Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
SAO_Zeljin
Posts: 712
Joined: Sun Feb 07, 2016 10:57 pm

Re: Душевна болница

Postby SAO_Zeljin » Sat Sep 09, 2017 8:37 pm


prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Душевна болница

Postby prcko » Tue Sep 12, 2017 9:59 am

Image

Nekadasnji savetnik u kancelariji za KIM, Misa Vacic.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Tue Sep 12, 2017 12:31 pm

Зовем се Милован, чика Рамуше, и данас бих напунио 18 година…
Пише: Михаило Меденица

Драги чика Рамуше, зовем се Милован, дете сам из енклаве и ускоро пуним 18 година, таман онолико колико је и прошло откад си некуда одвео тату из села, ваљда да ти нешто помогне, журило ти се па си га ударао да пожури и он, а он је покушавао да се насмеје да мама и ја не бринемо али би му крв потекла из уста чим их отвори па нисам смео да гледам, било ме је страх…

Ваљда је и њега био страх, ни он није смео да гледа, или није могао, очи су му биле чудне, велике, огромне а затворене. И из њих је текла крв, али тата се не плаши крви, хтео је да се насмеје покушавајући да погледа у мами и мене, али…
Мало сам, признајем, био љут на њега- никада не би отишао без поздрава али тог дана јесте, а баш је био леп дан, обећао је да ћемо се играти с лоптом чим заврши нешто на њиви, а онда си дошао ти и одвео га, а он ни да махне или да каже нешто оном чики што што ме је ударио песницом у главу, па ваљда љут што сам се расплакао шутирао и ударао о ону дивну стару крушку пред кућом док све није постало мрак…
Била је то заиста прелепа крушка, моје омиљено дрво, тата је окачио и љуљашку о њу а оне чике што су дошле с тобом- маму, голу и крваву…

Не знам шта јој се догодило, све је постало мрак, чуо сам само како због нечег вришти и моли да јој не раде, па смех твојих другара, шамаре, ударце, неке безобразне речи које данас знам шта значе, па опет њен врисак, толико јак и страшан да сам знао да је нешто јако боли, а онда тишина!

Ја сам кришом гледао на једно око, оно што ми је мање било крваво, видео сам како излазе из куће, закопчавају панталоне, смеју се, убадају ножевима мог Блекија који је лајао на ланцу и ваде нешто из њега бацајући свуд по дворишту…

Блеки више није лајао, уморио се ваљда, само је лежао и гледао у мене али никако да махне репом или бар трепне… Опет су ме шутирали твоји другови, чика Рамушe. Баш јако, а један ме је убо ножем у ногу и повукао све до врха бутине, као да не зна да децу то боли?!

Ти си се вратио без тате, ушао си у кућу, сигурно да провериш како је мама, па је опет вриснула до неба и више се ниче не сећам…

Лажем те, извини, чика Рамушe, сећам се да сам опет отворио око, једва али сам га мало отворио и био љут на маму и тату што нису ту да ми помогну да устанем, као увек кад бих пао…
Кућа је горела, баш јако, скоро да ништа није остало од ње а заборавио сам да изнесем играчке из собе и пижамицу, мама ће се наљутити ако је не обучем пред спавање.

Не знам зашто али мама није било љута ни због чега, само крвава, модра и гола, онако везаних руку за грану крушке и главе пале на другу страну, нисам могао да јој видим лице, да јој покажем да сам пао и да дође да ме подигне…
Само је ћутала а ја сам плакао али сам ипак био храбар и пузао сам све до ње, кроз оно што су извадили из Блекија и блато да дође до маме.

Нисам могао да устанем иначе бих стигао брже, јако ме је болела нога, она што ми је чика исекао…

У ствари, све ме је болело, ја сам био јако мали, знаш, па дете много боли кад га јако шутирају, ударају главу о дрво, исеку уво…

То се деци не ради ни кад су највише безобразна, а ја нисам био, ево питај маму, рекле су ми комшије да је негде морала да отпутује али ће се вратити.

Није већ 18 година, а ја још чекам, љут, и она је отишла а није ме загрлила и пољубила…

Знаш ли колико ми је загрљаја и пољубаца остала дужна, све бројим и чекам да јој кажем када се врати, а тад и ти можеш да је питаш да ли сам некада био безобразно дете да ме онако туку твоји другари док си ти био у нашој кући..?

Тата се вратио! После седам година је дошао кући, баш на дан када сам полазио у школу а нека деца ме гађала камењем и разбила главу, а ја сам их слагао да ћу их рећи мами и тати, али су се само смејали…

Тата је дошао, да, али ми нису дали да га видим, мада ја мислим да то и није био мој тата, јер мој тата је имао и главу и ноге и обе руке, а не као овај чика што су га донели у неком ћебету, ништа није имао од тога…

Закопали су га у једну рупу близу оне дивне крушке, а мени су завили главу и одвели ме код комшија, они живе одмах до жице, ваљда да не сметам док то ураде, па сам чекао читав дан, ту сам и преспавао али тата није дошао иако су ми рекли да су и он и мама увек ту са мном, а нису!

Ваљда би их видео да јесу, мада некад осетим као да ме мама загрли и пољуби, онако како је увек радила, најнежније на свету, али се окренем, потрчим, зовем је, но…
Нисам смео даље од оне жице иначе бих је можда стигао, сигурно је отишла у винограде…

Нема везе, умем ја да чекам! Ако нешто заиста умем то је да чекам између ових калемова жица и рачунам колико су ми загрљаја и пољубаца остали дужни мама и тата..?

Само кад се врате видеће они своје, мораће да ме љубе два дана и две ноћи без престанка, а то није ни пола…

Био сам, признајем, љут и на тебе чика Рамуш, али више ваљда нисам, не знам?!

Можда и јесам, али ми кажу да више не смем да будем јер си ти наш другар сад!

Не мој, ових чика који се брину да нам у енклавама буде супер и да добијемо оне пакете са неком храном, што нам донесу кад су неки избори, али отворене и полупразне.
И они су добри људи, све су ти опростили, а праштање је врлина, само што њима нису одвели маме и тате, и тукли их онако мале, али нису они криви због тога већ ја!

Тако кажу, јер ти си сад наш пријатељ и за све што нам се догодило криви смо мама, тата и ја, нисмо смели да останемо у кући кад сте убили секу док се враћала из школе једног дана, али смо опет остали и само вас наљутили!

Надам се да више ниси љут на мене, сад смо другари, ове наше чике те воле и заклели су се да ће те слушати, а кад неког слушаш онда мора да си сјајан лик, иначе не би они гласали за тебе никад!

Не би, због свега оног што си урадио мени и мојима, још толиким породицама, још стотинама породица налик нашој, али сами смо криви, зар не?!

Сад ће све да буде супер, као некад!

Седим на љуљашци, још је на оној мојој крушки, баш на грани где су окачили маму да виси, и чекам… Чекам фамилију, требало је већ да стигну, помен ми почиње за пола сата, поп је одавно дошао… А, нисам ти рекао да су ме убили оног дана када су одвели тату и обесили маму…? Да, умро сам кад си ми оно стао коленом на груди и ваљда случајно пререзао врат… Умро сам гледајући на оно једно око маму, голу, крваву и модру, она није гледала у мене… Не љутиш се што сам измислио остало, морао сам, ти си сад добар и… Да сам жив сад бих напунио 18 година, али нема везе, ионако су ми све играчке изгореле у кући, с чим бих се играо чекајући да се мама и тата врате?!

Зовем се Милован, чика Рамуше, лепо пише на споменику, имао сам годину дана када си дошао у наше село да одведеш тату да ти нешто помогне…

Zvekete
Posts: 57
Joined: Sun Jan 31, 2016 1:43 am

Re: Душевна болница

Postby Zvekete » Tue Sep 12, 2017 8:18 pm

....

User avatar
Ultra Sarma
Posts: 334
Joined: Mon Mar 14, 2016 9:00 am
Location: Zapadni Beograd

Re: Душевна болница

Postby Ultra Sarma » Wed Sep 13, 2017 12:14 am

Imam i ja jedno pismo.
Cika Ramuse, najebacemo vam se majke svima pre ili kasnije.


Inace, pre samo 5 godina je bilo potpuno nezamislivo da Srbi izadju i na lokalne izbore koje organizuje Pristina, a vec sad ucestvujemo sa najvecim krvnicima u vlasti, ali bas sa onim najgorima koju su nas najvise unistavali i ubijali. Al ne znam, ako je vodja dobio bas toliku podrsku dole, sta ima mi odavde da mudrujemo.. evo vec danas vest da je broj napada na Srbe smanjen za 50%.. a i mocicemo da ih ucenjujemo za bilo sta sada izlaskom iz vlade. Dobro smo se prodali, bolje nego inace. Upala mozga.
Комунисти бандо без морала
ви убисте Дражу ђенерала

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Душевна болница

Postby Кудрави Гаучос » Wed Sep 13, 2017 6:35 am

Ultra Sarma wrote:Al ne znam, ako je vodja dobio bas toliku podrsku dole, sta ima mi odavde da mudrujemo.. evo vec danas vest da je broj napada na Srbe smanjen za 50%.. a i mocicemo da ih ucenjujemo za bilo sta sada izlaskom iz vlade. Dobro smo se prodali, bolje nego inace. Upala mozga.


Имам само једно мало предвиђање... Немам појма кад ће се наш најхрабрији син осмелити да омогући шипцима са Космета да имају столицу у УН, али једно предосећам да ће тада бити. А то је да ће се тада по северном делу Митровице Срби возати колима, трубити, махати заставама и шенлучити. А слична славља ће бити уприличена и широм остатка Србије.
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

tizlabor
Posts: 498
Joined: Mon Feb 01, 2016 6:04 am

Re: Душевна болница

Postby tizlabor » Wed Sep 13, 2017 7:54 am

Sto se tice stolice u UN,vec je mesija u cajtnutu.Svi nepopularni potezi se rade u prvoj godini mandata,ako to ne odradi u narednih pola godine na brzaka,cekace se sledeci mandat...

User avatar
pertla
Posts: 1056
Joined: Sat Feb 06, 2016 4:20 pm
Location: Novi Sad,Srbija

Re: Душевна болница

Postby pertla » Wed Sep 13, 2017 8:44 am

Tizla brate to mozda u amerikama.ovaj skot komotno moze to da odradi dva dana pred izbore i da okrene to sebi u korist,da nabije jos koji procenat.bolesno biracko telo,da ne kazem narod
Dvor na Uni,crkvica na brijegu,to je mesto dje se Srbi legu

User avatar
Кудрави Гаучос
Posts: 1158
Joined: Tue Feb 09, 2016 5:52 pm

Re: Душевна болница

Postby Кудрави Гаучос » Wed Sep 13, 2017 10:30 am

Да, да која прва година, који мандат... Oво говно је у стању да прода коју хоћеш причу, за шта год хоћеш, и још да је окити најгорим увредама на рачун народа.. "шта је оћете ви из кафане да браните Косово, ево ја га браним, где сте ви, лепо је да се ништа не ради а да се само сере, ево ја радим, не бојим се никог, пљујте ме, вређајте, дао сам вам живот на сребрном пладњу..." Опозиција наштељена да вечито губи, патриотске организације је све преузео, ево ова два горе витеза већ кренула на Космет чамцем, то мора да је прошљакао канал до Егејског мора онај, какви су контам да ће и Маћедонију да ослободе...
Имао сам шарм милионера и гестове правог каваљера!

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Душевна болница

Postby čompika » Wed Sep 13, 2017 4:18 pm

Kakve papke ima ovaj, jebem ti život

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Душевна болница

Postby Bunt » Wed Sep 13, 2017 6:45 pm

čompika wrote:Kakve papke ima ovaj, jebem ti život
Upravo sam to gledao malopre I ne znam u sta gledam, gde pocinje a gde se zavrsava. Pravi hobit.

Sent from my D6503 using Tapatalk

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Душевна болница

Postby prcko » Thu Sep 14, 2017 8:06 am

Image

Predsednik opstine Indjija i Pokrajinski sekretar za poljoprivredu svecano pustaju u rad cesmu u Cortanovcima, na odusevljenje prisutnih. :mrgreen:

херц
Posts: 170
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:10 pm

Re: Душевна болница

Postby херц » Thu Sep 14, 2017 12:14 pm

Пуштен је градски водовод а не чесма.

prcko
Posts: 1281
Joined: Wed Feb 03, 2016 7:28 am

Re: Душевна болница

Postby prcko » Thu Sep 14, 2017 12:52 pm

Povezali su ih na gradski vodovod u Indjiji, odnosno dali im mogucnost da se prikljuce ako prethodno iskesiraju 400 evra. Epohalni poduhvat za 21 vek.

херц
Posts: 170
Joined: Thu Feb 04, 2016 4:10 pm

Re: Душевна болница

Postby херц » Thu Sep 14, 2017 1:25 pm

Ја сам прочитао да је то коштало 90 милиона, ал свеједно дебилана.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Душевна болница

Postby 1958 » Thu Sep 14, 2017 2:16 pm

prcko wrote:Povezali su ih na gradski vodovod u Indjiji, odnosno dali im mogucnost da se prikljuce ako prethodno iskesiraju 400 evra. Epohalni poduhvat za 21 vek.


Prikljucivanje na vodovod se placa, to je normalna stvar. Al opet sta ce im kad svi imaju bunare.
Често одем до на село

User avatar
Hunter_S._Thompson
Posts: 104
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:35 am
Location: месна заједница

Re: Душевна болница

Postby Hunter_S._Thompson » Fri Sep 15, 2017 10:57 am

1958 wrote:
prcko wrote:Povezali su ih na gradski vodovod u Indjiji, odnosno dali im mogucnost da se prikljuce ako prethodno iskesiraju 400 evra. Epohalni poduhvat za 21 vek.


Prikljucivanje na vodovod se placa, to je normalna stvar. Al opet sta ce im kad svi imaju bunare.


И кад нема струје нема ни воде :D Па ти ај напоље кофом да вадиш воду да имаш да попијеш, скуваш нешто, тераш говна... ако си баш у ситуацији а струја не стиже, онда греј воду на шпорету да се окупаш.
Ја би могао без струје данима али само воде да не нестане.
Раднички 1967

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Душевна болница

Postby 1958 » Tue Sep 19, 2017 9:10 am

Valjda postoje neki moderni bunari, ono prikljuceni na cesme itd, ja se bas ne razumem u to. Ali u svakom slucaju uvodjenje vodovoda i kanalizacije jeste istorijski momenat za svako mesto u Srbiji, nazalost.
Често одем до на село

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: Душевна болница

Postby Bunt » Tue Sep 19, 2017 11:03 am

Da da, postoje bunari prikljuceni na cesme. Odvrnes cesmu, napunis bunar I onda vadis po potrebi.

User avatar
1958
Posts: 1157
Joined: Sun Feb 07, 2016 2:41 pm

Re: Душевна болница

Postby 1958 » Tue Sep 19, 2017 11:48 am

Mislio sam na to da je bunar povezan sa cesmom u kuci i da neka mehanicka pumpa ili sta vec pumpa vodu. A i rekao sam da se ne razumem u to.
Често одем до на село


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests