Вести

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вести

Postby Кудрави Гаучос » Mon Feb 13, 2017 10:08 pm

čompika wrote:Sada razmišljam, ima vas ovde starijih koji su rušili Slobu, da li se i tada znalo kakva banda stoji iza Otpora, pa je narod ipak to zanemario u želji da ruši Slobu, ili je to tek kasnije izašlo na videlo?


Ја могу да ти кажем како је то из мог угла изгледало. Ти избори 2000. су први на које сам изашао, ишао сам на протесте по НС још од оне зиме 1996. као клинац у другом средње. На пети октобар нисам отишао, као успавао сам се, али ми се у ствари није ишло јер ми је гадан био већи део те екипе. За Отпор се већ тада знало да су плаћенички олош, али јебига, добар део народа их је капирао као некакве бунтовнике, мада тврдим да је цео тај култ вештачки дигнут и то се и тада осећало и буквално сам знао да су банда. Ђинђића сам презирао скоро колико и Вука, Чанак, и остали другари, Батић...да не причам. Искључиви разлог због ког сам тада гласао против Слобе је био осећај да је човек продао Крајину и Косово. Уз то, Коштуница ми је изгледао као поштен тип и Србин, у шта искрено и данас верујем, али јебига, путеви поплочани намерама и те приче... Друга јако интересантна ствар је како је та петооктобарска екипа експлодирала у медије после 05.10. Оно је била десет пута гора медијска тиранија од Слобине, просто скоро да није постојала друга страна. Та друга страна у "мејнстрим медијима" заправо не постоји ни до данас. То је укратко, из мог угла, дугачка је то прича, да не смарам.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Mon Feb 13, 2017 10:20 pm

Hvala na odgovorima obojici, meni nije smor da čitam o tom vremenu i razmišljanjima mase i motivima. Sve paralele su tu sa ovim dešavanjima danas, samo su nijanse u pitanju, tako da mi se čini da ako ikada dođe do nečeg kao 5. oktobar, biće i rezultat sličan.

fedayn82
Posts: 144
Joined: Sun Feb 14, 2016 7:08 pm

Re: Вести

Postby fedayn82 » Mon Feb 13, 2017 10:28 pm

Najveci olos tog 5. oktobra nije ni ta ekipa okupljena oko otpora, ni razni Cankovi, Covici, Kostunice, Velje, najveci olos je onaj narod sa sve parolom "pa nemojte ih ljudi to je nasa milicija, oni su nasi..."
Ниси храбар као Јагода!

SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Вести

Postby SAO_Zeljin » Mon Feb 13, 2017 10:29 pm

Jbg mnogo je toga sto se zaboravilo o devedesetim godinama ali sve u svemu i da se znalo da ce se izdesavati sve ovo sto se izdesavalo u poslednjih 17 godina ubedjen sam da bi opet doslo do tog petog oktobra.
Ovo silovanje zdravog razuma koje se sada desava je samo bleda slika devedesetih godina.
Ovo danasnje 6:0 za nas protiv siptara je smesno u odnosu na ono Slobino pobedili smo nato a na Kosmetu sezona lova na Srbe.

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Mon Feb 13, 2017 10:31 pm

Може да дође тек кад ови данас престану да раде у интересу својих налогодаваца, па налогодавци исфинансирају нови 5. октобар. Али ови данас одлично одрађују оно због чега су доведени.

Није никаква тајна да су отпор финансирали сорош и амери, да су у њих улупали огромне паре и да су их обучавали по околним земљама запослени у циа-и и сл. службама, конкретно у Будимпешти. То је све још онда могло да се нађе на интернету, није то нико ни крио.
Наравно било је ту и залуђених глупана који су у све то веровали али то су као и увек небитни индијанци који су имали ситне задатке попут лепљења плаката. Сви озбиљнији су дебело профитирали и знали су одлично за кога раде. :)

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Вести

Postby Кудрави Гаучос » Mon Feb 13, 2017 10:32 pm

Да би дошло до петог октобра, Вучић се, као и Слоба мора суочити са захтевима који су му неприхватљиви. До сада није било таквих захтева.

Још један детаљ да опишем како је то изгледало тих дана. У НС је тада довршена Варадинска Дуга, али није тестирана и пуштена у саобраћај, ни за пешаке ни за возила. И Чанак поведе масу с трга ка мосту као "ми ћемо да отворимо мост, то је од наших новаца" и сличне кретенске жваке, мурија их заустави да не иду на нетестиран мост, и онда они ударе у кукњаву како су угњетени од мурије и бла бла бла... А људи су реално урадили потпуно нормалну ствар. Сећам се да ми је кад сам на протесту испред телевизије видео да је чувају два пандура она обична у униформама, реално престрављена сконтао колико је сати са Слобиним останком на власти. То је било нешто пре петог октоба, у том периоду између 24.09. и 05.10. Па ти види колико је та екипа могла да улива поверење.... Али медијски је спин био невероватан, осећај је био да смо затворени од читавог света, и да је то као неки пут напоље, на слободу, неуротско стање једно.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
Чомбе
Posts: 1156
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:21 pm

Re: Вести

Postby Чомбе » Mon Feb 13, 2017 10:35 pm

Па из данашње перспективе гледано испадне да би нам боље било да је Слоба истерао тенкове ко Кинези и побио стоку.

vinjakboy
Posts: 263
Joined: Wed Mar 02, 2016 9:57 pm

Re: Вести

Postby vinjakboy » Mon Feb 13, 2017 10:42 pm

Е животе, кад су чак и Слоба и Тадић и сви претходни ликови на власти имали неку границу изнад које не иду у прихватању захтева, само овај идиот од Вучића нема. Додуше, претходници су зазирали од прихватања баш сваког захтева јер им се чинило да ће бити кажњени на изборима, али овај данас има упориште у бирачком телу, па му се и може јер зна да неће бити кажњен. Докле смо дошли као друштво да предавање КиМ Шиптарима нема скоро никакав одјек у јавности...

mungos
Posts: 339
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:43 pm

Re: Вести

Postby mungos » Mon Feb 13, 2017 11:16 pm

čompika wrote:
Чомбе wrote:
bilipiton wrote:Промашили сте поенту. Боли ме курац и за њу и за Вељу, битно је да ли је истина то што су рекли или није... Њихови мотиви ме баш не занимају.




Наравно да је истина. Да није лопов не би био ни политичар. Поента није само да је он лопов већ и да је она саучесник у свему. Дакле треба утврдити шта је од тога истина па обоје на робију. Само што то нема ко да уради и то знамо сви. Завршава се на два три текста и пар десетина коментара. :)

I možda protest - https://www.facebook.com/events/1233165423445668/
Tužno je jebiga što će se jedino pobuniti ova patkica ekipa, sa kojima ne bi stajao ni u redu za wc. Al opet, oni su tu da laju kad im njihov gazda kaže, tako da jebiga.
Sada razmišljam, ima vas ovde starijih koji su rušili Slobu, da li se i tada znalo kakva banda stoji iza Otpora, pa je narod ipak to zanemario u želji da ruši Slobu, ili je to tek kasnije izašlo na videlo?



Протекторату уопште не требају никакви протести, окупљања, слични курци, ни палци. Апсолутно сва енергија и моћ над истим налази се у рукама само једне јебене шизофрене особе (не и изнад/изван њега,наравно). Уколико би постојала одређена "мала оперативна јединица" могла би једним потезом да промени овај одвратни микро-курс којим се споро, али засигурно, табана. Барем за који степен или метар, није ни битно, само да скрене с курса. Нажалост, мале оперативне нема ни на видику, пре свега јер је потенцијалне оперативце у виду своје уличне сиве еминенције обезбедио горе поменути мулти левел шизофрени маркетар. Многе од њих познајете, често су стајали поред вас на трибини, на тренингу, у градском превозу, на улици...Реалност је таква-сурова. Гаврилова домовина нема више принципа, Пунишини се још 2006. повукли на Лим и Лијеву реку због издаје и срама,а од славних војвода остале нам само лажне. Мала микро нада остаје да ће крупнији предузетници нагажени од маркетара схватити да је јефтиније плаћање неке професионалне "мале оперативне јединице", него плаћање рекета. Само, зајебано је што нада умире задња.

Image

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Вести

Postby čompika » Mon Feb 13, 2017 11:34 pm

Нажалост, мале оперативне нема ни на видику, пре свега јер је потенцијалне оперативце у виду своје уличне сиве еминенције обезбедио горе поменути мулти левел шизофрени маркетар. Многе од њих познајете, често су стајали поред вас на трибини, на тренингу, у градском превозу, на улици...Реалност је таква-сурова.

Овај део је итекако тачан, и мислим да је то разлика између њега и претходника, што је сконтао да мора да купи и улицу.

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Feb 14, 2017 12:07 am

Чомпика рекламира своје паткаше.
Елем, Слоба је пао јер су га издали структуре безбедности, Отпор и чувени АНЕМ, је био у договору са делом дб-а. Слобу су тада издали скоро сви. Мафија је играла јаку улогу на улици, заврбовани од лидера дос-а и служби, зато је настао хаос после. Управо је ових дана декласификовани докумети циа показују да га је и Шешељ издао.

https://s15.postimg.org/52vff4m6z/sesel ... 486575.jpg
https://s14.postimg.org/7waqtdl9d/sesel ... 486575.jpg

Да знам ово што сада знам, а старији ме упозоравали тада, газио би говна...
Да ствар буде гора, Слоба је за оних годину дана обнове земље после 1999, ми га исмевали, под тешким санкцијама, урадио више него што је олош после урадила за 5 година. Та 1999/2000 је била блажа од ужасне 1993 али тада Слоба није био близу да падне јер су структуре безбедност стајале иза њега, 2000-те то више није био случај.

Чомпикини паткари су исто повезани са структурама, штавише, тврдим да они штите Вучића. Огромна већина њих тога није ни свесна.

Будале из данашње опозиције не зна се ко је гори. Све будала до будале, олош, кретен, син црвеног буржуја и слична згадија. Има Вучић да влада тј. краде и извршава налоге немачке и француске амбасаде још дуго.

Је л знате шта је Амере највише интересовало код Слобе?-Винча. Сви се плашили да Слоба не крене да прави атомку. Ко се сећа зна да се извозио осиромашени уранијум из Винче под контролом Амера према Русији после 2000-те. Чак су постојали пројетки балистичких ракета.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Вести

Postby Kit_Karson » Tue Feb 14, 2017 12:28 am

čompika wrote:Tužno je jebiga što će se jedino pobuniti ova patkica ekipa, sa kojima ne bi stajao ni u redu za wc.


Кад такви јебиветри протестују, треба да се оде у мајици Баје Малог Книнџе, да испизде. Па кад кажу како "теби с таквом мајицом није место на протесту" и првог који то каже песнајом у вугла. Јер и сами знају да без ове друге стране не могу ништа да ураде на овим шакама јада од протеста.
И ја сам се милион пута питао да ли бих опет исто као 5ог октобра, кад су моји родитељи излазили на улице итд. Капирао сам то као дужност, као и сад да треба да се гласа против Вучића. Опет, не зна се је ли одвратнији он и његови дупелисци или бивша/садашња опозиција

fedayn82
Posts: 144
Joined: Sun Feb 14, 2016 7:08 pm

Re: Вести

Postby fedayn82 » Tue Feb 14, 2017 12:52 am

издали структуре безбедности
делом дб-а

и служби
циа

структуре безбедност стајале
повезани са структурама

извршава налоге

Ti si rodjen za ovaj sistem i ovu drzavu,kontam da bi jedino zadovljniji bio u DDR-u, da si neki stazijevac, al posto toga nema vise dobro ti je i ovo sto imas...
Сви се плашили да Слоба не крене да прави атомку.

Dajte ljudi da skupimo neke pare, ko koliko moze, da pomognemo coveku.
Ниси храбар као Јагода!

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Feb 14, 2017 1:00 am



MTV рођаци.

Atomska bomba Slobodana Miloševića

– U vreme raspada Jugoslavije i Sovjetskog Saveza, nije bio problem doći do nuklearnog materijala. Atomska bomba trebalo je da se napravi u beogradskom Institutu “Vinča”, a za realizaciju celog projekta bila je zadužena grupa naučnika koji su posle umrli pod sumnjivim okolnostima. Zbog sankcija na uvoz oružja i opreme u bivšu Jugoslaviju, ali i pritiska svetskih sila, projekt izrade atomske bombe nije realizovan – tvrdi Amirom Pleho, nekadašnji član Komisije Saveznog izvršnog veća Jugoslavije, koja se bavila nadzorom i distribucijom bojnih otrova i naoružanja.

Kako je Srbija “izvezla” nuklearno gorivo

Srpsko rukovodstvo, nakon promene vlasti u oktobru 2000. je 15 meseci pregovaralo sa multinacionalnim pregovaračkim timom o uklanjanju goriva. Inicijator pregovora bile se SAD. U avgustu 2002. godine, 48 kilograma 80% U-235 prevezeno je iz Beograda u ruski institut u Dmitrovgrad.

Od jula 2002. u suradnji sa Međunardnom agencijom za nuklearnu energiju Srbija provodi VIND program kako bi uklonila iskorišćeno gorivo, osigurala nuklearni otpad i rastavila istraživački reaktor. Troškove uklanjanja finansirali su američka administracija, Evropska unija i međunarodne nevladine organizacije.


Oko dve i po tone radioaktivnog materijala iz Vinče, uključujući i 13 kilograma visokoobogaćenog uranijuma pogodnog za pravljenje nuklearnih bombi, za koje je postojala bojazan da bi moglo da padne u ruke terorista, posle više od mesec dana i 11.300 pređenih kilometara stiglo je do svog konačnog odredišta u Rusiji. Bila je to supertajna operacija, najveća te vrste ikad, sprovedena u saradnji sa Međunarodnom agencijom za atomsku energiju.


Био блокиран Београд када се превозило из Винче према Русији.

Nexon
Posts: 2388
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Вести

Postby Nexon » Tue Feb 14, 2017 1:15 am

Што се тиче смене Милошевића , никада не би пао да га нису издале структуре дб-а и других служби, што се видело и 5. окторба 2000. по понашању ЈСО тј. Легије, који је поздрављао масу иако је имао другу наредбу од Милошевића. Такође свако ко је био и видео зна да је Скупштина била смешно брањена са кордоном савезне полиције, смејурија. Командат ПТЈ, Гури Радосављевић је летео у хеликоптеру изнад масе, добио је наредбу да баци сузавац дoлe, одбио наређење по сопственом признању. Нешто не сећам да се то дешавало 1991, 1993 или 1996/97. Шта тек рећи о генералу Бухи...
Цела мрежа оних гована из АНЕМ-а, тада сам први пут почео да осећам мржњу према говнима, после слушања Слободне Европе, која је реемитована преко АНЕМ-а или Гласа Америке, Дојче Велеа... је организована уз помоћ државних структура.

User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Вести

Postby Влада Паликућа » Tue Feb 14, 2017 3:24 am

Пети октобар је најсрамотнији моменат српске историје, немамо чему да се надамо док се око тога не деси општа сагласност, а сви покретачи ''пуча'' и каснији преузимачи власти не изведу пред лице правде и најсуровије могуће казне за велеиздају.

ciksi
Posts: 47
Joined: Sat Apr 16, 2016 3:08 am

Re: Вести

Postby ciksi » Tue Feb 14, 2017 4:10 am

Zasto sam ja mislio da je Nexon cool lik?

avanti feydan82
Vratimo stari duh Tribina foruma!

CrazySupporter
Posts: 38
Joined: Sun Jan 31, 2016 3:35 pm

Re: Вести

Postby CrazySupporter » Tue Feb 14, 2017 8:41 am

čompika wrote:Sada razmišljam, ima vas ovde starijih koji su rušili Slobu, da li se i tada znalo kakva banda stoji iza Otpora, pa je narod ipak to zanemario u želji da ruši Slobu, ili je to tek kasnije izašlo na videlo?


Nije se znalo. Oni su svoj posao odradili i naplatili, nakon mracnog doba stvorili jos mracnije troseci i zadnje atome snage naroda koji je tada imao jos samo toliko za jedan takav 5 oktobar. Na osnovu svega je ovim imbecilima danas moguce da vladaju i rade sta hoce uz konstantno jebanje naroda u zdrav mozak politikom "ne zelite valjda da se vrati to vreme", "povratak u devedesete" i "za vreme DOSovog rezima...". To je dovoljno da preplasi ionako umoran narod od zivota, a ne spremnog za neki novi 5 oktobar...Dugo, jako dugo se nece menjati nista, a i ako se bude menjalo nece se promeniti na bolje...rusenjem Slobe je srusen poslednji "niciji" covek, svi koji slede su ili ce biti neciji. Neke nove generacije, bez tereta bliske proslosti,a pouceni istom ce mozda dobiti priliku da promene nesto...

andro saner
Posts: 85
Joined: Tue Aug 09, 2016 8:46 pm

Re: Вести

Postby andro saner » Tue Feb 14, 2017 9:28 am

čompika wrote:Hvala na odgovorima obojici, meni nije smor da čitam o tom vremenu i razmišljanjima mase i motivima. Sve paralele su tu sa ovim dešavanjima danas, samo su nijanse u pitanju, tako da mi se čini da ako ikada dođe do nečeg kao 5. oktobar, biće i rezultat sličan.

Mojne da te lazu, kako su znali da su ovi od 5.oktobra olos. Da su ljudi znali da su olos, ne bi ni izlazili na ulice. U tom otporu je bilo milion prepostenih ljudi koji su imali ideal da skinu svinju sa vlasti. Naravno oni nisu bili u samom vrhu organizacije, nego su ti ljudi lepili plakate, pisali grafite i najvise dobijali po ledjima kada treba da se dobije.
Sloba i Slobini pajtasi su kancer naseg drustva i dan danas imas njegove ljude koji vedre i oblace tipa Vucelica. Ko god kaze da je za vreme Slobe bilo dobro, pa cak i bolje nego posle 2000. jede govna. Nije jedan Miskovic proizvod sljama posle 5.oktobra, nego je on Slobin proizvod.
Problem i jeste sto su govna posle 2000. zapravo nastavile ono sto je Sloba radio pre toga (citaj nastavili da pljackaju Srbiju). To naravno nije razlog da pojedinci ovde laprdaju kako je Sloba i njegova bratija bila veoma uspesna i ostale gluposti. Kad se samo setim koliko je Sloba imao pogresnih politickih promasaja od '89 do 2000 to je bre strasno. Za samo 10ak godina uspeo je da izgubi sve, a samo zato sto je sujetan i sto su ga okruzivale budale i secikese. Pogledaj mu samo porodicu i sve ce ti biti jasno.
On i njegovi su morali da odu (ali i da vise na Terazijama) jer su bili olos, a to sto smo se ukenjali sa ovima kasnije je druga prica za neke druge Terazije.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Вести

Postby ultrastito » Tue Feb 14, 2017 9:42 am

čompika wrote:Sada razmišljam, ima vas ovde starijih koji su rušili Slobu, da li se i tada znalo kakva banda stoji iza Otpora, pa je narod ipak to zanemario u želji da ruši Slobu, ili je to tek kasnije izašlo na videlo?


znalo se u principu ko su i sta su i odakle su, ali jednostavno cela ta atmosfera je bila "daj da nesto menjamo!". nisam bio punoletan tad, 16god, ali sam ucestvovao koliko sam mogao. lepili su se plakati, nalepnice, furale i delile majice, pisali grafiti...kad bih morao da definisem sta je nateralo ljude da stanu iza tih 170 stranaka u dos-u, to je zelja za promenama.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests