Душевна болница

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
Влада Паликућа
Posts: 379
Joined: Thu Feb 18, 2016 12:54 am

Re: Душевна болница

Postby Влада Паликућа » Thu Dec 01, 2016 10:18 am

снс око свог централног лика концентрише најгору, најпримитивнију разуларену руљу која се икад организовала на овим просторима. Турски башибозуци су били елитистичко друштво за њих. Шта рећи за људе чији је поносни јуришник Марјан Ристичевић. Најприземнија хорда од постанка света. Емитују високе фреквенције глупости и бахатости, разорна и осиона енергија која ствара вортекс и буквално увлачи све чега се дотакну.

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Душевна болница

Postby Kit_Karson » Thu Dec 01, 2016 2:42 pm

@NorthSide024
Сигуран сам да оваквих примера има по свим робовласничким предузећима, јура, леони, кинези и остала гамад, па и у Суботици, само што се сад једино ова госпођа осмелила да објави. Надам се да је подстрек и за остале, па да видимо како ће пичкоусти да порумени ако сме да писне.
@prcko
Мислим да је у питању уговор од 6 месеци и отказ.

Gazda Drki
Posts: 132
Joined: Thu Dec 01, 2016 5:21 am

Re: Душевна болница

Postby Gazda Drki » Thu Dec 01, 2016 11:47 pm

Image

jbg desava se

Хајдучија
Posts: 53
Joined: Sun Feb 21, 2016 2:59 pm

Re: Душевна болница

Postby Хајдучија » Thu Dec 01, 2016 11:50 pm

Ових дана била је емитована на РТС-у емисија поводом Меморандума САНУ.О документу не могу да полемишем,јер нисам прочитао цео Меморандум,али мислим да је дао објективну слику какво је било стање у сфрј,са нагласком на положај Срба.Меморандум је требало довршити до краја и објавити га јасно и гласно,начин на који је доспео у јавност је погрешан и наравно морао је постојати закључак.

Међутим,оно због чега пишем овде,јесте мој бес због чињенице да наш јебени јавни сервис мора да позове у емисију буквално пола хрвата и словенаца који треба да коментаришу документ који је направила СРПСКА Академија Наука и Уметности!Па шта смо ми јебем му матер?Који је наш ментални склоп да сваки пут питамо џелата о кривици жртве!?Да ли наши социолози,политичари,историчари гостују на њиховим телевизијама??Шта тим гостовањима треба да се постигне,а што већ није урађено,као нека објективност?Ми смо све ратове изазвали,ми смо извршили геноциде,за све смо се извинили(више пута),ми смо се сами протерали са вековних огњиште,за све смо криви,тачка.Јебу нас свуда у здрав мозак,па морају и ударном термину.Наравно уз најлепше српске рекламе које говоре о хрватским фабрикама и производима! :twisted: :twisted:

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Thu Dec 01, 2016 11:54 pm

ja sam ga pročitao
mislim da taj dokument treba da pročita svaki Srbin, da bi video šta su najumnije glave mislile o komunjarama i komšijama

ne bi se sva ta govna tek tako bunila

mogu da okačim link za download ako treba

User avatar
јахач магле
Posts: 340
Joined: Sat Feb 13, 2016 10:08 pm

Re: Душевна болница

Postby јахач магле » Fri Dec 02, 2016 12:17 am

Окачи.
Од оних усташа и дајгуза словеначких не зна се ко је већа гњида и говедо.
...Сијају звезде као очи конобарице...

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Fri Dec 02, 2016 12:25 am


User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Fri Dec 02, 2016 9:16 am

recimo, jedan isečak


Image

User avatar
Rođaci
Posts: 3885
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:07 pm

Re: Душевна болница

Postby Rođaci » Fri Dec 02, 2016 9:46 am

da dodam još jedan

izuzetno štivo
uvek sam se pitao zašto je taj dokument toliko napadan i nazivan korenom svih sranja na Balkanu
sve mi je bilo jasno kad sam ga pročitao i video da je sve što ovde piše istina

Image

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Душевна болница

Postby NorthSide024 » Fri Dec 02, 2016 1:38 pm

@Kit_Karson

Pa konkretno kod nas ima par industrijskih firmi koje zaposljavaju po mojoj slobodnoj proceni 5-7 hiljada dusa.
Ugovori se vode prvi tzv. probni rad u trajanju od mesec dana, drugi se dobija na 3 meseca, a posle toga zavisi koliko si podoban.
U prethodnoj fabrici gde sam radio poceo sam u novembru 2013 ugovor na 3 meseca. U februaru potpisao do maja. U maju potpisao do avgusta, da bi mi prve nedelje jula urucili raskid ugovora pod obrazlozenjem smanjenja obima posla.

U trenutnoj firmi sam se vukao 2 godine na ugovore, i dobio stalno zaposlenje.

Generalno satnice nisu lose ako si dobar sa sefovima. Imam trenutno situaciju gde kolega koji radi 7 meseci dobija za ugovor za stalno i lepu bruto satnicu.

Neverovatna je ta psihologija koju primenju ti menadzeri na proizvodnju. Koliko lako se moze masa kontrolisati jednim jebenim uputsvom. Da ne govorim o stvaranju vestackim pritiscima. Bas juce je jedan kolega popio otkaz svojom greskom da bi sluzio za primer svima uz reci HR menadzera: ako smo mogli da damo otkaz samohranoj majci, mozemo i tebi.

O mogucnosti napredovanja i gore pomenutih satnica bih napisao samo da nije bitno koliko znas, nego koga poznajes.
Vecina tih ljudi koji su "gore" su mahom iz obliznjih sela i varosica, i naravno da cuvaju svoje zemljake. Nije to lose, ali ako steti nekom kolektivu zasto forsirati?

Primera ima milion ali... Rad oslobadja!

Bolesni^od^ljubavi
Posts: 844
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:21 pm

Re: Душевна болница

Postby Bolesni^od^ljubavi » Fri Dec 02, 2016 2:45 pm

Gazda Drki wrote:Image

jbg desava se

Meni je ovo bensedin što su ti pisali kaznu a treba da bude i tebi jer se nadam da više nećeš voziti pijan posle ovoga. Prekjuče sam bio na sahrani dečka koji je poginuo jer je vozio pijan a njih nekoliko je sva sreća prošlo samo sa povredama. Ovo mi je već ne znam koja sahrana da idem kod ljudi koji su bili pijani za volanom.
U novi zakon bih uveo dodatno pravilo, koga uhvate da naduva preko 1, prvo ga usrati od batina lopatama po leđima, pa tek onda slati kod sudije i pisati novčanu kaznu.

Bunt
Posts: 644
Joined: Mon Nov 28, 2016 1:22 pm

Re: RE: Re: Душевна болница

Postby Bunt » Fri Dec 02, 2016 4:38 pm

NorthSide024 wrote:@Kit_Karson

Pa konkretno kod nas ima par industrijskih firmi koje zaposljavaju po mojoj slobodnoj proceni 5-7 hiljada dusa.
Ugovori se vode prvi tzv. probni rad u trajanju od mesec dana, drugi se dobija na 3 meseca, a posle toga zavisi koliko si podoban.
U prethodnoj fabrici gde sam radio poceo sam u novembru 2013 ugovor na 3 meseca. U februaru potpisao do maja. U maju potpisao do avgusta, da bi mi prve nedelje jula urucili raskid ugovora pod obrazlozenjem smanjenja obima posla.

U trenutnoj firmi sam se vukao 2 godine na ugovore, i dobio stalno zaposlenje.

Generalno satnice nisu lose ako si dobar sa sefovima. Imam trenutno situaciju gde kolega koji radi 7 meseci dobija za ugovor za stalno i lepu bruto satnicu.

Neverovatna je ta psihologija koju primenju ti menadzeri na proizvodnju. Koliko lako se moze masa kontrolisati jednim jebenim uputsvom. Da ne govorim o stvaranju vestackim pritiscima. Bas juce je jedan kolega popio otkaz svojom greskom da bi sluzio za primer svima uz reci HR menadzera: ako smo mogli da damo otkaz samohranoj majci, mozemo i tebi.

O mogucnosti napredovanja i gore pomenutih satnica bih napisao samo da nije bitno koliko znas, nego koga poznajes.
Vecina tih ljudi koji su "gore" su mahom iz obliznjih sela i varosica, i naravno da cuvaju svoje zemljake. Nije to lose, ali ako steti nekom kolektivu zasto forsirati?

Primera ima milion ali... Rad oslobadja!

A šta onda reći za primer menadžera jedne velike kompanije koji je napravio fantastične rezultate i dobio otkaz uz obrazlozenje "dobri rezultati nisu garancija ostanka i očuvanja radnog mesta."

1989

NorthSide024
Posts: 95
Joined: Sun Feb 21, 2016 8:26 pm

Re: Душевна болница

Postby NorthSide024 » Fri Dec 02, 2016 5:44 pm

Kao sto sam napisao primera ima milion.
Zalosno je sto sam procitao i ovaj primer i sarkasticno se nasmejao. Ali da me ne shvatis pogresno, verujem da ce tom istom menadzeru biti lakse da nadje posao uz radno iskustvo, poznavanje odredjenih oblasti kojima se bavi itd, za razliku od ovog obicnog operatera u proizvodnji tzv. munkasa :D

User avatar
blatnjavi
Posts: 184
Joined: Sat Mar 12, 2016 9:19 pm
Location: Србија

Re: Душевна болница

Postby blatnjavi » Fri Dec 02, 2016 6:25 pm

Хајдучија wrote:Међутим,оно због чега пишем овде,јесте мој бес због чињенице да наш јебени јавни сервис мора да позове у емисију буквално пола хрвата и словенаца који треба да коментаришу документ који је направила СРПСКА Академија Наука и Уметности!Па шта смо ми јебем му матер?Који је наш ментални склоп да сваки пут питамо џелата о кривици жртве!?Да ли наши социолози,политичари,историчари гостују на њиховим телевизијама??Шта тим гостовањима треба да се постигне,а што већ није урађено,као нека објективност?Ми смо све ратове изазвали,ми смо извршили геноциде,за све смо се извинили(више пута),ми смо се сами протерали са вековних огњиште,за све смо криви,тачка.Јебу нас свуда у здрав мозак,па морају и ударном термину.Наравно уз најлепше српске рекламе које говоре о хрватским фабрикама и производима! :twisted: :twisted:


Одлично срочено.

Пичкаст менталитет је завладао међу нама. Погледај само владајуће ауторитете и довољно је да ти буде јасно.
Имам три кера, два су различита а један је исти.

Gazda Drki
Posts: 132
Joined: Thu Dec 01, 2016 5:21 am

Re: Душевна болница

Postby Gazda Drki » Fri Dec 02, 2016 7:24 pm

Bolesni^od^ljubavi wrote:
Gazda Drki wrote:Image

jbg desava se

Meni je ovo bensedin što su ti pisali kaznu a treba da bude i tebi jer se nadam da više nećeš voziti pijan posle ovoga. Prekjuče sam bio na sahrani dečka koji je poginuo jer je vozio pijan a njih nekoliko je sva sreća prošlo samo sa povredama. Ovo mi je već ne znam koja sahrana da idem kod ljudi koji su bili pijani za volanom.
U novi zakon bih uveo dodatno pravilo, koga uhvate da naduva preko 1, prvo ga usrati od batina lopatama po leđima, pa tek onda slati kod sudije i pisati novčanu kaznu.


slazem se

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby ultrastito » Fri Dec 02, 2016 7:45 pm

http://zurnal.rs/fudbal/super-liga/42218/fss-kaznio-zvezdu-zbog-transparenta-protiv-uefa-u-subotici
кажњен је и актуелни шампион Србије, екипа Црвене звезде. Навијачи црвено-белих истакли су транспарент против УЕФА на стадиону Спартак Ждрепчеве крви, што није промакло делегату на мечу у Суботици.


ево не знам...
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле

User avatar
njasvi
Posts: 920
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Душевна болница

Postby njasvi » Mon Dec 05, 2016 2:58 pm

Image
04 X 1945

riper
Posts: 1175
Joined: Mon Feb 01, 2016 8:22 am

Re: Душевна болница

Postby riper » Tue Dec 06, 2016 2:19 pm

Ne znam koji mi je kurac bio da citam tekstove na Vajsu (Vice) o krajevima u Beogradu. Znao sam da je Vajs smece i da se tek ponekad ubode nesto kvalitetno. Ali u ovom konkretnom slucaju nije me toliko iznervirao sam tekst, (odnosno tekstovi) za koje sam znao kakvi ce biti, vec sagovornici. Procitao sam tekstove o Karaburmi, Novom Beogradu, Jerkovicu i Zemunu.

Kakvi su ono odgovori i kakva ulicna filozofija ekipa koja im je kao pokazivala zivot u kraju. Da ne zivim u Beogradu ceo zivot i da nisam nikada posetio neki od navedenih krajeva, pa pomislio bih da su to sve sama geta i favele. Ono, na sve strane narkomani, kriminal, ludilo, sve vuce korene iz 90ih, a ekipa ono, u cinicno/ironicno/sarkasticnom fazonu govori o svom teskom odrastanju. Inace niko stariji od 26 godina (po onome sto sam skapirao iz razgovora).

Kapiram ja da se svuda tesko zivi, ali nema tu nista pozitivno da su rekli o svom kraju, vec sve neka polufilozofska satro ulicna prica. Naravno, na Vajsu fotografije prate njihovu tmurnu pricu, pa se striktno hvataju uglovi gde je smece, ispucali asfalt, pobacani opusci, neispraznjeni kontejner, polupana klupica, ulicni psi i macke. I eto, mi smo sada Bogota, Harare, Porto Prens.

Kao da ti klinci u zivotu nisu dosli u centar grada, kao da im neko brani da odu bilo gde, kao sto u onim stvarnim getima postoji. Koja doza foliranja da bukvalno dobijes onako zescu prolivcinu da pisas na bulju.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Душевна болница

Postby čompika » Tue Dec 06, 2016 2:57 pm

vole ljudi da tripuju geto i favele

User avatar
ultrastito
Posts: 1766
Joined: Sun Jan 31, 2016 10:03 pm

Re: Душевна болница

Postby ultrastito » Tue Dec 06, 2016 3:21 pm

vice je 98% onako tesko proseravanje. nadje se po koji zanimljiv tekst, zato ga i pratim na fejsbuku.

lice mi na informer/alo/kurir u ogledalu u smislu senzacionalizma i slicnih osobina. nema u velikoj meri javnih licnosti i skandala oko njih, ali zato su inkognito/izmisljeni likovi tu da zive izmisljene ili napumpane price.
"...ми смо имали ту срећу да смо имали припадност крају, једном ћошку..."
преле


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests