Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Kockalone
Posts: 287
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Sat Apr 08, 2017 12:06 am

ciganstura wrote:http://www.kreativnisvetbalkana.net/svet-na-ivici-katastrofe-amerikanci-sa-59-tomahavka-gadali-bazu-u-kojoj-su-bili-rusi-ceka-se-putinova-reakcija-video/

да избије неко веће срање па да де напокон обрачунамо са Хрватима, Шиптарима, невладиним организација и ком опанци том обојци.

Мени није јасно како Руси мисле да им се земље приклањају, да улазе у савезе са њима, кад не могу Сирију заштити, која је њихов пијун и ђе имају базе и дебеле интересе. Шта онда други да очекују? Него, још једна ствар ми је занимљива. Слабо се разумијем у то наоружање, али шта би са руским системом С400 који је постоји у Сирији? Јесу ли га могли користити да спријече ове нападе и ако јесу, због чега није искоришћен?

User avatar
kajzersoze
Posts: 140
Joined: Fri Feb 05, 2016 8:10 pm

Re: Вести

Postby kajzersoze » Sat Apr 08, 2017 12:18 am

Од 59 ракета 23 су погодиле циљ , а S-300 у истом тренутку гађа 36 пројектила.

Ово сам прочитао на неком форуму , нисам сигуран колико је тачно.
The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist


kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Вести

Postby kopriva » Sat Apr 08, 2017 5:56 pm

Kajzer, nema nikakvih zvanicnih informacija da su Rusi ili Sirijci uopste koristili PVO. Ima info od Rusa da tih 36 nije pogodilo cilj, ne spominje se ni sta ni kako. Amerikanci tvrde da je 58 pogodilo. Svakako nista posebno, ako se na ovome zavrsi to je dobar znak. Ako nastave sa gadjanjima, onda ne znam sta da kazem...


Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Sun Apr 09, 2017 1:14 pm

Изненадни прекид рада мотора током лета на релативно малој висини главна је околност која је у фокусу чланова комисија које истражују околности пада авиона „Супергалеб“ Г4 Војске Србије и погибије пилота потпуковника Ненада Ћулибрка и капетана Дејана Пандуровића, пишу „Вечерње новости“.

Расветљавањем тешке ваздухопловне несреће баве се специјалне комисије Генералштаба и Ратног ваздухопловства, Инспекторат одбране као и Више јавно тужилаштво у Шапцу.

Чланови ових тимова у суботу су изашли на место пада авиона инаставили прикупљање расутих делова летелице, узимање изјава од мештана и фотографисање њиве на коју се срушио авион. Војним комисијама није одређен рок за састављање извештаја, већ су добиле одрешене руке у погледу трајања истраге.

Лист наводи и да ће чланови војних комисија свој рад базирати на отркивању узрока нагле промене правца лета, али и на потрази за одговором зашто се посада није катапултирала из летелице која се стрмоглаво кретала ка тлу.

За овај део истраге кључну улогу има видео снимак, који су са земље направили очевици удеса. Прве процене говоре да је супергалеб имао за сада непозанти проблем са мотором и то у деликатном тренутку заокрета летелице.

Под лупом комисија биће и околности на основу којих су пилоти донели одлуку да не напусте летелицу упркос обрушавању. Није искључена ни могућност да су Ћулибрк и Пандуровић до последњег тренутка покушавали да „изваде“ авион, али и да избегну насељене делове села, пишу Новости.

Космет је Србија
Posts: 430
Joined: Thu Feb 18, 2016 1:28 pm

Re: Вести

Postby Космет је Србија » Mon Apr 10, 2017 12:54 am

ukizaminje wrote:
Занемарујем тактику wrote:
tizlabor wrote:Au sad videh snimak,ovo nevalja nikako...nemoguce da nisu isli na iskakanje ovoliko dugo.

Нисам неки стручњак, али претпостављам да су се бојали да не буде цивилних жртава, па су до самог краја покушали да исконтролишу авион.

Moj burazer je vojni pilot i pricao mi je ranije da su u slucaju kvara iznad naseljenog mesta u slucaju da postoji rizik da avion padne na naselje prioritet izbegavanje civilnih zrtava pa tek iskakanje.


Дешавало се пре коју годину и дешаваће се док не схватимо да имамо крнтије. Мислим схватамо ми то одавно али можеш да замислиш ко нас кочи. Ако си гледао филм о нашим пилотима за време бомбардовања јасно ти је да смо тад имали крнтије и да ништа није промењено скоро 20 дина.

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Вести

Postby Blackadder » Tue Apr 11, 2017 12:28 pm

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=04&dd=11&nav_category=167&nav_id=1249190

Citam komentare i cudim se, ko su bre ovi ljudi sto odobravaju ovo i koji zele Srbiju u Nato-u... Poznajem dosta ljudi, neki su za Vucica, neki za Dacica, za demokrate, neki za ovo ili ono ali neznam nikog ko je za Nato... Kad neko kaze da je za NATO, isto mi je kao da je rekao "Ja sam za Pavelica i ustase"...

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Tue Apr 11, 2017 1:39 pm

Па ботови којима је посао да пишу коментаре.

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Apr 11, 2017 2:47 pm

Senator Mekejn 1999te: "ne sme biti izuzetaka, fabrike, vodovodne mreže, škole, bolnice, prodavnice, bombardujte bilo šta.

Image

Image

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Вести

Postby навијај » Tue Apr 11, 2017 3:41 pm


User avatar
Kockalone
Posts: 287
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Tue Apr 11, 2017 9:22 pm

Blackadder wrote:http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=04&dd=11&nav_category=167&nav_id=1249190

Citam komentare i cudim se, ko su bre ovi ljudi sto odobravaju ovo i koji zele Srbiju u Nato-u... Poznajem dosta ljudi, neki su za Vucica, neki za Dacica, za demokrate, neki za ovo ili ono ali neznam nikog ko je za Nato... Kad neko kaze da je za NATO, isto mi je kao da je rekao "Ja sam za Pavelica i ustase"...

Људи се вјероватно воде политиком бирања мањег зла. Србија је мала и слаба држава која је са уласком ЦГ у НАТО окружена са свих страна чланицама алијансе, а налази се у веома опасном комшилику, плус кад видиш како Руси бране своје савезнике онда ти је ваљда јасно због чега се људи залажу за улазак у НАТО. Ако већ можеш да бираш љепше ти је гледати како друге јебу, него да ти будеш јебан :mrgreen:

User avatar
Moskri
Posts: 211
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:53 pm

Re: Вести

Postby Moskri » Tue Apr 11, 2017 9:27 pm

Ako je to tvoje razmišljanje onda alal ti kurac

Gomorrah
Posts: 92
Joined: Thu Jun 16, 2016 3:51 pm

Re: Вести

Postby Gomorrah » Tue Apr 11, 2017 9:35 pm

Ne verujem sta citam.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Tue Apr 11, 2017 9:49 pm

е мој сплићо, сплићане, где си сад са оним твојим чувеним
"да се не љубимо"
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Blackadder
Posts: 277
Joined: Sat Feb 06, 2016 10:33 pm

Re: Вести

Postby Blackadder » Tue Apr 11, 2017 10:18 pm

Kockalone wrote:
Blackadder wrote:http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=04&dd=11&nav_category=167&nav_id=1249190

Citam komentare i cudim se, ko su bre ovi ljudi sto odobravaju ovo i koji zele Srbiju u Nato-u... Poznajem dosta ljudi, neki su za Vucica, neki za Dacica, za demokrate, neki za ovo ili ono ali neznam nikog ko je za Nato... Kad neko kaze da je za NATO, isto mi je kao da je rekao "Ja sam za Pavelica i ustase"...

Људи се вјероватно воде политиком бирања мањег зла. Србија је мала и слаба држава која је са уласком ЦГ у НАТО окружена са свих страна чланицама алијансе, а налази се у веома опасном комшилику, плус кад видиш како Руси бране своје савезнике онда ти је ваљда јасно због чега се људи залажу за улазак у НАТО. Ако већ можеш да бираш љепше ти је гледати како друге јебу, него да ти будеш јебан :mrgreen:


Pa ne znam koja je to politika al mi ako udjemo u NATO sami smo sebi grunuli autogol, nismo usli u nato '99 kad je Rusija bila slaba a ucicemo sad kad je jaka, to moze samo budala. Drugo, ovaj peder ako pokusa da progura tu pricu imace 70% stanovnistva na ulicama...Bice veca izlaznost nego na izborima :)

Србохолик
Posts: 91
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:04 pm

Re: Вести

Postby Србохолик » Tue Apr 11, 2017 10:21 pm

Зајебаваш ли се, Коцкалоне?

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Вести

Postby mungos » Tue Apr 11, 2017 11:31 pm

Aj vulkan


User avatar
Kockalone
Posts: 287
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Вести

Postby Kockalone » Wed Apr 12, 2017 9:47 am

Blackadder wrote:
Kockalone wrote:
Blackadder wrote:http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=04&dd=11&nav_category=167&nav_id=1249190

Citam komentare i cudim se, ko su bre ovi ljudi sto odobravaju ovo i koji zele Srbiju u Nato-u... Poznajem dosta ljudi, neki su za Vucica, neki za Dacica, za demokrate, neki za ovo ili ono ali neznam nikog ko je za Nato... Kad neko kaze da je za NATO, isto mi je kao da je rekao "Ja sam za Pavelica i ustase"...

Људи се вјероватно воде политиком бирања мањег зла. Србија је мала и слаба држава која је са уласком ЦГ у НАТО окружена са свих страна чланицама алијансе, а налази се у веома опасном комшилику, плус кад видиш како Руси бране своје савезнике онда ти је ваљда јасно због чега се људи залажу за улазак у НАТО. Ако већ можеш да бираш љепше ти је гледати како друге јебу, него да ти будеш јебан :mrgreen:


Pa ne znam koja je to politika al mi ako udjemo u NATO sami smo sebi grunuli autogol, nismo usli u nato '99 kad je Rusija bila slaba a ucicemo sad kad je jaka, to moze samo budala. Drugo, ovaj peder ako pokusa da progura tu pricu imace 70% stanovnistva na ulicama...Bice veca izlaznost nego na izborima :)

Колико је то Русија јака по теби? Довољно је јака да одбрани саму себе и своје највиталније интересе или је толико јака да може да спашава браћу напаћену ђе год се налазила? Мени се чини да она за ово друго није способна, а најбољи ти је примјер Сирија. Иначе, у тој Сирији Руси имају толико интереса колико никад у Србији неће имати, а опет су пустили да их Амери нападну иако су допремили тамо ракетне системе и пичке материне.

ultrastito wrote:е мој сплићо, сплићане, где си сад са оним твојим чувеним
"да се не љубимо"

Не мислиш ваљда озбиљно да би Сплићо који је отишао у злу Америку, који тамо ради, плаћа порез и финансира америчку војску и њихову демократију, сад мене бановао због мојих ставова? :)

фикрета
Posts: 267
Joined: Thu Feb 11, 2016 6:15 pm

Re: Вести

Postby фикрета » Wed Apr 12, 2017 10:50 am

klasicna crnogorska prica
uvek nadji opravdanja za svoja dela


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests