Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
detelinara83
Posts: 102
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:40 am

Re: Душевна болница

Postby detelinara83 » Wed Nov 14, 2018 9:17 am

Не знам да ли си био у старом ургентном у Новом Саду.. Оно је кланица. Мемљиви зидови, влага, круни се малтер, крв по поду и вратима. Оно свело плавкасто трепери. Цигана гомилу, маса у колицима. Изнесу тако лика на колицима оним убогаљеног, и оставе га тако сат времена у тој маси. Смрди мокраћа, зној, јефтин дуван, парфем из АВОНА.. То није хорор. То је гротеска!

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Душевна болница

Postby Brdja » Wed Nov 14, 2018 9:25 am

Najveći problem kod tog čekanja je to što ljudi neće da zakazuju preglede već im je lakše da odu noću u Urgentni i da završe sve što treba. Sačekaju par sati ali im je lakše i to nego danima da čekaju kod svog dr opšte prakse pa onda dok im zakažu kod specijaliste... Dešavalo se da neko ko je zaista hitan čeka jer je neko rešio da tu noć obavi sve preglede na brzinu. I sami čelnici Urgentnog su rekli da će namerno te slučajeve ostavljati da čekaju što duže da bi ih odvikli od toga.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Душевна болница

Postby riper » Wed Nov 14, 2018 9:35 am

Meni su krpili glavu u urgentnom ali nije bilo neko strasno iskustvo. Cekao sam nekih sat vremena dok nisam dosao na red. Valjda sam zabo dan kada nije bilo nekih strasnih slucajeva. Samo neki narkoman koji je bio sa kevom krenuo nesto da napusava doktore sto ga ne pustaju, dok nije dosao neki pandur, onda se ovaj smirio.

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby ultrastito » Wed Nov 14, 2018 12:30 pm

prijemno odeljenje u pancevackoj bolnici...mislim da su one bolnice po satorima u africi ili po gudurama afganistana humanije.

hvala Bogu pa to sad renoviraju, valjda ce srediti kako treba.

ja bukvalno nemam dovoljno reci u svom recniku da vam opisem najblaze receno horor koji je tamo bio.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Wed Nov 14, 2018 12:38 pm

Sveštenik u poršeu, deca uz pomoć užeta vuku kola
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1469180



подвала
Posts: 121
Joined: Tue Feb 02, 2016 12:22 pm

Re: Душевна болница

Postby подвала » Wed Nov 14, 2018 6:46 pm

друг члан wrote:Враћам се са посла у петак, и пролазим поред клупе на којој седе две старије госпође, причају. Око 60ак година имају..Укачим тренутак њиховог разговора:
"Идеш у Лидл? Па кад су нам Немци били пријатељи?"


Истина. С тим што вероватно имају бар некога у широј или ужој фамилији код тих Немаца или, још горе, у Бечу.
Занимљиво како су се Срби масовно населили у центар зла који је вероватно највећи кривац за готово сву нашу несрећу у 20. веку , који је сву мржњу према Србима осмислио и проширио, те и директно спроводио. То је баш онако сумануто.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Душевна болница

Postby Kit_Karson » Wed Nov 14, 2018 7:02 pm

Нек је лака земља овој несрећној девојци Марији Ћурчић. Искрено, нисам знао за њу док се није десило ово у недељу. Погледао сам неки интервју на монду од пре 2-3 године, ббаш је симпатично деловала. Али, опроштајне поруке хипстерчина на друштвеним мрежама су подједнако тешке као и самоубиство. Сад читам у новинама:
"Јер си јебени чокомафин, који се не плаши никога и ничега и који је спреман да одлети на крај света. На јебени крај света. Са својим тимом ракета... Извини, с ким ја сад да идем у Тајланд, скокнем до Конга, одем у Њујорк, седнем на највишу зграду и док гледам снег, слушам Френка Синатру у фенси оделу и пијем вино..."
Има их још, али не могу. Вероватно не разумем.

kopriva
Posts: 155
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:28 am

Re: Душевна болница

Postby kopriva » Thu Nov 15, 2018 1:59 am

Kit_Karson wrote:Нек је лака земља овој несрећној девојци Марији Ћурчић. Искрено, нисам знао за њу док се није десило ово у недељу. Погледао сам неки интервју на монду од пре 2-3 године, ббаш је симпатично деловала. Али, опроштајне поруке хипстерчина на друштвеним мрежама су подједнако тешке као и самоубиство. Сад читам у новинама:
"Јер си јебени чокомафин, који се не плаши никога и ничега и који је спреман да одлети на крај света. На јебени крај света. Са својим тимом ракета... Извини, с ким ја сад да идем у Тајланд, скокнем до Конга, одем у Њујорк, седнем на највишу зграду и док гледам снег, слушам Френка Синатру у фенси оделу и пијем вино..."
Има их још, али не могу. Вероватно не разумем.


Pa ako je zaista znala te degene, nije ni cudo sto se ubila.

User avatar
CamoSurprise
Posts: 318
Joined: Mon Feb 01, 2016 9:29 pm

Re: Душевна болница

Postby CamoSurprise » Thu Nov 15, 2018 8:21 am

Kad smo kod bolnica i hitnih slučajeva, da navedem jedan kontra-primer...
Ima tome nekih 6-7 godina, igrao basket popodne i osetio sam kad me zaboleo mali prst, ali kontam - ništa strašno, ni prvi ni zadnji put da sam nabio prst. Odigram basket do kraja, vratim se kući, sredim, odem sa klincem do grada da prošetamo...Vratim se kući oko 21h, prst natekao, mali prst izgleda kao palac. Kaže žena - što ne odeš u hitnu ? Meni smešno da idem u hitnu zbog malog prsta, ali ajde, poslušam je i odem. Srećom nije bilo gužve, ja na vrata , smejem se - rekoh ne znam da li je ovo slučaj za vas ? Ovi me shvatili kao ozbiljnog pacijenta, sedite, da vidimo, da,da,da...evo uput za snimanje, odmah da snimite...Tu sam malo sačekao snimanje, odradiše sve po PS-u, prelom malog prsta. Onda me kod ortopeda poslaše i on ljubazan, stavi mi neku longetu, ufalšova mali i domali prst i kaže - eto, trebalo bi prelom da sraste ovako, dođite na kontrolu, ako ne sraste, moraćemo da vam provučemo iglu kroz prst da bi sraslo. Meni u glavi Mali Radojica, rekoh samo - ima da sraste doktore...i nikad se više nisam pojavio oko toga.:mrgreen:
Sve se dešavalo oko 22h, svi ljubazni, bez nervoze, tenzije, shvatili me ozbiljno sa prelomom malog prsta...prosto neverovatno. Sada je prst malo zakrivljen na gore, ali služi. :mrgreen:
Gilajdza RIP

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Душевна болница

Postby riper » Thu Nov 15, 2018 9:10 am

Kod zenine rodbine ima dosta doktora u familiji. Njena rodjena sestra je takodje doktorka. I ona prica kada je pocela da radi u hitnoj, rekle joj kolege da se spremi u fazonu "danas je pun mesec". Ona se smeje misle da se sprdaju sa njom jer je mlada doktorka. Kaze sama, kad je pun mesec broj intervencija rapidno raste. Niko ne zna zbog cega. I to nije sada ono neke hronicne tegobe koje se javljaju zbog promene vremena. Lomovi, iscasenja, posekotine i to na najludje moguce nacine. Cekaonice u domovima zdravlja, hitnim sluzbama i urgentnim centrima su tada pune.

Od tada je i ona u fazonu da pun mesec ima uticaj na ljude.

axkontra
Posts: 176
Joined: Fri Feb 05, 2016 11:22 pm

Re: Душевна болница

Postby axkontra » Thu Nov 15, 2018 6:56 pm

vrlo je jednostavno pun mesec utice na vodu kako na reke i jezera tako se voda nabija i u organizmu pa je svima veci prtisak i svi su nervozniji i nadrkaniji jer je tada svima veci pritisak, pa samo sebe preslikaj na to kada si nadrkan kada te neko izbacio iz takata kako reagujes, brzo se prsne pa se desavapuno vise incidenata.

brucelee
Posts: 822
Joined: Mon Feb 01, 2016 7:10 am

Re: Душевна болница

Postby brucelee » Thu Nov 15, 2018 7:12 pm

кад је пун месец има више удеса, самоубистава и осталих ствари...

Код мене нпр кад имам јаку несаницу а нисам одморан и по свој прилици морам да спавам, а не могу, ја знам у 97% случајева да је тад пун месец.

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Душевна болница

Postby Далтон » Thu Nov 15, 2018 9:47 pm

Угасимо пун месец! :x
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
idemoo
Posts: 298
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:35 pm

Re: Душевна болница

Postby idemoo » Fri Nov 16, 2018 12:52 pm

Коме смета јак пун месец

User avatar
MARKER
Posts: 740
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Душевна болница

Postby MARKER » Fri Nov 16, 2018 12:56 pm


Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Душевна болница

Postby Далтон » Sat Nov 17, 2018 11:36 pm

Moрао сам у душевну, а и да питам Панзарама ко му пише текстове?

ŠTA JE ZAPRAVO SATANIZAM?

Definitivno nije ono što većina misli. Crna Ruža, OTO, Alister Krouli, krv, mačke, sveće naopako i hleb zakopan u zemlju? Jok bre, radi se o jeftinim glupostima, debilizmima za crnu hroniku u novinama i na TVu. To su sve izmišljotine većinom katoličke ali delom i pravoslavne crkve. Hrišćani su zapravo najveći zlotvori na ovoj planeti, ne biraju sredstva da se domognu novca, seksa, moći, itd, ali OK, to svi valjda znamo, ali šta ti je bre taj satanizam pobogu? Kako šta je, pa satanizam je vera ne u boga no u čoveka tj. u samog sebe, svako ko brine o sebi i misli sebi dobro je nesvesno satanista. Naravno, ne u smislu da obožava nekakvog Šejtana il' Sotonu, jer to ne postoji, nego da obožava sebe. Pogledajte ljude oko sebe, koji rade na sebi, koji se trude da izgledaju što lepše, to su iskreni satanisti samo što o tome pojma nemaju jer misle da su bogougodni ako idu u crkvu. A I sam čin odlaska u crkvu je satanizam, jer zbog koga odlaziš tamo? Zbog sebe ili zbog boga? Pa naravno, samo zbog sebe da bi se ti osećao bolje. Takođe čin seksa, šta je to? Jel ste vi svesni šta vi sve radite tokom seksa, i šta je pravi cilj seksa? Prokreacija? Pa logično vaše uživanje i eventualno uživanje partnerke jer svako gleda prvo sebe...OK ne baš svako ali većina, posebno u seksu, o da, i te kako.

Ja npr. imam taj stav PRVO JA pa onda svi ostali, e sad neko će reći to je sebično, ovakvo, onakvo, ali pogledajte sebe, pa vi isto to radite, prvo sebi ugodite pa tek onda ostalima, čak i kad nekom nešto činite to radite da bi se VI osećali bolje da bi VAMA bilo dobro a tek posle toj osobi, Ima bre na hiljade primera ali ljudi ne kapiraju. Evo npr. dete se davi u vodi, vi to vidite odma skačete u vodu i spasavate tom detetu život. Zašto ste to uradili? Zbog deteta? Samo malo budite iskreni prema samima sebi i shvatićete da je većina nas sklona ovom kako sam ga ja krstio "izvornom satanizmu", dakle nikakav obrnuti krst, pentagram, isus hrist, majka božija, bog, sve to je iluzija, vi obozavate sebe i SVE radite samo zbog sebe, al jbga treba biti SKROZ iskren pa to PRVENSTVENO SEBI priznati.

I ja ovo pišem ne da bi ja nekog usrećio kada čita nego brate prvenstveno sebe jer ja volim da pišem a još ako neko to i pročita pa mu se svidi pa dojaja jbte, drago mi zbog njega ali ja sam prvi, i svi komentari mi prijaju jer mi hrane ego, samo rastem, uživam, vi uživate u čitanju, ja uživam u vašim komentarima, topim se kad mi neka devojka napiše da je stvarno dobro, iskreno, ili neki momak napiše da je to to, da sam ga ubo, da mi je ovo najjači tekst koji sam napisao do sad, da bi stvarno trebao da objavim knjigu. E sve to je satanizam jer vi zapravo obožavate mene i samoga sebe tim rečima a ne boga, dakle ČOVEK je BOG. Logično. Jer ne postoji ništa van čovekovog uma, čovek je bog, tj. ja sam bog u mom slučaju, a u vašem slučaju vi ste bog, jer svako stvara svoju percepciju i to je realnost koju kreira um a ne nekakva spoljasnja sranja. Ako baš voliš da se moliš ti se moliš za SEBE i svoje bližnje, a kao moliš se bogu. haha. Dajte ljudi, dosta sranja, tradicija je zaista OK ali realnost govori drugačije, nismo deca da se sad foliramo, ovo svi znate, svi koji ste iole svesni, svesni ste ove istine da je čovek bog, tj. da ste vi bog i da nema drugog boga do vas. E to je satanizam u ovako zbrzanoj verziji, jer je jako jednostavno, skroz logično ma ko basic logično. Al' naravno niko ovo neće prihvatiti, jer tako smo nasađeni, držimo se svog sranja ma koliko bilo debilno. Sve te priče iz svetih knjiga kad čitaš to je ko za debile pisano, ko da je to neki perverzni lik koji voli da ga obozavaju po crkvama, džamijama, svuda a to je zapravo ista budala, sreća naša pa ne postoji jer da postoji jebo bi nam i oca i majku kolko je iskompleksiran. Znači s verom u sebe za šta god se boriš (za sebe uvek). Pozdravljaju vas Madam Blavatsky i Baba Vanga zajedno, evo sedimo ovde pijemo Vanginu bugarsku rakijicu i baš razgovaramo o vama i smejemo se kolko ste tupavi i neiskreni, ali to je vaš trip, ne naš. Vi idete u "pakao" ne mi, zapravo ne idete nigde jer pakao ne postoji, to je jako smešna fora kao dobro i zlo, ko je nevaljao ide vamo ko je dobar dobije čokoladicu. Baci tu čokoladicu, zgazi je, ne moraš biti dobar ako nećeš jer moral su izmisli hrišćani i jevreji da bi nas kontrolisali, da bi bogati bili još bogatiji, a siromašni još siromašniji, tj. siromašni su im nebitni u celoj ovoj priči, ko ih jebe.

JA znam da me mnogi od vas sad "mrze" zbog ovog teksta, ili kažu ma budala lupeta, ali jebiga, to sam ja, samo sam iskren. Moral ne postoji, bog ne postoji, sotona ne postoji, postoji samo užasno ogromna pohlepa za novcem. A zna se ko je najpohlepniji, ko večito traži novac nešto da očita. Hehe To je dokaz da ni oni ne veruju u moral, niti poštuju ta smešna pravila, moralne kodekse, pa jbte otidite na bilo koju sahranu i sve će vam biti jasno, ko su oni i čime se bave. Samo dobro uigrana ekipa za otimanje para od sujevernog naroda, od sirotinje najčešće, i nemaju nikakav moralni problem s tim da naplate sirotinji al' zato vas uče da vi treba da budete moralni. Evo im bre kurac, nikad ni dinar ne bi dao crkvi, ma ni dinar. Ali svi se uplaše kad ostare pa gledaju da se za svaki slučaj osiguraju. A za šta da se osiguraš leba ti, pa inteligenat si čovek, pusti priču uzmi štanglu izlomi pičku u mantji, uzmi mu sve pare i tek tad ćeš videti kolko su skromni kad budes video kolki keš nosi sa sobom samo od jednog dana. Pop na svadbi? Mrš bre. Pop na slavi? More odbi kad ti lepo kažem. Pop na sahrani drage osobe? Mrš bre u pičku materinu nekrofilsku. Pop svuda da kao nešto osvešta? Metak u potiljak. Kraj priče. Treba ih bre jebati non stop. E to je satanizam. Živeli. :)
(Street Force / Curva Orientale)

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Душевна болница

Postby svuda.prisutan » Sun Nov 18, 2018 1:59 am

Crni Daltone, bar si temu pogodio. :mrgreen: Blago tebi ako ti je u glavi samo novac, ako ne maris ni za sta drugo, i ako ti je novac na prvom mestu. Ne znam sta bih ti napisao.. Mislim da gresis, tj nadam se. Jer ako ti ne gresis, onda ja gresim. :mrgreen:

User avatar
MARKER
Posts: 740
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:13 am

Re: Душевна болница

Postby MARKER » Sun Nov 18, 2018 2:16 am

Ма то је Далтон ископирао са тезвијевог блога. Јбг, много глупости на једном месту, чудим се малтене свакој реченици колико мора да си у ауту да све то налупеташ, ал ајде, 100 људи 100 ћуди...

Далтон
Posts: 1205
Joined: Tue Feb 02, 2016 7:43 pm
Location: Koјекуде
Contact:

Re: Душевна болница

Postby Далтон » Sun Nov 18, 2018 10:19 am

Присутни, то је копи-пејст са његовог блога. Само ме интересује јел је то нашао негде, или му неко писао или је пак сам то саставио.
(Street Force / Curva Orientale)

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Sun Nov 18, 2018 10:40 am

za jedno jeste u pravu, postoje pravci satanizma koji se zasnivaju na individualizmu

https://en.wikipedia.org/wiki/LaVeyan_Satanism

The religion's doctrines are codified in LaVey's book, The Satanic Bible. The religion is materialist, rejecting the existence of supernatural beings, body-soul dualism, and life after death. Practitioners do not believe that Satan literally exists and do not worship him. Instead, Satan is viewed as a positive archetype representing pride, carnality, and enlightenment. He is also embraced as a symbol of defiance against Abrahamic religions which LaVeyans criticize for suppressing humanity's natural instincts and encouraging irrationality. The religion propagates a naturalistic worldview, seeing mankind as animals existing in an amoral universe. It promotes a philosophy based on individualism and egoism, coupled with Social Darwinism and anti-egalitarianism.


sve u ovom pasusu ima smisla


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: blode and 35 guests