Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Wed Sep 27, 2023 11:20 pm

Slava im!!!

User avatar
1937
Posts: 73
Joined: Tue Jul 07, 2020 4:36 am
Location: Српска Атина

Re: Душевна болница

Postby 1937 » Thu Sep 28, 2023 3:15 am

Večna im slava i hvala! Neka im je laka crna zemlja!
"Војводина је на једној страни, сви остали на другој!" Вујадин Бошков

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Душевна болница

Postby Далтон » Thu Sep 28, 2023 8:31 pm

Слава косовским јунацима!
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Душевна болница

Postby čompika » Sat Sep 30, 2023 2:06 pm

pa samo mozes i da nagadjas na osnovu onoga sto ima.
Zaplenjeno oruzje, snimci, uniforme, oprema, vozila.
Sta je bio cilj, da li organizovani otpor ili nesto trece, to je kod nas siva zona. Verovatno neka kombinacija jednog i drugog.
I da smo sada uhvaceni skinutih gaca, imas coveka sa Srpske liste sa vilom koji je ucestvovao kao Rambo obucen, i to snimak u manastiru.
Malo je reci da sta god im je bio plan, zasrali su, i aduti su na siptarskoj strani.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby Драгољупче » Sun Oct 01, 2023 1:01 pm

Dusa me boli danima. To sto se desilo je epilog nakaradnih poslova ljudi na vlasti. Jel neko veruje jos velikom vodji? Priznao dokumenta, predao institucije, tablice, Gazivode, prepustio kompletan sever siptarima... Pogledajte bre samo ljude oko njega Marka Djurica, Petra Petkovica, Vulina, Gasica .... ejj bre ili su one najgore slihtare ili kriminalci. Sve ljude je kupuo, navijace je kupio, dao im "poslove". I sta se cudite sada. Kako to da onaj govnar Radojicic ne poginu? Ko je on? Jel on zavrsio neku vojnu skolu, ko je njega ovlastio da vodi ljude? Jel ima ratno iskustvo?Sta je on novi Arkan. Ostavili ranjene da ih razvlace ovi smradovi. I opet mu siptari krivi za bruku. Ubedio je narod da je Kosovo gotova prica, a on je taj koji je sve predao. Picketina zvalava. Bolje da svi izginemo nego da gledamo vise kako nas kozojebi jebu godinama, a ove nase jajare im u tome pomazu. Inace ovo je prva bitka koju su siptari dobili na Kosovu. Saucesce porodicam i prijateljima ovih naivnih junaka, i nama pickama koji gledamo i cutimo.

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Душевна болница

Postby No al calcio moderno » Sun Oct 01, 2023 7:01 pm

Zamisli sutra pocne rat, a vucic ti vrhovni komandant.
Dok bi sirotinjski sinovi ginuli, njihovi bi bili daleko od svega toga. Neki bi i dalje radili poslove sa siptarskim kriminalcima kao sto rade i sada i profitirali bi.
Jos veci problem je sto smo ekonomski unisteni, deca se sve manje radjaju, ljudi odlaze, sve nas je manje. Po selima Srbije i manjim mestima je sve manje ljudi i omladine, to sto ima uglavnom su nezenje, propali ljudi koji su se predali u zivotu, okrenuli alkoholu i cekaju kraj. Pitanje je sta bi i bilo da ne daj boze dodje do nekog rata opet, cak i da pobedimo bili bi desetkovani i ko zna da li bi se oporavili.
Uz sve to vlast se ponasa kao maheca prema svojim gradjanima, svi imaju veca prava nego Srbi u Srbiji.

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Душевна болница

Postby svuda.prisutan » Mon Oct 02, 2023 8:06 am

Dok je ovaj na vlasti, rata nece biti. A to je verovatno i bolja opcija, jer nemamo nista, ni vojsku, ni ljudstvo, ni volju. Svaki drugi ce naci neki razlog da bas tada ustukne. I da dodje cak do tog rata, i da nekako dobijemo, sta onda? Ko ce ziveti dole? Mali broj ljudi ce se vratiti, vecina se nekako snasla vec u mestima gde su izbegli. Jedini nacin da se srpska zastava ponovi viori u Pristini, je natalitetom.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Душевна болница

Postby ElPadrino » Mon Oct 02, 2023 8:27 am

Nama treba normalna vlast i nacionalna strategija, plan, kuda idemo i šta radimo. Nažalost u današnjem svijetu i u ovakvom sistemu to je skoro pa nemoguće.
Pogledajte samo kakva je ova nakaradna opozicija i Ndh1 i Nova ss i slični "opozicioni" mediji. Zastrašujuće. Evidentno je da se gazdama na zapadu Srbija učinila kao prijetnja tim globalističkim planovima, pa nas ruše i s vana i iznutra i iz svih mogućih pravaca. Ako opstanemo još ovaj period njihove bolesne vladavine (mislim na tzv. Kolektivni Zapad) možda i ima neke šanse za nas. Ovako smo u teškoj defanzivi i to nam je izgleda jedina opcija..
Slava herojima, ali nažalost izgleda da su izgubili glavu za glupost. Dok je gazda sa 2-3 stana i restoranima u BG- u na liječenju. Ko je i šta je tu pokušao vjerovatno nikada nećemo saznati.

несуна реса
Posts: 345
Joined: Sun Sep 18, 2016 10:17 pm
Location: nella strada

Re: Душевна болница

Postby несуна реса » Mon Oct 02, 2023 9:37 am

nije problem poceti rat za kozojebima, sravnili bi ih sa zemljom za dan-dva, problem je kfor i sto ako krene se u rat direktno idemo u rat sa kforom, a mi za to vojsku nemamo...
Космет је Србија !

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby Драгољупче » Tue Oct 03, 2023 11:00 am

Nama treba narodni patriotski pokret, kao ova zvalava picketina sto je hteo da osnuje. Samo tu bi ljudi trebalo da budu van stranacki orijentisani. Gde bi se ljudi primali bukvalno na predlog nekog starijeg clana. Da rade monitoring vlasti i za svaku odluku koja nije u interesu drzave ulica. Pa da vidimo sto je kod nas gorivo skuplje nego u drugim drzavama regiona, da vidimo gde idu nase pare. Da vidimo ko ce da prihvati francusko nemacki plan. Da vidimo kako moze neko ko nema dana obavestajnog rada da bude direktor BIA... Ej bre drugar diplomirao istoriju, zaposlio se u obliznjoj seoskoj skoli, deca ga obozavaju i on njih. I takav covek sada radi u salonu namestaja zato sto je dosao neki SNS bot na njegovo mesto. To je samo kap u moru. Mora narod da izadje iz ove kolektivne kurcobolje dok ne bude kasno.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Wed Nov 29, 2023 2:22 pm

Malopre nosio stvari u Francusku ulicu u zgradu gde SPC ima svoju humanitarno udruzenje. Koliko siromasnih, nismo ni svesni koliko ljudi tu dodje po obrok ili neku pomoc, zaslepila nas svetla trznih centara...

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Душевна болница

Postby No al calcio moderno » Wed Nov 29, 2023 7:41 pm

Ma cini ti se, nemas pojma. Pogledaj koliko je ljudi bilo na moru. Otidji u Galeriju i pogledaj koliko momaka mladih nosi Premiata patike i Hugo majice. Zivi se odlično, nikad bolje, posebno ko radi za prosecnu platu.

Zalgiris
Posts: 72
Joined: Thu Feb 07, 2019 1:17 pm

Re: Душевна болница

Postby Zalgiris » Wed Nov 29, 2023 9:23 pm

lukabrasi wrote:Malopre nosio stvari u Francusku ulicu u zgradu gde SPC ima svoju humanitarno udruzenje. Koliko siromasnih, nismo ni svesni koliko ljudi tu dodje po obrok ili neku pomoc, zaslepila nas svetla trznih centara...

Ma daj bre, nemoguce. Zar nam nije pre neki dan Sevastopolj objasnio da ljudi u Beogradu zive ovako....
"ne znam coveka koji nije bio na moru, dal iz svoje zgrade, dal ovako u drustvu totalno nebitno. Nisam ja siguran da bar ovde ljudi sastavljaju kraj sa krajem. Ovo je ono bez ikakvih cifara jer ih stvarno ne znam, ali znam sta vidim svojim ocima i ne treba da budes neki matematicar za ovo. Pa ljudima su propali protesti jer je doslo vreme letovanja, ja ne znam jel treba nesto vise od toga da bi se reklo da bar u Beogradu, nije zivot toliko los da se boris za egzistenciju."

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Wed Nov 29, 2023 9:38 pm

Ja sam itekako svestan, ali ljudi izgube dodir sa realnoscu. Misle da je svet u Galeriji i Uscu, fensi zgrade nisu kao pecurke, Beton hala krcata...

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Душевна болница

Postby No al calcio moderno » Wed Nov 29, 2023 10:23 pm

Kako izgube dodir s realnoscu? Pa i tome je nekom realnost, sta se ugledas na bedu i sirotinju i radnicku klasu jebo ga ti, pogledaj malo i elitu,starlete, političare, kriminalce...

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby Драгољупче » Fri Dec 01, 2023 2:17 pm

Poremecen sistem vrednosti. Ne treba biti neki filozof da bi to primetio. Ono sto je cudno, je da neko, ko bi trebao na ulici da je rastao,ne poznaje ljude koji nisu bili na moru. Mozda ulice provincije i prestonice nisu iste, ali na toj ulici je vazda bilo od dece magistara, hirurga preko ulicnih ratnika, teske socijale do klosara. Ja ih licno znam dosta, a znam ih i vise sto zatezu kredite cisto da bi se pricalo da su bili na moru.

Iskreno ne idem godinama na more. Licno sam pre za drvenu kucicu na nekom jezeru ili Drini. Ta SPC je odrzala ovaj narod kroz vekove. I danas se tamo na nedeljnoj liturgiji mogu videti normalni ljudi, normalne prirodne zene. Jedno od retkih mesta gde se ljudi okupljaju, gde posle liturgije ljudi ostanu u porti crkve i pricaju o nekim normalnim temama. Mesto koje uliva nadu da nije sve bas tako crno. Nisam neki vernik, ali volim da odem nedeljom kada god mogu.

A znam mnoge koji jesu, ono sto ih skupa odlikuje je ta neka cistota u pogledu, smirenost. Neke od njih znam i od ranije, upravo sa te ulice i znam kakvi su to pritajeni lavovi.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Fri Dec 01, 2023 2:35 pm

Slazem se. Kao mali sam isao u crkvu, jer su me.moji vodili, a sada mi prija da vidim normalne ljude iz kraja. Ima i dosta normalnih koji ne idu, jer na zalost im nije usadjeno, niko ih nije vodio, rasli u bezboznickim porodicama (ne znaci odmah da su lose, cak sta vise vecina tih roditelja su odlicni ljudi, ali eto). Kada bi se 1/3 tih ljudi vratilo veri, kakav bi to pozitivan bum bio...

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby Драгољупче » Fri Dec 01, 2023 4:00 pm

Neverovatna je ta snaga vere. Ja iskreno sebe polako pripremam za to. Ali uvidjam ljude oko sebe koji su u tome, koliko zivot lakse podnose, koliko su rastereceniji itd. Znam drugara sa ulice, tribine iz zivota koji je svasta u mladosti radio i na kraju smogao snage da se ispovedi, da coveku koji mu sveti vodicu isprica najskrivenije o sebi i da promeni zivot za 360 stepeni nakon toga.

Tada mi je rekao da nikada u zivotu nesto slicno nije doziveo kada je izasao iz crkve. To neko olaksanje, tu neku rasterecenost ili sta vec. Pa covek koji je osnovao nekadasnje Naopake, isto neverovatna promena nakon sto je prihvatio crkvu i veru. Sto je jos i jace uspeo je i dosta ljudi oko sebe da okrene crkvi i veri. A recimo da je klasicna gradska njuska sa ulice, mislim i da ga mnogo ljudi sa Bg ulica poznaje. Danas za njega mozes po gradu da cujes kako je prso, odlepio, a covek promenio svoj zivot na bolje.

Pre par godina okupi 20 tak, pa glupo je reci odpadnika od vere, ali ljudi koji su klasican primer bluda i nemoralnosti u gradu. I kao hocete za vikend tu u Rujan( obliznji manastir). Naravno oni kao veliki Srbi i patriote prihvate oberucke. Dosli gore on ode kod bratije i donese 10 lopata i 10 budaka. Trebala je voda da se dopremi do manastira. Sad zamisli njihove face kada im je saopstio sta treba da se radi :D

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Fri Dec 01, 2023 9:14 pm

Ovo mozda zasluzuje posebnu temu. Nije ni SPC imuna na sve ovo sto donosi novo doba, na grehove, iskusenja, ali klasicna zabluda je "ja verujem u Boga, ali u crkvu ne idem, jer su popovi lopovi".

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby Драгољупче » Sat Dec 02, 2023 6:59 am

To ne da je zabluda, to je cista glupost. Ljudi su u stanju da potrose, prokockaju za vece 100, 200 eura, a mnogo im 2000 dati popu. Na kraju krajeva niko tebe ne obavezuje da ista placas, tako da su to samo izgovori. Kada sam pricao o toj snazi vere moram da napisem jedan licni primer. Negde u aprilu matori moj zaglavi u Urgentni centar, morali su odmah da ga operisu.Sad da ne duzim mnogo. Operacija je bila jako teska i hirurg koji ga je operisao i pre i posle operacije je pricao samnom i iskreno nije mi davao mnogo nade da ce matori to izgurati.

Ja sam nakon operacije otisao kod zenine sestre i zeta. I sad praksa je da ti jednom dnevno javljaju kakvo je stanje. Zvali su me nekad oko 11 i rekla kako je on to dobro podneo, ali da nikako ne mogu da ga odvoje od ventilatora, tj da ne moze samostalno da dise. I onda agonija 24h. Oni imaju dvoje malo dece , mene steglo, place mi se. Pokusavam na 100 nacina da dodjem do neke informacije, niko nista konkretno da mi kaze. Haos. Uvece odlucim da odem do tetke i rodjaka na Banjicu, da se sklonim. Oni su oni pravi vernici.

Ja sada to ne mogu vama da opisem koja je promena bila kada sam dosao kod njih. Koliko su uspeli razgovorom da me umire, da ja period od kada sam dosao kod njih tipa 19h do 23:50, kada sam legao nisam osetio. Posto tetka svaku nedelju ide u manastir Preobrazenje u Ovcar Banji ona je pozvala monahe da se mole i tada mi je rekla da su njihove molitve mnogo vece i jace od nasih. U 23:50 kaze tetka, ajde dosta je bilo price moramo sada da legnemo. Ujutru smo se pomolili ispred ikone i ona me je pitala da li sam jeo ili pio sta sinoc nakon sto smo otisli na spavanje.

Kada sam joj rekao da nisam ona mi je dala parce nekog kolacica iz Preobrazenja, kaze da njih dvoje svako jutro to uzimaju ako legnu pre 12. Tada mi je i rekla da posle 12 djavo vlada. Sada ja koji sam nekada u 12 izlazio napolje gledam i shvatim da je malo sta normalno bilo posle tih 12. Da skratim, opet u 11 zvoni telefon, matori se probudio sve je kako treba. Kada sam vec pomenuo Manastir Preobrazenje, da kazem i ovo. Tamo negde 2013, mi smo tada bili na istoku i imali smo obicaj da kada idemo na neko gostovanje ako vreme dozvoljava svratimo u neki manastir. Tako smo svratili u Preobrazenje.

Uslo nas 20 tak u manastirsko dvoriste, a iz manastira ja ne mogu da opisem te zvukove. To je neka cika, vriska, kuknjava evo i sad se najezim kada se toga setim. Tu neki monah rodom iz Beograda nam pridje, sta ste, ko ste. Ajte da sednemo ima tu neki kao letnjikovac. I tada nam on prica o isterivanju djavola tj egzorcizmu. Oni to tamo rade. Idite unutra slobodno ako hocete da vidite. Ja iskreno nisam, par ih je uslo. Kazu da su toj zeni usta bila blago otvorena, a da se na telu nije videlo da se ona napinje, da vristi, ali neverovatno kakav je zvuk izlazio iz nje.

Posle mi je tetka pricala da je ona jednom kada je prisustvovala, zena nad kojoj je vrsen egzorcizam se samo u jednom momentu okrenula ka njoj i oslovila je imenom...Odoh daleko, moze tema svakako. Ima tu svasta da se pise.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests