ona ima troje dece i jbg znaci joj posao iako nije bas svesna da lako moze da ih odjebe.

donekle razumem te ljude, vise ih zalim, ja eto nemam dece i prilicno sam nezavistan od drzave imam zicu preko koje zaradjujem pa mogu da mi se sagnu sa raznim ucenama.

Jebo nam pas mater svima kolektivno. :mrgreen:
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Fri Apr 19, 2019 10:13 pm

1748 wrote:Cini mi se da su ga beogradjani do jaja iskulirali.


Uhvatio sam danas deo programa Pinka kad su se ovi iz Beograda kretali ka protestu. Krenuli su iz Nemanjine, pa skrenuli u kneza Milosa. Upravo taj utisak, bas malo ljudi.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

nscrew
Posts: 36
Joined: Tue Mar 22, 2016 3:09 pm

Re: Вести

Postby nscrew » Fri Apr 19, 2019 10:32 pm

1748 wrote:Rodjaka moje devojke dosla botbusom u Ns, vratila se u svoje mesto redovnom linijom. Iskrala se iz marve, kaze sefica daje nocne ko ne dodje, na razna nacine ti pakuju kasnije. Ona ima troje dece i jbg znaci joj posao iako nije bas svesna da lako moze da ih odjebe.

donekle razumem te ljude, vise ih zalim, ja eto nemam dece i prilicno sam nezavistan od drzave imam zicu preko koje zaradjujem pa mogu da mi se sagnu sa raznim ucenama.

Jebo nam pas mater svima kolektivno. :mrgreen:


Ja ih ne razumem niti ih zalim.imam dece i mislim da ne postoji sila koja bi me naterala da radim nesto sto ne zelim.od kraja skolovanja pa do danas nema ni jedan dan da sam bio nezaposlen.takvi smo,jadni,jeftini,plitki.zarad neke male koristi se prodajemo.glasamo za 2 crvene,vicemo za 1500.bas nam je tu i mesto gde jesmo

Druidid
Posts: 225
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Вести

Postby Druidid » Sat Apr 20, 2019 12:06 am

nscrew wrote:Sestra mi radi u drzavnoj firmi.svako ko je na odredjeno je morao da ide,tu nije bilo problema posto im je otvoreno receno da im nece biti produzen ugovor ako ne budu isli.problem je bio sto su morali da skupe 20% ovih sto su na neodredjeno(tako je bilo u svakoj drzavnoj firmi).ljude je uglavnom bolela patka da prave budale od sebe pa je na kraju nacelnica isla redom i molila da se ide.lanac je dobro osmisljen po hijerarhiji.od barjaktara do nacelnika direktora koji ako ne odrade svoje zadatke fasuju


Ovo je tacno, ista prica u namenskoj u Uzicu za one koji su na odredjeno, ili autobus za bg ili se pozdravi sa novim ugovorom.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Sat Apr 20, 2019 12:09 am

santamarija wrote: je li moguce da nema nigde snimka ovog konja koje je pesme pevao ?


bio prenos na Pinku, gledao sam
pevao ljubavne, Amsterdam itd, bukvalno nijednu političku

ako ništa, na kraju je rekao "Kosovo je Srbija!", valjda nije izdržao da baš ni to ne kaže

santamarija
Posts: 283
Joined: Mon Feb 15, 2016 11:32 pm

Re: Вести

Postby santamarija » Sat Apr 20, 2019 5:29 am

Rođaci wrote:
santamarija wrote: je li moguce da nema nigde snimka ovog konja koje je pesme pevao ?


bio prenos na Pinku, gledao sam
pevao ljubavne, Amsterdam itd, bukvalno nijednu političku

ako ništa, na kraju je rekao "Kosovo je Srbija!", valjda nije izdržao da baš ni to ne kaže


sram ga bilo !!!!!!!!!!! hvala !!!!


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests