Занимљиве слике и клипови

Разонода, спорт, музика, филмови, серије, занимљиви клипови...
User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby lost&found » Thu Sep 26, 2019 11:19 pm

Nikodije wrote:A sta je onda problem? Idemo svi za Njemacku i gotovo bicemo srecni, bogati i ostvareni. Lako je za mene, sto ja lupam gluposti i pisem napamet nego sto vi imate potrebu da ostale ubeđujete kako je tamo med i mleko? Bice da nije bas sve tako sjajno. Bas me zanima koliko nasih ljudi radi legalno, mozda je situacija 50/50, spominjes ugovore gde stoji da ne smes da imas manju plate od svabe, nadji mi Srbina koji je to potpisao svaki 100ti mozda. Ti pricas iz svog ugla koji ako je tacan je idealan, plasim se da vecina koji rade sada po Nemackoj nemaju tako lepu pricu.Ziveo sam u Gelzenkirhenu najduze a bio sam u Minhenu, Ahenu, Kelnu. Ziveo pola godine u Becu i Cirihu. Za 8 godina lutanja stekao dosta iskustva da mogu da napisem po koju rec ovde ili od ovih novopecenih gastosa ne smem ni da pisem ovde


Cini mi se da si se osetio pogodjenim, jer se javljaju ljudi sa potpuno razlicitim iskustvima od tvog. Ocigledno se nisi snasao, i zao mi je sto je to tako, ali prosto, ako zelis zbog toga da predstavis kao cinjenicu da se vecina nasih ne snadje u inostranstvu, to nije tacno. MIslim da niko nikoga ne ubedjuje ni u odlazak ni u ostanak, oba su teska na svoj nacin, oba imaju prednosti i mane.
Najveci problemi nasim ljudima preko su stvari poput nostalgije i nedostatka porodice i prijatelja. Na turke, arape i sl, sto kaze brdja ili se priviknes ziveci u krajevima gde dominiraju, ili ne zalazis u te delove i to je to. Kao sto rekoh, zdravlje i buducnost deteta je normalnom, racionalnom i zrelom coveku X puta bitnije od toga da li kida srpski, da li zna da se prekrsti pravilno, koja mu je slava itd. Idealno bi bilo da moze oba, ali zbog stanja u kom nam je zemlja, to je velikoj vecini problem.

User avatar
1748
Posts: 489
Joined: Tue Feb 02, 2016 11:43 am

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby 1748 » Fri Sep 27, 2019 12:47 am

O tome da li je u inostranstvu ili ovde bolje možete zaključiti po broju ljudi koji se vrate u Srbiju.
Ne znam tačan procenat ali iz mog okruženja znam ljude koji su se vratili jer im nije produžena radna viza ili nisu mogli da izdrže udaljenost od porodice. Niko se ne vraća jer je ovde bolje :) jasno k'o dan.

- Drug iz kluba se vratio jer mu nisu produžili radnu vizu.
- Jedan od najboljih drugara iz detinjstva je od 2007. u Beču srbuje u fulu klasičan gastos fazon ali jebeno nema nameru da se vrati da živi ovde (redovno dolazi)
- Brat od strica šljaka sa ženom par godina u Slovačkoj, oni televizori napredovali su, žive kao podstanari kupili su sebi Škodu Octaviu letos. Plaćaju sve redovno i ostane im sa strane da uštede.
- Brat od drugog strica radi u Guglu, godinama je u inostranstvu. Da li treba trošiti reči na nekog ko radi u Guglu i pomisao da se vraća ovamo?
- Kum mi uči nemački mesecima, hoće da piči preko.
- Drugarica šljaka u Berlinu bavi se dizajnom, švabe je odvukle tamo da pređe. Ne znam koliku platu tačno ima, znam da plaća kiriju oko 1500e i ostane joj za sasvim pristojan život kad plati kiriju.

Ja lično nemam neki trip da otpalim odavde u ovom momentu, imam neke planove oko pokretanja nekih biznisa i plivanje u ovom mulju.
Najviše što me pokreće na pomisao da odem su budalaštine koje sam primoran da slušam poput pravdanja tenka, da svemogući izađe na televizor i izjavi kako smo neradnici, Sergeja i ostale budalaštine.

NIko nema prava nikog da osuđuje drugog što je otišao/ostao, svako vodi svoju borbu.

A ti bi Čompika mogao malo da počneš da kodiraš da pravimo pare neke :lol:
Igrao sa drugom PES. Izgubio.
Dzojstik mu nije odgovarao.

trigger
Posts: 61
Joined: Tue Jun 07, 2016 7:04 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby trigger » Fri Sep 27, 2019 12:47 am

lost&found wrote:Kao sto rekoh, zdravlje i buducnost deteta je normalnom, racionalnom i zrelom coveku X puta bitnije od toga da li kida srpski, da li zna da se prekrsti pravilno, koja mu je slava itd. Idealno bi bilo da moze oba, ali zbog stanja u kom nam je zemlja, to je velikoj vecini problem.


Evo ovo je problem, znaci ispada da je svako ko ne razmislja ovako zaostali nezreli kromanjonac ili sta vec, turbosrbin koji ne zeli dobro svom detetu. Koliko patetisete sa decom i zdravljem njihovim Ispada da mi zivimo u nekakvoj Africkoj vukojebini pa kad dete dobije temp 37.6 mozes odmah u sanduk da ga polozis(pu pu daleko bilo).

Neverovatna je generalno kolicina ogorcenosti Srba svojom zemljom(sto se bas vidi i na ovom forumu koji se uzgred zove srpska tribina a ne b92 ako neko misli da je promasio), cini mi se da je neko bas ovde jednom primetio da mi konstantno u svakoj prilici pljujemo svoju zemlju, drzavu, ono bukvalno posere ti se ptica na rame ti jebes drzavi sve po spisku. Sad ce neko reci nije isto zemlja i drzava dza bu, al nije ni bitno poenta je ista, totalno smo svi skupa otisli u nekom nenormalnom smeru. Da ne zaboravim i cuveno "A sta je ova drzava MENI dala??" :D

User avatar
fillam
Posts: 92
Joined: Thu Feb 04, 2016 7:34 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby fillam » Fri Sep 27, 2019 1:37 am

trigger wrote:Evo ovo je problem, znaci ispada da je svako ko ne razmislja ovako zaostali nezreli kromanjonac ili sta vec, turbosrbin koji ne zeli dobro svom detetu.


Ne nezreli kromanjonac nego ne voli sebe dovoljno nego neke ideale, i to je skroz ok takodje. Svako ima svoje, nek uziva u tome..

User avatar
lost&found
Posts: 1106
Joined: Wed Feb 03, 2016 10:40 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby lost&found » Fri Sep 27, 2019 8:46 am

trigger wrote:
lost&found wrote:Kao sto rekoh, zdravlje i buducnost deteta je normalnom, racionalnom i zrelom coveku X puta bitnije od toga da li kida srpski, da li zna da se prekrsti pravilno, koja mu je slava itd. Idealno bi bilo da moze oba, ali zbog stanja u kom nam je zemlja, to je velikoj vecini problem.


Evo ovo je problem, znaci ispada da je svako ko ne razmislja ovako zaostali nezreli kromanjonac ili sta vec, turbosrbin koji ne zeli dobro svom detetu. Koliko patetisete sa decom i zdravljem njihovim Ispada da mi zivimo u nekakvoj Africkoj vukojebini pa kad dete dobije temp 37.6 mozes odmah u sanduk da ga polozis(pu pu daleko bilo).

Neverovatna je generalno kolicina ogorcenosti Srba svojom zemljom(sto se bas vidi i na ovom forumu koji se uzgred zove srpska tribina a ne b92 ako neko misli da je promasio), cini mi se da je neko bas ovde jednom primetio da mi konstantno u svakoj prilici pljujemo svoju zemlju, drzavu, ono bukvalno posere ti se ptica na rame ti jebes drzavi sve po spisku. Sad ce neko reci nije isto zemlja i drzava dza bu, al nije ni bitno poenta je ista, totalno smo svi skupa otisli u nekom nenormalnom smeru. Da ne zaboravim i cuveno "A sta je ova drzava MENI dala??" :D


Nismo africka vukojebina, al razmisli malo kako ce biti za par godina ako uzmes u obzir kolicinu doktora i medicinskih sestara koji odlaze. Samo pogledaj brojke.
Ko je ovde pljuvao po Srbiji? Ako izneses objektivno prednosti zivljenja u nekom drugom sistemu, to nije pljuvanje nego cinjenica, realnost. Mi bi trebali da tezimo kao zemlja sistemima koji su se u realnosti pokazali boljim nego nas, pa sad, da li ce tako biti ili ne, na nama je.

User avatar
Мићара
Posts: 1636
Joined: Tue Feb 09, 2016 8:07 pm
Location: Преко Дрине.

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby Мићара » Fri Sep 27, 2019 9:40 am

Тужно је читати поређења Србије са Њемачком, Аустријом, Британијом, или ти као што овај рођо пише USA (дебил :lol: )... Те земље су једне од стотину, и током читаве своје историје пљачкале су и отимале, по читавој планети.

Ја сам само за авантуре по тој ЕУ, продаји им дрогу и пљачкај, ко им јебе матер фашистичку! :lol:
Ко се плаши сам у соби то је рђав знак, кога плаши помрачина или празан мрак...

kocka
Posts: 476
Joined: Sat Jan 28, 2017 5:50 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby kocka » Fri Sep 27, 2019 10:38 am

trigger wrote:
lost&found wrote:Kao sto rekoh, zdravlje i buducnost deteta je normalnom, racionalnom i zrelom coveku X puta bitnije od toga da li kida srpski, da li zna da se prekrsti pravilno, koja mu je slava itd. Idealno bi bilo da moze oba, ali zbog stanja u kom nam je zemlja, to je velikoj vecini problem.


Evo ovo je problem, znaci ispada da je svako ko ne razmislja ovako zaostali nezreli kromanjonac ili sta vec, turbosrbin koji ne zeli dobro svom detetu. Koliko patetisete sa decom i zdravljem njihovim Ispada da mi zivimo u nekakvoj Africkoj vukojebini pa kad dete dobije temp 37.6 mozes odmah u sanduk da ga polozis(pu pu daleko bilo).

Neverovatna je generalno kolicina ogorcenosti Srba svojom zemljom(sto se bas vidi i na ovom forumu koji se uzgred zove srpska tribina a ne b92 ako neko misli da je promasio), cini mi se da je neko bas ovde jednom primetio da mi konstantno u svakoj prilici pljujemo svoju zemlju, drzavu, ono bukvalno posere ti se ptica na rame ti jebes drzavi sve po spisku. Sad ce neko reci nije isto zemlja i drzava dza bu, al nije ni bitno poenta je ista, totalno smo svi skupa otisli u nekom nenormalnom smeru. Da ne zaboravim i cuveno "A sta je ova drzava MENI dala??" :D

Најјаче што ту нико ни нема дете, а стално се прича о дечијој будућности и шансама :D

Сви 30+ , паламуди се о деци, а деце нигде.

Што би рекао @Rođaci глобализација, сви ликови којима није битно да ли ће им дете славити славу или блејати на Тибету и нису Срби, без да се неко увреди. Кад је некоме исто слава, тибет, пигмеј који верује у слона :mrgreen: тај више није србин, ако је икада и био. А тим резоном ће размишљати и та фамозна деца, одрастали у Минхену или у Бољевцу. Глобализација.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby Brdja » Fri Sep 27, 2019 11:17 am

Ne znam kako je kod drugih ali vidim po našim ljudima iz mog okruženja koji ne žive u Srbiji da su postali veći vernici i veći Srbi (pritom ne mislim u negativnom smislu) nego što su to bili u Srbiji. Verovatno je do neke nostalgije ili ko zna čega ali mislim da grešite da će oni i njihova deca zaboraviti srpske običaje. Pogotovo što ta deca slušaju o svemu tome i imaju želju da znaju i nauče. Opet, sve je u glavi roditelja tj u načinu na koji će roditelj to prezentovati detetu. I u Srbiji postoje gomile onih koji ne slave slavu a čiji roditelji jesu. Nema to veze sa mestom gde si već sa vaspitanjem.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

User avatar
njasvi
Posts: 924
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby njasvi » Fri Sep 27, 2019 1:16 pm

uvek su veci srbi (ma sta god to znacilo) bili ljudi preko grane nego u samoj srbiji...
nego
pitanje za ove sto su zapalili
koliki vam je bio problem jezik, tj sa kakvim predznanjem ste otisli tamo, jel imate neki savet kako najbolje uciti...
04 X 1945

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby Brdja » Fri Sep 27, 2019 1:44 pm

Ja sam otišao sa dobrim znanjem pa i nisam možda dobar primer ali vidim da ljudi dolaze i bez znanja pa se onda snalaze kako znaju i umeju. Engleski je u tom slučaju ogromna pomoć jer ga ovde skoro svi pričaju. Nemački konkretno ima nivoe A1, A2, B1, B2, C1, C2. Da kažemo da je B2 za neko bolje sporazumevanje dovoljan na početku. Ni dobar B1 nije toliko loše predznanje. Svakako ga bar na početku treba učiti sa profesorom, posle se može nekako i sam. Gledati što više njihove filmove, serije, slušati muziku i ono što je posebno dobro, slušati neki info radio gde idu vesti po ceo dan jer pričaju hochdeutsch tj školski. Naravno, postoji razlika po pokrajinama. Ja jako teško razumem nekog iz Saksonije ili Minhena kada priča svojim naglaskom i koristi svoje reči ali tako je i kod nas kad krene Piroćanac ili Vranjanac da ga uvrće :) ovde se mnogo brže uči jezik što je i normalno. Da, YouTube može dosta da pomogne, ima dosta klipova gde likovi predaju i objašnjavaju pa može i to. Stvar koja dosta pomaže u učenju reči su kartice. Sa jedne strane reč našem a sa druge na nemačkom i onda kao igra pogađanja. Nemački kao jezik nije ni malo jednostavan zbog gramatike ali se sve da naučiti. Ono što je meni čudno je da imaju malo reči tj fale im reči pa ih onda sastavljaju da bi nešto rekli. I jedna reč može da ima po nekoliko značenja, u zavisnosti od konteksta. A onda sa druge strane jednu reč mogu da kažu na više načina. Mogli je to sve bolje da se raspodeli haha. Ali dobro takav je jezik, meni je super, dosta njih ga mrzi iako živi ovde ali jbg, jezik se mora znati da bi se funkcionisalo.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

svuda.prisutan
Posts: 547
Joined: Tue Feb 02, 2016 1:00 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby svuda.prisutan » Fri Sep 27, 2019 2:07 pm

Ja nemam komentar na ovo. Image

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

User avatar
навијај
Posts: 463
Joined: Tue Feb 02, 2016 2:06 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby навијај » Fri Sep 27, 2019 2:28 pm

Ово је Аздејковић фотошопирао из спрдње ваљда

User avatar
njasvi
Posts: 924
Joined: Mon Feb 08, 2016 1:40 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby njasvi » Fri Sep 27, 2019 6:48 pm

hvala na odgovoru brdjani
04 X 1945

User avatar
Kit_Karson
Posts: 327
Joined: Mon Feb 08, 2016 6:06 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby Kit_Karson » Sat Sep 28, 2019 3:24 am

Ја радим директно на исељењу Срба за Бећ, Њемаћку јер предајем немачки у школи страних језика :mrgreen:
По мом искуству, дођу људи с мишљењем: кад је мого мој комшија да научи и отпали, могу и ја. И онда одустану кад виде да не могу да савладају А1. Мени је криво кад било ко одустане, не само што пада посо, него и што ми је стало да науче језик без обзира која их је мука натерала да науче.
Искрено, мени је много лако ишао немачки и у средњој и на факсу и чудим се што људи прекидају нпр на пола А1 или А2 који су боза у односу на Б1. Отприлике после 2 двочаса скапирам ко ће да одустане, а ко да настави и положи.
Причају ми људи, не могу углавном да стигну да се посвете због посла и хиљаду других обавеза. Па се онда питам шта то тера људе и с бољим примањима од мене да пале. Ево, моја шефица из бивше фирме где сам радио, планира за Данску после нове године, а ради она, муж, издржавају двоје деце без проблема итд. Стварно се питам колико нам то расту критеријуми као људима (Србима). Или смо само запали у тврд конзумеризам под изговорм обезбеђивања будућности деци.

User avatar
Kockalone
Posts: 287
Joined: Sun Jan 31, 2016 8:54 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby Kockalone » Sat Sep 28, 2019 10:08 am

Мој добар друг има 1500 еура плату и прича јебо ти ово, како не остах у Америку кад сам мога'. Људима никад доста, халапљиви су, из дана у дан им расту апетити, глад за новцем се намеће преко тв екрана, интернета... Сви ти политичари који су покрали све те силне паре су ништа друго него просјечни представници свога народа, нит су нешто поштенији нит покваренији од просјечног становника.
Из мога искуства са људима који су вани, углавном они који су се фино снашли, који имају добре послове више жуде за кућом, имају неке планове о повратку, док ови што раде лоше послове не планирају повратак. Љетос сам упознао петочлану фамилију из Кливленда. Отишли прије 30так година тамо, ђеца им горе рођена. Муж менаџер у једној фирми, жена професорица енглеског у средњој школи, син старији инжињер не знам ни ја чега постао, остало двоје исто топ студенти и људи кажу да се враћају назад. Овај син што је инжињер се враћа ове године, а њих двоје чекају ово друго двоје да заврше факс и за годину ипо дана су кући. Кажу радије ће радити за 500 еура у Србији, него горе за 5 хиљада.
Кад већ спомињете ту Њемачку. Није ми јасно је ли поента одласка тамо то што се лако завршавају папири или има нека друга цака пошто гледајући њихове зараде у неким мени замимљивим професијама то уопште није нешто превише примамљиво. Људи који су ишли горе, махом да раде као мајстори у највећем броју се врате, јер кажу нема пара ко раније што је било.

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby Brdja » Sat Sep 28, 2019 11:32 am

A te priče nije kao što je pre bilo će biti uvek šta god da bude... Svi idu u Nemačku jer su doneli zakon za ljude sa Balkana po kome se olakšano dobija viza. E sad što se tiče plata... Pojedini dođu, ne znaju jezik ni osnovno pa onda krenu da rade kod naših koji im daju minimalne satnice, ispaljuju ih i sl. I svi se natrpali u Minhen kao da ne postoji drugi grad i normalno je da ne mogu da nađu stan već plaćaju sobu 1000e. Jer, bliže je kući. Što se tiče samih zarada, daću primer. U Srbiji osoba radi za 300e. U Nemačkoj za 1500e. Ali je to baš minimum i svi ti majstori, zanatlije i sl imaju veće plate (2000-2500e). Neka daju za stan u proseku 600e sa troškovima ostaje 800e. U Srbiji ako imaš svoj stan, posle računa ti ostane 200e a ako nemaš svoj stan ostane ti 100-150e. Cene za hranu, odeću i sve ostalo slične u obe zemlje. I kako onda nije bolje. S tim da je ovo računica za minimalnu platu. Za bolje poslove je glupo i računati. Srbija 1000e, Nemačka 3000-4000e. A ponavljam isti troškovi, osim stana. Bosanci imaju bolje plate nego Srbija pa ih je došlo mnogo više nego nas i isplati im se. A tih priča o vraćanju će uvek biti. Slušam ih i ja stalno ali se niko ne vrati. Oni što su se vratili a jako ih je mali broj, hoće svoje dupe da pojedu od muke što su to uradili i grebu da ponovo dođu.
I još jedna stvar. Navikli su ljudi na "rad" u Srbiji po državnim preduzećima i službama i onda kad dođu ovde gde nema ispijanja kafe po 2h onda je odmah muka. A i rad na gradilištu ili nekom sl poslu se razlikuje ovde i na Balkanu jer te ovde niko neće trpeti da se zajebavaš i hvataš krivine. Nemali broj i tih koji se vrate lažu zbog čega su se vratili, većina je proterana. Rade posao i uzmu bolovanje a onda odu na crno da rade i kad ih poslodavac provali da im otkaz i izgube vizu. A onda priče, ma nije tamo kao što je bilo, ne mogu ja bez svoje zemlje i sl.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby Nexon » Sat Sep 28, 2019 1:08 pm

Брђави, немој се префорсираш од сувише писања по форумима.
Страшни повреде на раду тада могу настати.

User avatar
čompika
Posts: 1015
Joined: Sun Jan 31, 2016 11:31 pm
Location: Novi Sad

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby čompika » Sat Sep 28, 2019 2:15 pm

Nexone nema te, jel to zatišje pred izbore? Il čekaš da vidiš šta kažu drugari iz SZS, oćemo bojkotovati

User avatar
Brdja
Posts: 1594
Joined: Mon Feb 01, 2016 1:06 am

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby Brdja » Sat Sep 28, 2019 4:20 pm

Pošto je većini kao i meni blokiran isto mu je, da li pisao ili ne, niko ne vidi šta piše. I tako je najbolje.
Spustili su tenzije,
izdali su prezime,
izdali ste pretke,
eto sto vas narod prezire.

Nexon
Posts: 2399
Joined: Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Re: Занимљиве слике и клипови

Postby Nexon » Sat Sep 28, 2019 5:02 pm

Није ни чудо што је форум пукао када нежне душице избегавају читање.
Кажем ја да је тежак тај живот на форумима.
Али ко ради не боји се глади.
Чврчак и мрав


Return to “Само опуштено”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests