Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Wed Aug 23, 2017 9:54 pm

normalizacija se neće desiti nikad

fudbal je prosta stvar, navijanje isto
ovo je navijački https://www.youtube.com/watch?v=ldV2uvxhUsY
i ovo https://instagram.com/p/BYJQbpPh9vd/

kod nas je umešana politika, pa tako imamo sigurne glasove, građevinu, šurovanje s murijom i slično

privatizacija je svetinja

P R O S T A K
Posts: 14
Joined: Sat Feb 06, 2016 3:34 am

Re: Вести

Postby P R O S T A K » Wed Aug 23, 2017 9:56 pm

Земунац wrote:
P R O S T A K wrote:
Земунац wrote:Ti bi isto sada da mudruješ i gasiš nekoga? Jel si takav pametnjaković bio baš na ovom forumu i pre 12. godina u avgustu? Jel ideš po beogradskim svirkama pa da nam malo i o tome mudruješ? Jel znaš šta ti se dešava po gradu kada si tako pametan i znaš koga treba da se gasi?

Možete i vi pametnjakovići da uradite neki korak ka početku rešavanja zla i normalizaciji odnosa. Prestanite da kenjate, mudrujete, gasirate i sipate otrov od simpatizerskog nivoa do kvazi navijačkog. Od facebooka do foruma.

A sta si ti smekeru uradio na svojoj tribini po tom pitanju, pa sada mozes da se pravis pametan ovoliko? Svi se pravite ludi, a istina je jako jednostavna navijaci se ne pitaju nista ni na jednoj tribini, pitaju se kriminalci na tim tribinama, kome ovo nije jasno odavno taj ili se pravi lud ili zivi u nekom izmisljenom svetu...


Kada napišeš da se navijači ne pitaju ništa ni na jednoj tribini a ja u glavi imam svoju, već samo kriminalci, time mi kažeš da veze sa navijanjem i navijačkim životom nemaš, i da nisi dostojan bilo kakvog odgovora, a pogotovo toga šta sam ja i koliko uradio za svoju tribinu. Mani se navijanja i navijača, neće se preko tvojih ledja ništa lomiti, niti ćeš se ti nositi sa navijačkim zlom. Za vas će biti dovoljno da ne lajete, pravite se pametni i ne bacate otrovne strelice preko interneta, i vi ste dovoljno uradili za ozdravljenje navijanja u Srbiji.


Stvarno ne znam kakvog prekaljenog asa imam za sagovornika, ja nazalost ne pratim toliko navijanje pa ne znam o ovoj temi puno i verovatno pricam budalastine, zato su tu pravi navijaci da me razuvere... :D sta ja znam koji od 2004 idem aktivno na utakmice( ne racunam vreme od 2002 do 2004 jer je to bilo sasvim neozbiljno sa moje strane), tako da mogu mozda poneku da prozborim o ovome a da me neko ne etiketira da lajem, da sam internet navijac i slicno... Pretpostavicu da si navijac Zemuna, mada u moje vreme a pogotovo pre toga su navijace Zemuna vecinom cinili ljudi koji su isli na Zvezdu ili Partizan ( ne kazem da nisu postojali ljudi koji su samo pratili Zemun) pa ponekad iz zajebancije isli i na lokalni klub Zemun, tako da ne smem da se usudim da samo po niku Zemunac kazem da si navijac Zemuna... Tako da ja pamtim razna vremena i razne faze kroz koje su prolazili navijaci svih klubova( a pogorovo navijaci iz Beograda),a pogotovo tvog kluba... Samo iz pristojnosti prema nekim ljudima koje postujem necu da kazem ono sto mislim a sto svi vec znaju ali ako ti mislis da placanje na tribini zarad nediranja nekog, dolazak clanova druge grupe na proslavu tvoje grupe( a zna se ko se druzi sa kim i zbog cega), a da ne spominjem skorasnje dogadjaje uopste, i jos gomilu stvari koje se znaju u BG-u ako to za tebe nije kriminal ti imas veliki problem sa realnoscu... pa ljudi ko se pravi ovde lud? Sta niko od nas ne zna vezu Vucica i ciganske tribine? pa mnogo mojih drugara ne ide na tu tribinu bas zbog toga sto im je muka to da gledaju, a ultra Kop je samo mali deo svih tih kombinacija... Niko ne zna vezu Vucica i Grobarske tribine? ne zelim da detaljise previse ali prestanite da se pravite ludi, navijaca ima ali su u neverovatnoj manjini za bitne stvari zna se ko se pita, a to nece biti onaj mali koji svaku tekmu navlaci barjake na motke... A vi nastavite da se jurite po Beogradu, da se lomite ispred stanova, napadate ljude sa devojkama, bodete, upucavate, UBIJATE SRBE i onda mislite za sebe da ste neki navijaci ako skupite pare za obnovu crkave... Ovde se nista nece nikada promeniti, svi smo zivi svedoci naseg propadanja, trazili ste gledajte...

CZBG
Posts: 65
Joined: Sun Aug 20, 2017 4:56 pm
Location: Beograd

Re: Вести

Postby CZBG » Wed Aug 23, 2017 10:26 pm

Занемарујем тактику wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=ZbsI72gebz0
Сваки овај ''индијанац'' је појам навијача за све набилдоване Пољаке, Русе, искомплексиране Балканце са помагалима итд...


по чему је појам? што дођу пијани провоцирају и прозивају и онда мисле неће им нико ништа и прођу као енглези у француској.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Вести

Postby Rođaci » Wed Aug 23, 2017 10:44 pm

tako što je podjebavanje suština toga, a ne lomljenje glava i otimanje kojekakvih krpetina koje se zovu trofeji
evo, i ovi su veći navijači nego svi Rusi i Poljaci zajedno

http://www.youtube.com/watch?v=aElJlYqkSaw

CZBG
Posts: 65
Joined: Sun Aug 20, 2017 4:56 pm
Location: Beograd

Re: Вести

Postby CZBG » Wed Aug 23, 2017 10:47 pm

Rođaci wrote:tako što je podjebavanje suština toga, a ne lomljenje glava i otimanje kojekakvih krpetina koje se zovu trofeji
evo, i ovi su veći navijači nego svi Rusi i Poljaci zajedno

http://www.youtube.com/watch?v=aElJlYqkSaw


боље се бави АПРом... да не бих морао да копам по форуму и тражим твоје раније постове шта си пре писао а шта сад мудрујеш овде....

Земунац
Posts: 21
Joined: Mon Apr 03, 2017 11:16 pm

Re: Вести

Postby Земунац » Wed Aug 23, 2017 11:42 pm

P R O S T A K wrote:
Земунац wrote:
P R O S T A K wrote:A sta si ti smekeru uradio na svojoj tribini po tom pitanju, pa sada mozes da se pravis pametan ovoliko? Svi se pravite ludi, a istina je jako jednostavna navijaci se ne pitaju nista ni na jednoj tribini, pitaju se kriminalci na tim tribinama, kome ovo nije jasno odavno taj ili se pravi lud ili zivi u nekom izmisljenom svetu...


Kada napišeš da se navijači ne pitaju ništa ni na jednoj tribini a ja u glavi imam svoju, već samo kriminalci, time mi kažeš da veze sa navijanjem i navijačkim životom nemaš, i da nisi dostojan bilo kakvog odgovora, a pogotovo toga šta sam ja i koliko uradio za svoju tribinu. Mani se navijanja i navijača, neće se preko tvojih ledja ništa lomiti, niti ćeš se ti nositi sa navijačkim zlom. Za vas će biti dovoljno da ne lajete, pravite se pametni i ne bacate otrovne strelice preko interneta, i vi ste dovoljno uradili za ozdravljenje navijanja u Srbiji.


Stvarno ne znam kakvog prekaljenog asa imam za sagovornika, ja nazalost ne pratim toliko navijanje pa ne znam o ovoj temi puno i verovatno pricam budalastine, zato su tu pravi navijaci da me razuvere... :D sta ja znam koji od 2004 idem aktivno na utakmice( ne racunam vreme od 2002 do 2004 jer je to bilo sasvim neozbiljno sa moje strane), tako da mogu mozda poneku da prozborim o ovome a da me neko ne etiketira da lajem, da sam internet navijac i slicno... Pretpostavicu da si navijac Zemuna, mada u moje vreme a pogotovo pre toga su navijace Zemuna vecinom cinili ljudi koji su isli na Zvezdu ili Partizan ( ne kazem da nisu postojali ljudi koji su samo pratili Zemun) pa ponekad iz zajebancije isli i na lokalni klub Zemun, tako da ne smem da se usudim da samo po niku Zemunac kazem da si navijac Zemuna... Tako da ja pamtim razna vremena i razne faze kroz koje su prolazili navijaci svih klubova( a pogorovo navijaci iz Beograda),a pogotovo tvog kluba... Samo iz pristojnosti prema nekim ljudima koje postujem necu da kazem ono sto mislim a sto svi vec znaju ali ako ti mislis da placanje na tribini zarad nediranja nekog, dolazak clanova druge grupe na proslavu tvoje grupe( a zna se ko se druzi sa kim i zbog cega), a da ne spominjem skorasnje dogadjaje uopste, i jos gomilu stvari koje se znaju u BG-u ako to za tebe nije kriminal ti imas veliki problem sa realnoscu... pa ljudi ko se pravi ovde lud? Sta niko od nas ne zna vezu Vucica i ciganske tribine? pa mnogo mojih drugara ne ide na tu tribinu bas zbog toga sto im je muka to da gledaju, a ultra Kop je samo mali deo svih tih kombinacija... Niko ne zna vezu Vucica i Grobarske tribine? ne zelim da detaljise previse ali prestanite da se pravite ludi, navijaca ima ali su u neverovatnoj manjini za bitne stvari zna se ko se pita, a to nece biti onaj mali koji svaku tekmu navlaci barjake na motke... A vi nastavite da se jurite po Beogradu, da se lomite ispred stanova, napadate ljude sa devojkama, bodete, upucavate, UBIJATE SRBE i onda mislite za sebe da ste neki navijaci ako skupite pare za obnovu crkave... Ovde se nista nece nikada promeniti, svi smo zivi svedoci naseg propadanja, trazili ste gledajte...


Ne znaš ti o ovoj temi ništa, a ne puno. S ovom porukom si dokazao da veze nemaš sa navijačkim dešavanjima i navijačkim životom u Beogradu. Nešto si negde u nekom bloku načuo, neko ti se negde za nešto izlanuo, malo si pročitao medije, malo nešto iskoči na fejsbuku i to ti je scenario koji ti imaš u svojoj glavi. Nisam navijač Zemuna. A ti da si navijač, baš na primeru ovih papagajskih fraza o vezi vučića i ciganske tribine bi znao šta se dešavalo samo u zadnjih mesec dana i kako je ta ciganska tribina reagovala. Ni ti ni bilo ko od ovih internet mu(d)rijaša nije vredan bilo kakve komunikacije vezane uz navijanje, jer veze nemate sa aktivnim ni dobrim ni lošim stvarima u navijanju. A pogotovo niste vredni objašnjavanja bilo čega jer niste vi ti preko čijih se ledja sve lomi, i koji imaju sjebane privatne živote i gomilu problema trudeći se da to navijanje bude koliko toliko normalno i pravo. Samo nemojte da gasirate, provocirate po internetu i sipate dodatno otrov u i ovako bolesno i zatrovano navijanje.
Završio sam s ovim.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Вести

Postby Занемарујем тактику » Wed Aug 23, 2017 11:55 pm

CZBG wrote:боље се бави АПРом... да не бих морао да копам по форуму и тражим твоје раније постове шта си пре писао а шта сад мудрујеш овде....

Зато што плаћају улазнице, купују у клупском шопу а не праве на стадиону бизнис од својих навијачких реквизита, зато што им не треба организовани плаћени превоз, зато што им не треба вођа да им каже шта да певају, зато што им не требају куртони и балони, зато што се не рокају стероидиима и бију по шумама и горама.

Навијачи Екситера (4. лига) имају фондацију 1931 Funds, чији чланови сакупљају новац за годишњу плату једног додатног играча, тај играч носи број 31. Од 2009. до сада су на рачун клуба уплатили 70000 фунти. Е сад можда су они ''индијанци'' и ''симпатизери'' зато што не праве војне акције, сачекуше, не носе утоке и не отварају главе. Јебем ли га.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

CZBG
Posts: 65
Joined: Sun Aug 20, 2017 4:56 pm
Location: Beograd

Re: Вести

Postby CZBG » Wed Aug 23, 2017 11:57 pm

Занемарујем тактику wrote:
CZBG wrote:боље се бави АПРом... да не бих морао да копам по форуму и тражим твоје раније постове шта си пре писао а шта сад мудрујеш овде....

Зато што плаћају улазнице, купују у клупском шопу а не праве на стадиону бизнис од својих навијачких реквизита, зато што им не треба организовани плаћени превоз, зато што им не треба вођа да им каже шта да певају, зато што им не требају куртони и балони, зато што се не рокају стероидиима и бију по шумама и горама.

Навијачи Екситера (4. лига) имају фондацију 1931 Funds, чији чланови сакупљају новац за годишњу плату једног додатног играча, тај играч носи број 31. Од 2009. до сада су на рачун клуба уплатили 70000 фунти. Е сад можда су они ''индијанци'' и ''симпатизери'' зато што не праве војне акције, сачекуше, не носе утоке и не отварају главе. Јебем ли га.


па товји се возе за ланч пакет и бесплатну карту или минимална симболична цена кате.. о чему ти причаш.

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Вести

Postby Занемарујем тактику » Thu Aug 24, 2017 12:01 am

Не постоје моји, ја сам ја. Једном сам у животу ушао у бесплатан аутобус, прослава титуле 2011. у Лучанима против Слободе Поинт Севојно, како се тада звао клуб. А на југ сам последњи пут крочио у првом колу следеће сезоне, неки август 2011 против Пазара.

И само да нагласим нисам причао конкретно о једној групи, већ о свим групама. Образац понашања сваке групе је исти.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Thu Aug 24, 2017 12:19 am

Занемарујем тактику wrote:
CZBG wrote:боље се бави АПРом... да не бих морао да копам по форуму и тражим твоје раније постове шта си пре писао а шта сад мудрујеш овде....



Навијачи Екситера (4. лига) имају фондацију 1931 Funds, чији чланови сакупљају новац за годишњу плату једног додатног играча, тај играч носи број 31. Од 2009. до сада су на рачун клуба уплатили 70000 фунти. Е сад можда су они ''индијанци'' и ''симпатизери'' зато што не праве војне акције, сачекуше, не носе утоке и не отварају главе. Јебем ли га.


Odakle ti to da ne otvaraju glave? To sto to nije udarna vest u Engleskoj ne znaci da se to ne desava. Kao sto ne znaci da i medju njima nema svakakvog olosa. Jbg, oni rade pon-pet pa bas i nemaju vremena za svrljanje grafita,bleju u parkicima i upadanje u protivnicke kvartove ali vikendom su sasvim fino raspolozeni i ako mislis da u tuci nece da dohvate sve sto im se nadje pri ruci onda si bas u zabludi.

A i tih 70000 funti za skoro 10 godina i nije neki rezultat. Jbg njima nije prosecna plata350e

User avatar
Занемарујем тактику
Posts: 658
Joined: Wed Feb 03, 2016 1:31 am
Location: Источно од раја

Re: Вести

Postby Занемарујем тактику » Thu Aug 24, 2017 12:28 am

SAO_Zeljin wrote:Odakle ti to da ne otvaraju glave? To sto to nije udarna vest u Engleskoj ne znaci da se to ne desava. Kao sto ne znaci da i medju njima nema svakakvog olosa. Jbg, oni rade pon-pet pa bas i nemaju vremena za svrljanje grafita,bleju u parkicima i upadanje u protivnicke kvartove ali vikendom su sasvim fino raspolozeni i ako mislis da u tuci nece da dohvate sve sto im se nadje pri ruci onda si bas u zabludi.

A i tih 70000 funti za skoro 10 godina i nije neki rezultat. Jbg njima nije prosecna plata350e

Ухватио си се за најнебитније ствари из мојих порука. Има олоша, каква би то трибина била без људи свих фела, али поента је да се нико не богати преко трибине, поента је да иако имају 10 пута више становника и неупоредиво више клубова који имају навијаче имају мизеран број погинулих у навијачким тучама. А 70 хиљада фунти су сакупили навијачи чији клуб игра на клацкалици између четврте и пете лиге, а град има једва стотинак хиљада људи.
...Гладан и крвав је народ мој.
А сјајна прошлост је лаж.

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Вести

Postby tizlabor » Thu Aug 24, 2017 12:48 am

Lek je u tome da VI DEBILI prestanete da idete na utakmice!IKADA VISE!!!

Svi koji su se pronasli u upisu treba da prestanu da idu!

User avatar
Лудак из луднице
Posts: 162
Joined: Wed Mar 02, 2016 7:14 am

Re: Вести

Postby Лудак из луднице » Thu Aug 24, 2017 1:40 am

Po mom skromnom, i mozda pogresnom misljenju - sva sranja su pocela kada su navijacka akcijanja postala vojnicke operacije pripremane mesecima unapred. Upucavanja, upadanja na gajbe, kidnapovanja, teske povrede radnim danima kad tekme ni u najavi nema je samo posledica toga...Pocela je jedna tribina sa tim fazonom, i onda se taj sektaski mentalitet preneo na sve razmisljajuci - jeste los je trip , ali da bi uspeli da opstanemo u datim okolnostima moramo istim da se prilagodimo. Onaj ko ide na tekme a u svom okruzenju NEMA deo ljudi koji razmisljaju na taj vojnicko-bolesni-sektaski nacin, laze.

Dete je ubijeno zbog boje na zidu, od strane onih koji su prethodnih godina verovatno najvise 'radili na promociji zdrave svesti' . Scena je puna licemera, picketina i laznih moralista. I naravno da nikakve forumaske rasprave nece to promeniti, nista to ne moze da promeni. Jednostavno je sve otislo u tri picke materine i to je to.

Земунац
Posts: 21
Joined: Mon Apr 03, 2017 11:16 pm

Re: Вести

Postby Земунац » Thu Aug 24, 2017 2:21 am

Ne, nego onda kada oni koji nisu mogli da se izbore na navijački način sa navijačkim izazovima i time šta navijanje nosi, krenuli da ga zagadjuju ne navijačkim stvarima. Oružjem, saradnjom, nameštanjima, drukanjima, dovlačenjem onih koji veze sa navijačkom subkulturom nemaju na stadione, preletenjima sa tribine na tribinu da bi profitirali na ovaj ili onaj način. I ti si jedan od onih koji je promenio klub i grupu kao čarape. Veze sa pravim navijanjem nemaš, a opet si se našao pametan da kažeš ko je licemer, pičketina i lažni moralista. Zbog takvih kao što si ti i tebi sličnima pravi ljudi koji su mogli da doprinesu zdravijoj komunikaciji makar na internetu su otišli, a ostali ste vi pametnjakovići koji veze sa navijanjem nemate da se pravite pametni, dok pravim ljudima skače pritisak od muke kakvi debili sebi dozvoljavaju da pričaju o navijanju i navijačkim problemima, dok se s druge strane vode borbe da stvari budu koliko toliko u granicama, a vas pametnjakovića nema nigde.

I Srbima je nedavno nož bio blizu srca i po telu, zbog jebene muzike i još svašta se dešavalo po gradu, pa se nisi došao praviti pametan na forum.

Nemoj ništa da mi odgovaraš jer nisi navijač.

User avatar
Лудак из луднице
Posts: 162
Joined: Wed Mar 02, 2016 7:14 am

Re: Вести

Postby Лудак из луднице » Thu Aug 24, 2017 2:52 am

Polako gigo ne nerviraj se

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Вести

Postby 1958 » Thu Aug 24, 2017 8:08 am

Mislim da bi bilo najpametnije da svi prestanu da pisu na forumu, jer kako kaze munze: nisi navijac nemoj da mi odgovaras. Bolje blog da se otvori, mi da citamo zemumac da pise, da nam ozdravi scena.

A za koga navijas, za vozdovac? Mozda je kontra transfer u pitanju? Pozajmica + obavezan otkup na kraju sezone?
Често одем до на село

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Вести

Postby svuda.prisutan » Thu Aug 24, 2017 11:27 am

1958 wrote:Mislim da bi bilo najpametnije da svi prestanu da pisu na forumu

bar sto se tice ove teme

peacefull huligan
Posts: 54
Joined: Thu Nov 10, 2016 4:55 pm

Re: Вести

Postby peacefull huligan » Thu Aug 24, 2017 12:14 pm

Дуго се двоумим да ли нешто да пишем или не, још пре овог тужног догађаја. Али коме да пишем, овај форум, као и још пар других навијачких прати можда пар навијача са севера, можда неко са истока и нико са југа, они ни немају људе које навијање занима на прави начин. Отишло је све у курац од примирја и од повлачења са интернета. Навијачки покрет је био у експанзији до пре 3,4 године, доста младих се ложило на навијање, на прави начин јер су могли да на интернету читају доста правих ствари, написаних од правих навијача. Доста навијачких извештаја са наших и страних трибина, па постојање 2 навијачка часописа. Експанзијом интернета дошло је до појаве индијанаца који су почели индијанске расправе са правим навијачима, учесницима догађаја и од тад почиње полако повлачење са свих форума. Данас на делије форуму постоје само најаве за утакмицу, као некакво ложење да се доведу људи и томе слично, на овом форуму активнија је тема где има шта да се поједе него све навијачке теме заједно, ето колико људе занима прави навијачки покрет. Задњих пар година, све је видљивије да је државна служба убачена у свим групама, негде то није толико видљиво јер постоји више навијача на тој трибини који се труде да воде неку своју другу причу, али ипак постоје државни људи који су ту да тим навијачима не дозволе превише таласања, док је на неким трибинама то очигледно. Шта више да се скрива и од кога, ми Делије имамо грађевинце и фудбалске менаџере, Гробари имају снс батинаше,људе са полицијским значкама, бивша Коалиција има снс батинаше, Земунци имају снс људе, Форси имају снс људе, то ништа није тајна. Много добрих момака је последњих година одустало од навијања, на наше 2 највеће трибине, много људи у најбољим годинама. Све је мање људи из правих разлога ту, главну реч воде људи који су из неког интереса ту. На који начин привући исправне млађе, кад више нема ни квалитетног фудбала, ни квалитетне навијачке приче. У друштву расуло, тотално морално посрнуће, у фудбалу расуло, на трибинама расуло...Ништа не би био проблем ни једно акцијање радним данима, никакве организоване акције, да је у тим групама које акцијају сто посто навијача и здравих мозгова. Све трибине су подједнако криве за ово, толико пуцања и бодења задњих пар година, ово се могло очекивати. Колико смо ми Делије могли да бројимо жртава, имамо сигурно највише упуцаних и избодених људи задње 4 године. Нисмо ни ми цвећке, али ако је неко мислио да треба да будемо глинени голубови...Тужно је што је настрадало дете које нема никакве везе са свим овим, нашао се ту, убачен да води туђе битке. И увек најебу они који најмање заслуже. Тужно је што ће они који су на његовој трибини све око закували сада одрадити пар парола, кореографију, пар графита и после месец дана наставити по старом, можда чак и горе, оптужујући Делије да смо ми једини кривци за ово. ОВО ЈЕ КРИВИЦА СВИХ НАС!!!
@Лудак из луднице
Колико знам и ти си био део нас који смо "радили на промоцији здраве свести", то јест ниси био део нас, али си ишао на нашу трибину. Јел сам у праву? И колико знам данас си на трибини, где твој вођа од колико година иде са ножем по граду и боде клинце који навијају за Звезду. Где твој другар на рок свирци убоде двојицу,једног у леви бицепс, другог у груди. То нису лажни моралисти, пичкетине? А о твом политичком анганжману и лажном моралу боље да ћутимо сад, није то тема

савабјан
Posts: 349
Joined: Wed Apr 06, 2016 12:31 pm

Re: Вести

Postby савабјан » Thu Aug 24, 2017 12:47 pm

Права ствар би била што већа репресија мурије, на сваку трибину, остали би прави људи па би могло нешто да се ради. Профитери чим нема људи, мање комбинације, полако би се повлачили. Удри милицијо моја, то је једини лек за све мајмуне. Свака кувана, кривична, сваки нож кривична,... Максимална репресија и неће се бројати мртви, јер они који су на врху причају, док се клинци бију. И ово намештање туча у туча у задње време, и на крају погине клинац... Одвратно онако све на гомили.

И ви ментоли што упоређујете мртве и рањене и остало, док год се буде упоређивало, до тада ће се наставити све ово. Мора једном да се каже доста, а не да искучаш 200 реченица текст, и напишеш али наша група је имала највише мртвих и избодених. И тако у круг. Најбоље нека листа несрећно страдалих момака да се направи, да се категоришу по годинама, систем бодовања да се уведе па да видимо ко је најгоре или најбоље прошао. Јебо нам пас матер

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Вести

Postby riper » Thu Aug 24, 2017 1:58 pm

Trudim se da izbegavam rasprave o ovome, jer brzo krene nekom stranputicom. Stojim pri tome da je nemoguce iskontrolisati svakog pojedinca u grupi, a dovoljan je samo jedan da napravi tragediju. A tog “jednog” ima u izobilju, svaka i velika i mala tribina. Cinjenica i da su, uslovno receno, najmanje opasne tuce one koje su se desavale na tribinama i oko stadiona za vreme utakmice. Bila masa povredjenih, lomovi, pocepane glave, ali zivi ljudi. Naravno da je bilo izuzetaka, da je bilo na zalost i zrtava, ali kada se uzme masa ljudi koja ucestvuje i vreme trajanja, mnogo manje nego jedna manja sacekusa.

Kako je sada veoma tesko sukobiti spontano se na dan utakmice, oko samog stadiona ili na njemu i kada se sve prebacilo na ulice nevezano za dan odigravanja utakmice, sve je postalo daleko opasnije pa i zrtava je daleko vise. Ne vidim nacin da se ovo zaustavi i moze biti samo gore. Mislim da je odavno prosao voz za neko ozdravljenje nase navijacke scene. Sto su zemunci rekli, na zalost "vidjacemo se na grobljima".


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests