Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Sat Dec 02, 2023 11:58 am

Otvaraj novu temu :)

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby Драгољупче » Sun Dec 03, 2023 11:49 am

Pa ako ljudi pokazu interesovanje za citanje,pisanje svakako. Pre nekog vremena na nedeljnoj liturgiji zapadnu mi za oko imena dobrotvora uklesanih na kamenom stubu. I tako krenem da citam redom i naletim na jedno ime koji mi je privuklo paznju. To je ime jednog od najstarijih clanova moje familije. Covek zivi tu na periferiji grada obradjuje zemlju sa svojom porodicom. Kao mladji voleo sam da ga slusam, nekako iz njega je uvek izbijala neka mudrost iako je prost covek. Dok su mu produzavali vozacku nije propustao Slobodine utakmice.]

E sad ovo pisem cisto da bih napravio neku paralelu sa danasnjim ljudima. Ja nikada od njega nisam cuo, niti i dalje znam sta je to on donirao crkvi. Znam i matorom kada sam to rekao da je bio zatecen. Da nije imao pojma o tome. To je ta neka skromnost koja je nekada bila cenjena, koja je nekada bila vrlina, a koja danas ne postoji. Danas mozes da cujes ja ovo, ja ono, kao da se ljudi i u tim humanitarnom radu takmice. Da ne pricam o politicarima, koji na sav glas pricaju kako su oni uradili ovo ili ono, a da stvar bude gora to nisu njihove pare.

Takodje stvar vezana za SPC, koju ne znam koliko ljudi poznaju su relikvije u vlasnistvu SPC. Iskreno ni sam nisam znao nista o tome dok nisam poceo da citam Vanju Bulica. Pre neki dan sam odgledao njegovo gostovanje u „Zlatiborskom Podkastu“. Tu je pricao o toj nekoj ideji koja vlada u svetu o nekoj svetskoj crkvi koja bi bila hriscanska, posto je najbrojnija. Pricao je sa nekim najpoznatijim likom koji je najveci strucnjak za kloniranje i pitao ga da li je moguce klonirati coveka iz krvi 2000 godina stare. Dobio je odgovor da trenutno nije, ali da kroz neko vreme ce sigurno moci.

On je to povezao sa pozarom na Hilandaru, posto se tamo cuva Isusova krv. Inace iz grobnice Stefana Nemanje na Hilandaru nakon sto je Sveti Sava preneo mosti u Srbiju je nikla loza. Ta loza se odrzala do dana danasnjeg iako je jedini tretman na njoj kroz sve godine podrezivanje. Veruje se da plodovi pomazu porodicnim parovima koji ne mogu da ostvare potomstvo. Mnogima je pomoglo, tako da imate i taj podatak ako nekome u vasoj okolini, ne daj Boze zatreba. Uprava Hilandara salje detaljna upustva sa plodovima i drvenim komadom loze i nacinom kako se koriste. Sve sto je potrebno je da se posalje mejl upravi Hilandara. Uzdravlje.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Sun Dec 03, 2023 11:28 pm

Brate, vidim da imas materijala bas, zanimljive stvari citam. Ja sam se u poslednje vreme bacio igrom slucaja na gledanje dokumentaraca o sektama.
Gospodin Dimitrije Pastuovic je gostovao ranije na Balkan info pa sam cuo dosta zanimljivih stvari na koje ne obracano paznju, a te opasnosti se nalaze oko nas.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Душевна болница

Postby ElPadrino » Mon Dec 04, 2023 1:02 pm

@Dragoljupce

Slobodno otvori temu, ako nema toliko ljudi što pišu i komentarišu, siguran sam da ima ljudi koji čitaju.
Ja prvi čitam većinu upisa, a pišem uglavnom samo kada mislim da imam nešto da kažem (što je rijetko :mrgreen: ).
Što se tiče teme mogla bi da bude nešto tipa "O vjeri i šta mi vjera znači".
Pa neka da svako svoje mišljenje i viđenje, a može i diskusija. Ja sam takođe u zadnje vrijeme dosta "prišao" vjeri ali bukvalno bez ikakve inicijative osim neke unutrašnje i one vanjske, kada vidim koliko je svijet grešan postao i koliko je sve otišlo u tri lijepe. Rado bih podjelio i svoje viđenje i doživljaj vjere na toj temi, a vjerujem da bi i dosta ostalih forumaša imalo neku priču u vezi egzorcizma i sličnih stvari.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Mon Dec 04, 2023 8:55 pm

Poceo sam da praktikujem da ujutru kada idem na posao ne slusam muziku nego pustim monaha Arsenija na yt. Jutros sam slusao poslednje izlaganje kada pominje predstavu Zeljka Mitrovica.

Druidid
Posts: 225
Joined: Thu Feb 11, 2016 9:25 am

Re: Душевна болница

Postby Druidid » Tue Dec 05, 2023 10:08 am

Kad smo vec kod monaha Arsenija. Samo bih se osvrnuo na onu hajku na coveka od pre par nedelja kada je zabranjen koncert metal benda Batushka. Mozes misliti, monah, svesteno lice, se buni zato sto neki bend izvrce ruglu pravoslavlje. Pa nego sta nego da ce da se buni, kada udaraju direkno na njegove vrednosti. Da li je koncert trebao biti zabranjen ili ne je tema za sebe i necu ulaziti u to.

Ali dici onakvu hajku na coveka samo sto je izneo svoje misljenje i sto ima svoj stav i brani nesto sto je njemu vredno je katastrofalno. Cela masinerija se pokrenula, pa idu clanci na danasu, novoj s, prave se emisije gde se dovode rok kriticari da pricaju na ovu temu, sta sve ne. Slikaju se slike po dorcol placu na kojima je Arsenije prestavljen kao narkoman koji jase spric. Pa se hvale hrvati jer je kod njih bend nastupio bez ikakvih problema, jok nece nastupiti u zemlji koja jedva ceka da pljune po pravoslavlju. Jebeni redit srbija bolje i ne otvarajte, strasno sta se tek tamo pisalo. Bukvalno svi ovi koji promovisu tu neku toleranciju, su najnetolerantniji ljudi na svetu cim se nesto kosi sa njihovim stavovima.

Ali, sta se desava nakon par nedelja, monah Arsenije izbacuje video gde se obraca Zeljku Mitrovicu u vezi njegove predstave ako se ono moze tako i nazvati. Sada odjednom vise nema hajke, menja se ploca istog sekunda, krecu komentari ovde je upravu, ima smisla, podrzavam ovo. Neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj itd itd, i to od istih onih ljudi koji su ga pljuvali pre par sedmica. Taj nivo licemerja je neverovatan i odlican je pokazatelj celokunog stanja u nasem drustvu i koliko su ljudi koji misle svojom glavom problem celoj toj medijskoj masineriji i politickim elitama, nebitno sa koje strane.

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Душевна болница

Postby ElPadrino » Tue Dec 05, 2023 10:20 am

To dovoljno govorim o tim pljuvačima.

Problem današnjice jeste što je stvoreno to imaginarno javno mijenje koje se predstavlja kao da je realnost, koje se odvija na kojekakvim društvenim mrežima i(li) čak u KOMENTARIMA ispod vijesti i slično, a koje nema realno utemeljenje.
Upratio sam da ja, koji slabo pratim sva ta bolesna mjesta tipa ndh1 ili nova ss, pa onda smrdljive tvitere redite itd. da uopšte nemam istu sliku kao ljudi koji vise po tim društvenim mrežama. To koliko je dobro, toliko je i loše. Jednostavno ne koristiš telefon i ti si miran, izolovan od tih prozivki i svega ostalog.

A treba da prođe još neko vrijeme da ljudi shvate da su ti ljudi što to pišu tako kao "po komandi" i stvaraju te javne priče, javna blaćenja i slično, da su to ljudi PLAĆENI za takvo nešto. Znači on dobija mjesečnu platu da sad ovih 5 dana proziva ovog, pa sljedećih 5 dana direktiva da idu prozivke za onog itd. I dalje nismo svjesni da jedan čovjek može danas da napravi 10 profila, sa kojih će napisati 10 bljuvotina i uz to još napraviti 100 komentara na kojima će pljuvati nešto drugo. A mi to sve shvatamo kao da je dio nekog opšteg razmišljanja, što je Bogu hvala, daleko od istine.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Tue Dec 05, 2023 1:15 pm

taj bend nije pretio ni njemu, ni njegovim vernicima, pa da se traži bilo kakva zabrana koncerta

pritom se svaka dva meseca u Srbiji desi koncert nekog benda koji je mnogo više u 666 fazonu nego ta nesrećna Batushka

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Tue Dec 05, 2023 6:38 pm

Koliko je nesrecan bend ne znam, ali dobro je da se pocelo od necega...sve i svasta prolazi u ovoj Srbiji, bukvalno je sve dozvoljeno.
Mora se jednom stati na put, cak i ako je taj bend kolateralna steta...

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby Драгољупче » Wed Dec 06, 2023 6:53 am

Ja sam nekada voleo da slusam na poslu radio drame, Radio Beograda. Imalo ih je na youtubeu.Naravno ova mi je omiljena bila:



Danas ima kanal radio teatar, sa mnogim slicnim stvarima.

Sto se tih bendova tice, neverovatno kolika kurcobolja Beogradjana. Zato su i toliko slobodni da dovode svakojake. Da ne pominjem nekog Dina Merlina koji puni 3 Arene. Znam pricu iz mozda 2014 pred paradu. Vec se znalo da je ne moguce doci do samih ucesnika, pa covek iz Uzica u prici sa nekim ljudima iz Bga predlagao paljenje auto guma po citavom Beogradu. Bukvalno 10 minuta cimanja, a slika 2000 zapaljenih guma bi bila slika koja bi obisla svet i jasno pokazala stav naroda. Nazalost i to je proslo bez realizacije, verovatno je neko trebao da dodje sa strane da to uradi. Ja ne kazem sutra da bi sa onolikim prstenovima obezbedjenja u recimo mom gradu isto tako prosetali. Ali isto tako sam siguran da bi i staro i mlado bilo na ulici.

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Wed Dec 06, 2023 10:16 am

lukabrasi wrote:Koliko je nesrecan bend ne znam, ali dobro je da se pocelo od necega...sve i svasta prolazi u ovoj Srbiji, bukvalno je sve dozvoljeno.
Mora se jednom stati na put, cak i ako je taj bend kolateralna steta...


jeste, dozvoljeno je da se crkva meša u sve živo, pa i organizaciju koncerata, i sa tim mora da se prestane

ElPadrino
Posts: 520
Joined: Thu Feb 21, 2019 12:18 am

Re: Душевна болница

Postby ElPadrino » Wed Dec 06, 2023 3:22 pm

A šta je po tebi rješenje Rođo ?
Da pustimo takve sataniste, pa da ti sutra u firmi bude prećutno obavezno da ideš na prajd, pa onda da nam dječica do 10 godine budu ONO jer imaju slobodu da odlučuju, pa da za 10 godina u Hramu Svetog Save bude pride month a ne liturgija ? Pa možda ni pedofil što šmeka djevojčice pored školice i nije ustvari toliko nenormalan ?
Sve je to sloboda.

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 846
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Душевна болница

Postby Bolesni^od^ljubavi » Wed Dec 06, 2023 3:55 pm

Ja brate jedinog lika kog znam da je peder je bio pobožan i skroz drugačiji oblik ličnosti od metalika, sad ne znam, živi dugo napolju. Ne petljam se u ove teme, ali čisto da imamo u vidu primer i to jedini za mene. Izgled može da prevari.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Wed Dec 06, 2023 9:51 pm

Dragoljupce, moram da se osvrnem na ovaj tvoj kometar vezano za Bg. U pravu si, Bg je uspavan, ima svega i svacega i dosta nakaradnih stvari prolazi u Bg sto u manjim mestima ne bi, ali...

Ko cini stanovnike Beograda? Jel ima tu npr studenata iz unutrasnjosti, izbeglica sa KiM i Krajine, ljudi iz Republike Srpske itd?
Pa kukakamo kako su Beogradjani ovakvi-onakvi, na miting za KiM izadje par stotina do nekoliko hiljada ljudi. Pa samo da svaki treci covek koji je dosao sa KiM i trenutno zivi/radi/studira u Bg izadje bila kriticna masa. Poenta je da ti ljudi u svojim sredinama mozda i zele da se cimaju, mentalitet manjeg mesta ih drzi, ali cim dodju u Bg sve se to zaboravi, bitne su zurke, trzni centri, jurnjava za poslom.

Mnogo je pocelo da mi ide na zivce kada citam komentare i na vest za Prajd se javi neka Srbenda iz na primer Niksica (grad sam dao ka primer) i kaze "Pi kakvi se Beogradjani, ovakvi onakvi, ovo da se desava u Niksic goreo bi ceo grad, mi smo ovakvi onakvi". Pa brate u Bg imas 5 soma krsnih Niksicana (nemoj da mi zamere Niksicani, ovo je stvarno samo primer), pa sto oni nisu izasli, posto su svi patrijarhalno vaspitani i nacionalno svesni? A kada pogledam hipsteraj, pederluk, alternativce, EU fanatike u Bg, pa vecinom nisu rodjeni Beogradjani, nego ljudi isto iz unutrasnjosti...

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Душевна болница

Postby друг члан » Wed Dec 06, 2023 11:47 pm

Da se to kojim slucajem organizuje u Ns, proslo bi lagano bez prevelike guzve. Grad prepun ovih levih,raznoraznih fela.Tako da, to sto je u bg je jos i odlocno bude reakcije
Choose Life

User avatar
друг члан
Posts: 1409
Joined: Sat Feb 06, 2016 5:02 am

Re: Душевна болница

Postby друг члан » Wed Dec 06, 2023 11:49 pm

Da dopunim samo, pa prosle godine pun kurac ovih liberalnih "ja sam rođeni novosađanin", se bunio sto se u spensu odrzava koncert BMK
Choose Life

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby Драгољупче » Thu Dec 07, 2023 6:53 am

lukabrasi wrote:Dragoljupce, moram da se osvrnem na ovaj tvoj kometar vezano za Bg. U pravu si, Bg je uspavan, ima svega i svacega i dosta nakaradnih stvari prolazi u Bg sto u manjim mestima ne bi, ali...

Ko cini stanovnike Beograda? Jel ima tu npr studenata iz unutrasnjosti, izbeglica sa KiM i Krajine, ljudi iz Republike Srpske itd?
Pa kukakamo kako su Beogradjani ovakvi-onakvi, na miting za KiM izadje par stotina do nekoliko hiljada ljudi. Pa samo da svaki treci covek koji je dosao sa KiM i trenutno zivi/radi/studira u Bg izadje bila kriticna masa. Poenta je da ti ljudi u svojim sredinama mozda i zele da se cimaju, mentalitet manjeg mesta ih drzi, ali cim dodju u Bg sve se to zaboravi, bitne su zurke, trzni centri, jurnjava za poslom.

Mnogo je pocelo da mi ide na zivce kada citam komentare i na vest za Prajd se javi neka Srbenda iz na primer Niksica (grad sam dao ka primer) i kaze "Pi kakvi se Beogradjani, ovakvi onakvi, ovo da se desava u Niksic goreo bi ceo grad, mi smo ovakvi onakvi". Pa brate u Bg imas 5 soma krsnih Niksicana (nemoj da mi zamere Niksicani, ovo je stvarno samo primer), pa sto oni nisu izasli, posto su svi patrijarhalno vaspitani i nacionalno svesni? A kada pogledam hipsteraj, pederluk, alternativce, EU fanatike u Bg, pa vecinom nisu rodjeni Beogradjani, nego ljudi isto iz unutrasnjosti...


Pa kad je tamo centrala... Da se ne zajebavamo da ih ima i milion, sta je sa drugim milionom. Pri tom ne kazem da ovo sto si izneo nije tacno. Uglavnom tamo idu ljudi na studije 18-19 godina, to jos nisu formirane licnosti, tako da ima svega.

lukabrasi
Posts: 260
Joined: Sun Dec 13, 2020 3:54 pm

Re: Душевна болница

Postby lukabrasi » Thu Dec 07, 2023 8:08 pm

Pa to je bolest velikog grada, kada si u njemu gledas samo svoje dupe, barem vecina.
Mnogo se razvodnilo sve, evo u mom kraju (siri centar) smo se nekada manje vise svi poznavali, barem mi sa "ulice", danas se klinci ni ne druze, ne vidjam nikoga napolju, pa trecina kraja su Rusi oni liberalni.

Драгољупче
Posts: 90
Joined: Mon Feb 01, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby Драгољупче » Thu Dec 07, 2023 9:02 pm

lukabrasi wrote:Pa to je bolest velikog grada, kada si u njemu gledas samo svoje dupe, barem vecina.
Mnogo se razvodnilo sve, evo u mom kraju (siri centar) smo se nekada manje vise svi poznavali, barem mi sa "ulice", danas se klinci ni ne druze, ne vidjam nikoga napolju, pa trecina kraja su Rusi oni liberalni.



Bas o ovome pricam pre sa drugarom i on isto u fazonu kao klinci u kurcu nema ih napolju igralista prazna. Sve je to tacno, ali mu ja onda kazem da mi kada smo bili klinci na tom istom igralistu je bilo i starijih, porodicnih ljudi. Oni nisu ostajali do 2-3 ujutru, nego su u 10 isli kucama. Gde smo mi na igralistu, na ulici? To je ono sto sam pisao, neokupljamo se vise ni oko cega.Jeba nam internet majku.

No al calcio moderno
Posts: 201
Joined: Sun Apr 03, 2022 10:15 am

Re: Душевна болница

Postby No al calcio moderno » Thu Dec 07, 2023 9:33 pm

Ima li neka stranka ili partija koja ce ako dodje na vlast da protera ove ruse da ne slusam vise ruski na svakom cosku u gradu? Ako ima da dam glas odmah.


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests